Hezká pohádka o neexistující harmonické rodině s neexistujícím dokonalým vztahem otec a syn a neexistující bezstarostnou láskou, která nemá během let jediného kazu... a ještě si ji užívají s unfér výhodou, že smí obechcávat osud. Takže ano, zábavný, milý a opojný doják, ale toho cukru je tam přeci jen moc. Trochu opiát. 7/10(4.11.2013)

Mám opravdu rád filmy, kde se cestuje v čase, proto jsem si pustl i tenhle, který mě ale svým dementním překladem pořádně odrazoval. Plusem v rozhodnutí go ahead bylo také jméno Richarda Curtise, jehož Láska nebeská a Piráti mi dodávali odvahu vystavit se riziku citové vydíračky. Musím uznat, že první polovina je výborná, opravdu parádně vymyšlená, zábavná, úsměvná. Liboval jsem si. No, pak se to stalo. Bylo to zhruba s příchodem prvního dítěte na scénu, když jsem začal být trochu nervózní. Oprávněně. Začalo se bojovat o životy, začalo se hrát o změny budoucnosti, začalo se moralizovat, začlo se dogmatizovat, začalo se umírat, prostě začalo se vydírat. Kladem z této části pro mě bylo pouze objasňování konsekvencí vracení se do minulosti, zbytek byl ne otravný, ale pro mě totálně nazajímavý a přehnaně dramatizující. Z herců musím vyzdvihnout krom tradičního Billa Nighyho Rachel McAdams, která byla, když zrovna neměla přiblbou optiku, okouzlující. Domhnall Gleeson je i se svým typicky britským, laskavým xichtem naprosto nerušivý. Je to dobrý film, ale kdyby byl pouze takto "romantický", nikoliv dogmaticky moralizující, byl by pro mne mnohem stravitelnější. 69%(7.3.2014)

Perfektné. Už podla traileru to vyzeralo zaujímavo, no nakoniec som dostal viac ako som čakal. Richard Curtis natočil nádherný romantický film s prvkom drámy, zo štipkou humoru a s perfektným príbehom, ktorému nechýbajú perfektný herci, britské prostredie, emócie, a ktorý vás dokáže nie len strhnúť a zaujať, ale aj zamyslieť. 90% - 5*(20.1.2014)

Už jsem si zvykl, že Richard Curtis točí super filmy, které jsou pozitivně naladěné a mají v sobě řadu myšlenek, za které stojí bojovat. Lásky čas mi byl doporučován ze všech stran a jelikož mám Rachel McAdams rád, dlouho jsem si říkal, že bych se na něj měl podívat. No a můžu Vám říct, že takovou radost ze života jsem po shlédnutí filmu dlouho neměl.(21.6.2014)

Sám Richard Curtis to řekl. Nepamatuju se, kdy jsem naposledy viděl snímek, v mnohém tak obyčejný a zároveň tak vyjímečný. Směr vyprávění je neodhadnutelný a ten, kdo by chtěl na film aplikovat sci-fi pravidla, se šeredně splete, vždyť je to jen metafora napravování sebe sama a potřeby něčeho, co člověka převyšuje a zároveň mu naznačí, co ve svém životě může nebo nemůže ovlivnit. Richard Curtis to řekl sám, prý už nebude režírovat. Ale pokud vím, psát se chystá dál. Pokud bude i nadále tvořit takovéhle příběhy o zásadních věcech, vůbec to nevadí. Smekám.(14.11.2013)

• - Emma Freud, manželka režiséra Richarda Curtisa, nosila pre filmový štáb každý deň čerstvé pečivo a v piatok tikety do lotérie. (figliar)

• - Do role Mary byla původně obsazena Zooey Deschanel, která se však později musela role vzdát kvůli jiným filmovým projektům a přenechat tak místo Rachel McAdams. (Fevas)

• - Domhnall Gleeson (Tim) je pôvodom Ír, avšak vo filme hovorí anglickým prízvukom. Keď sa skončilo natáčanie a dal si dole mejkap, ihneď sa vrátil k svojmu írskemu prízvuku. (figliar)