Plán útěku

Plán úteku

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 2013, 115 min

Sly a Arnol dohromady v jednom filmu??!! Tenhle planý slib jsem slýchával dobrých 20 let, ale jejich konkurence byla tak obrovská, stejně jako ješitnost, že si to nikdy nestřihli. Na starý kolena ale asi přišli konečně k rozumu, nebo spíš chtěli vydělat ještě nějakej ten doláč navíc a tak se tedy "spojili", aby se spojili v jednom filmu a rovnovážných rolích ... Bohužel se stalo až tak pozdě a ne v dobách jejich největší slávy, síly a obratnosti ... Kdo je z těch dvou silnější, jak už zde někdo psal, tuhle dětinskou, ale pro mne prostě "zásadní" životní otázku bohužel film nerozluští. Každodenní popocházení, obědvání a kecání o ničem na mne prostě nepůsobilo ... V tom filmu se vlastně nejvíc ze všech scén obědvá v té velké klasické vězeňské jídelně ... Nějaké ty vychytávky nestály za nic, kromě Arnieho výstupu u šéfa věznice, to byl asi 10 minutový velice světlý okamžik, aby vše zas upadlo do Slyeho pobíhání ve vězeňských katakombách a narážení na zamčené cesty dál ... Škoda, oba jsou to pořád sympaťáci, o tom žádná. Ale já prostě tyhle filmy z vězení nemusím. Kdyby raději společně v jungli kosili nějaký Jihoamerický drogový kartely nebo něco podobnýho .. ale tohle..? Naprostej šedej průměr a je to škoda ... i když Arnie na konci ten kulomet do pracek skutečně vezme a Sly vysící na chatrném provazovém žebříku ve vzduchu připomene zarputilého Clifhangera, to je jenom melancholická třešnička na dortu, který nepekla babička, ani maminka, ale blbá sousedka od vedle ...(27.10.2013)

Keď som mal nejakých dvanásť rokov, čumel som na tituly so Sylvestrom Stallonem a Arnoldom Schwarzeneggerom s otvorenou hubou. Na ich filmoch som vyrastal. Boli to moji hrdinovia. Sníval som o tom, že raz týchto dvoch borcov uvidím v jednom snímku. Čiastočne sa mi to splnilo v sérii "The Expendables". Ale to boli len také menšie spoločné šteky. Naplno to spolu páni Stallone a Schwarzenegger roztočili až v roku 2013 vo filme "Plán úteku". Natočili výborný väzenský akčný thriller. ****(4.8.2016)

Dva z nejdrsnějších borců, jací se kdy objevili na filmovém plátně a akční legendy se spolu ocitnou v "supervězení." Sly je odborník na útěky z vězení a Arnie je zase místní kápo. Chlapi dají hlavy dohromady a začnou plánovat, jak "z toho" ven. Sestava ostatních členů vězeňské sebranky je vskutku pestrá. Máme tu elegantního, necitelného parchanta, ředitele nápravného "ústavu", Jamese Caviezela, ultradrsného Vinnieho Jonese, který si tu opět střihl jednu ze svých rolí, v nichž dává na obdiv svůj ukázkový ksicht šíleného masového vraha a možná přijde i Dr. Alan Grant:) A dokonce zde nechají velkého Arnolda hovořit německy. A že to jeho modlení vážně stojí za to:) Asi nikdy jsem neviděla Arnieho tak špatně hrát, jako právě zde:) Ale co, vždyť je nezničitelný. On se vrátí...:) Plán útěku je v rámci možností dobře promyšlený, vizuálně podmanivý, scénář je také slušný, i když těch hlášek mohlo z rukávu vypadnout více, když už se sešly takové dva formáty jako Rocky Balboa a Terminátor:)(15.3.2015)

Zhlédnuto v kině. Tak na tenhle film jsem se těšil už od doby, co se natáčel pod názvem The Tomb, takže pochopíte, že v kině jsem si ho nemohl nechat ujít. Výsledek mě potěšil. Escape Plan je film, který je svižný, vtipný (většinou chtěně, sem tam i nechtěně) a ve kterém se konečně postaví (společně) před kameru dvě legendy akčního filmu (ne, nepočítám jejich pár minutové setkání v prvním či druhém díle Expandables, navíc ani v té dvojce neměl Arnold tolik prostoru) a musím uznat, že tam ta chemie je. Proto má jediná výtka k tomuto filmu je nesplnitelná, je to spíše takové přání, které jsem měl, už když jsem byl malý kluk, co tyhle týpky žral - tohle mělo vzniknout o takových třicet nebo dvacet let dříve. Prostě 80. či nejpozději 90. léta minulého století oběma pánům slušela více, a kdyby tento film vznikl tehdy, tak by z toho jednak dneska mohla být klasika nad klasiky akčního žánru a hlavně bychom nemuseli přetrpět přítomnost "herce" 50 Centa na plátně (i přes těch pár minut, co tam měl, mě vytáčel, prostě neumí hrát). Jinak nemám, co bych tomuto svižnému béčku, které v mnohých probudí akčního fanouška let minulých, vytkl. 80 %.(3.12.2013)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $25,135,965Tržby Celosvetovo $137,328,301(tržby opäť zachraňuje Čína)▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,936,388Tržby za predaj DVD v USA $9,548,018║ __Ako za starých čias!__ Návrat k 80.rokom, jednoznačne! A v tom najlepšom lesku! Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger dávajú týmto poctu starým akčným klasikám, keď vládli akčnému žánru a týmto vytierajú zrak aj aktuálnym bijcom ako Dwayne Johnson či Jason Statham. Film mal šťastie že sa dostal do zručných rúk režiséra Mikaela Håfströma, ktorý dokáže z minima vydolovať maximum a fanúšikovi akčného žánru ponúkne to najlepšie čo si len môže vôbec priať. Príbeh odsýpa ako na bežiacom páse, neustále má čo ponúknuť, akcia v pohode, hlášky bodujú a samozrejme príjemné zabávajú a poteší že sa našli niekdajšie legendy a hlavne s chuťou si užívajúce účasť na tomto projekte. /videl v kine: 95%/ __moja recenzia(20.10.2013)

• - Už v polovici 80. rokov sa uvažovalo o tom, že Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger by mohli natočiť spoločný film, no i napriek tomu, že vzniklo viacero rôznych scenárov, k samotnej realizácii natáčania napokon nedošlo. Podľa samotného Schwarzeneggera sa tak nestalo hlavne preto, že obaja boli v tom čase príliš veľké hviezdy a v spoločnom filme by jeden zatieňoval druhého. (m.a.t.o.)

• - Dojmu obrovských prostor bylo docíleno natáčením ve výzkumném středisku NASA v Louisianě. (agass)

• - Než získal hlavní roli Sylvester Stallone, byl v hledáčku tvůrců také Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger. (S.W.A.T)