Keď som mal nejakých dvanásť rokov, čumel som na tituly so Sylvestrom Stallonem a Arnoldom Schwarzeneggerom s otvorenou hubou. Na ich filmoch som vyrastal. Boli to moji hrdinovia. Sníval som o tom, že raz týchto dvoch borcov uvidím v jednom snímku. Čiastočne sa mi to splnilo v sérii "The Expendables". Ale to boli len také menšie spoločné šteky. Naplno to spolu páni Stallone a Schwarzenegger roztočili až v roku 2013 vo filme "Plán úteku". Natočili výborný väzenský akčný thriller. ****(4.8.2016)

Akvárkový akční pokoukání s klasickými pudrovačkami a střílečkami. Nápad to byl suprový, nuda taky ne, ale čekala jsem přece jen něco víc. Nicméně jsem se párkrát přistihla, že se lemtám smíchy při pohledu na Arnieho, když vzal například do ruky ten kulomet a na dálku kolil všechno kolem. Rázem jsem byla o pár let nazpátek, prostě celej on i s tím pohledem v očích :-) Jasně, že jsem věděla o tom, že Sly to všechno zmákne levou zadní, ale když už jsem u těch nostalgických vzpomínek na jejich zlatý léta, tak si nemůžu pomoct, ale Zpátky v ringu mělo přece jen větší říz a šmrnc, takže tady budu v hodnocení trochu skoupější.(15.5.2014)

Arnold a Sly se konečně setkali v jednom filmu. Už v Ex bylo znát, že jim to spolu svědčí, nyní se však s hrozbou musí vypořádat sami dva. Tento film se navzdory všemu povedl na výbornou. James Caviezel oba udržuje v šachu, zatímco Sly řeší, jak se dostat z toho nejmodernějšího vězení a Arnie skvěle hláškuje. Stallone je sice fajn, ale jakmile se na plátně objeví Schwarzenegger, tak je to velká sranda. Ještě ty dva neodepisujte, akční žánr sám o sobě má ještě hodně co nabídnout...90%...[19.10.2013_Kino Šumava_Klatovy](19.10.2013)

Dva z nejdrsnějších borců, jací se kdy objevili na filmovém plátně a akční legendy se spolu ocitnou v "supervězení." Sly je odborník na útěky z vězení a Arnie je zase místní kápo. Chlapi dají hlavy dohromady a začnou plánovat, jak "z toho" ven. Sestava ostatních členů vězeňské sebranky je vskutku pestrá. Máme tu elegantního, necitelného parchanta, ředitele nápravného "ústavu", Jamese Caviezela, ultradrsného Vinnieho Jonese, který si tu opět střihl jednu ze svých rolí, v nichž dává na obdiv svůj ukázkový ksicht šíleného masového vraha a možná přijde i Dr. Alan Grant:) A dokonce zde nechají velkého Arnolda hovořit německy. A že to jeho modlení vážně stojí za to:) Asi nikdy jsem neviděla Arnieho tak špatně hrát, jako právě zde:) Ale co, vždyť je nezničitelný. On se vrátí...:) Plán útěku je v rámci možností dobře promyšlený, vizuálně podmanivý, scénář je také slušný, i když těch hlášek mohlo z rukávu vypadnout více, když už se sešly takové dva formáty jako Rocky Balboa a Terminátor:)(15.3.2015)

Myslim, že u ničeho jsem se za rok tak nezasmál jako tady. Kravina, co nemít to neodolatelný a (ne)chtěně komediální charisma Slye s Arnoldem, stojí za úplnej odpad, protože scénář by zvládlo napsat každý hovado. Takhle ale... odpustím všechno - slabý záporáky, naprosto dementní 'geniální' plány na útěk, absenci čehokoli zajímavýho nebo hustýho, žádná pořádná krev nebo bitky... ne, stačí prostě, jak si tam ty dva postarší blbové vykládaj ve vězeňský kantýně jak největší machři, ultra drsnej Stallone a vtipálek Arnie, a nemá to chybu. Back to 80's big time, sračka za 4*.(18.1.2014)

• - Původně se měl snímek jmenovat The Tomb. Jedním z alternativních názvů bylo označení Exit Plan. (Veniss)

• - Spoiler: Natáčení probíhalo na vyřazené lodi Rican, která má délku 224 m a šířku 32 m, oproti Rayově (Sylvester Stallone) odhadu, podle kterého dosahuje délky 300 m a šíře 60 m. (Shadowrat)

• - Spoiler: Rottmayer (Arnold Schwarzenegger) zabil vo filme 18 ľudí, kým Ray Breslin (Sylvester Stallone) 7. (skipercak)