Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (CinemArt)

Lazy87

Trošku mě sralo, že opice umí anglicky lépe, než já a mírně jsem nechápal, proč sakra musí jezdit na koních. Jinak film to nebyl špatný, ale bohužel předvídatelný. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /vývoj zápletky klasický a předvídatelný, z nalajnované cesty neuhne ani o kousek a to rozdělení na zcela záporné a zcela kladné postavy - no co už, no, Amíci to maj rádi/, + /vizuální stránka výborná a také celý film je jen o opicích, které zastiňují herce a tak by to mělo být/, hodnocení - slušné pokračování, líbilo se, ikdyž ten průběh děje a kladné/záporné postavy..., uvidíme, jak bude vypadat trojka ()

Asgard

Čekal jsem dobrý filmový zážitek, dostal jsem skvělý filmový zážitek. Vím, že u jedničky, kterou jsem viděl naposledy před 4 lety, poprvé tak před 10, jsem byl vždy na konci filmu zcela zdeptaný a trvalo mi chvilku než jsem si uvědomil, že je to jen film. To u tohoto filmu sice neplatilo, ale přesto mě sežral ve svém průběhu. Osobně v tom vnímám trochu satiry a myslím, že autor snímku šel možná trošku po lidskému egu, vypichováním vzájemné nadřazenosti, kterou obě strany vnímali přesně naopak. Pro lidstvo, byli opice jen zvířata, které přece nikdy nemohou převálcovat lidi, pro Caesara byli zas lidoopi novou rasou, která pozbývala lidských špatných vlastností, jako je touha po moci a další. Kam tímto komentářem mířím je to, že si myslím, že film se dá shlédnout na dva způsoby. Buď jako akční antiutopický katastrofický drámo, nebo jako drama, které lidem útočí na jejich hrdost. ()

MorningStar

„Caesar slabý!“ „Koba slabší.“ Po hutných trailerech (ty vole, oni už zfilmovali Last of Us?!) a vychvalujících recenzích jsem se strašně moc těšil. Říkal jsem si: „Hm, to bude stejně výborný jako první díl,“ a z hereckého osazenstva nejvíce jásal nad Gary Odlmanem jakožto vůdcem lidského tábora, který se s opicemi prostě nebude chtít na ničem domluvit a hned zkraje zavelí k útoku. Změnu hlavního hrdiny jsem překousl a časový posun zrovna tak. Vybíjená na lidských životech kvůli superviru, přestože by sama vydala na jeden zajímavý film, je ukázána hned v úvodu a dál… to nepřekousnu. Ano, Caesar v podání Andyho Serkise je pořád boží, což se dá říct o celé opičí rodince a velmi záživném dorozumívání, ovšem na výborný film tohle všechno nestačí. Jednička neměla hluché místo a nekompromisně odpověděla na otázky typu kdo, jak a proč, kdežto druhý film se snaží vystačit s rozkolem mezi dvěma rasami, kdy se vynucená spolupráce postupně vyostřuje, až se vyostří úplně. Navíc se to děje tak předvídatelně (aha, tak tohle je hajzl, brzy protistraně něco provede), že to bolí a lidští hrdinové jsou důkazem, že minule byl ten herecký ansábl zvolený zatraceně dobře. James Franco na Caesara neměl, ale vyplňoval všechny mezery, kde opičák důležitý nebyl. V tomto případě nejen že si nevzpomenu na ničí jméno, ale ani na žádný velký čin člověka a Gary Oldman? Je přesně tou postavou, která během střihu z děje mizí jako první - zbytečná, nijak zapamatovatelná a na velkého vůdce nějak málo úderná. Na kulisy taky můžu jenom nadávat. Nic proti tomu, že si opice svůj tábor zařídili v lese (taky kde jinde, že? na stěhování do obýváků je trochu brzo), ale vypadá to strašně lacině. Hradba kolem ničeho, pár kůlů a zablácených cest a lidská osada sestávající snad ze tří čtyř domů na tom není o moc líp. Jednička měla spoustu momentů, na něž nezapomenu, od srdceryvného „Ne!“ až po duchaplné výběry mezi odpuštěním a pomstou (ten vrtulník přes okraj mizí a mizí a mizí a tu ruku ti stejně nepodám). Úsvit planety opic se mi ale z hlavy vykouřil neskutečně rychle a jediné co mi utkvělo v paměti je cool záběr s tankem a rozhodující rvačka s (ne)přítelem. První díl toho vysvětlil a ukázal celkem hodně, ten druhý pouze to, proč se z lidí a opic takřka na jejich úrovni nemohli stát přátelé. A to je na dvě hodiny vlekoucího se materiálu sakra málo. Takhle nějak vypadá filmové DLC se spoustou vaty, ne plnohodnotný sequel. ()

Aresko123

Perfektnéééééééé ! Urcite najlepsi film za posledny rok. Perfektne natocene, super atmosfera, super efekty. Naozaj super film ! ()

floppy4

Akoze not bad. Prvy diel bol celkom slusny a druhy takisto, necakal som, ze digitalne opice budu vediet spravit pri stretoch s clovekom taku napatu atmosferu, ze trpnete pri ktorom nespravnom pohybe Malcolma a kamaratov zrazu opičákom prepne a rozmetaju ich po celom lese. A taktiez Ceasar bol cely cas dost sympatak, co sa o Malcolmovi povedat neda. Inak po vsetkych strankach si myslim, ze sa ide v ramci zanru na maximum alebo prinajmensom v slusnom prevedeni a neviem si predstavit ako by sa to dalo spravit lepsie, snad mozno trosku pridat na drastickosti zaberov ked dojde k stretu ludi a opic. K dokonalosti samozrejme chyba nieco co by ma komplet posadilo, takze len nadpriemer a urcite si pozriem aj dalsie pokracovanie ak bude. ()

zemon

Zo štyroch som znížil na tri. Vyzerá to krásne, ale príbeh je to najväčšie klišé, dokonale predvídateľné. ()

simoniquita

tento film urcite spada pod filmy na zamyslenie... je to taky priemer, aj ked vidno ze si tvorcovia dali velmi zalezat... podla mna oslovi tak polovicu ludi, ktori si ho pozru, nie je to film, ktory sa musi pacit kazdemu. no a na druhej strane, mi prisiel priliz dlhy, miestami som si v kine povedala, ze uz by to mohlo skoncit, co u mna hranici az s nudou. ja som tak na hrane. prva cast sa mi pacila omnoho viac. ()

Monog

Vizuální podívaná, nenáročný příběh, poměrně sympatické a rozmanité postavy (spíše z řad opic než lidí), oproti prvnímu dílu někdy až komorní atmosféra, promakané akční scény podkreslené skvěle padnoucí muzikou. Prostě blockbuster u kterého se člověk rozhodně nenudí a po uběhnutí stopáže by si klidně přidal, protože tahle nenáročná a efektní podívaná se hltá sama. ()

maxi_tom

Tento film podľa mňa do bodky napĺňa pojem "priemerná dvojka". Kvalitatívne, režisérsky, emocionálne je to horšie minimálne o jeden stupeň ako skvelá jednotka. Všetko to teda do istej miery zachraňujú vizuálne efekty a človek stále neveriacky krúti hlavou či Caesar a spol. nie sú naozaj živé opice z pralesov či ZOO. 3* (6/10). ()

Herrydos

Pro mě je to nejlepší díl novodobé série o planetě opic. Příběh trpí nejrůznějšími klišé (ale zase na druhou stranu ukažte na jeden film kde by ste alespoň jedno nenašli). Bohužel lidští hlavní hrdinové toho nemají moc co na srdci a tak vždy moji plnou pozornost měli opice. Sledovat jejich mírumilovný život a jejich vývoj který vedl až k nevyhnutné konfrontaci s lidmi byl skvěli. Opět jak je zvykem i zde je film ve 3D já sem měl možnost sledovat právě tuhle verzi a musím říct že opět nenásilně prohlubuje zážitek z filmu a třeba scéna s ozbrojenými opicemi na koních vypadala opravdu skvěle. Film na mě udělal velký dojem a donutil mě se zamyslet nad tím kdo vlastně je ve filmu ten OPRAVDU špatný ? ()

D.D.Dees

Existují špatné filmy, existují hrozné filmy, existují nudné filmy, existují české filmy a existuje planeta opic. Nudil jsem se až tak, že jsem si okousal nehty, upletl jsem svetr, šel na záchod a tam napsal tenhle komentář. Jo jo bude to akce, zábava, běž na to říkali. Postavy, dialogy, kamera to prostě není to co jste chtěli a čekali. Pokud jste chtěli vidět vraždící opice, sténající lidi a chaos. Běžte do Zoo, ale ne na planetu opic. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky