30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

Yamatosan

Výborný film, relativně reálně popisující hledání a zabití Bin Ládina. Žádný patos, vlajky, silné řeči, naopak mnohdy špinavá záležitost. Ta mě asi nejlepší film od Bigelow. ()

Dupac

Syrový dokumentární styl zachraňuje všechno. Jednak feministickou linku (vizi a koule mají v podstatě jenom dvě důležité ženské postavy, chlapi jsou ve většině případů vykreslení buď jako přizdisráči, nebo přízemní násilníci), která by v angažovanějším - nebo nedejbože patriotském - pojetí mohla skončit sebeparodií. Druhak poměrně řídký a předvídatelný scénář (ruku na srdce, 30 minut po půlnoci se dá převyprávět ve dvou třech větách). Jako antiprůvodce po Pákistánu funguje skvěle. ()

Wineology_

Film začíná takovou rychlostí, že chvíli trvá, než si na tempo zvyknete. Žádná předehra, rovnou do kruté reality výslechů, vydírání a rozvědky. Postupně film dostává čím dál větší smysl, až se dostaneme z kanceláří a výslechových místností do akční části filmu, a to především do velkého finále u Ládinových v baráčku, kde SEALS zaťukali na dveře rozbuškovou C4. Celý film si udržuje neskutečné napětí od začátku do konce, herci jsou skvěle vybraní a své role zahráli ukázkově, doplňující hudba graduje v silných chvilkách a autentická kamera a prostředí má své neskutečné kouzlo a grády. ()

wal

Film by měl být natočen podle skutečnosti a ta nebyla akční, jednalo se o mravenčí práci spousty lidí, tak že nemám pocit, že je film uměle natahovanej. Tak že se mi líbil. Nemohl jsem se dočkat závěrečné scény, kdy tým 6 šel pro UBL. Dobrá scéna, nečekal jsem, s jakým rachotem přistávali :-) Jen nevím, proč film nekončil vhozením Bin Ladina do moře. ()

emptyhand

Dlha, otravna propagandisticka americka kravina. Dve hviezdicky za druhu polovicku filmu. To ze je toto nominovane na Oscara na najlepsi film v mojich ociach uplne diskredituje tohtorocneho oscara. ()

hajner

Ďalší sentimentálny a patriotický film určený jedine na oscary. Keby bol premietaný mimo oscarovej sezóny nemyslím,že by zbieral nejaké ovácie.Dajme tomu. Chýbal my tam Samuel L. Jackson v roli chladnokrvného tyrana ako tomu bolo v Opočítavaní.Čo bol z hľadiska tohto žánru omnoho lepší film bez nutkania vyzliekať Iráckých teroristov z trenýrok.K tomuto by som chcel poznamenať,že nerozumiem dnešnej Hollywoodskej móde ukazovať vo filmoch nachých chlapov aj keď to vôbec nedotvára ani nemá hlbší význam v deji. Bolo to príliš dlhé a nezaujímavé. Odporúčam pozrieť Code name:Geronimo,podobný film ale lepšie spracovaný s lepšou akciou a hlavne kratší. ()

Gobio

Co takhle trochu zostřených výslechových metod? Nevím jak moc se ten film opírá o realitu ale mě se líbí. Obzvláště volání ,,Usámo'' je to jako tahání lištiček z nory. ()

Googooplexer

Film, ktorý pavdivo popisuje udalosti, o ktorých sa nikdy nedozvieme ako sa stali a či sa vôbec stali. Za 20 rokov odtajní prvý mexickošikmooký americký prezident MC Juan Javier Dong, kto bol, či bol a ako bol/nebol zabitý Mr. Bean. Som zvedavý, čo sa potom stane s oskarmi, ktoré tento film určite vyhrá, pretože pre nič iné nebol natočený a naozaj nikto normálny okrem slávnych porotcov a akademikov ho nedokáže oceniť. Prostredie stredného východu sľubovalo napätie, nakoniec som však len napäto čakal, kedy to skončí. Hlavná pani agentka liezla na nervy určite každému, to mi nehovorte, že nie. Nebol to film na pozeranie. Neboli tam herci, nemalo to poriadny scenár, režisérka bola asi celý čas na gynde, dialógy o prde. Výsledok je akoby to zostrihal nočnicovoruký Edo. Aký to obrat oproti Hurt Locker. Ak si chcete pozrieť sumár, že čo sa akože stalo, vyberte si radšej nejaký dokument. ()

F_Sanchez

První z letošních oscarových nominací na nejlepší film, kterou jsem viděl. Přestože je film velmi dlouhý, ani chvíli jsem se nenudil. Co mě však štvalo byla taková divná rozkouskovanost filmu, která při sledování rušila. Ono taky narvat 10 let pátrání po Usámovi do dvou a půl hodiny, přičemž poslední víc než půlhodina byla jeho likvidace SEAL Teamem 6, asi nebylo vůbec jednoduché. Oproti Smrt čeká všude to není tak kulervoucí a vyprávění je takové odtažité, chybí tam lidský rozměr, prostě jsem se s Mayou nedokázal tak sžít jako se seržantem Jamesem. Na oscara za nejlepší film to nevypadá. Za mě 4 hvězdy. Zdraví Sanchez. ()

Cetar

Bohužel se asi nikdo z nás nikdy nedozví, jak to doopravdy bylo, což je škoda. Kdo ví, jestli není náhodou zavřenej někde v kleci jako ti ostatní. Nicméně film je solidní, žádná přezvučená střílečka. Solidní drama mapující průběh od začátku do konce. ()

Igwar

Film má úctyhodnú dĺžku, ale ani raz som nemal pocit, ze by posobil natiahnuto, alebo dokonca nudil. Koho áno, mal ny skôr siahnuť po filme "Code Name Geronimo", ktorý pojednáva o rovnakej udalosti, ale je natočený skor pre "prostoduchejšie" publikum. Na Dark Zero si cením taktiež to, že takmer vôbec neskĺzava k propagande. ()

KcarlosK

Jedna za Jessicu a nazdar. Nekonečná nuda a scénáristické prázdno. Kupodivu i závěrečná akce je o ničem. Dokonce i televizní Code name: Geronimo je uděláno lépe. Oscarová nominace už je pak jenom smutnou tečkou. ()

Montmorency

V první řadě mě napadá, že je paní režisérka 1) feministka - I'm the motherfucker that found this place, sir (to si určitě všichni udělali do gatěk :-) a 2) má jakýsi neutuchající military fetiš :-).... ()

mirec2211

Celkovo som bol s filmom spokojný, ale nie je to nič svetoborné. Keby nešlo o nakrútenie podľa skutočnej udalosti tak by to bol čistý priemer. Veľmi mi tam vadilo správanie hlavnej hrdinky. Jedným argumentom dokázala zmeniť názor akéhokoľvek ortodoxného odporcu. To, že je za morom taký ohlas je len z toho dôvodu, že išlo u Usámu bin Ládina. Na to sú Amíci obzvlášť pyšní. ()

BEZHLAVY

za prvé, mimo hodnocení filmu....T2.....ty jsi šašek nebo exhibuješ, to ses posral s takovým hodnocením!!! za druhé k filmu, o 100% zajímavější, než oscarový Hurt locker, takže přeji p.Bigelow další zářez na pažbě!! mj..od startu helikoptér, za extra zvukového doprovodu až do konce jsem přestal vnímat okolní svět, a to už se mi u filmu dlouho nestalo... ()

JohnnyV

Doporučuji zhlédnout zde www.csfd.cz/film/235453-zeitgeist-the-movie. Smrdí to propagandou až do morku kosti. Kdyby to mělo max. 1,5 hodiny, bylo by to mnohem lepší. ()

vb7

Cameronova bejvalka to zase pěkně vyhrála. Ve filmu "Smrt čeká všude" parádně navodila tamější atmosféru a vzniklo z toho dílo, co stálo za shlédnutí. A světe div se. Povedlo se to i u tohoto snímku. Od začátku sleduje pátrání po Bin Ládinovi. Přes množství výslechu a mnoho mrtvých pak vše graduje v závěru, který mapuje atak na Usámovu vilu. Není to film s bůhvíjakým drivem, to by asi u takového dilmu nešlo, vše ale užasně nahrazuje atmosféra filmu a samotný děj. Jsem si jist, že mnoho lidí potěší tak, jako mne. ()

honcho

Po dlhom čase film, ktorý ma donútil prihlásiť sa, ohodnotiť a okomentovať. Bízkovýchodná špionážna dráma, ktorej prvé tri štvrtiny falošných stôp a neúspechov, sú perfektnou prípravou na poslednú štvrtinu, pri ktorej sa mi na tvári zjavil samovoľný úsmev a po chrbte behal mráz. Uvedenie do deja je priam dokonalé, z Jessicy Chastain je moja nová obľúbená herečka. ()

Terrific

Zajímavě natočeno, je to spíš dokument, než nějáká zběsilá štvanice na araba Usámu. Americká noční můra skončila. Waterboarding rozváže hubu téměř komukoliv.Film se jinak děsně táhne a chvílema je až nudnej, vše zachrání až , závěrečná akce, ta se povedla.Jinak fanatická agentka v podobě Chastain si skoro celej film ukradla pro sebe. ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu