Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (CinemArt)

werous

Tohle je pro mě nejkrásnější romantický film. Viděla jsem to už mockrát a čím jsem starší, tím laskavější a krásnější mi to připadá. Samozřejmě, že je to pohádka, to všechny romantické filmy. Ale tenhle film mě vždycky pohladí po duši a ráda se k němu vracím. ()

Bilky

Na druhýkrát to už nebola taká sláva a na rozdiel od Lásky nebeskej sa nedalo nejakú dejovú líniu ignorovať - keďže tá ich mala asi 8 a tu bola len jedna a miestami už nudila. Na Hromnice sú o level vyššie a bez tých moralít... U mňa 66% a pokles zo 4* iba na 3 ()

hrumsrt

Po esenci romantické komedie v podobě nedostižitelné Lásky nebeské, která navíc jako nejlepší film vůbec dokázala obsáhnout kouzlo časů vánočních, přichází etalon žánru Richard Curtis s dalším bravurním celovečerním dojímáním a jen tentokrát už to bude opravdu o lásce.. Tim je normální spokojený týpek studující práva, jemuž ke štěstí schází jen to jedno - přítelkyně. Jenže jak zkušenosti nejsou, tak nervozita přetrvává a navazování takových vztahů je pro něj série nekonečných trapasů. Když tu přijde vysvobození.. Jeho otec mu totiž jednoho dne prozradí velké rodinné tajemství, že muži jeho rodiny se po generace dědí kouzelnou schopnost cestovat časem, respektive znovu prožívat a měnit, co oni sami zažili. Což nejen že Timovi změní jeho balící schopnosti, ale i celý jeho život a vůbec pohled na svoji existenci jako takovou.. Lásky čas je elegantní hravá romantika, která inovativně servíruje žánrové pilíře způsobem, o němž jste ani netušili, že je v sobě mají. Ovšem to nejlepší na filmu není láska mezi mužem a ženou, nýbrž mezi otcem a synem - mezi Timem (Domhnall Gleeson) a úžasným Billem Nighym, jejichž společné chvilky jsou srdcem příběhu.. Vynikající podívaná, která dodržuje nastavená pravidla a přináší svěží závan do almost good-feel romcomů. A není nakonec chvíle, kdy bych si to znovu neužil. Tohle můžu zas a znovu! 100% ()

SeldomSeen

Bohužel, toho cestování časem jsem se bál právem... Ne, že by snad předchozí Curtisovy opusy právě vynikaly realističností, ale ten přidaný fantastický prvek dle mého jednoznačně filmu neprospívá: na působivosti emocí spíše ubírá a ani jako metaforický apel, abychom si vážili času nám přiděleného (což pro jistotu ještě polopaticky zdůrazňuje lehce otravný voiceover), alespoň na mě osobně moc nefungoval. Co je však možná horší, Curtis zřejmě někde ztratil cit pro příběh: zatímco dřívější snímky se pěkně klenou až k působivému happyendu (obzvláště silná stránka), tady jako by zhruba od poloviny filmu nebylo o čem a o co hrát. Navíc, celkový tón je sentimentálnější, než bych si přál (i Bill Nighy vyměkl!), což říkám jako člověk, který se třeba Láskou nebeskou dojímá zcela bez uzardění... Abych ale nebyl až tak negativní, curtisovské momenty a postavy tam naštěstí stále jsou k nalezení a vůbec nevylučuji, že mi to napodruhé sedne lépe... ()

pierre9

Určite to nie je typická nasprostastá romantická komédia, navyše, čím bližšie ku koncu, tým je to menej komédia. Každopádne zaujímavý nápad. Cestovanie v čase som bral ako príjemný bonus, zbytočne som sa nad ním nezamýšľal. ()

tchempi

Romantika o cestování v čase. Kéž bych to dokázal také; přenesl bych se před začátek představení a návštěvu kina bych si rozmluvil. Film není vyloženě zpackaný, ale není ničím zajímavý. Pár fórků o časocestování, jinak tuctová romantika, jakých kdysi točila Sandra Bullock nebo Meg Ryan pět do roka. P.S. Pro pány, kteří zřejmě budou nuceni následovat do kina svou polovičku: Ve filmu je hlavní hrdinka párkrát v prádle. Ale není to hezký pohled. Rachel McAdams má sice roztomilý kukuč, jenže postavu jako by zdědila po Kyslíkovi Vládi Javorského. ()

bonovox

Krásny optimistický film. Z kina som odchádzal veľmi potešený, že R.Curtis opäť po rokoch dokázal natočiť veľmi pozitívny snímok, tak ako kedysi Lásku nebeskú, aj keď tentoraz ide o úplne iný druh snímku. Skvelé spojenie romantiky so suchým britským humorom. ()

Lancer

Trochu pomalejší rozjezd, ale Richard Curtis to opět dokázal. Někdo to bude asi považovat za příliš sladké, ale takovéhle filmy mám rád a myslím, že jich nikdy nebude tak úplně dost. ()

sto7ra

Tak jednoduché a profláklé motto, ale stále silné a pořád to zafunguje. Připravte se na opravdu krásný film - skvělý příběh, super nápady, akce i emoce a překvapení (což je umění u takového námětu). Celé to kouzlo bylo podtrženo pěknou klavírní hudbou a taky tou morální stránkou - ony vážně pro ostatní lidi existují hodnoty jako věrnost, od čehož se odvíjí spořádaná rodina, nepachtění se za penězi...na rozdíl od jiných mi nevadila ta dokonalost. bylo to pojato jinak než jen ukázat všem lidem: dobrý život existuje, ale JEN ve filmu. ne, existuje a záleží na vás, jak si ho zařídíte, i když některý věci se stanou, aniž bychom něco zmohli. takže dokonalý vztah otec-syn ve spojení s cestováním v čase a fungující rodinou (alespoň na mne) nepůsobilo jako kýč, ale jako námět na zamyšlení. a to napravování událostí pomocí zaťatých pěstí a zavření očí někde v temném koutě, všemi lidmi kritizované jako manipulování...copak by se nikdy nerad vrátil v čase a nenapravil nějakou kravinu, co spáchal? - snad každýho to napadlo. tady jen hezkou formou řekli, že to nejde a máme se snažit, aby to ani nebylo potřeba. za mě tedy velmi podařený film, kterému nelze vyčíst sladkost, nereálnost a přílišnou dokonalost, protože to dohromady působí (V TOMTO PŘÍPADĚ!) skvěle a harmonicky. mám jen jednnu slabou "výtku" - rachel vedle domhnalla občas působila moc staře. ale to je detail, který mi nezabránil v tom, abych na konci filmu zatleskala (škoda jen, že ostatní byli suchaři a nepřidali se). ()

HouseFan

Film vypráví příběh mladého Tima, který po svém otci zdědil umění cestovat v čase. Uznávám, že se jedná o velice originální nápad, jež se však dočkal takového, podle mě, napůl zpracování. Chvílemi byl film opravdu dobrý, příjemný na sledování a velice, velice romantický. To možná není pro každého, ale pokud jste beznadějný romantik jako já a moje přítelkyně, film na 100% oceníte. Místy jsem měl problém pochopit continuitu času, ale řekněme že takovýto problém je čistě individuální. Potom tu byly ty momenty kdy film ztratil tempo a začal být nudný. A když mě zase něco zaujalo a myslel jsem, že se to všechno zvrtne úplně jinak, zase jsme se vrátily zpátky (nikoli v čase) a měl jsem pocit nedodělaného rozpracování. V celkovém souhrnu se však jedná o velice romantickou komedii, která mě přijde trochu nedodělaná, ale díky sešlosti dobrých herců je to hezké zpřijemnění večera s partnerem a také tento snímek nese poselství do života...Pokud se chcete dozvědět jaké podívejte se na film Lásky čas... ()

metztlimoon

Z romantickej komédie to nemalo nič a zároveň všetko. Klišé a nepredvídateľne originálne zároveň. Bolo to milé, nekonfliktné, veselé, dojemné, krásne a precukrované. A NO A ČO! Mne to po sérii blbých dní dvihlo náladu, rozosmialo ma to a aj som si cvrkla z očí. Plusy: 1.Ako sa z trochu trtka stal ten najlepší chlap pod slnkom (ach, ten úsmev!). 2.Rozhodne najlepšia svadba, aká mohla byť! 3.Páčila sa mi aj myšlienka (aka veľké tajomstvo cestovania v čase), že každý deň si má Tim prežiť najprv normálne a potom s uvedomením si krásy všedného dňa. A mám chuť sa znova zamilovať po rokoch;) Ja tento film rozhodne odporúčam! 88% ()

Evbad

Dokonale předvánoční film. Laskavý humor ve spojení s poklidně plynoucím příběhem vytváří tak pohodovou filmovou náladu, jakou jsem už dlouho nezažil. Bill Nighy jako stárnoucí hlava rodu je nezapomenutelný. I další postavy si člověka okamžitě získají, ať už je trhlá sestra, bláznivý strýc či excentrický spisovatel jako rodinný přítel. Co na tom, že některé věci si vzájemně odporovaly. Tenhle film si člověk užije i tak. ()

lolokolo

Asi za to může atmosféra v kině, ale tento film mě uchvátil hned od začátku. Po chvíli to začalo a já se smála z plných plic až do doby, než se objevily dramatičtější části snímku. Herecké obsazení vynikající, což se dalo u Billa Nighyho očekávat, avšak hlavní hrdina (Domhnall Gleeson) se nejdříve zdál jako zrzavý "ňouma", nicméně se z něj vyklubal celkem sympaťák. O ženském obsazení není třeba se ani zmiňovat, Rachel McAdams, Lindsay Duncan a Lydia Wilson prostě super. Hudba přesně odpovídala a podtrhovala děj právě tak, jak měla. Příběh plynul až na posledních 20 minut, které se trošku táhly... Každopádně vřele doporučuji všem. Nejde totiž jen o romantiku, ale hlavně o komedii. ()

hufnagel

Excelentný a veľmi civilne poňatý film o živote každého z nás.Briti majú predsa len iný pohľad na život ako američania a téma si myslím bola využitá dokonale aj s ich typickým humorom a sarkazmom i ked niekedy cez slzy. ()

SMilan

Trvalo mi viac než polovicu filmu dostať sa do deja a prestať premýšľať, no a ku koncu ma to už pohltilo. Britská scéna opäť raz nesklamala. ()

bushmills

Byl jsem hodně natěšený, Curtis je můj oblíbenec, ale.. první polovina filmu ještě šla, pak už jsem se příšerně nudil - sladké, opakující se nápady, příliš dokonalé = před koncem jsem usnul a musel se dodívat druhý den... ()

Erico

Vše už někde bylo, cestování v čase vybízí k větším možnostem, dokonalé až pohádkové životy, žádné problémy. Film má určitě více chyb, ale svým optimismem a jednoduchostí života ve kterém vše vychází ve mně vyvolal moc příjemné pocity. Hodnotit to, že jsou tam trhliny v cestování apod- přecejenom je to romantický film a ne scifi, a v romantickém filmu jde o citový zážitek. ()

rigby

Velmi povedený romantický film o obyčejných věcech s neobyčejným nádechem. Možná místy ztrácí dech, možná je až moc sci-fi, možná je moc obyčejný, ale stále je milý. Navíc se podařilo vpravit slušnou porci inteligentního humoru a představitelka hlavní role je opravdu nádherná. Jen škoda, že ačkoli zahrnuje několikaleté období, tak hrdinové nestárnou. Ale to už je jenom detail. 4+ ()

PF 2014

PF 2014