Byzantium

• Česko Byzantium: Upíří příběh (více)

Eleanor a Clara, dvě tajemné mladé ženy,  hledají útočiště v chátrajícím pobřežním letovisku. Uprostřed zbytků laciného luxusu a polorozpadlých hotelů se pokoušejí sehnat peníze a ubytování. Clara si začne vydělávat jako prostitutka a brzy se setká se stydlivým a osamělým Noelem, který jim poskytne útočiště v opuštěném penzionu jménem Byzantium. Clara, která vždy myslí na budoucnost, ho promění v dům neřesti. Mladší Eleanor, věčná školačka, najde spřízněnou duši ve Frankovi a prozradí mu své tajemství. Narodila se v roce 1804, ačkoliv je jí 16 let a Clara je její matka, přestože je jen o několik let starší. Přiznává, že k tomu, aby zůstali naživu, potřebují pít lidskou krev. V malém, poklidném městečku začínají umírat lidé. A minulost, před kterou dívky tak dlouho prchaly, je pomalu dohání. Zvítězí láska nebo věčný život? (oficiální text distributora)

KOZEL84

Když si budu chtít pustit nejlepší film o upírech,kde se fn'uká nad věčností,pustím si film Neila Jordana.Ale rozhodně ne tenhle!Tentokrát fn'uká holka a možná proto upíři už spíš škrábou než koušou a se sluníčkem nemají větší problém.Rakve holt vyšly z módy a třeba takovému Edovi,by to asi ubralo na seksepílu.Ještě aby se tak šajnili Nýle.Indícií k tomuhle průseru by mohl být Sam Riley,který je magnetem na nudu.''Zábavný film s Rileym'' to je jako ''Podívám se znovu na Byzantium''.A Saoirse putuje na černou listinu,páč v jejím případě Host do domu rovná se nehorázná nuda a pěkná sračka do domu.Velké zklamání,které ani slušná Gemma nevytrhne.Za ni hvězda. ()

Tred2

Musím se přiznat, že jsem byl zklamaný. Na tohle jsem se dlouho těšil a nakonec moc nebylo o čem. Ale co už, to se stává. Po technické stránce nemám moc co vytknout. S herci jsem byl taky spokojený. Problém jě dějová linie. Celé je to hrozně pomalé. Příběh je jasný jako facka, ne/pravidla fungující pro dané entity taky. Milostná linie, pokud se to tak vůbec dá nazvat, byla tak na úrovní Twilightu. Asi zásadní problém je mytologie kolem upírů, která tu je tak jednocuhá a hloupá, jak to jen jde. No, nemůžu říct, že by mě to vysloveně urazilo, ale doufal jsem v trošku jiný zažitek. Každopádně Saoirse Ronan jsem zatím viděl, téměř bez výjimky, v podobných rolích a pořád čekám na nějakou "normálnější". ()

warrenur

Film som si po rokoch zopakoval, ale uz nema ani tu trosku mysteriozna, co vtedy. Slabsi priemer. Pribeh fajn, skoda, ze nedoladili scenar a nevymenili Arterton. 45% ()

Brousitch

"Tím, jak jsme drželi film pod pokličkou, jsme zajisté naštvali hodně producentů. V podstatě jsme si sedli se střihačem Tonym Lawsonem a řekli, že to může jít dvěma způsoby. Za prvé z toho můžeme udělat film, který potěší všechny teenagery nebo za druhé film, který potěší nás dva. A když potěšíme sami sebe, existuje velká pravděpodobnost, že se to nakonec přenese i na diváky. A já prostě nerad ustupuju změnám vševysvětlujících voiceoverů a detailům, co film snadno prodají." - Neil Jordan ()

M.Myers

Přidávám se ke spokojeným divákům... Celé pojetí upířího snímku se mě zamlouvalo velice, stejně tak herecké obsazení... Ponurost, pomalu plynoucí děj,občas nějakej ten cákanec krve, občas nějaký ten vodopád krve, Neil Jordan takové filmy holt umí, klidně se mohl rozjet ještě víc, větší propracovanost mytologie u obou upírek by byla vítána, i když toto podání je naprosto dostačující. P.S. hlavně, že se tady vyskytuje spoustu komentářů, které Byzantium srovnávají s Twilightem, to jste se už asi fakt posrali...Já tam žádný žlutooký či červenooký vápnem namatlaný upíry neviděl a bandu teplým čoklů taky né...ale co no, mě je to vlastně uprdele, čau... ()

hazaba

Zvláštní film, který ani nenadchne ani neurazí. Člověk se po počátečním překvapení v ději docela rychle zorientuje a pak je jen zvědav, jak to vlastně dopadne. Na první pohled by se mohlo zdát, že se veze na vlně upírského "šílenství", ale spíše je to o útěku a přežívání, a naprosto jinak laděné. ()

Evander

Naprostá ztráta času. Čekal jsem průměrný, možná lehce nadprůměrný film, dočkal jsem se nesmyslného braku. ()

GOREGASM

Velmi komorní zpracování upírského tématu, které je až moc civilní, což by nakonec až tak moc nevadilo, ale zároveň dostatečně chladné, aby ve stejném rozpoložení ponechalo i diváka. Neil Jordan je mazák, který drama a vlastně i upíry umí, ale Byzantiem rozhodně neboduje jako se mu to podařilo s Interview with the Vempire. Byzantium je subtilnější, intimnější a nevýrazné (nemainstreamové chcete-li). Bohužel i přes talentované šavlozubé děvčice (křehká krása Saoirse vs. dravá šelmovitost Gemmy) a kvalitní práci Jordanova týmu si tento žánrově "jiný" film neurve pozornost objemově větší než jedna projekce. 60% P.S. Gemma a její lapdance zvedne z gauče, ale tím vzrůšo končí. ()

Rockerman

Velmi, velmi "jiný" upírský příběh s mnoha jinými pravidly, než na jaké jsme zvyklí u tohoto žánru. Už za ten nápad dávám o hvězdu navíc. Škoda, že to nebylo natočeno trochu temněji, byl by pak z toho luxusní horor. Tak je z toho spíše melancholický příběh mladé upírky, která je vlastně nejkladnější postavou filmu, protože vykonává jinak zakázanou, euthanasii. Trochu mi vadilo, že dobrá polovina děje je jen ve vzpomínkách a vyprávění Eleanor a její krásné matky Clary. Ale jak říkám za ten neotřelý nápad a příběh dávám nadprůměrné hodnocení. ()

BathoryMan

Strasna nuda.....od rezisera Jordana by som to urcite necakal...toto nicoho hodne dielko nesiaha Interview s Upirom ani po clenky.A tesne pred koncom som od tej nudy zaspal a bolo mi uplne jedno ako to dopadne.Pretoze kde nic neni ani smrt nebere. ()

bobrux

Že by ze scénáře zrovna stříkala originalita se říci nedá, nicméně retrospektivní vstupy a děj odehrávající se ve více časových rovinách dokáže alespoň na oko tento nedostatek zakrýt. Opět se však nevyhnete pohledu na několik kamenných tváří jedinců znuděných vlastní existencí a ani o klasické upíří dilema (žrát/milovat) ochuzeni nebudete. Jde vlastně o takový trošku propracovanější Twilight pro dospělé. Ale co film nezvládá ve vyprávěcí rovině, s přehledem kompenzuje vizuální stránkou. Hrudník Gemmy Arterton jen tak z hlavy nevyženu. ()

Hapretor

Kdyby tady nebyla Gemma v roli takové "Suk(č)ubky", nebylo by na co koukat. Nudné, divadelní?, táhlé, nepřekvapující. ()

Puol

Úprimne, od spojenia Neil Jordan a upírky som čakal trochu viac. Vydržať sa sa to dalo, hlavne záslohou Gemmy, ktorej postava mi prišla najzaujímavejšia a ukázalo toho pomerne dosť a to nemám na mysli len herecké umenie. ()

merigieren

hezká pohádka se sexi upírkou, příběh matky a dcery na útěku, kdy se dcera snaží svěřit a přitom vypoví příběh jak vznikli a matka zahlazuje stopy před pronásledovateli. ()

helraiser

Tak tenhle upíří kousek mě tak trochu zaskočil, tak nějak nevím co si o něm mám myslet. Pomalé tempo vyprávění, dobrá hudba, dobrý příběh, ale není to dotažený do konce, místy by se zdálo, že se děj zasekl na místě a neví se kudy dal. Není to špatné to jako vůbec ne, ale čekal jsem od toho něco trochu jiného, takže u mě to je průměrná upíří story, která měla rozhodně na víc. ()

Charlie84

Ano, ale jednou za rok maximálně. Možná je to tím, že jsem gotický horor neviděl od Coppolova Drákuly, ale uteklo mi to až nečekaně (vlastně škoda těch uřezaných hlav, mohla to být pohodová fantazy na romantickej večír). Holky jsou sympaťandy, ví, jak rozjet podnikání, aby bylo zábavné na to koukat a Jordan zase ví, kdy tu pohodičku utnout a začít utínat i něco jiného. A že to pak padá jak švestky. Škoda, že konec nebyl vynalézavější, naštěstí atmoška, která si se zmiňovaným drákulou nezadá, je prima přesně na tu čtvrtou hvězdu. Jen ty makabrózní asi krvavé digitální vodopády...ty mě docela rozesmály... ()

Nerine

Pomalé rozvážné drama s trochou akce a námětem upírů. Zhlédnutí mi připomnělo filmy Ať vejde ten pravý a Žízeň (Bakjwi). ()

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

14.02.2012

Letošním soubojem Sněhurky (Mirror, Mirror) a Sněhurky a lovce to neskončí. Po pestrobarevné komedii a akční fantasy přijde trocha kung-fu. Studio Walt Disney se snažilo projekt, předtím známý jako… (více)