poster

Plán útěku

 • USA

  Escape Plan

 • USA

  The Tomb

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Útek z väzenia

 • Slovensko

  Plán úteku

 • Nizozemsko

  Escape Plan

Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 2013, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Dva z nejdrsnějších borců, jací se kdy objevili na filmovém plátně a akční legendy se spolu ocitnou v "supervězení." Sly je odborník na útěky z vězení a Arnie je zase místní kápo. Chlapi dají hlavy dohromady a začnou plánovat, jak "z toho" ven. Sestava ostatních členů vězeňské sebranky je vskutku pestrá. Máme tu elegantního, necitelného parchanta, ředitele nápravného "ústavu", Jamese Caviezela, ultradrsného Vinnieho Jonese, který si tu opět střihl jednu ze svých rolí, v nichž dává na obdiv svůj ukázkový ksicht šíleného masového vraha a možná přijde i Dr. Alan Grant:) A dokonce zde nechají velkého Arnolda hovořit německy. A že to jeho modlení vážně stojí za to:) Asi nikdy jsem neviděla Arnieho tak špatně hrát, jako právě zde:) Ale co, vždyť je nezničitelný. On se vrátí...:) Plán útěku je v rámci možností dobře promyšlený, vizuálně podmanivý, scénář je také slušný, i když těch hlášek mohlo z rukávu vypadnout více, když už se sešly takové dva formáty jako Rocky Balboa a Terminátor:)(15.3.2015)

 • Gilmour93
  ***

  Jeden pořád udrží těžký kulomet jak v Komandu, druhý se pořád udrží příčky žebříku jako v Cliffhangerovi, oba pořád udrží moč i stolici. Tak proč ne? Co na tom, že kdyby jste je rozřízli motorovkou, můžete na nich spočítat letokruhy, neboť jsou oba neuvěřitelně dřevění.. Kvalitně obsazený béčkový vláček, do kterého můžete nasednout v jakékoliv stanici. Při úvodním útěku za pomoci čokomléka, Arnieho štýrském blouznění, Slyově těžko uvěřitelné hře na Scofielda zkříženého se Sherlockem Cumberbatche (při které jeho intelektuálně povytažený spodní ret připomíná pouzdro na vysílačku) či finálním útěku, který více než plánem zaváněl improvizací, podobně jako Håfströmova snaha o přiživování novodobého žánru akčních hrdinů, co už dle kalendáře dávno měli vrátit řidičský průkaz a jít do parku hrát pétanque. Jenže nemohu si pomoct, v těch vláčcích z minulého století se člověk cítil tak nějak komfortněji.. Rejpavý spoiler: Kdo viděl Petersenovu Ponorku, asi si dobře pamatuje bledost námořníků bez slunečního světla. Tady však všichni vypadali, že se zrovna vrátili z francouzské riviéry..(14.8.2014)

 • Slasher
  ****

  Myslim, že u ničeho jsem se za rok tak nezasmál jako tady. Kravina, co nemít to neodolatelný a (ne)chtěně komediální charisma Slye s Arnoldem, stojí za úplnej odpad, protože scénář by zvládlo napsat každý hovado. Takhle ale... odpustím všechno - slabý záporáky, naprosto dementní 'geniální' plány na útěk, absenci čehokoli zajímavýho nebo hustýho, žádná pořádná krev nebo bitky... ne, stačí prostě, jak si tam ty dva postarší blbové vykládaj ve vězeňský kantýně jak největší machři, ultra drsnej Stallone a vtipálek Arnie, a nemá to chybu. Back to 80's big time, sračka za 4*.(18.1.2014)

 • Dudek
  ***

  Plán útěku je po dlouhé době snímek s opravdu zdařilým drajvem. Nicméně funguje hlavně ve své první fázi. Postupem času na povrch vyplouvají čím dál větší scénáristické nesmysly a přihlouplé berličky, a v poslední části se děj zvrhne v nesmyslné pobíhání, kde prim hraje notná dávka štěstí a nikoliv Breslinova intuice. Je to škoda, protože z toho všeho scénáristického balastu se Håfströmovi podařilo vykřesat téměř maximum. A Schwarzeneggerovi ukecaná role vězně v současné době sluší přeci jen víc, než snaha o akčního superhrdinu, která se dá akceptovat je díky nostalgii.(31.8.2014)

 • movie
  ****

  70% Dobře odvedená práce, která připomene Slyovy starší "inteligentní akční filmy" NÁJEMNÍ VRAZI nebo SPECIALISTA. To, že někoho napadlo po třiceti letech v branži konečně obsadit Arnolda do role rakušáka považuju za omračující. Stejně tak i jako Arnoldův komentář na Slyovu potkávací pěsťovku: "Hmuuu, you hit liiike vegetarian."(16.3.2014)

 • - Během natáčení v New Orleans se Sylvester Stallone dozvěděl o smrti svého syna Sage, který zemřel 13. července 2012 v Los Angeles na následky infarktu. (Dr Lizal)

 • - Swan Rottmayer (Arnold Schwarzenegger) použije ve filmu zbraň M249-E2 SAW ráže 5.56x45mm. (dc125)

 • - Spoiler: Natáčení probíhalo na vyřazené lodi Rican, která má délku 224 m a šířku 32 m, oproti Rayově (Sylvester Stallone) odhadu, podle kterého dosahuje délky 300 m a šíře 60 m. (Shadowrat)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace