Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

toffy

Uplne uzasny trailer, ale co sa tyka filmu, podla mna dost nudny. Keby nebolo sceny v tuneli, tak dam 3*** A este k tomu moj oblubeny Shia...3,5 ()

ArdathBay

Tady nám někdo zase vykrádá kdeco. Sice to dělá coolově, ale ta 2oo1a Bowman ? To je až moc alibistické... Už tady dlouho nebyl takhle americký film :) A chemie mezi dvěma hlavními představiteli taky moc nefunguje. Ještě, že to hezky odsýpá. Zaslouženě pevné tři hvězdy. ()

sedm.1

Na rovinu se přiznám,že mě Oko dravce docela zklamalo.A to po téměř všech stránkách.V první řadě musím ale upozornit na neuvěřitelně přeplácaný děj,který je chvílemi i dost nesrozumitelný a zmatený.Nechci snad tvrdit,že by do sebe vše nezapadávalo,ale ke všemu se dospěje tak klikatými a zbytečně přesmyčkovými způsoby,že to člověka přestane časem bavit.Dále jsem si myslel,že Oko dravce bude moderním reálným hi-tech thrillerem,až po uši nabušený nadupanou akcí.Ovšem Oko dravce je nerealistickým blábolem a navíc s akcí,které jednak není moc a jednak je dost tuctová a málo našláplá.A v neposlední řadě nemá Eagle Eye vlastně ani nic moc napětí a atmosféru.Jediné co tak stojí za kladné vyzvednutí je ústřední herecký pár(začínám Shiu už konečně tak nějak brát) a základní myšlenka,která je sice dobrá,ale už byla mnohem lépe zpracována v Nepříteli státu. ()

made1

Bez zardění přiznávám, že jsem od tohoto filmu nic moc nečekala a pořádně ani nevím proč. Přesto: námět přímočarý, tempo od začátku do konce strhující a agent FBI inteligentní. Sečteno a podtrženo: přesně podle mého gusta. ()

skinny

Akce, napětí, adrenalin romantika, výborní herci, vše co pořádný akčňák potřebuje, dala bych plné hodnocení ale nemůžu, asi mi v tom brání ten "fantasy" příběh, kdy chce stroj zabít lidi v zájmu jiných, když si to odmyslím, tak je to dobrá podíváná. ()

Kejdlo

Poslední dobou se mi stává, že u každého filmu kde je podepsaný Spielberg, to nakonec stejně stojí za starou bellu. Oko dravce není vyjímkou ač Shia je klasicky dobrej. Shia mi ale zmatenou akci nespřehlední. A ono je to hlavně o té akci. 5/10 ()

herr_carter

Zajímavé téma k zamyšlení, jelikož díky stále a rychleji se vyvíjejícím hi-tech záležitostem se nemusí jednat až o tak mysteriózní záležitost, jak by se na první pohled mohlo zdát. Šája hraje dobře a jednu hvězdu navíc dávám samozřejmě mojí nejmilejší MM.....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Maynard.

To bylo teda mysteriózní až hanba :o). Celou dobu tam kecá ženská do telefonu a týpek poslouchá její "rozkazy". To co v Matrixu dělal tak suprově Neo, tak tady to narvali do celýho filmu. Takže tenhle nápad dobrej, ale proč to sak na ryby rvát do celýho filmu? Sice to mělo celkem koukatelný tempo, ale bez zajímavých výkyvů. Je vidět, že tenhle rejža je spíš pro natáčení Růžovky nebo Ulice :o) ()

Maark

Čím začít? Tak dobře...pozitivně. Tři hvězdy za přesvědčivý výkon Shia LaBeoufa a za Billy Bob Thorntona, který byl cool... Pozitivní je i to, že se D.J.Caruso snaží udržet diváka v napětí a to skoro neustále...Ovšem ( a je to tu).. Co ten konec? To že je typicky americký, bych i možná prominul (i když mě to vážně zprudilo), ale to že se dá protivník (nebudu radši popisovat kdo a jak...ostatní vědí) zlikvidovat tak jednoduše a nikdo z těch mozků na to nepřišel,t ak to mě dostalo... Chjo.. Navíc už všechno bylo v Nepříteli státu...,což je škoda.... ()

Dino5an

Byl jsem docela zklamán. Pomalý začátek, špatné rozuzlení na konci. LaBeouf to zvedá spolu s honičkami a prcháním před policií. ()

hudryhudry

Kolik jsem si od tohodle snímku sliboval... D.J.Caruso režisérem, Spielberg producentem, hvězdy v hlavních rolích jako Shia LaBouef či B.B. Thornton... A jaké potom v kině přišlo zklamání... Střihačovi a kameramanovi bych za některé akční scény nachal uříznout ruce, protože tak špatně natočenou honičku, jaká byla třeba po útěku Shii jsem už dlouho neviděl. Ze začátku film absolutně postrádal tempo, až se mi víčka zavírala. Později sice snímek tempo získal, ale na úkor kvality i logičnosti děje. Už od půlky filmu jsem tušil závěr, nemluvě o originalitě celého scénáře, který byl vlastně jen smotaninou mnoha již vzniklých filmů. Ani tři piva, po kterých bych čekal, že se budu smát i filmům na téma antických tragédií, mně nepomohly strávit tuto novodobou filmovou akční tragédii :-) 2* za efekty (tu a tam stály za to :-) ) a za scénu s vysokým napětím (takovou blbost už jsem dlouho neviděl :-) ) ()

chmíří

Celkem slušný triller, který je velmi dobře natočen a udělán, ale pro mě je až moc přehnaný a trochu nedomyšlený. Ale jinak je to vcelku slušná podivaná...70% ()

DavidS.

Tempo od začátku takové, že by se zadýchal i vrcholový sportovec. Je to napínavé, má to spád, je na co se dívat, ale je to celé velmi hloupé a neoriginální. Chvílemi Nepřítel státu, chvílemi Matrix, chvílemi 2001: Vesmírná odysea etc. Navíc způsob, kterým super počítač A.R.I ovládá realitu, posouvá snímek od kategorie thilleru do kategorie absolutní sci-fi... Shia LaBeouf a Michelle Monaghan jsou fajn, jen mám trochu pocit (a není to o hereckých kvalitách, ale pouze o věku a obyčejné fyziognomii), že Shia do role, kde nosí vousy, ještě příliš nezapadá. ()

rozbris

Tak to se Caruso a všichni kdo na tomhle filmu dělali včetně herců, kameramanů...atd. vytáhli. Film, který je jednou velkou akcí, začíná telefonátem, který zvedne Shia LaBeouf a končí výstřelem z pistole a kým jiným než zase Shia LaBeoufem. Není co dodat, snad jen bavil jsem se na 100% a ani jednou nebylo potřeba použít FFW. P.S. pokud jste fandy akčních trillerů s námětem kyberprostorů tak vám tohle nesmí ujít. ()

joora1

Slabota.Čekal jsem mnohem víc po slušném traileru, který jsem viděl v kině.Dějem mi to malinko připomělo film Já, robot a podobný mix filmů, kde je jedno klišé vedle druhého.Nic nápaditého, nic převratného a ani ústřední dvojka mě moc nezaujala.Jediné co bych hodnotil kladně je propracovanost přípravy všech akcí, které byly "spáchány".Byť něco nebylo dotaženo do konce a do úplného detailu, ale člověk si říkal, že alespoň něco tu působí zajimavě. ()

Seti

A sakra, a já myslel, že Skynet má dorazit až v květnu. Slušná atmosféra a výborný Shia, ale ten film byla TAKOVÁ kokotina! Nemá cenu se pozastavovat nad nějakými chybami v logice, protože tohle nebyl žádný hi-tech thriller, ale normální sci-fi. Nejvíc mě pobavilo, jak si všichni lámali hlavu jakže ten skurvenej počítač vypnout, až přišla Rosario se železnou trubkou a voila...trouba už nepeče. Na tohle fakt potřebovali doktorát z paralelních algoritmů a kvantové elektroniky :-) Třeba muj kámoš má s vypínáním podobně nezbedných počítačů bohaté zkušenosti a žádnej doktorát nemá - většinou v tom figuruje pěst, noha nebo v těch zapeklitějších případech třeba i nůž nebo něco těžšího. Tak příště v tom kluci z ministerstva obrany nehledejte žádnou vědu. ()

Han22

Ať¨si tady píše kdo chce co chce, pro mě je to thriler roku. Nadupaná, našlapaná jízda od začátku až do konce, kdy člověk nemá absolutně ponětí o co jde a jen obdivuje co všechno hlas na druhém konci drátu dokáže. Samozřejmě je to nelogický až to bije do očí, ale o to nejde. Podstatou thrileru by mělo být napětí, ten pocit kdy člověk nedýchá a fandí hlavním hrdinům a zároveň přemýšlí co se děje a to tu je beze zbytku. Navíc s mírnou příchutí sci-fi, což je pro mě jen plus. ()

jondoe

Zaciatok dobry. Cakal som co sa s toho vykluje ale musim uznat ze am trosku sklamalo. Mam rad taketo filmy a mam rad aj oboch hlavnych hrdinov. Co vsak neznasam je to ked sa nieco dobre rozbehne a konci to tak ze nie som s toho nadseny a a nemilo ma to prekvapi. Ale zasa musim uznat ze v tomto filme mi to az tak nevadilo a myslim ze to bolo kvoli dobrej akcie a skvelej atmosfere. Oko dravca je napinavy film ktory ma svojich fanusikov. Na mna vsak az tak nezaposobil a pribehovo je to cisty priemer. ()

Lencha

Souhlasím s názorem ostatních, že honičky v autech byly hrozně nepřehledný:-((( Shia a Michelle hráli v pohodě. Začátek víc než zajímavej, dokud se nedozvíme, kdo stojí za tajemným hlasem v telefonu, za textama všude možně...myšlenka toho, že by nás někdo mohl sledovat na každým kroku, monitorovat vše co děláme, mě docela děsí:-( Závěr filmu trochu kulhá, ale i tak bych dala lepší 3 hvězdy:-) ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)