Rivalové

• USA Rush (více)
Drama / Životopisný / Sportovní / Akční
USA / Velká Británie / Německo, 2013, 123 min (Alternativní 118 min)

Režie:

Ron Howard

Scénář:

Peter Morgan

Hudba:

Hans Zimmer

Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Pierfrancesco Favino, David Calder, Natalie Dormer, Stephen Mangan, Christian McKay (více)

Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt je neřízená střela, neodolatelný playboy a brilantní řidič. Niki Lauda je dokonalý profesionál, vždy precizní a disciplinovaný. Film Rivalové vypráví skutečný příběh dvou pilotů, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden... (Bioscop)

KASUGI

Těžce přeceněný film o papírových autíčkách a směšném sportu, ve kterém, když už máte vítězství na dosah, musíte pustit kolegu, aby vyhrál, protože má víc bodů pro stáj a kde si diváci zaplatí drahý lístek, aby viděl u tribuny vžuuuum vžuuum vžuuum a po půl hodině to samé, akorát první je druhý a druhý je první. Charaktery nalinkované jak podle tabulek pro blbečky. ()

Mr.KarlAdler

Podívaná, které paradoxně schází ještě o něco větší drive, ještě o trochu víc kulervoucích a silných momentů bez hlasatelských, až dokumentárních výplní. Příběh silný jako prase musí být úderný na diváka i v jiných ohledech, než jsou úžasné detailní záběry, skvělý střih nebo i překvapivě propracovaný scénář. Napětí, adrenalin, vůle a houževnatost z Rivalů sálají přímo jako z rozžhavené trati, kde se na jejím horizontu tetelí horký vzduch (naprosto v mezích únosnosti pro fanoušky neholdující sportu). Ale v celkovém dojmu z nejpodstatnějšího - z konfrontace dvou výjimečných a rozdílných osobností - to jen prská a srší, jako když se na vše spustí onen osudový déšť. Ach ten prchavý odstup. Schází tomu o něco výraznější duše (třeba čistá), jinak bych šel nekompromisně na pět. Mimochodem, za mě Niki Lauda - jeho slovní repliky jsou vynikající. Ten Daniel Brühlů Leninovi zamával fakt pořádně. ()

MencaCZ

Bylo nebylo, v době kdy F1 byla sérií závodů pro drsné hochy, v době kdy formule byly superychlé rakve, ne "pevnosti" ve kterých se skoro nedá zemřít, žili byli dva muži, RIVALOVÉ ! ()

J-o-k-e-r

Dokonalost! Howardova skvělá práce. Nejde jen o závody...rivalita, emoce, síla, ale i vzájemný respekt. To vše působí mezi oběma neúprosnými "nepřáteli". Herecké výkony nelze vynachválit - Ch. Hemsworth i D. Brühl podávají životní výkony (Brühl dokonce oscarový), skvělá kamera i střih během závodů a v pozadí ještě dokonalá Zimmerova hudba. Scéna, kdy na sebe jezdci kynou a rázem se rozpoutá závěrečný závod v Japonsku mi vyvolává mrazení v zádech. A takových momentů je ve filmu více. Pro mě neskutečný kino-zážitek. Letos se urodilo spousta dobrých filmů, ale kdybych měl vybrat jeden, byli by to právě Rivalové. P.S. Akademici běžte se bodnout! ()

drackula

V rámci filmov o F1 a o pretekaní celkovo určite TOP. V kategórii filmov zo športového prostredia tiež bez pochýb TOP. Komplexné dielo, či už z pohľadu športového alebo ľudského. Veľmi intenzívny zážitok. Myslím, že k tomuto filmu už bolo povedané všetko. Jednoznačných 100% ()

Autogram

Na to, že vo filme nie je žiadna zápletka (ak nepočítam súperenie dvoch rivalov), celkom som sa zabavil. Formulu a celkovo preteky akýchkoľvek strojov veľmi rýchlo prepínam, ale tu som nemusel, pretože tentokrát je aj štart formuly alebo náhodný prejazd trávou pútavý obrazom aj zvukom. K tomu skvelá Zimmerova hudba, občas odhalená žena, slovné výmeny súperov a jedna brutálna nehoda, ktorá všetko mení. Maximálny zážitok to pre mňa ale nebol, to mi už zo svojej povahy športové a životopisné filmy neprinesú. ()

Kosmik 1

Příliš nadhodnocený film určený především pro fanoušky F1. Příběh Nikiho Laudy znám, ikdyž jsem v té době ještě nežil, ale F1 nijak extra nefandím, tak hlavně proto mě film naprosto minul. Tři hvězdy dávám hlavně za Daniela Brühla, který mě svým hereckým projevem zaujal už ve Velkém snu. Jako film sám o sobě je pecka, natočen je parádně a scény z okruhů jsou taky fajn, ale nevidím v tom žádné poslání, ani nic velkého, co by mě srazilo do kolen. Bohužel pro mě tedy, ne pro film samotný. 60% ()

Kurikmoon

Nie som fanúšik formúl, športové filmy nie sú mojím najobľúbenejším žánrom, ale tento film ma naozaj držal. Herci sa s tým popasovali skvelo. Film dobre zmáknutý, ()

dragon94

Pokud bych měl něco označit za film roku 2013 tak by to byl nejspíš tenhle film. Je to perfektně propracované dramatické dílo podle skutečné události. Herecké výkony jsou naprosto perfektní a skvěle doplněné úžasnou hudbou. V posledních 2 závodech jsem napětím snad ani nedýchal. Charaktery hlavních postav jsou úchvatně propracované. Oba "rivalové" mají své plusy a své mínusy. A ikdyž se James Hunt zdá ze začátku jako příšerný člověk nakonec to byl on komu jsem fandil. Tenhle film je tak úchvatně strhující dílo, že jsem od jeho začátku s napětím hltal každou jeho scénu. Jedním slovem: Parádní! 5* 100% ()

Ravi

Šílená jízda v podání dvou jezdců F1. Niki Lauda jako sečtělý a přemýšlivý řidič rychlých motorů a James Hunt jako frajer, který si ze života udělal stíhací jízdu Nikiho Laudy. Mezi oběma charaktery to jiskří jedna radost a tempo filmu je rychlé, ale přehledné. Je to čirá režijní kvalita s touhou vyprávět příběh. Brühl jakoby Laudovi z oka vypadl, neuvěřitelné - neuvěřitelné drama, které zdramatizoval sám život a nám na plátno jej přenesl mistr biografií Ron Howard, smekám. 100% = 5/5 ()

D28

Najskôr ma napadlo, že by bolo fajn poznať dojmy z filmu od nejakého toho Hamiltona či Vettela, ale je to jedno, pretože tento film nebol natočený pre pilotov F1, ale pre celkom bežného diváka. A je to na ňom ozaj poznať. Nevidím žiadne veľké nedostatky, plusom je určite i to, že napriek tomu, že som vedela, ako to dopadne, bola som napätá. A spokojná a pobavená a nadšená predovšetkým z Daniela a Hansa. Snáď rovnako ako hlavný hrdina - ozajstný Niki. ()

Bagr_007

Chtěl bych žít ve světě, kde všechny ty "based on true events" filmy budou alespoň z poloviny tak dobré, jako Rivalové. Precizní řemeslo a Howardův zdaleka nejlepší film. ()

Dagoussek

Nemám ráda formule, takže jména Hunt a Lauda mě nic neříkají. Začátek filmu nic moc, ale od nehody Lauda jsem se do děje vžila a začala více vnímat postavy a povahy obou rivalů. "Moudrý získá více od svých nepřátel, než hlupák od svých přátel." ()

mirec88

Rivali je film, ktorý má dušu. Krásny, citlivo natočený a prinášajúci tú pravú chlapskú radosť a adrenalín pri pachu spálených kolies a skvelom mixe fakt výborných hereckých výkonov, krásnej hudbe a neskutočne citlivej réžii Rona Howarda. Milujem Formulu 1 a tento film ma pohladil po duši. Krásne. ()

Danikaa

Bol to šok, keď sa to Laudovi stalo a ešte väčší, keď sa po necelých dvoch mesiacoch na okruh vrátil a zvíťazil. Výborne spracované a výborní herci. Chvíľami ste na pochybách, či vidíte Laudu, alebo jeho predstaviteľa Brühla. Veční rivali Hunt a Lauda, tešila som sa, že o nich konečne vznikol film a hneď taký dobrý. Videla som ho už 3x a hododnotím ho stále rovnako. Páči sa mi ako sa scény z pretekov, prelínajú so scénami z osobného života a sem-tam sú okorenené aj štipkou humoru. A tiež rivalita, či kamarátstvo hlavných hrdinov. Na tomto filme je snáď všetko dobré: réžia, scenár, kamera, hudba a samozrejme herci. ()

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

03.05.2020

Příběh chlapců uvízlých v thajských jeskyních byl v roce 2018 velkou událostí. I z toho důvodu se několik filmařů rozhodlo celou událost zfilmovat. Po několika oznámených projektech ovšem nyní… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl