Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (CinemArt)

Fantoms

Zprvu jsem si říkal, cože, cestování časem? Ale vyklubal se z toho krásný film. Co ale nedokážu pochopit, tak to je osud Billa Nightyho. (úmyslně neříkám jak dopadne) . ()

TOMASINI

Výborný film. Mám slabost pro britské filmy. Navíc opatřené britským smyslem pro humor, nepředvídatelností, prolínáním dějů - film uletí rychle a máte z něho dobrý pocit. Navíc trojice Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy... Po pravdě se film blíží 4,5 hvězdičkám. ()

walsidal

Tenhle film jsem si zamiloval už pod dvaceti minutách. A vůbec nevadí, se sci-fi zápletka, kterou si film vypůjčil, má některé logické mezery, jako třeba že neřeší návraty do přítomnosti. Nevadí to proto, že tohle není sci-fi žánr. Je to film o lásce a o životě, ve kterém má nezastupitelnou roli čas, a to, co jsme udělali, mohli udělat a co bychom udělali jinak, kdyby to šlo. A pokud vás napadne, že závěrečný Timův návod – žít každý den dvakrát, abychom si ho podruhé více užili, by byl nuda, když už člověk ví, co ho ten den čeká, pak bychom se měli nad svým životem zamyslet. Možná nežijeme tak šťastný život jako Tim... ()

xray0045

Takovy hodny film. Romantika skloubena s cestovanim casem uz tu byla, ale tohle pojeti je takove mene nasilne a docela vtipne. Zabavna rodina kde se z otce na syna dedi schopnost cestovat omezene v case, hledani lasky a vyvazene cesty zivotem za pomoci casovych skoku. Uzasny Billy a trhla Lydia pridali trochu zive vody do pribehu. Dobra muzika a slunickova nalada po cely film. Volba rezisera znamena skoro zaruceny uspech. Prijemne stravene 2 hodiny, film ktery muzete za 2 roky videt znovu a pobavi vas. ()

teekanee

Na film jsem čirou náhodou narazil na Netflixu, stačilo vidět obsazení, rychle shlédnout zdejší kladné hodnocení a šlo se na věc. Znáte ten pocit, že ještě než si film pustíte, tak nějak víte že vám padne do noty? Tak přesně tenhle pocit jsem měl a to jsem neviděl ani trailer. Notno říct, že mě můj čuch tentokrát nezklamal. Zároveň bych, ale chtěl začít menším hnidopišstvím, které si nemůžu odpustil. Cestování časem mám rád, ale tady byly pravidla hry opravdu hodně divně nastavená. Bylo jasné, že film se snaží o cestování v čase, ale ve svém vlastním vědomí a těle. Přesto několikrát, když se hrdina vrátil v čase, tak stál v černé komůrce, což nedává smysl. Tak, kritiky už bylo dost a jdeme na klady, kterých je opravdu požehnaně. Začal bych výborným soundtrackem, který vás už od začátku naladí na správnou notu. Dále tu máme výborné obsazení v čele neuvěřitelným sympaťákem Glessonem, který si pomalu a jistě razí cestu Holywoodem, Rachel McAdams je samozřejmě úchvatná, jako v každém filmu a celkově jsem byl příjemně překvapen, kolik známých tváří se ve filmu vyskytuje. Další věc, co musím pochválit je to, že hlavní hrdina je takový " z lidu". Hnedka první silvestrovská scéna mi připomněla moje vlastní eskapády. Pochvalu si také zaslouží skvělý, vkusný humor, kterého tam není zrovna málo. 89% ()

Naty94

Ať se snažím sebevíc, nějak mě ty Richardovy sci-fi romcoms neberou. Zase tu vidím spoustu nevyužitého potenciálu. ()

KalimeroI

Po strašně dlouhé době jsem si uvědomil jednu věc: zde na ČSFD se filmy posuzují v zásadě ze dvou hlavních hledisek. Část přispěvatelů posuzuje díla zejména z pohledu řemeslné zručnosti, střihu, výkonu herců, rejži, štábu apod. Kdybych tento film hodnotil po této stránce, napíšu, že se jednalo o hudebně zjevný plagiát, rejža asi dlužil peníze Billovi a tak mu po Lásce nebeské slíbil další doják, střih a kamera průměrné, výprava mizerná. Dal bych dvojku. Jenže. Pak je tu druhé hledisko a to je dojem, který ve výsledku máte. A ten byl mocný, nevím, co to se mnou je (Verbal by napsal, že mám krámy, i když jsem chlap), ale já se najednou na svůj život, své rodiče i na své děti dívám zase o trošičku jinak. Aj slzu jsem zatlačoval. A to je posláním umění, kam patří i filmové řemeslo. Je to tou myšlenkou, story, námětem k zamyšlení, který zatlačil to veškeré britské zalajdačení při realizaci do pozadí. Skvělý námět. Dělat to Spielberg nebo starej Dirty Harry, dostane to Oskara za všechno, i za filmové triky, které tam nebyly. Za mne full five. ()

Artien

Atmosféra, jako v málokterém jiném filmu, se vám dostane pod kůži. Ač se prolínání poetiky ke konci již překlápí k patosu, nijak to na výsledném dojmu neubírá, neb zpracování tématu je důstojné; vše je stále uvěřitelné. Filmu dávám plně zasloužené 4 hvězdy a 1 hvězdu přidám za Nicka Cavea. ()

Vyjola

Tento film je pohlazení na duši..každý potřebuje okolo sebe "svoje" lidi, každý chce žít své obyčejné šťastné dny. A je fajn vidět laskavý film. Je to inspirace jak se dívat na každý všední den. Navíc krásná Anglie a moji oblíbení herci. ()

megacik

Veľmi milý a nenáročný film. Ale raz vidieť stačilo, bo celý film som čakal, že sa niečo zaujímavé stane, niečo extra, niečo čo tento film pozdvihne nad šedý "romantický" priemer. Ono sa toho aj veľa stalo, ale len v prvej polke, potom to išlo nejako dostratena. ČO už.... 50%. ()

Salsecnew

Pěkný snímek, jenže ne až do konce. Na začátku je zde dobrý a poutavý nápad, takže zajímavá první polovina, jenže v druhé polovině už se elán a nápad vytrácí, takže se to ke konci spíš tak nějak doplácá ohraným způsobem, který působí takovým klasickým dojmem než, že by nějak nečekaně a poutavě využil svoji počáteční nápaditost. ()

Belbog

Je to takové... nijaké. Řemeslně pěkně natočené, s dobrými herci, ale obsahově vlastně není důvod, proč se na to koukat. Ostatně, bezpointovost vynikne zejména v závěru, který je o to více přeslazený, o co je nezajímavý. ()

smirec1

uplne nudne, absolutne nevyuzity potencial cestovania v case!!! Cestovanie v case mali vynechat a mala to byt obycajna romanticka sracka....a nemusel som dve hodiny z mojho zivota stravit pozeranim tejto zlataniny!!! Jedna hviezda za hudbu ()

vecnevysmata

Sladkobolný sentimentální cajdák s neoriginální zápletkou (inspirace obracečem času z Harryho Pottera?), žádný kloudný děj, tuctové postavy. Uzavírat manželství a plodit potomky je zřejmě jediným smyslem života, jak nám hrdinové předvádějí, přičemž nikdo z nich nestárne a všichni vypadají pořád stejně, přestože v průběhu děje muselo uplynout minimálně 10 let. Jedině soundtrack se poslouchal příjemně. ()

PF 2014

PF 2014