Reklama

Reklama

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (1 428)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Miles Chapman, Jason Keller | Hudba: Alex Heffes | Produkcia: Robbie Brenner, Mark Canton, Randall Emmett, George Furla, Kevin King Templeton | Distribúcia: Summit Entertainment Lionsgate | Štúdio: Atmosphere Entertainment, Emmett/Furla Films | Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 135,449,554 $ || Za pár rokov, keď už nebudú, to bude ešte silnejšia nostalgia. Zábavný potenciál to má zo všetkých aspektov, Stallone má tu lepšiu rolu, Schwarz-cík sa blískne najviac s mashinegunom. Caviezel fajn záporák. Že superväzenie? To je už viac diskutabilné :) 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Fucking awesome! Rambo a Terminátor hromadně atakují hranici 135ti let pozemského života, ale já tak nějak začínám tušit, že tato monstra nejsou odsud... Jinak si prostě nedovedu vysvětlit, jak je možné, že jejich těla vydrží takový fyzický i psychický nápor. A když nakouknu do jejich diářů (pravidelně jsem s nimi v kontaktu přes facebook) a vidím jejich plánované budoucí filmové projekty, nezbývá mi než konstatovat, že Sly a Arnie nejsou Expendables, nýbrž Immortals (alespoň filmově). Plán útěku je přímočará akce, po okraj naplněná ´over the top´ a ´more over than over the top´ scénami, ale! ... já jsem, sakra, přesně tohle chtěl vidět, sedlo mi to fakt dobře. Všichni si svoje role masakrálně užívají a byla radost pro mě na to koukat. Vidět ty dvě ikony vedle sebe (hlavně závěr na pláži), nemá chybu... určitě doporučuju, pokud chcete vypnout nebo se vrátit o dvě desetiletí zpět do svých akčních -nácti let... tak a chcete vědět, jak jsem jednou napsal písemku z matiky, aniž bych byl přítomen ve školní lavici?? No potřebujete tři věci: 1/ spojence, 2/ zvyky učitelky při písemce, 3/ znát záklopný mechanismus kliky u dveří vaší třídy... je tam takový malý plíšek, který když se o kousek posune doleva... ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Ray pracuje pre spoločnosť, ktorá ho na vlastnú žiadosť vysiela do rôznych väzení. Jeho úlohou je otestovať možnosti úniku. Jedného dňa ho kontaktuje CIA, ktorá mu ponúka dvojnásobnú finančnú odmenu, pokiaľ pristúpi na testovanie ich novovytvoreného väzenia. Nakoľko Ray nevie odolať ďalšej pracovnej výzve, ponuku príma. Takmer ihneď po prebratí zo sedatív si uvedomuje, že niečo nie je v poriadku. Tento krát to nebude hra. Tento krát mu pôjde o život. Keď si odmyslím ten Mc' Giverovský syndróm chytrosti, totálne potláčanie veškerej logiky, prehnanosti, nereálnosti, ktorou tento film priam chŕli, nie je to najhorší snímok. Skôr by som ho ale zaradil medzi rozprávky. Jedna ★ za Rockyho a druhá za Terminátora. Keby tam nehrali títo dvaja "pištoľníci", film by ledva dosiahol úroveň 50%. Plán Úteku je vhodný pre fanúšikov Hollywood "brakov", ktorí sú ochotní prehltnúť akékoľvek sústo sračiek bez zapitia budišky. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Scénář je pitomý tak akorát, jen mě fascinuje ta studiová politika svádět tyhle přesluhující tandemy na place pod taktovkou režijních rutinérů, kteří s daným materiálem operují více než ledabyle a zafungovat dovedou leda tak v několika trefných hláškách a v případě tohoto filmu i jedinečného nábožného germánského výlevu, jinak vesměs hodně sterilní a prchavá podívaná. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No tak to máme tady, tak to pojďme zhodnotit. Asi nejočekávanější film tohoto roku dorazil do kin a zde je podrobný report Wacoslava1 : Takže ačkoliv spokojenost u mě rozhodně převažuje, tak se jistých rozporuplných pocitů nezbavím. Zkusím se o nich trochu rozepsat. Takže určitě je fajn, že se tyto dvě legendy sešli v jednom filmu něco takovýho se opravdu nevidí každý den. No a já vzal film jako možnost k tomu abych je mohl oba dva vzájemně porovnat. Možná nejsem úplně objektivní, protože ten Rakouskej kulturistickej terminátor byl pro mě vždycky největším frajerem a tento film mi to potvrdil. Stallone má sice větší akčnější a víc propracovanou roli, ale co naplat Arnie ho strká do kapsy a to na plný čáře i když jeho role je jasně ta menší, tak když je na scéně, tak si krade naprosto nekompromisně veškerou pozornost pro sebe. Sice se tu drží trendu ze svých nových filmů což znamená, že je to spíš pohodářský hláškař co si ze sebe dělá srandu, ale zase ve chvíli kdy vezme kulomet do ruky je naprosto bez diskuze kdo že je tu bůh akce. Ve chvíli kdy potom začne klít v Němčině přivadí osazenstvo kinosálu smíchem do mdlob. Ne já si nemůžu pomoci, ale pan Schwarzenegger je prostě tím kdo táhne tenhle film. Stallone má napsanou možná více akčnější a přemýšlivou postavu zároveň která určitě není špatná, ale jeho herecký výkon mi přišel takový dost strojový bez nějaké nadstavby. Další věc kterou bych pak lehce vytknul je to, že film je v podstatě moderní akčňák z oldschol herci ovšem se všemi neduhy které k moderním akčňákům patří. Za prvé na rozdíl od např Konečné nebo Expendables 2 tak z tohoto snímku z vyjímkou závěrečného akčního finále žádný extra osmdesátkový look nevyzařuje. Kamera a střih jsou místy chaotické. Na rovinu bitky nic moc a ani na tu nejvíc očekávanou se příliš netěšte. Pošťuchování které jste viděli v traileru je i tím co uvidíte ve filmu. Víc tam toho fakt není. Jo a taky musím podotknout, že ta prosklená věznice mi moc cool zrovna nepřišla no a ti strážní ve vyloženě úchylných kostýmech to bylo fakt WTF... No ale aby jste mi neřekli, že to tady jenom odjebávám a hrabu se v píčovinách, tak vězte, že já rozhodně nemám s tímhle filmem problém jenom očekávání holt možná byla z mojí strany nepřiměřená. Zkrátka nemůžu si pomoci, ale na plný počet to prostě nevidím. Škoda, že to nevzniklo před 20 lety mohl to být kult, takhle se člověk pobaví nostalgicky zamáčkne slzu, ale ničeho z čeho by šel do kolen se prostě nedočká. Tolik můj report možná tu budu za kacíře, ale co nadělám takhle to prostě vidím Escape plan je určitě bezvadnej akční filmek na odreagování z přítomností dvou S, ale už teď vám určitě řeknu, že další kult tím rozhodně stvořen nebyl. 75% ()

Galerie (49)

Zajímavosti (23)

  • Počas natáčania jednej z akčných scén si Sylvester Stallone (Ray Breslin) poranil šľachu na pravej nohe. Na jej zašitie bolo potrebných 70 stehov. (m.a.t.o.)
  • Už v polovici 80. rokov sa uvažovalo o tom, že Sylvester Stallone (Breslin) a Arnold Schwarzenegger (Rottmayer) by mohli natočiť spoločný film, no i napriek tomu, že vzniklo viacero rôznych scenárov, k samotnej realizácii natáčania napokon nedošlo. Podľa samotného Schwarzeneggera sa tak nestalo hlavne preto, že obaja boli v tom čase príliš veľké hviezdy a v spoločnom filme by jeden zatieňoval druhého. (m.a.t.o.)

Související novinky

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)

Reklama

Reklama