Mám opravdu rád filmy, kde se cestuje v čase, proto jsem si pustl i tenhle, který mě ale svým dementním překladem pořádně odrazoval. Plusem v rozhodnutí go ahead bylo také jméno Richarda Curtise, jehož Láska nebeská a Piráti mi dodávali odvahu vystavit se riziku citové vydíračky. Musím uznat, že první polovina je výborná, opravdu parádně vymyšlená, zábavná, úsměvná. Liboval jsem si. No, pak se to stalo. Bylo to zhruba s příchodem prvního dítěte na scénu, když jsem začal být trochu nervózní. Oprávněně. Začalo se bojovat o životy, začalo se hrát o změny budoucnosti, začalo se moralizovat, začlo se dogmatizovat, začalo se umírat, prostě začalo se vydírat. Kladem z této části pro mě bylo pouze objasňování konsekvencí vracení se do minulosti, zbytek byl ne otravný, ale pro mě totálně nazajímavý a přehnaně dramatizující. Z herců musím vyzdvihnout krom tradičního Billa Nighyho Rachel McAdams, která byla, když zrovna neměla přiblbou optiku, okouzlující. Domhnall Gleeson je i se svým typicky britským, laskavým xichtem naprosto nerušivý. Je to dobrý film, ale kdyby byl pouze takto "romantický", nikoliv dogmaticky moralizující, byl by pro mne mnohem stravitelnější. 69%(7.3.2014)

Co na tom, že mně v Richardově další filmové pochoutce občas připadalo, že jsem některé momenty viděla už v jiných filmech? Co na tom, že mně tam přidal pár lžiček patosu a klišé? Já osobně jsem si přes tohle všechno na téhle pohádce pro dospělé vysloveně pochutnala. Neznám nikoho, kdo by si občas nepřál mít nějakou skříň a nebo komůrku, kam by si mohl jít zatnout ty své pěsti a občas vrátit čas. Leda tak nějaký zarytý cynik nebo totální flegmatik. V mnoha situacích jsem se přímo viděla a dokonce slyšela, byly to má slova a moje myšlenky. Je to film, který se dotknul mé duše, který vyvolal úsměv na mých rtech, rozesmutnil, donutil k zamyšlení a skončil skvělým a nezapomenutelným pravdivým shrnutím. Pak se mně šel schovat do jednoho ze zákoutí mého srdce a tam zůstane na hodně dlouhou dobu.(3.1.2014)

• verbal

Ač se vás Ryčrd opět všemožně snaží pohladit po šulínku, či aby nedošlo ke genderové diskriminaci, konejšivě poplácat po rybě, zanedlouho zjistíte, že má z toho urputného psaní pěkně mozolnatou dlaň a není už to zdaleka tak příjemné jako Láska nebeská. Asi tak v polovině jej navíc přistihnete, že vám z toho genitálu zkouší vymodelovat panenku s porcelánovou hlavou, troubícího jelena či jiné kýčovité zvěrstvo. Je z toho prvoplánový, patetický hnus s charmem venezuelské telenovely, vtipný asi jako rozžvýkaný chleba, s mimořádně odpudivou ústřední dvojicí neohrabaných idiotů. Hospodyňky tomu sice zase uslzeně nasázely plné palby, ale u ostatních nechápu, jak to může poměr devadesát šest ku čtyřem dostat do červených čísel. No, mýdlo už tu radši nikdy nezvedám!(4.1.2014)

Nádhera! Richard Curtis potřetí zasedl na režisérskou stoličku a opět nezklamal! Servíruje další romantickou komedii, jakou umí asi jen on - plnou optimismu, harmonie, ale hlavně nabitou skvělým a inteligentním humorem. Povedl se mu i výběr herců - hlavní herecké duo boduje a zdůrazňovat, že Bill Nighy je herecký bůh, je asi zcela zbytečné. Pokud potřebujete zvednout náladu, rozhodně jděte do toho!(6.11.2013)

Lásku nebeskou s tímto počinem prosím nesrovnávat! Filmy spolu nemají za mák nic společného, mimo Curtise, pochopitelně... Lásky čas je křehkým štěstím ležícím ve snech mnohých z nás. Takové to nadějné a vláčné doufání v ryzí lásku a životní harmonii potácející se kolem rodinného krbu. Naprosto okouzlující Rachel McAdams nelze nemilovat! Palec nahoru za skloubení jednoho velkého klišé, kterým je láska jako taková, a britského humoru, který nebyl tak sarkastický a kyselý, ale naopak odlehčený a naprosto nenásilný. Na konci se můžete zkrátka usmívat a plesat "Jak milé!".(5.11.2013)

• - Emma Freud, manželka režiséra Richarda Curtisa, nosila pre filmový štáb každý deň čerstvé pečivo a v piatok tikety do lotérie. (figliar)

• - Podľa producentky Nicky Barnes je Lásky čas svojráznou autobiografiou Richarda Curtisa: „Akoby sa črepiny jeho života poskladali do nádherného prepracovaného príbehu. Dospelí chlapi sa nad scenárom striedavo lámali od smiechu a plakali. Je to ako kúzlo. V príbehu sa síce cestuje v čase, ale každý vám povie, že život je presne taký." (kacer4)

• - Ofina Rachel McAdams (Mary) vo filme nebola skutočná. Nosila príčesok, aby jej pomohol vyzerať staršie alebo mladšie, v závislosti na scéne. (figliar)