Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

MorraEddie

Opravdu málo mi v tomto případě stačilo ke štěstí. Luxusní ústřední dvojka + spousta akce + vtip = recept na vytvoření akčního filmu roku. Jsem rád, že se takové filmy ještě točí,protože jsem na nich vyrůstal a mám pro ně slabost. Bůh nás opatruj až Sly nebo Arnold pověsí herectví na hřebík ()

p.a.douch

Ti kdo nemaj rádi 80-tý léta ať si hvězdu uberou (nebo klidně víc, mě je to fuk). Já byl spokojenej. Hlavní představitelé se očividně při práci bavili a já v kině taky. Takže vzhůru na sedadla. ()

kelet

Nemôžem inak, ako povedať, že tento film je jednoducho skvelý. Nech si hocikto hovorí, že je to klišé a kopírka 80-tych rokov, nič nové a podobne. To, čo robia títo dvaja machri je neskutočné. Vo svojom veku sa vrátili k hereckým kariérám, pretože ich sralo ako vyzerajú akčné filmy dnešnej doby. Je obdivuhodné ako na svoj vek vyzerajú a čo predvádzajú pred kamerou. K oživeniu všetkých ich filmov patrí aj robenie si srandy samých zo seba, čo k nim priviedlo dvojnásobne viac divákov. Navyše tie ich návraty okorenili tým, že aj deje aj zápletky sú nové a moderné. Jednoducho klobúk dole. A nech akokoľvek niekto týchto dvoch nemá rád (a im podobným hviedzám poctivých akčákov), každý si ich prial vidieť spolu pred kamerou ako nakopávajú zadky a hláškujú jedna radosť. Aby som sa však nezakecal len obdivovaním. Stallone predstavuje chlapa živiaceho sa únikmi z väzenia, aby ukázal na chyby v systéme a nemohlo sa stať to, že niekto, podobne ako on, príde o svojho blízkeho vinou väzňa na úteku, je pri svojej novej práci oklamaný a zavretý naozaj, bez možnosti úniku. Stretne sa s tajným kápom väzenia Schwarzeneggrom a začnú sa diať veci. Dej je veľmi dobrý a plynule graduje. Akýkoľvek náznak hluchého miesta je zmazaný vtipnými vsuvkami aktérov, ktoré sú dokonalé. Akcie je viac než dosť a navyše to nie je len o nej. Skvelý projekt len potvrdzuje, že nemožno odsúdiť do zatratenia staré poctivé hviezdy akčných filmov, lebo prídu späť a vyrazia vám dych. Dúfam, že sa budú vracať stále dookola. Možnosti je neúrekom. Hodnotenie: 100% ()

FlySKS

Jako dobrý, ale nejde to brát moc vážně. Nasmál jsem se u spousty scén, občas byl i napjatý, ale samotný útěk z vězení je tak strašně dementní a založený na náhodě, že vše klasicky vyústí v mega přestřelku, kde se bývalí členové elitních blackwaters netrefí na dva metry a Sylvester je, coby právník a útěkář, sype jak na pouti... Vsuvka s Alláhem taky na hovno :/. Ale jinak příjemnej odpočinek! ()

jungledmnc

Pohodová akční komedie ;). Stalouna sem měl dycky rád, ale tohle je poprvé, co to i Schwarzeneggerovi fakt sedlo, je to prostě komik ;). Až na ten konec teda, ten byl trošku dementní. ()

Sathana odpad!

Nudné, předvídatelné a trapné. Od počátku se to drží koncepce "zavřou ho, vymyslí plán, nevyjde, skoro zlomen, uteče" a ani herecké výkony ani nic jiného není na filmu zajímavého. A hlavní padouch, který šéfuje věznici, je s každým záběrem blbější a blbější a pak už film úplně přestane dávat smysl. No a že by na konci tvůrci předložili nějaké vyvrcholení děje, tak to teda taky nečekejte... ()

kura68

Abych to shrnul, začátek se mi zdal velmi slušný. Kdyz se po chvilce přidal Arnií, taky to nebylo špatný. A pak už to bylo moc přímočaré. Žàdná velká zápletka, ale jinak velmi dobře zahrané. ()

MiniRecenze

Jak jde vidět tak dva rivalové akčních filmů 80. a 90. let se opravdu skamarádili a nedají bez sebe ani ránu.Ono to navíc i o něčem svědčí (viz.posl.předchozí snímky).Prostě ,když jsou na to dva ,tak dokáží "vytřískat " zajímavou podívanou.A tento snímek je toho jasným důkazem.Nečekejte střeleckou podívanou ve stylu Postradatelných,ale napínavý film.Režie ví co dělá a dokáže si skoro všechno "obkecat".Ze začátku si budete myslet,že máte prostě film v hrsti a víte jak dopadne,jenže pravdu budete mít jen z poloviny.Kvalitní tempo Vás udrží sedět na zadku po celou dobu.Co bych vytkl je to,že někdy máte pocit,že "Sly" a Arnold už prostě vyhasínají,ale fandové těchto dvou akčních domén to vadit nějak nebude. SPOKOJENOST!!! ()

veverysiak

Celkom pekná myšlienka, postaviť hlavný motív na tom, že dáky chlapík sa dá zavrieť, aby mohol ujsť, a keďže je to obalené do slušnej akčnej vaty a hlavný záporák je na metál, zostávalo už len ušiť to na nejakých dôchodcovských tvrďasov, Sylvo je presvedčivejší, zrejme viac trápi svoje telo, aj tak ale museli byť chlapi v rezkejších scénach zdržanliví, aby sa im starúšikovia nerozbili, napriek tomu obstojná zábava, ktorá svojou formou pomáha našim akčným idolom so cťou starnúť, takže 65%. ()

kverula

Génius Stallone, právník , eletroinženýr a geolog v jednom, ukazuje, jak je možné uniknout i tomu největšímu Alcatrazu. Jemu zdatně sekunduje Árný, zdatný svalovec, tvrdý jak skála, kterému nevadí dostat po každé snídani přes hubu. Příběh z vězení, bohužel nijak negradující, se vleče a nezachrání ho ani vyhrocené střílečky. Ale co, oba herci ze sebe vydali maximum, dokonce ještě nevypadají jako zombies (i když Stallone tam jistojistě směřuje). ()

bmx6

Zhruba posledních dvacet minut je neskutečná řežba-to jsem si opravdu moc užil,ale bohužel ten film za moc nestojí.Je to pěkná nuda .Jestli bych to měl hodnotit jako vězeňský film,tak je stoprocentně mezi těmi nejhoršími.Ale i tak dávám 4*,protože mám ksichty Stallona a Schwarzeneggera rád a to je asi tak vše. ()

laurence

Přijde mi to jako poslední vzdech dvou zmírajících legend, které tak nějak neví, kdy důstojně odejít do důchodu. ()

fritol34

Já bych dal i čtyři, kdybych věděl o čem to bylo, možná za deset let a dalších 10 opakování si uvědomím že v příběhu nebyly žádné logické chyby a že to bylo perfektní. Nicméně je dobré vidět staré známé natož ve vězení a prostě je žeru :) ()

Logout

Pěkný oddechový akčňák s Rambem a Terminátorem v hlavních rolích. Nevím, proč pánové netočili spolu už dříve, mě se to líbilo a to i vzdor tomu otřesnému čínskému kinoripu, který jsem, nestihnuv skutečné promítání v kině, musel sledovat. ()

watari

Stallone a Árný.. kdo by byl řekl že mi tahle kombinace vůbec nebude vadit. Podle mého krásně promyšlené.. a ač filmům ve kterých hraje Stallone nefandím, tenhle vřele doporučuji. Je to chytré, plynulé. surové.. a to se mi líbí . ()

Kada80

Tihle dva veteráni mě nikdy nepřestanou bavit.Rozdaj pár ran,vystřílí pár zásobníků,pak vyplodí nějaký ty svoje hlášky a já jsem hotovej. Tak málo mi stačí ke štěstí. 80% ()

evca_007

Překvapivě dobrý a úspěšný film. Skvěle jsem se bavila a i když Stallone dost riskuje tou rychlostí nových filmů, já si na ně pokaždé velmi ráda zajdu a dostanu vždy to, co od nich očekávám. V tomto případě i něco více. ()

david666

tak konečně spolu v plhohodnotných rolích. Zábavná věcička, tento film. Stačí jen nebrat vše vážně a bavit se s ústřední dvojkou. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)