Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

Othello

Základní rozchod mezi veřejným míněním a Rodriguezovou tvorbou stojí na tom, že Rodriguez netvoří pocty (m)explotacím ani pocty grindehousům, nýbrž ony xplotace a grindehousy. Celkem logicky rozčiluje liberální snoby tím, že neodkazuje na nic než na sebe, lacinost nehraje a jakkoli je výrazně ambicioznější než předchůdce, nezastře, že z rozpočtu někdo oproti minulému dílu odkopal deset mega. Přiznaný shit je pořád shit, nicméně pořád považuju za parádní obskurnost dnešních časů fakt, že tohle je schopno se prokopat do světových kin. A to mi přijde tak nějak skvělý. ()

eraserhead666

Jestli se Machete bral alespoň trošku vážně, tak Machete Kills, tenhle mexický Baron Prášil, vůbec. Je to dobře? Abych pravdu řekl, nevím. Něco bylo přestřelené fakt hodně. Trochu jsem z toho cítil, že tam jsou některé postavy prostě jen proto, aby se v jejich rolích mohli objevit určití lidé, ale Banderas a Gooding jr. byli v těchto rolích skvělí. Stejně jako Gibson. Abych pravdu řekl, ty záměrné a okaté odkazy na bondovky a hvězdné války mi docela vadily a jestli ta upoutávka na třetí díl v závěru je pravdivá ani nevím, jestli se na něj mám vůbec těšit, protože to už překračuje dokonce i mé velmi otevřené hranice úletu. Jsem myslel, že se Rodriguez ze Spy Kids poučil... ()

claudel

Danny Trejo se pro tuto roli opravdu narodil, takže já moc rozdíl mezi jedničkou a dvojkou nedělám, možná tedy v míře ujetosti a rozjetosti, je fakt, že se Rodriguez úplně utrhl ze řetězu. Střílející prsa, lidský chameleon, vystřelené oči, klony útočí...jedna bizarnost střídá druhou a jeden ujetý nápad trumfuje další. A když se někdo podívá do mojí TOP 10 hereček, nemůže se divit mému naštvání a zklamání po prvních deseti minutách. Tři hvězdičky, ale ani o chlup víc. ()

MáŠa

První díl se mi celkem líbil. Druhý je sračka. Rádoby cool scény ani moc cool nejsou, není tu nic moc vtipného, prostě to celé tak nějak nefunguje. Efekty na nic. Některé scény vypadají zrychleně, protože skutečný Machette (Treo) asi zas takový borec není a vyšší tempo by neudýchal ()

JASON_X

Miluju filmový brak všeho druhu, nadsázku, brutální vtípky, absurditu, tedy miluju i režirérský styl Roberta Rodrigueze. Ale ve druhém Machetovi už mi toho všeho přišlo tak nějak až moc najednou... Zkrátka myslím, že méně by bývalo bylo možná více, protože film na mě působil hrozně roztříštěně. Ten nepřerušovaný sled šíleností byl totiž tak rychlopalný, že mě po čase začal trochu zmáhat. Možná, že až to dám někdy podruhé, vstřebám to lépe, ale určitě mě to neoslnilo a neoslní tak, jako jednička. K hercům - Trejo na role akčních hrdinů (i těch nadsázkových) stárne, co naplat, a navíc jeho "herectví" se věkem nemění, tedy nelepší, ale díky dobrému střihu to není vůbec tak hrozné. A taky ve filmu nedostává mnoho prostoru, tedy ne tolik jako v prvním dílu, aspoň mi to tak přišlo. Ve většině scén si vystačí se svým xichtem a s údernými hláškami typu "Machete don't joke". Líbil se mi jadrný U.S. president v podání Charlieho Sheena a hlavní padouch Mela Gibsona. Michelle Rodriguez standardně dobrá. Jessica Alba, kterou mám (jako milovník braku) rád pro její roztomile telenovelický herecký styl, mě zamrzela svou pouze krátkou epizodní roličkou. Banderas byl jen do počtu a Ladyboy Gaga vypadal hnusně a herecky mě nijak nezaujal. ()

becki_tu

První Machete byl pro mě téměř guilty pleasure roku. Druhý Macheteho film však selhává i tam, kde bych to po povedeném prvním filmu nečekal. Rodriguez totiž doplatil na to, že většina herců, na které lákal diváky do kina, dostala ve filmu jen minimum prostoru a na kvalitu samotného scénáře, který je překvapivě hloupý i na tento žánr. Kvalitu nezvedly ani akční scény, které jsou odfláklé a bez nápadu a kupodivu ani humor, který se zde v podstatě nevyskytuje. Vzhledem ke kolísavé formě Rodriguezových počinů to zase až takové překvapení není, ale vzhledem k mému nadšení z prvního dílu jde o pořádný kvalitativní sešup dolů. Představa pokračování Macheteho dobrodružství ve vesmíru mě tak začíná trochu děsit. ()

Morholt

Jestliže se jednička dala brát alespoň trochu vážně a reálně, tak u dvojky to nejde. Do žánrové kolonky by se ještě mělo dopsat sci-fi, protože Rodriguez stvořil naprostou šílenost plnou klonů, gangů šílenejch děvek, nájemnejch zabijáků, šílenejch vědců a já nevim čeho všeho ještě. Ve středu toho všeho stojí Machete a zabíjí na nejrůznější způsoby. Herecky opět skvostné, protože v epizodních rolích přibyli Charlie Sheen, na němž si maskéři museli dát asi hodně práce, Mel Gibson a Demián Bichir v roli schizofrenního mexikánskýho bojovníka za svobodu. Každopádně mě asi nejvíc zaujal výstřih Michelle Rodriguez. Doufam, že trailer, kterej se objevil na začátku i na konci, odkazuje na reálnej projekt. To by totiž mohla bejt docela prča. 85% ()

Shaqualyck

To se porád všichni dožadujou nějakýho vostrýho béčka a když pak Rodriguez jedno echtovní natočí, kdekdo nad ním snobsky ohrnuje nos. Na to, jaká je to hovadina, mi to dávalo větší smysl než většina současné hollywoodské produkce. A co byste vlastně chtěli od filmu, kde Lady Gaga, Antonio Banderas a Cuba Gooding hrajou stejnou postavu?! Pan Mačeta na Oscary dlabe, musí totiž zachránit svět. Sem tam někoho pokrájí, vojede nebo nasere, ale o tom to celé tak nějak je. A pak ještě o Star Wars. A bondovkách. A Melu Gibsonovi, který už zřejmě do konce života bude hrát jenom záporáky. ()

Iggy

Myslím, že lepší akční ultraBéčko už sotva kdo natočí. Všechna klišé a stereotypy akčních filmů, co jich jen je, jsou tu dovedené ad absurdum. Machete Kills Again... In Space! už na tom jen těžko něco změní. ()

ScarPoul

Jednotka bola celkom znesiteľná jednohubka. Aj keď z nej zaváňala demencia na niekoľko kilometrov. Dvojka sa snaží byť nad vecou, byť viacej absurdnou a parodickou, ale nedarí sa jej to. Rodriquez znova vykráda samého seba a Lucasa. Dievčice z vražedným spodným prádlom je možno dobrý nápad, ale jeho prevedenie je strašne amatérske. Určite to bol úmysel, ale dalo sa to spraviť lepšie. Nech mi nikto netvrdí opak. Potešia cameo úlohy, ale rovnako ako v prípade prvého dielu je to celé hrané na efekt. K nikomu nechováme sympatie, preto aj keď niekto zomrie, je nám to v konečnom dôsledku jedno. A na to aby sa mi páčilo ako dementne zomierajú mexičania som asi priveľmi niekde inde ako cieľova skupina. Keby nebolo krásky Amber Heard, mal by som väčší problém z dopozeraním. ()

Genero

Je potřeba přiznat, že jsem si u první části dobrodružství pana Mačety ze samého zívání málem spolkl obličej. Ovšem toto, toto to je zcela jiná káva. Robertek pustil fantazii ze řetězu a do scénáře zařadil mnohem více krve, střev, usekaných hlav, koz, transvestitů a Amber, což naprosto splňuje mé představy o kvalitní, dětinské zábavě. Pan Trejo je rázem žhavým kandidátem na Mexického lva za herecký výron a jeden se až diví, jak dokáže tak bohatou škálu emocí vyjádřit jedním výrazem. Pravda je, že mě zklamalo finále, kde bych si představoval o nějakou tu desítku umrlců, souloží a pošahaných fetišistů více. Navíc jsem musel celou dobu přemítat, kde jsou, proboha, v té podprsence ráže 8 mm poschovávané patrony. Bojím se až domyslet, která z dam bude mít příště v kundě zabudovanou legendární sovětskou houfnici ML-20. No, malinko je mi líto pana Gibsona, jehož rasistické výroky by se daly tesat do kamene, ale obávám se, že kdejaká mexická kokotina jeho kariéru zrovna nenakopne. ()

Lacike

Jednotka mala prekvapivo solidnu zapletku. V dvojke sa na dej kasle a snazia sa len o WTF vtipy, ktore mi vôbec nepripadali vtipne. Hlavny tahak Gibson bol tiez dost nevyrazny. Marko Zaror si zasluzil rozhodne lepsi holywoodsky kinodebut. 3/10. ()

maseer2

hrozně by mě zajímalo, na čem Rodriguez jede, protože druhý Machete je nudná laciná sračka bez soudnosti, na níž vás nejvíce zaujmou zoufalé digitální triky a ultradebilní scénář.. nejčastěji mě během sledování napadalo srovnání s nedávným Sharknadem a nutno podotknout, že ten rozdíl není příliš velký.. jen trochu zábavnější druhá polovina to nakonec vytahuje na slabé 2*.. třetí díl prosím NE! ... P.S.: je fakt, že po těchhle věcech (1 2 3 4 5 6) by nás vlastně u Rodrigueze už nemělo překvapit vůbec nic.. ()

slatkac

Všichni to tady dvojkujou a trojkujou a já nemám žádný problém tomu nasázet čtverec. Nevím, co kdo od tohoto filmu co očekával, ale já nic a proto jsem se skvěle bavil. Je to sice kravina jak mraky a chvílemi jsem cvrnkal kuličky z šušňů na zeď, ale jinak to stálo za to. Jedinou skvrnou byla odporná držka Lady Gaga, která by se měla držet svojí nekrofilní hudby. Už se těším na tu trojku ve vesmíru. V ní by mohl Trejo letět na Pandoru a mačetou sekat do hlav ty modrý šmouly. Pan Cameron už prý píše scenář. ()

Dale

Nebyť tej plejády hereckých hviezd, myslel by som, že pozerám nejaký amatérsky kúsok. Niekedy ten rozpočet vôbec nebolo vidno a dej bol príliš debilný a už ani nie taký zábavný. 30% ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)