Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (Cinemart)

Indio

Příběh- mockrat viděnej. Opice- krutopřísný. CEASAR- MIX KRALE LEONIDA A VITA CORLEONA TAHNE CELEJ FILM I SE SLABIMA HOMOHOLLYWOODSKYMA SCENKAMA. Ceasar si mě prostě získal víc nemužu říct. Kdyby tam nebyla tahle přirozeně autoritativní postava tak jdu vo tu hvězdu níž. ()

instruktorka

Upřímně, pro mě docela zklamání. Děj je velmi předvídatelný, hlavní postavy moc čitelné, čím déle film trval, tím víc mě nudil. Herecké výkony, které stojí za povšimnutí, jsou jen těch herců, kteří ztvárňují opice. Jason Clarke mi přišel takový nemastný, neslaný. Hezká podívaná, ale žádné překvapení, žádný zvrat, jen je jasné, že minimálně jednoho dílu se ještě dočkáme. Tak snad bude zajímavější než tento! ()

padawan88

S klidným srdcem a dobrým pocitem mohu prohlásit, že se jedná o nejlepší film tohoto roku. A to ne kvůli "slzy ronícím dojemným chvilkám typicky amerického filmu" (jak to v kině komentovali)... stačí se nad podstatou pouze zamyslet... ()

nelde

Je to na můj vkus hodně nalajnované. Jako by to byla jen cesta od prvního dílu ke třetímu, kde se konečně rozhodne. A takové nalajnování svazuje. Jinak ale vynikající zábava, snad jen by neškodilo více opičích charakterů - více vedlejších rolí - vzhledem k prostoru, který dostali. ()

Tjelk

Druhý díl oproti Povstání zatím největší zklamání roku 2014. Akce přebíjela příběh i psychologii postav, příběh byl předvídatelný a konec byl rozvleklý, ikdyž byl jasný předem. Přidaná hodnota nikde, do kina jsem šel s nulovým očekáváním, a tak dokázal po filmu říci o něm něco pozitivního-zajímavý námět a jedna myšlenka filmu, že nelze soudit druh podle jedinců, že se najdou důvody, proč lidstvu dát šanci. Ale tím to kladné končí, s odstupem času musím říci, že je to další akční scifi, na které si za dva měsíce nevzpomenu. Pro změť násilí a epických akčních scén celé téma zapadá do pozadí. Ačkoliv prequel, recykluje a parazituje na kultu Planety Opic a nepřináší mnoho nového. Další vysokonákladový akčňák, který jen má bavit a podpořit konzumní společnost. Chce to něco nového, zajímavý nápad s minimem vizuálních orgií režiséra, ale obávám se, že naopak režiséři se zase svezou na existujícím námětu a udělají akční doják i z Pozemšťana, který stál 850x méně a přesto strčí do kapsy jakékoliv scifi od roku 2007 do současnosti. ()

BobSenClar

Na tomto filmu si dali opravdu záležet.Chvíli jsem se nemohl dostat do polohy milovníka opic,do které se mě film snažil nacpat.Pořád jsem čekal,jak to lidi poserou a všechno zase zmydlí jeden nedůsledný,bezohledný jedinec.Nakonec to bylo naopak.Opravdu se v tomto možném univerzu lidé a polidštěné opice moc neliší.Děj hodně stoupl v druhé polovině,kdy se Koba vloží do akce.To už mě příjemně mrazilo.Planeta opic mě kdysi moc nebrala,ale noví tvůrci,nové triky a propracovaná psychologie tuhle látku dostala do jiné dimenze.Asi jsem potřeboval rozklíčovat příčinu a následek postapokalypsy opičího světa.Z kina jsem odcházel spokojen s vědomím,že jsem nevyhodil love do luftu.To se mi poslední dobou věru nedařilo.80% ()

tomkat

"Když já ty filmy s opicema moc nemusím..." Jinak ale kvalitně provedeno, s dobře sdělenou myšlenkou, že některá témata, dilemata a slabá místa zůstávají univerzální, až jste kdekoli, kdykoli (a kdokoli). ()

JerryPilsen

Zajímavé,člověk by řekl,že ho film nemůže překvapit,když v podstatě ví jak to dopadne.A ejhle.Logické vyústění směřuje dokonalými triky a vcelku přijatelnou akcí k nevyhnutelnému konci.Zajímavé je,že se sympatie během děje přelévají z jedné strany na druhou a není jasné komu je lepší fandit. ()

walker2014

Někdo může říct, že sice dobré, ale s prvním dílem se to nedá srovnat. Ano nelze srovnávat, neb děj je o něčem jiném, zde nelze využít potenciál zrození Césara jako v prvním dílu, zde se musel tvůrce poprat jak zpracovat děj, který může být pouze akční řežbou s napůl nudným romantickým životem společenství opic. Dle mě opět zcela dobře zpracováno a dle mě uchvácení nešlo stavět přímo na ději, ale přesně jak to režisér udělal - na okamžicích využití Cesarovi postavy - udělat to silně a natolik působivě, aby divák byl uchvácen natolik, že nebude řešit již očekávaný děj. Dle mě se to podařilo, postava Césara je zatím nepřekonatelná. Proto i tomuto druhému dilu dávám 5 hvězd. ()

swater137

Nejsem si úplně jist jestli tři nejsou moc. Super masky, triky. Příběh, boje, tak strašně slabé a trapné až mě to mrzí. ()

lookasheq

Ano, ano, ano! Toto je opravdu důstojný nástupce všech předchozích filmů! Opičky k nerozeznání od těch v ZOO, velmi dobrý kus práce odvedli animátoři. Gradace děje neskutečná, od začátku jsem téměř jen zadržoval dech a čekal, kdy co vypukne. Nejvíce oceňuji skvěle doplňující soundtrack, který atmosféru opravdu parádně dokreslí. Stojí za to vidět, ať už 2D či 3D! Za mne 95% ()

Moravpat

Tak jo...tak jo....sou všude kolem...sou to super vopice...nejedna z nich by dokázala nahradit toho pána na "čété jedna", který tlumočí ve znakové řeči. Já jsem teda poznal leda kůlový o tom kdo je hlavním tahounem a kdo do toho dal víc srdíčka a tak dále a tak dále...já jsem prostě poznal, že to je fakt "kůl" řežba, která má parádní spád od začátku až do konce a příznivce všeho opičího musí prostě bavit...no řekněte sami, copak by vás mohl nebavit film kde opice řídí tank?! Mě teda ne! Co bude příště? Opice hrající pokr? Opičí "dejnyjel krejk"? Pro mě za mě, ale hlavně ať je to taková petelice jako doposud. S pozdravem, Paťák :-) ()

klarka.k

Výborné grafické zpracování opic, jsou naprosto k nepoznání od "živých" herců. Děj je dost jednoduchý, vcelku každému divákovi bylo jasné, co se bude dít, v čem bude spočívat zápletka už od chvíle, kdy se v záběru objevili první lidé. Poněkud vtipné mluvení a vyjadřování opic, které se v průběhu filmu učí mluvit..Dotáhnou to až k tomu, že se naučí střílet ze samopalu.. No, nevím, jednička byla lepší.. ()

aspik83

Dal bych i tři hvězdy, ale štve mě, že se autoři snaží, aby jsme fandili opicím. Já osobně bych je smetl z povrchu zemského (hlavně proto, že víme, kam to za nějaké to století dospěje...). Na filmu byla nejlepší ta bitka před branou, jinak kecy, kecy, kecy. Na mě málo akční. Vadilo mi také, že opice téměř nemluví...nevím proč, ale posunky mi přišli divné... Zkrátka nic moc. Jednou vidět a dost. ()

SugarVenom

Jednička měla lepší příběh, ale efektům ve dvojce zase nejde nic vytknout. Dost to u mě zachránil Gary, bez něho by to byl jenom další tuctovej sequel. ()

jarod13

Skvělé pokračování, efekty vynikající děj zajímavý. Celý film jsem si užil. Těším se na další várku..... ()

Sekyn

Lidstvo, jenž si pohrávalo s ohněm se pěkně spálilo. Místa, která si pro sebe kdysi zabrali lidé, si opět vzala příroda zpět a vlády v těchto končinách se ujal Caesar. Náš neohrožený, mladý vůdce opičího světa z prvního dílu se opět vrací a představuje nám svět, který vybudoval dle svých snů. Jak se již v prvním dílu přesvědčil, lidem se nedá věřit. A proto je třeba držet se od nich dál. Druhý díl však přináší další zklamání do Caesarova srdce. A sice, že jeho druh je více lidský, než očekával. Strhující i dojemná podívaná o nadvládu nad světem pokračuje a Caesarovi nezbývá, než bojovat s povahou lidstva na straně člověka i na straně opic. Pokračování na výbornou nás dostává na samý počátek války. Jak dopadne? Nezbývá než se těšit na další díl. A co bych na tomto díle změnil? Vůbec nic. ()

obyč.divák

Užasné efekty,vychytaná mluva opic,ale jinak plné klišé a už od začátku je jasné co bude následovat.Viděno to bylo mnohokrát(indiáni vs osadníci,bílí vs černí,lidé vs opice) a vždy to má stejný průběh dva chtějí mír,dva chtějí válku ....film mě v půlce začal nudit až se mi chtělo spát. Prví díl byl výborný,navázat se na něj nepodařilo-škoda. ()

TJax

Pravdupovediac celkom sklamanie pre mňa, prvá polovica filmu dobrá no postupne to bola čoraz väčšia a väčšia nuda. Príbehovo velká bieda oproti prvej časti, navyše nesympatické hlavné postavy ktoré mne teda vôbec nepasovali. Film pôsobý zaujímavejšie na "obale" ako v skutočnosti. Takže pre mňa taký priemer za dobrú prvú polovicu. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky