Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

peetriss

Pro mne osobně zklamaná očekávání. Návrat k akčním kořenům 80. let se koná pouze omezeně a Plán útěku je pouhým scénáristicky neučesaným rutinním béčkem, kde se divák může kochat pohledem na Stalloneho a Schwarzeneggera v jednom filmu, což je obsazení, jehož potenciál byl tak vysoký, že by přebil mnohá tvůrčí zaváhání. Avšak takovou bezradnost již překrýt nedokáží a dvojnásob to platí z toho důvodu, že místo očekávaného užívání si rolí ze strany obou herců, přichází jejich dvouhodinové klání v disciplíně o největšího neherce. U mě to vyhrál Stallone, který předvedl jeden z nejdřevnatějších výkonů kariéry, který bije do očí i v této kategorii "nehereckých" akčních filmů. Občasné vtípky a Arnold vychutnávající si kulomet nic nedokáží změnit na faktu, že Plán útěku je film těžkopádný, chybí mu lehkost, přirozenost a větší nadhled. Vůbec nechápu jak se v tak bezvýznamné a směšné roli ocitnul Sam Neill. Po shlédnutí ve mně zůstaly jen slabé dojmy, které po několika dnech vyprchaly zcela. Několikaminutová společná scéna obou pánů v Expendables je hodnotnější než celý tento flák. 50% ()

iampatrik

70% Sympatické výkony obou legend, které zahřejí u srdíčka nemálo lidí. Přestože jde o rychlou béčkovou jízdu, něco mi tu chybělo, něco co by tomu dávalo přívlastek "má to koule". Ale i tak děj a SS+AS utáhnou dvě hodiny, během kterých se člověk nenudí a nakonec ho odmění i scénami, které dají vzpomenout na zlatou éru těchto dvou pánů. ()

Mauric

Průměrný akčňák, jenž se v jednu chvíli tváří jako promyšlené drama a v té druhé nastupuje klasické "jeden kulomet proti všem". Arnold a Sly by si rozhodně zasloužili lepšího režiséra a scénář. ()

ondrula

Nevím proč jsem se na tohle těšil, asi z nostalgie, ostatně jako všichni. Mělo mi ale být jasný, že dva kulturisti v důchodu nemůžou uhrát dramatický výstupy. K tomu je třeba připočíst debilní scénář, otravný prostředí, špatný akční scény, nemastnýho bad guye, ubohej závěrečnej fajt, muslimskýho hrdinu a 50 Centa Jacksona, aby bylo postaráno o otrávenej večer. Béčko jako svině. Pobavila mě mikrorole Jeffa Chase, která byla ale fakt tak minimalistická, že jsem si jí asi všiml jenom já. ()

TERRORDROME

Kamoši ako hrom, sú Arnie a sly! Myšlienka že budú obaja spolu v jednom filme je staršia než sfinga, ja som kedysi čítal napr. o údajnom projekte s lahôdkovým menom Brutal Deluxe, ale nakoniec to vyšlo až keď sa aj oni sami blížia vekom k Ramzesovmu dedovi. Človek si tak musí hneď na úvod položiť otázku či sa im ešte vôbec oplatí z toho väzenia utekať. Stallone hrá profesionálneho majstra na úteky, ktorý sa nakoniec vďaka štandardnému komplotu ocitne v experimentálnej superväznici postavenej podľa jeho dlhoročných poznatkov. Utiect z nej sa zdá nemožné, ale Stallone má vekom čoraz kockatejšiu hlavu a po ruke húževnatého árijského Čiernonegra. Kedysi by táto dvojka zbúrala celú väznicu len silou svojich naolejovaných svalov a k tomu s ťažkou zbraňou v každej ruke pokosili pár desiatok komunistov, ale to už sa dnes veľmi nenosí a tak sa Sylvester musí spoľahnúť viac na svoj paraabnormálny intelekt, umožňujúci otvoriť dvere na samotke pomocou kúska mokrého toaleťáku. Ale ja sa nesťažujem, bez dávky absurdnosti to nejde a tento útek si po celý čas udržuje konštantnú dávku adrenalínu aj zábavnosti. Zo zvráskavených kulturistov padajú aj nejaké tie hlášky na ktoré divák čaká, pobavilo ma hlavne keď Arnold nakreslil riaditeľovi tú "mapu". Že tam bude riť bolo dopredu jasné, ale aj tak čarovné. A keď už hovoríme o Arnoldovi, nedá sa nespomenúť jeho šialené náboženské extempore v nemčine, najväčší herecký výkon aký kedy vypotil. Takže je všetko fajn, snáď až na polodementnú akčnú scénu vo finále, kde síce Švarcík konečne vezme do rúk veľký guľomet a začne páliť, ale je to celé také nejaké umelé divadelné predstavenie s panáčikmi čo padajú keď začujú výstrel. A likvidácia zlého riaditeľa bola pri všetkej slušnosti priam bryndzovo kokotná. Za to im stŕham body, ktoré po väčšinu filmu poctivo zbierali. P.S. Vinnie Jones tu má nejakú divnú hlavu, akoby nepatrila k zbytku tela. ()

Warle

Sly a Arny na stará kolena určitě nezklamali. Celé to má spád, furt se něco děje. Arnyho odvedení pozornosti by mělo vejít do dějin filmu.. ()

vander19

Keď som si tento film zapínal očakával som niečo v strašne sci-fi štýle, kde obaja budú zavretý za brutál činy. Ale hneď ma prekvapil začiatok, kedy Sly vlastne len hladal chyby vo väzenských systémoch. Úputalo ma to. Hlavne začiatok je vážne podarený a díval som sa na skutočne kvalitný film. Ešte aj supertajné väzenie pôsobilo na mňa normálne a nemal som z toho pocit, že sa jedná o absolútnu futuristickú záležitosť. Sa mi dosť lúbilo ako ma vedeli tvorcovia dostať niektorými maličkosťami. Ku koncu nám už stára garda akčných hrdinov, či už Sly alebo Arnie ukáže svoje umenie. To čím sa stali nesmrteľnými a zapísali sa do svetovej kinematografie. Akcia strieda akciu a hlavne vytasenie gulometu a pohľad kamery na Arnoldove oči bolo jedným slovom El Classico. Obaja sa počas celého filmu vhodne dopĺňali. Účasť 50centa je asi tak výrazná, aby si chlapec mohol do svojho deníčka napísať: Hral som s Willisom a tiež s Arnoldom a Sly. Inak nič výrazné od neho sa čakať ani nedá. Na druhej strane skutočne výbornými sú Caviezel aj Farah Tahir. Plán Úteku je jednoznačne dobrým filmom, dobrá oddychovka, ktorá rozhodne neublíži... ()

tterez

Námět se mi fakt hodně líbil, ale ve zpracování nechali velké rezervy. A konec mi přišel, až bych řekla, nezáživnej.. Škoda. 55% ()

agass

Nešlo si nevzpomenout na starší Arnoldovy filmy, když se chopil kulometu a začal tam kosit strážce. Detail na jeho nasrané oko lahodil mému gustu. ()

Hanes88

Určitě zajímavý film. SLY a ARNOLD zahráli skvěle, vyústění taky dobré. Celkově to není nic extra, ale určitě pobaví.60%. ()

Prochy38

No, k dokonalosti tomu chybělo celkem málo... Sly i Arnold vynikající a jasně nestárnoucí.... Děj příběhu hodně originální a moc dobře zpracovaný. Dokonce jsem si sehnal verzi s dabingem, ze zvědavosti. A nemrzelo mě to. Myslím, že film, kdy tito dva hrají na 100%, se opravdu povedl. Expendables se nepočítá, to je prdel :). U mě velká spokojenost. ()

Paldiny

Po sérii "Expandables“ ide o ojedinelý projekt dvoch akčných legend, aký v kinách tržbovo aj prežil. V USA síce veľkú dieru nespravil, zahraničie však dopomohlo nemalý rozpočet aspoň zaštopkať. Teda ak neboli drahé reklamné billboardy nad diaľnicou. Obaja protagonisti tentokrát k pomrkávaniu pridali aj čosi iné a to príbeh hodný veľkého plátna. A určite je zaujímavé sledovať "starú školu“ ako sa pasuje s dnešným spôsobom rozprávania zakladajúcim si na scenáristických kľučkách a dejových zvratoch. Ľahký humor výborne ladí s tvrdšou akciou a slovníkom, aký je v dnešnej dobe bezpohlavných blockbasterov viac než vítaný. Výslednej podobe by tak pristál iba menej civilný prístup, kde by sa herci trochu viac zašpinili. A možno ešte liminácia logických chybičiek, aké sú akceptovateľnejšie v spoločnej sérii. ()

Bingos

Viňte nějaký druh autosugesce, zpochybňujte výši mého inteligenčního kvocientu, klidně si i do prdele strčte okurek. Stejně zatlačuju slzu, tomu filmu nechybělo ani ň!! ()

Hyb_rid

Scénář je v pravdě debilní jako u většiny moderních útěků, ale i přes všechny nesmysly vnáší Sly a Arnie takový zvláštně uklidňující nadhled, díky kterému necelé 2 hodiny uběhnou jak voda bez výrazněji hluchých momentů. Snad jen showdown Sly vs Vinnie Jones mohlo být delší a nabitější testosteronem. ()

Schuldiner

Schwarzenegger a Stallone pohromadě v jednom filmu. No, lákadlo slušný! Ale hold ten scénář nic moc no... A vlastně i režie. Prostě všechno moc na efekt. Nemůžu říct, že jsem se nudil. Občas jsem se i pousmál nad některýma spojitostma z jejich filmový minulosti. Bohužel na můj vkus je tam moc nedomyšlenejch nebo okatě náhodnejch událostí. Navíc, je sranda sledovat, jak zloduši padaj, jak hrušky po každý kulce, ale dobráci před kulkama zdatně uhejbaj a nebo jich snesou třeba i deset než je to položí (viz. muslim Javed). Škoda, ale s tim nic neudělám. Jak se mi tohle začne vkrádat do mysli, něco to značí. A musí se to odrazit v hodnocení. Béčko na jedno pozření. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)