30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

harazin

CIA není tak mocná jak se zdá.Za úspěchem nakonec jako vždy stála zarputilost,neústupnost,píle,obětování,vytrvalost. O tom je tento film.K cily vedou vždy překážky. ()

mirror79

Hodnotit tento film byl pro mě problém. Jednak proto, že oficiální teorii o 11.9. a Bin Ládinovi ani trochu nevěřím a druhak proto, že tento film tuto teorii "rekonstruuje" do posledního detailu. Přitom film to vůbec není špatný. Je dobře napínavý a pomalu graduje a ten zásah na konci je spičkově natočen. Ale pořád to na mě působí jak dělaný na zakázku, aby znovu ujistili ty pochybovače o tom, že za všechno může UBL. Do toho honění si USA ega (viz scéna mučení na začátku - místy až trapný). Otázkou je, jestli mám hodnotit film nebo i tématiku, se kterou se neztotožňuji. Film sám o sobě (kdyby NEBYL podle "skutečnosti") je za 3*, ale s ohledem na to, o čem je a na začátku se navíc pyšní titulkem "podle skutečných událostí" a s tím, že na mě působí jako propaganda, dávám 2*. ()

KubaTT1

Výborný snímek! Je tam krásně vidět, jak dlouho trvalo než vůbec UBL dostali a také co všechno proto museli podstoupit. ()

Názorožec

Představuji si, že takhle nějak to vypadá v reálu, přičemž nevěřím tomu, že bych kdy měl možnost zjistit jestli to tak opravdu je... Relativní nestrannost je pozitivum toho filmu. Obavu ve mě vzubuje ale otázka, co bude po dopadení UBL dělat agentka Maya? (A jí podobní fanatici bez osobního života) ()

ragtime

Boj amíkov proti svojej nemesis. Neubránil som sa porovnávaniu k Homeland, ktorý by ZD30 nakopal zadok. Veľmi ťažko sa hľadá sympatia ku ktorejkoľvek postave. ()

cajda77

Možná si pamatujete 2. květen 2011, kdy Barack Obama slavně oznámil smrt Usámy bin Ládina... Možná na první pohled není zcela zřejmé, kolik práce, ale hlavně peněz CIA utratila, kolik lidí muselo zemřít...a to všechno jenom kvůli jednomu člověku. Byla to ale otázka cti, prestiže, ale hlavně pošramoceného ega. Někdy k získání informace postačilo koupit jako dar nové Lamborghini, jindy se musel použít neslavný waterboarding ... Film své kvality neskrývá a vlastně tedy není ani příliš o čem psát - vše je slušné - dostatek akce...snad jen nečekejte, že si vyhnete americkému patosu ve stylu všudypřítomných bílých hvězd a červených pruhů. Smrt čeká všude ... ()

Big Daddy

Sice poctivě natočená, ale co do obsahu často nudná honba za teroristy. Oceňuji jak se Kathryn nebojí a kriticky poukazuje na nechutné metody vyšetřovatelů a lži jejich nadřízených toto maskující. Kdyby ovšem onen nejvíce hledaný terorista nebyl UBL, zařadil by se snímek spíše jen k průměru, protože právě honba za UBL mu dává náboj a divák prahne se dozvědět alespoň střípky o jeho dopadení. ()

RoyBatty444

Precítene spracovaný skoro dokumentárnou formou hon na najhľadanejšie človeka našej doby UBL. Hlavná hrdinka v niekoľko ročnom snažení prežíva výsluchy najbližších spolupracovníkov až po smrť blízkej spolupracovníčky. Vyvrcholenie je samozrejme už známe dolapenie muža, ktorý má na svedomí 1000ky nevinných. Nasadenie hercov je znateľné ako odhodlanie zachytiť verne dianie hlavných zúčastnených. K maximálnemu hodnoteniu mi chýbalo hlbšie prepracovanie postáv a väčšia zaangažovanosť diváka do ich osudu. Taktiež ma sklamalo vyrozprávanie príbehu len z jednej strany. ()

Unrealik

První půle se mi líbila, té bych dal i 4 hvězdičky, ale hodnocení snižuje tma ve druhé části, kde přepadnou dům. Kdyby aspoň zůstali u nočního vidění, ale ne, museli stále přeblikávat. Naopak za pochvalu stojí zvuk a hudba. ()

fabregas1

Tenhle žánr moc nepreferuju, ale chtěl jsem vidět, jak to všechno s tím nejhledanějším teroristou bylo, takže předpokládaná nuda a dlouhá stopáž filmu musela jít stranou a pomocí velké bonbošky, brambůrků a půl litru energy drinku jsem to zvládnul. A jaké ponaučení jsem si z toho vzal? Že předpokládanou nudu a dlouhou stopáž filmu už nechci zažít a raději se takovému filmu vyhnu obloukem a pustím si radši to debilní Scary movie. ()

skyfire

Tyhle filmy s teroristama a tajnýma službama a výslechama a honění a odhalování mě prostě neberou. Je to pořád to samé. Velká nuda, děj o ničem, prostě tohle je pro mě sračka téma. ()

croftak

První problém je ten, že tomuhle filmu věřím asi tak jako Bolkovi reklamu na paštiku Hamé. Film na mě působil celkově nudně, navíc stejně víte jak to skončí. I to finále nuda. Smrt čeká všude se mi líbil od paní Cameronové daleko více. ()

MotMotkovich

Jessica podala celkem solidní výkon, i když byla chvílemi otravná jako osina v zadku. Naštěstí se mi zrzky líbí, takže byla pro mě spíš přínosem u tohodle přespříliš dlouhého filmu. Jak už tady většina lidí psala ... dvě hodiny nudy a závěrečný masakr, který ten film trochu okořenil. Režisérka má zřejmě slabost pro chlapy s dlouhými vlasy a vousy, což mi k tomu filmu moc nesedělo. Taky tam nemusely být ty vrtulníky z "Area 51", které byly stejně na hovno, protože probudily celé okolí a jeden evidentně neměl udělané rozvody a tak šel ke dnu. Zřejmě je to všechno pokus o to, aby lidé uvěřili tomu, že je UBL mrtev. Kdyby film měl 100 minut, určitě by byl mnohem lepší, takto za mě 65%. ()

Epco

Dalo mi vcelku zabrať tento film pozrieť na jeden záťah. Predsa len ma svoju dlžku a akčný veľmi nie je. Našťastie som to zvládol a neľutujem. Výborné výkony atmosféra a možno aj poznanie, že chytiť jedného chlapa môže kľudne trvať aj dekádu. ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu