Neberte mě zle, na Lásky čas se kouká moc příjemně. Dvě hodiny bez slabých míst, ale také bez osvěžení žánru a to přesto, že zápletka je natolik bizarní, že operuje s cestováním v čase. Superschopnost hlavního hrdiny není nejlépe využita, Na Hromnice o den více funguje mnohem lépe, protože má jasná pravidla, s nimiž hlavní hrdina nemůže manipulovat, ale naopak je musí postupně objevovat. Naproti tomu Tim v Lásce čas má vše jako na dlani, což trochu postrádá pořádné vzrušení. Lovestory mezi protagonisty funguje chvalitebně, ale přesto nás napadnou příklady jiných filmů, kde totožné funguje lépe (např. Zápisník jedné lásky), možná proto, že zdejší vztah je rozvinut příliš rychle a za celý film neprochází jedinou krizí. Podobně je to s humorem (viz Láska nebeská). Naštěstí výtky typu "co mohlo být lépe" nejsou natolik kritické, abyste si film nemohli dobře užít... 6/10(9.1.2014)

Všímal jsem si harmonie, kterou se Richard Curtis pokoušel přenést na diváka v podobě milé a příjemné romantiky plné odlehčeného britského humoru. Britský humor mi ale nikdy neseděl, milá romantika se už v úvodních minutách mění na příliš přeslazenou blbůstku a tvůrcům něco jako smysl nad časovými smyčkami a přiměřená stopáž asi také nic neříká. Jediné co je v tomto filmu hodné zmínky je ústřední sympatický pár (veskrze Rachel McAdams mi udělala radost, od nynějška je ofina neskutečně sexy :-)) a Bill Nighy, jehož poťouchlý otec je boží! Nighyho nemám příliš v lásce, ale tentokrát jsem si tohoto chlapíka skutečně užil. Milé plus. 4/10 Edit (10.8.2018) Beru zpět, je to perfektní romance :-) 8/10(8.11.2013)

Moc hezký film, bavila jsem se. Skvělé herecké obsazení, Domhnalla Gleesona si nejde neoblíbit, je to takový ten typický hrdina od vedle, se kterým byste rádi zašli na pivo. Richard Curtis má dar vytvořit kouzelnou atmosféru, při které mu zbaštíte naprosto vše a hrdinům máte tendenci závidět (jak ráda bych se, se svou rodinou každý den scházela na čaj a jen si užívala chvilky, že jsme všichni spolu). Ve filmu mi něco chybělo a to něco byla jedna věta, nebo scéna, která by mi dokázala, že Lásky čas není "pouze" odpočinkovým filmem, ale skrývá i něco hlubšího, stále jsem na Ten moment čekala a tentokrát se nedostavil. Lásky čas je tak "pouze" krásným oddechovým filmem, u kterého se zasmějete, možná i ta slza ukápne a určitě ho budete chtít vidět někdy znovu.(17.11.2013)

Nekompromisný citový vydierač, milovaný i nenávidený, extravagantný mainstreamový zucker-macher a hrozivo neoblomný optimistický idealista Richard Curtis je späť. Teda, nie žeby sa medzitým nevenoval poctivej produkcii sladkovodných britských komediálnych počinov - aspoň scenáristicky. V About Time sa však vracia na režijnej stolici, kde mu to ostatne vždy seklo najviac. A opäť z plátna srší klišé na všetky strany, rozprskáva sa po stenách a Curtis maľuje ako virtuóz nádhernosti dokonalý svet a dokonalý život nepriznaného bratranca Rona Weasleyho a synáčika Brendana Gleesona, Domhnalla (čo je toto, panebože, za meno?!), ktorému jedného dňa otecko Billy "don't buy drugs" Nighy len tak mimochodom prezradí, že môže cestovať v čase - a odštartuje tým melodramatické Mikulášovy patálie za sprievodu Radio One Top playlistu a neistých pohľadov Rachel McAdams, ktoré sa v okamihu zmenia v potulky životom plným lásky, šťastia a nehy. Pľuvanec do tváre autenticity v kinematografii, z ktorému by jednému došlo zle - ale je to Curtis, a tak mu to bezvýhradne žerieme. Kde do čerta sa váľa verbálkův odpádek? 85%(3.1.2014)

Už jsem si zvykl, že Richard Curtis točí super filmy, které jsou pozitivně naladěné a mají v sobě řadu myšlenek, za které stojí bojovat. Lásky čas mi byl doporučován ze všech stran a jelikož mám Rachel McAdams rád, dlouho jsem si říkal, že bych se na něj měl podívat. No a můžu Vám říct, že takovou radost ze života jsem po shlédnutí filmu dlouho neměl.(21.6.2014)

• - Do role Mary byla původně obsazena Zooey Deschanel, která se však později musela role vzdát kvůli jiným filmovým projektům a přenechat tak místo Rachel McAdams. (Fevas)

• - Podľa producentky Nicky Barnes je Lásky čas svojráznou autobiografiou Richarda Curtisa: „Akoby sa črepiny jeho života poskladali do nádherného prepracovaného príbehu. Dospelí chlapi sa nad scenárom striedavo lámali od smiechu a plakali. Je to ako kúzlo. V príbehu sa síce cestuje v čase, ale každý vám povie, že život je presne taký." (kacer4)

• - Po filmech Láska nebeská (2003) a Piráti na vlnách (2009) se jedná už o třetí spolupráci režiséra Richarda Curtise s hercem Billem Nighym. (PanBlack)