• Wacoslav1

A kurva zapomněl jsem ohodnotit tenhle shit. Naštěstí tak právě učinil jeden z mých oblíbenců a připomněl mi to. Asi jsem to zapomněl ohodnotit páč jsem na to koukal docela vylitej a do druhýho dne jsem zapomněl, že jsem to vlastně vůbec viděl, ale to je fuk i to je jeden z důkazů, že to stalo za píču. Ne sorry když se někomu líbí tak v poho. Já si na podobný přeslazený výplachy nepotrpím. Kurva přemejšlím proč jsem se na to vlastně díval a jsem zvědavej kolik milovníku romantiky mě za tenhle koment sežere, ale co už nadělám...0%(21.1.2014)

Patřím mezi obyčejné nesmělé chlapy, o které by Kate Moss ani neotřela nárazník svého Rolls Royce, ale já bych této kokainové nádheře taky nepůjčil svou koloběžku ze slevové akce, takže jsme si kvit. Ovšem s Richardem Curtisem je to jiné. On mi sliboval množství pozitivní energie, touhu žít i připitomělý úsměv a já to nedostal. Dle zdejších komentářů patřím spíše mezi výjimky a tak odcházím do nejbližší skříně, zatínám pěsti a pokusím se vrátit o dvě hodiny v čase zpět, abych ten Lásky čas měl šanci vidět ještě jednou poprvé a tentokrát si ho užít v lepším rozpoložení.(29.1.2014)

Nebudem riešiť time travel logiku, lebo a) pravdaže je to blud, no b) toto nie je hard sci-fi. Jedno čo je škoda, je, že cestovanie je dosť povrchne využité. Kľúčový problém je ale kostra filmu. Filmy Richarda Curtisa mali vždy atypické tempo, no About Time je úplne rozháraný a pôsobí skôr ako prvý rukopis scenára, predtým než ho Curtis nechal uležať a doladil ho. Prvá hodina nemá žiaden konflikt, nič ku čomu by spela a k čomu vedie nejaká cesta rovnejšia ako priamka. Skutočný príbeh začína až po hodine a to už minutáž bije na poplach a Curtis musí osekávať mnohé motívy a dejové línie, ktoré ani nestihol poriadne vybudovať (napr. najlepšia postava filmu: Kit Kat). Veľká škoda. Richard Curtis sa zjavne v Love Actually autorsky na dlhú dobu vyčerpal.(25.1.2014)

Nečekaně nudný přeslazený vyděračský doják, který není vůbec vtipný, jak by člověk od Curtise očekával (maximálně občas usměvné, ale to je mi málo) a hlavně není ani dojemný a zamilovaný, jen se o to s maximálním nasazením a s vydatnou pomocí extrémně sladkobolného soundtracku vehementně snaží...Samozřejmě je hloupost hledat ve zdejším cestování v čase logiku, ale taky by to nemuselo být úplně vygumované a pravidla "flexibilní" čistě podle momentálních potřeb scénáře.(3.1.2014)

Už jen podle traileru jsem věděl, že tohle se mi bude zaručeně líbit a po zhlédnutí tohoto nádherného romantického kousku to musím jenom potvrdit. Mimochodem Lásky čas byla moje vůbec první zkušenost s hradeckým kinem Bio Centrál. První polovina mě vtáhla do děje, hlavně díky své úžasné pointě, vracení se v čase. To dodávalo filmu pořádný, dobrodružný a hodně vtipný impuls. Druhá polovina už nebyla tak dobrodružná a možná už zde nebylo tolik úsměvných momentů jako v první půlce, ale o to byla druhá část dojemnější, zvláště samotný závěr. Richard Curtis opět potvrdil své kvality a po skvělé Lásce nebeské vytvořil další romantické veledílo. Nutno ještě zdůraznit kvalitní závěrečnou písničku, která bude podle mě žhavým kandidátem na získání Oskara za nejlepší píseň. ___ (Bio Centrál, Hradec Králové)(1.12.2013)

• - Do role Mary byla původně obsazena Zooey Deschanel, která se však později musela role vzdát kvůli jiným filmovým projektům a přenechat tak místo Rachel McAdams. (Fevas)

• - Emma Freud, manželka režiséra Richarda Curtisa, nosila pre filmový štáb každý deň čerstvé pečivo a v piatok tikety do lotérie. (figliar)

• - Domhnall Gleeson (Tim) je pôvodom Ír, avšak vo filme hovorí anglickým prízvukom. Keď sa skončilo natáčanie a dal si dole mejkap, ihneď sa vrátil k svojmu írskemu prízvuku. (figliar)