Reklama

Reklama

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (1 431)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Keď som mal nejakých dvanásť rokov, čumel som na tituly so Sylvestrom Stallonem a Arnoldom Schwarzeneggerom s otvorenou hubou. Na ich filmoch som vyrastal. Boli to moji hrdinovia. Sníval som o tom, že raz týchto dvoch borcov uvidím v jednom snímku. Čiastočne sa mi to splnilo v sérii "The Expendables". Ale to boli len také menšie spoločné šteky. Naplno to spolu páni Stallone a Schwarzenegger roztočili až v roku 2013 vo filme "Plán úteku". Natočili výborný väzenský akčný thriller. **** ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

S tím návratem bych to nepřeháněl. Do intenzity nového Ramba má tady Stallone daleko. Není to ani komedie, ani dostatečně akční, ani vychytralý zlodějský snímek. Je v něm příliš mnoho náhod a je příliš prvoplánový. Různé dějové vsuvky jsou příliš na efekt a okaté. Akce málo a musí se na ní čekat x desítek minut. Pár solidních scén tam je, ale zdaleka nezvednou adrenalin tak, jak by se od staré akční školy čekalo. A nemá to nic co společného s věkem hlavních hrdinů. Jejich akčnost je úplně ok. Jen ten scénář měl být mnohem lepší - i na poctu osmdesátkovým béčkům. Bravurní Jim Caviezel. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Tváří se to celou dobu hrozně moc vážně (a vážné to je!), přitom je však Plán útěku minimálně z poloviny nařachaný osmdesátkovými hláškami a takovým tím půvabným arnoldovsko-dědkovským humorem, kdy si hvězdy - odmítající herecký důchod - dělají legraci samy ze sebe. A světe, div se: v dramatických rovinách to není vůbec žádná prča, v těch komediálních naopak divák v jakémsi euforickém povznesení rád zapomene na jinak smrtelně nebezpečnou hru, která se ve snímku odehrává. Existuje sorta lidí, kteří se na podobný film těšili bezmála dvacet let. A já jim po dnešku úplně rozumím, protože tak perfektně natočené pomrknutí na béčkové akčňáky z minulého století asi nečekal nikdo. Zapomeňte na pozlátkové, barvičkami hýřící Transformers, tomuhle já říkám splněný klukovský sen! P.S. Ačkoliv svým atypickým přehráváním splňuje snad všechny zažité archetypy oldschoolového záporáka, užívá si James Caviezel svou roli jako NIKDO z rozmazleného Hollywoodu za hodně dlouhou dobu. Zejména díky tomuto "Ježíšovi", oprašujícímu blankytná motýlí křídla, se tak na tenhle strhující napínák těším podruhé. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Sly a Arnol dohromady v jednom filmu??!! Tenhle planý slib jsem slýchával dobrých 20 let, ale jejich konkurence byla tak obrovská, stejně jako ješitnost, že si to nikdy nestřihli. Na starý kolena ale asi přišli konečně k rozumu, nebo spíš chtěli vydělat ještě nějakej ten doláč navíc a tak se tedy "spojili", aby se spojili v jednom filmu a rovnovážných rolích ... Bohužel se stalo až tak pozdě a ne v dobách jejich největší slávy, síly a obratnosti ... Kdo je z těch dvou silnější, jak už zde někdo psal, tuhle dětinskou, ale pro mne prostě "zásadní" životní otázku bohužel film nerozluští. Každodenní popocházení, obědvání a kecání o ničem na mne prostě nepůsobilo ... V tom filmu se vlastně nejvíc ze všech scén obědvá v té velké klasické vězeňské jídelně ... Nějaké ty vychytávky nestály za nic, kromě Arnieho výstupu u šéfa věznice, to byl asi 10 minutový velice světlý okamžik, aby vše zas upadlo do Slyeho pobíhání ve vězeňských katakombách a narážení na zamčené cesty dál ... Škoda, oba jsou to pořád sympaťáci, o tom žádná. Ale já prostě tyhle filmy z vězení nemusím. Kdyby raději společně v jungli kosili nějaký Jihoamerický drogový kartely nebo něco podobnýho .. ale tohle..? Naprostej šedej průměr a je to škoda ... i když Arnie na konci ten kulomet do pracek skutečně vezme a Sly vysící na chatrném provazovém žebříku ve vzduchu připomene zarputilého Clifhangera, to je jenom melancholická třešnička na dortu, který nepekla babička, ani maminka, ale blbá sousedka od vedle ... ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Fucking awesome! Rambo a Terminátor hromadně atakují hranici 135ti let pozemského života, ale já tak nějak začínám tušit, že tato monstra nejsou odsud... Jinak si prostě nedovedu vysvětlit, jak je možné, že jejich těla vydrží takový fyzický i psychický nápor. A když nakouknu do jejich diářů (pravidelně jsem s nimi v kontaktu přes facebook) a vidím jejich plánované budoucí filmové projekty, nezbývá mi než konstatovat, že Sly a Arnie nejsou Expendables, nýbrž Immortals (alespoň filmově). Plán útěku je přímočará akce, po okraj naplněná ´over the top´ a ´more over than over the top´ scénami, ale! ... já jsem, sakra, přesně tohle chtěl vidět, sedlo mi to fakt dobře. Všichni si svoje role masakrálně užívají a byla radost pro mě na to koukat. Vidět ty dvě ikony vedle sebe (hlavně závěr na pláži), nemá chybu... určitě doporučuju, pokud chcete vypnout nebo se vrátit o dvě desetiletí zpět do svých akčních -nácti let... tak a chcete vědět, jak jsem jednou napsal písemku z matiky, aniž bych byl přítomen ve školní lavici?? No potřebujete tři věci: 1/ spojence, 2/ zvyky učitelky při písemce, 3/ znát záklopný mechanismus kliky u dveří vaší třídy... je tam takový malý plíšek, který když se o kousek posune doleva... ()

Galerie (57)

Zajímavosti (25)

  • Ve vězeňském komplexu často objevuje klávesnice Microsoft Wireless Keyboard 800. Nachází se v operačním středisku, na ošetřovně a také ve strojovně. (Shadowrat)

Související novinky

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)

Reklama

Reklama