Největší hvězdy českého filmu se v přímém přenosu z Velkého sálu pražské Lucerny utkají o prestižní ceny. Letošní ročník je poctou filmové hudbě a není tedy náhodou, že nás galavečerem provede Lucie Bílá. (oficiální text distributora)

Paity odpad!

Český lev 2011 byla ukázka naprosto klasické, ale bohužel zcela úpadkové zábavy, která stále ve větší míře zdraví naší bující nechuť konzumovat z televizních obrazovek cokoli alespoň hodnotného. ()

ClimbVibe odpad!

Nejhorší přenos v historii Českého lva a to především díky jednoduché zpěvačce, která neumí mluvit aniž by plácala klišé na klišé (hudba dotváří obraz, víme?), ječí a pitvoří se. Plus sebepropagace ČT (ano, Mirka Donutila už brzy konečně uvidíme v novém filmu České televize!), náhodně vylosovaní předávající cen (kameramana musí opravdu těšit, že mu cenu předá člověk od fochu - Pilarová), rádoby trendy hudba a taneční čísla.. Abych jen nekritizoval - výborný Josef Sommer - ale předpokládám, že tomu scénář Bílá a Vachler nepsali. ()

venom14

Zatím nejhorší předávání lvů. Celkový večer byl takový suchý, nemastný, prostě bez atmosféry a vtipu, Nejspíš to bylo moderováním Lucky Bílé, (která se na místo moderátora dostala nejspíš jen kvůli sledovanosti) která za celý večer neřekla a i jeden sebelepší vtip a celý večer doprovázela nepříjemným chichotem, ale ani nominovat nebylo letos pořádně co(ovšem za to lvi nemůžou, rok 2011 prostě nepřinesl žádné extra filmy). A o otravných tanečních vystoupeních, zřejmě jen aby to bylo ještě pompéznějších se už nijak rozepisovat nebudu. ()

Foxhound#1

Tak přiznejme si, že Lucka Bílá není bůhvíjaká moderátorka, nicméně se na ní hezky kouká. Co ale nesnesu je to neustálé připomínání Havla. Já ho sice respektuju, ale piety bylo už dost a Odcházení je naprostá chujovina. Za co proboha tolik nominací?? I ty dvě proměněné je až přespříliš. ()

bohemia_regent

WOW, moderuje Lucie Bílá! WOW, a dokonce i spolupracovala na scénáři! WOW, to bude nervák... Nakonec ani nebyl, večer dopadl podle očekávání, Český WOW 2011 se opravdu „vydařil“. ()

arcticsky

Při těchto podivných akcích mne vždy chvílemi polévají vlny trapnosti...ale proti hodnoceným nic nemám, to je jasné. ()

PhillM. odpad!

Přiznám se, že jsem k trapnu citlivý a přerušovaně jsem tedy viděl zhruba polovinu. Lucie Bílá (*1966) k moderování používající svůj styl "školačka", se svítícíma očima hází jeden pečlivě nepřipravený fórek za druhým a z hlediště se ozývá hlasité zívání. --- Špatný scénář + ubohá moderátorka, tj. žádný nápad + žádný styl = žádná hvězda. ()

Mortemiss odpad!

Na českého lva jsem se přestala dívat ze dvou důvodů, ten první, většina čekých filmů stojí defakto za hovno a ten druhý, nesnáším tu vypatlanou krávu, která na sebe ráda upozorňuje (připomíná mi Helenu Vondráčkovou). Celý ten pořád mi přišel jako ubohá reklama na paní Bílou, raději tu nebudu mluvit o tom, jak leze do prdele vdově po exprezidentovi Havlovi, ta kráva si asi neuvědomuje pocity druhých. Prostě a jednoduše je to obyčejná komerční sračka, která se přetvařuje za charitu. ()

Gagner

To je podmínka z takového večera dělat estrádu, která pro většinu lidí není ani zábavná ? Čekal jsem, že udílení cen akademiky za nejlepší filmové počiny, mají mít taktéž co nejlepší úroveň. Co takhle brnknout Marku Ebenovi? :)) ()

Snake.Charmer

Neoriginální nuda, které "kralovala" Lucie Bílá, která dokázala, že se pro moderování absolutně nehodí (ač jí mám jako zpěvačku docela rád). Nervozita, nepatřičná rozjuchanost a z valné většiny totálně trapné "vtípky". Do jisté míry za její fiasko může i scénář, který zřejmě nepochází z její hlavy, takže vina nepadá jen na její hlavu. U pořadu jsem vydržel jenom proto, že jsem byl zvědavý, kdo si kolik sošek odnese, jestli Nebel dostane minimálně naprosto zasloužené Lvy za zvuk a výtvarné pojetí a jestli se vyplní má předtucha, že minimálně za scénář Odcházení cenu dostane. Pokud by to mělo vypadat příště takhle, tak by snad bylo lepší celou "show" vynechat a omezit se na strohé vyhlášení cen, které by se i s proslovy vešlo do jedné hodiny. ()

jane1106

Být přímo v Lucerně, nudou bych neposeděla. Koloběh cena---Lucčiny výlevy---znásilnění klasiky---cena se na obrazovce dal snést jen díky vtipným zmatkům předávajících a oceněných na pódiu (Molavcové náušnice, Nebelův střihač, atd.). Relevanci scénického tance jsem moc nechápala a hudební doprovod bych si stokrát lépe užila bez odporných remixů. O vřískání moderátorky večera nemluvě. S Lucií Bílou se před určitou dobu udála jakási proměna, při které bohužel přišla o veškeré dřívější charisma a stala se třeštící, verbálně nevkusnou ženskou. Zpívá jí to pořád skvěle, slyšet ji mluvit už ale nemusím. Přestože je mi domácí filmová scéna už nějaký ten pátek upřímně jedno, poprvé jsem se rozhodla Lvy vydržet. Bohužel jsem si asi nevybrala nejsilnější ročník. ()

TomasKotlant odpad!

Ještě štěstí, že jsem to viděl až od půlky. Stejně jsem to nedokoukal. Snad nebudu pranýřován za neobjektivnost, tohle nemohlo nic zachránit. Akorát nechápu, že ti filmaři mají tu důstojnost si to v takovéhle atmosféře převzít. ()

danek22 odpad!

Doufám, že Dvořák po chytrém ukončení Elsy, ukončí i tuhle taškařici. Větší úroveň má i udílení cen pro amatérské filmaře v Dolních Čelakovicích. ()

Rockerman

Lucie Bílá jako moderátorka nebyla dobrou volbou. Janu Budařovi se loni také vše nepovedlo, ale byl daleko vtipnější a pohotovější. Lucka by se měla držet svého kopyta, protože úryvek z Carminy Burany byl zážitkem. Na druhé straně Meckieho Messera úplně pokazila. Takže jen jedna hvězda za toho Orffa. Přece jen mám z jedné věci radost. Akademici vyslyšeli mou prosbu, aby byli soudní a nemstili se Václavu Havlovi tím, že mu budou sázet jednoho Lva za druhým. To by si náš exprezident fakt nezasloužil. ()

rekkky

Ve srovnání s předešlými ročníky 2010 a 2009, které jsem sledoval je tenhle odvysílaný pořad rozhodně cesta k zatracení. Nemá cenu polemizovat nad tím, že lvi potřebují pořádnou změnu. Divím se, že pořad vidělo něco kolem 900 000 lidí s televizními přijímači, protože jedna věc je zábava a druhá neskutečná volovina. Konkrétně Lucie Bílá dělala co mohla, ale bohužel nezbavila se razítka emotivní ženy se skřehoty z jiné planety (jakoby volala o pomoc, ale nikdo ji nepřišel vystřídat). Zvolená choreografie zdá se mi poněkud podivná. Taneční kreace prováděné na klasickou hudbu (bláznivý mix trhal ušil) byly zvoleny špatně už jen proto, že se jedná o filmové ceny. Nešlo vůbec vidět, zda-li akademie chce zviditelnit legendární snímky nebo chce zvýraznit současnou tvorbu. Nevýrazná koncepce a navíc ukázky filmů taky nestály za nic (od předešlých ročníků se grafika vůbec nezměnila). Doufal jsem, že předávání cen české filmové akademie si minimálně udrží nastavenou laťku, ale s takovým výsledkem nelze v budoucnosti český film propagovat. K výsledkům se záměrně nevyjadřuji, protože z nominovaných jsem doposud viděl jen Rodina je základ života, Odcházení, Lidice a Nevinnost. ()

Walmy

Ta jedna hvězdička je za snahu. Přijde mi, že se PV úplně zbláznil, asi by si měl dát kousek masa... ()

pouler

Tohle se musí vidět. a) nekompetentní Lucie Bíla (není moderátorka ale zpěvačka), kdyby tam byli 2 průměrní herci ODSEJPALO BY TO ... b) nominační večer byl super tak KDE JE PROBLÉM tady c) Petr Vachler mě naštval těšil jsem se a nic... rok od roku horší... JAROSLAV DUŠEK nemá mobil? Jedna hvězda>>> za Pepu Somra, Aloise Nebele, Václava Havla, Anu Geislerovou a hafo dobrých filmařů, kteří to museli vydržet v Lucerně, raut nech je jim vykoupením! ps. nevermore :)) ()