Jsem rád, že když už koukám na anglickou romantickou komedii, je u toho Bill Nighy, toho chlápka mám vážně rád. Je až s podivem, že na to, jak moc mi nesedla Láska Nebeská, se nyní Richard Curtis trefil do černého. Tam totiž bylo až moc příběhů a postav, kdežto v About Time sledujeme příběh, kupodivu sympatického, typického anglického mladíka v podání, pro mě, neznámého Domhalla Gleesona, který však má štěstí v tom smyslu, že mužští potomci v jeho rodině umí cestovat časem do minulosti. On toho tedy samozřejmě maximálně využívá aby sbalil pohodovou Rachel McAdams, aby následně došel k rozhřešení. Přestože se jedná o obyčejnou plitkou satiru, nejspíše na samotný Curtisův život, tak snad i z toho důvodu to působí tak líbivě a neuměle, že mě to na konci celkem zasáhlo. A když se něco takového filmu povede, už to prostě něco znamená...95%(3.1.2014)

,,TIME, DRAHÝ SYNU. JE TO ZKRÁTKA TAK, ŽE MUŽI V NAŠÍ RODINĚ... BUDE TO ZNÍT ZVLÁŠTNĚ. PŘIPRAV SE, ŽE TO BUDE DIVNÉ A STRAŠIDELNÉ. MÁME RODINNÉ TAJEMSTVÍ. A TO TAJEMSTVÍ SPOČÍVÁ V TOM, ŽE MUŽI V NAŠÍ RODINĚ UMĚJÍ...CESTOVAT V ČASE.“… /// A vod toho dne šel život jako po másle. Ženský mi padaly k nohám – vlastně ne, zamilovat se nikoho žádným cestováním v čase nedonutíte… (ale časem uhnat ženskou … to by šlo…), plno romantiky, vobčas i povedenej ftip. A k tomu to cestování…jako naprostá kravina! Vlastně ne – díky tomu zjistíme, že se dá žít i bez toho (teď se kurva omlouvám všem, který to nevěděli…fakt soráč za spoiler!). I když já bych spíš upřednostňoval tu romantiku každýho vobyčejnýho dne. Možná, že vo to nakonec šlo víc, než vo celý cestování časem, který na rozdíl vod dějový nesourodosti a neúměrný dýlky, tady nebylo největší slabinou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád bych to napoprvý nezvoral! 2.) Umím cestovat časem a rád bych vošukal Rachel McAdams. 3.) Thx za titule ,,urotundy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(15.1.2014)

Hrozná představa člověka, co má svůj život (a všechny v něm) pod takovou kontrolou. Nemusí se zodpovídat ze svých chyb, nemusí se přizpůsobovat nepříznivým událostem ani se zdokonalovat, pouze parazituje na druhých a všech zneužívá. Že se nakonec velkoduše tenhle konkrétní hrdina rozhodne pro vzdání se schopností, na tom mnoho nemění, protože k tomuto rozhodnutí opět dochází jen proto, že z něj bude mít výhody. Nechápu, jak někomu tenhle film může přijít pohodový a romantický, mně přijde perverzní a zvrácený. Krom toho je vyprávěný neuvěřitelně líně, bez řádu, bez smyslu, prostě jenom klade ty zvrácené romantické scény a chce dojímat. Curtis umí divákům podlejzat, proto nemůžu říct, že by mě to nějak nudilo, štvalo, takže nakonec musím dát to průměrné hodnocení. 50 %(5.1.2014)

Mám opravdu rád filmy, kde se cestuje v čase, proto jsem si pustl i tenhle, který mě ale svým dementním překladem pořádně odrazoval. Plusem v rozhodnutí go ahead bylo také jméno Richarda Curtise, jehož Láska nebeská a Piráti mi dodávali odvahu vystavit se riziku citové vydíračky. Musím uznat, že první polovina je výborná, opravdu parádně vymyšlená, zábavná, úsměvná. Liboval jsem si. No, pak se to stalo. Bylo to zhruba s příchodem prvního dítěte na scénu, když jsem začal být trochu nervózní. Oprávněně. Začalo se bojovat o životy, začalo se hrát o změny budoucnosti, začalo se moralizovat, začlo se dogmatizovat, začalo se umírat, prostě začalo se vydírat. Kladem z této části pro mě bylo pouze objasňování konsekvencí vracení se do minulosti, zbytek byl ne otravný, ale pro mě totálně nazajímavý a přehnaně dramatizující. Z herců musím vyzdvihnout krom tradičního Billa Nighyho Rachel McAdams, která byla, když zrovna neměla přiblbou optiku, okouzlující. Domhnall Gleeson je i se svým typicky britským, laskavým xichtem naprosto nerušivý. Je to dobrý film, ale kdyby byl pouze takto "romantický", nikoliv dogmaticky moralizující, byl by pro mne mnohem stravitelnější. 69%(7.3.2014)

• Wacoslav1

A kurva zapomněl jsem ohodnotit tenhle shit. Naštěstí tak právě učinil jeden z mých oblíbenců a připomněl mi to. Asi jsem to zapomněl ohodnotit páč jsem na to koukal docela vylitej a do druhýho dne jsem zapomněl, že jsem to vlastně vůbec viděl, ale to je fuk i to je jeden z důkazů, že to stalo za píču. Ne sorry když se někomu líbí tak v poho. Já si na podobný přeslazený výplachy nepotrpím. Kurva přemejšlím proč jsem se na to vlastně díval a jsem zvědavej kolik milovníku romantiky mě za tenhle koment sežere, ale co už nadělám...0%(21.1.2014)

• - Domhnall Gleeson (Tim) je pôvodom Ír, avšak vo filme hovorí anglickým prízvukom. Keď sa skončilo natáčanie a dal si dole mejkap, ihneď sa vrátil k svojmu írskemu prízvuku. (figliar)

• - Na novoročním večírku na začátku filmu zazní hudební hity od Tatu, Sugababes a The Killers. (claudel)

• - Jde již o třetí film Rachel McAdams, ve kterém se zamiluje do cestovatele časem. První byl film Zakletý v čase (2009), kde hrála protějšek Erica Bany, a tím druhým snímek Půlnoc v Paříži (2011). (jajush)