Je pravdou, že po dobu sledování budete mít pachuť hořkých vzpomínek na kdysi zábavnou Lásku nebeskou i vám přijde, že režisér opakuje osvědčené motivy. Místy se člověk docela ale pobaví i zasměje. Ostatně, každý, kdo chová náklonost k jemným britským komediím, musí. Pak tu ale máme sci-fi prvek, který je samozřejmě dokonale špatně, ale to nevadí, je to jen cestička k neobvykle pojatému příběhu, který by jinak byl nudný jako nedělní ráno na pracáku. Bohužel, celou dobu jsem čekal nějaké záludnosti, klacky pod nohy "hrdinům", čachry s časoprostorem a ono tak nějak pořád nic, prostě to doklouzalo do normálního konce jako dojede auto na volnoběch do cíle. Pomalu a ztěžka. Ale ten Londýn, milá Ráchel a vlastně docela legrační Nighy, udělali pro romantický večer své. Čtyři, ať za noci nežeru led.(2.8.2014)

About Time má mé velké sympatie - jak směrem k hercům (hlavně mladý Gleeson si tady oficiálně dupl o hvězdnou pozvánku do Hollywoodu), tak ke Curtisově veskrze optimistickému vnímání světa a s mou nově se rodící filozofií souznícího poselství, které film předkládá. Reakce k tomuhle filmu mi navíc běžěla jak přes kopírák od té k Lásce nebeské - upřímná spokojenost, zředěná tím, že mi ve filmu chyběl konflikt, přerůstající v spokojenost nadšenou, plynoucí z pochopení toho, co tím chtěl básník říct. Jen nás v té své pozitivitě pořádně vyráchejte, mistře Curtisi. 80%(22.5.2014)

• verbal

Ač se vás Ryčrd opět všemožně snaží pohladit po šulínku, či aby nedošlo ke genderové diskriminaci, konejšivě poplácat po rybě, zanedlouho zjistíte, že má z toho urputného psaní pěkně mozolnatou dlaň a není už to zdaleka tak příjemné jako Láska nebeská. Asi tak v polovině jej navíc přistihnete, že vám z toho genitálu zkouší vymodelovat panenku s porcelánovou hlavou, troubícího jelena či jiné kýčovité zvěrstvo. Je z toho prvoplánový, patetický hnus s charmem venezuelské telenovely, vtipný asi jako rozžvýkaný chleba, s mimořádně odpudivou ústřední dvojicí neohrabaných idiotů. Hospodyňky tomu sice zase uslzeně nasázely plné palby, ale u ostatních nechápu, jak to může poměr devadesát šest ku čtyřem dostat do červených čísel. No, mýdlo už tu radši nikdy nezvedám!(4.1.2014)

|| Scenár: Richard Curtis | Hudba: Nick Laird-Clowles | Produkcia: Tim Bevan, Eric Fellner, Nickz Kentish | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Working Title Films, Relativity Media | Rozpočet: 12 miliónov $ | Tržby: 85,312,119 $ || S Love Actually to nemá nič spoločné (našťastie), ide si to po vlastných šlapajách, a veru, trochu skromne a minimalisticky. Bill Nighy kraluje plátnu, mystické prvky zo začiatku obzvláštnia a osviežia, ale postupom metráže sa príbeh stáva otrokom onej mysticity. Za týchto okolností premňa len jednohubka. 70% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(2.2.2014)

Třetí Curtisův režisérský kousek mě zase tolik neohromil jako minulé dva, kterým jsem udělil 5 hvězdiček. Nápad je poměrně výživný a v hodně chvílích má na svědomí i nějakou tu úsměvnou situaci. Velmi potěší Tom Hollander v roli "lidumila". Upřímně a bez mučení přiznávám že bych si místo Rachel vybral spíše Margot. Ke konci se u mě dostavily mokré oči. Člověk si často ani nestihne uvědomit jak své rodiče ve skutečnosti nikdy nepřestává milovat a jak mu jednou po nich bude smutno. 70%(13.2.2014)

• - Vo filme sa mala objaviť aj Ginnifer Goodwin. (fandafilmov)

• - Krátce před tím, než vejde Tim (Domhnall Gleeson) do kavárny ve tmě, je na ulici za ním vidět český automobil Škoda Felicia Fun v typické žluté barvě. Jedná se o poměrně vzácný model, kterého vznikly asi čtyři tisícovky kusů, z toho se asi něco kolem 600 dostalo do Velké Británie s pravostranným řízením. Felicia Fun byla autem pro volný čas – tomu odpovídala paleta nabízených barev, provedení čalounění nebo budíků. Nejzajímavějším prvkem však byla vysouvací zadní sedadla, která bylo možné dodatečně rozložit na korbu a usadit na ně další dva cestující. (FIAT 500)

• - Po filmech Láska nebeská (2003) a Piráti na vlnách (2009) se jedná už o třetí spolupráci režiséra Richarda Curtise s hercem Billem Nighym. (PanBlack)