Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

Ajay

Akční sci-fi, nepřináší nic nového, ale jako triller natočený v dobrém tempu udrží pozornost diváka, což je cílem ne? :D ()

CabelNM

Začínalo to celkom slušne no od druhej polovice keď príde ku zisteniu že im podáva všetky inštrukcie samo ovládací rozprávajúci vymudrovaný počítač čo absolútne nemusím v žiadnych filmoch tak to klesá na kvalite a stáva sa s toho naivné a odpudivé scifi, zaujala ma jedine hudba, zvukové efekti a z roka na rok lepší Shia LaBeouf ()

veverysiak

Slušnotempová akčná naháňačka, ktorá sa neprepadá do kalu podpriemeru a zabudnutia vďaka tomu prvému prívlastku, lebo tempo poväčšine dokáže zatieniť kvalitu a logičnosť, teda aspoň na prvé pozretie a vďaka spoľahlivému a výrazne vytŕčajúcemu LaBeoufovi, inak skoro nič, čo by stálo za zmienku, a to je ohromná škoda, námet si zaslúžil viac než len zbesilé behačky a futuristické zobrazenie hlavného mozgu sveta, takže 75%. ()

Dream Dealer

Bezva film plný zvratů - jeden každých cca 5 minut. Skoda že ten závěr byl takovej jako, že scénaristi nevědi jak z toho vybruslit ()

HakuSaku

Film mi moc dobre nesadol, ale ako celok to pôsobilo kompaktne a s zaujímavou zápletkou. Talentovaný Shia LaBeouf celý film ťahal na svojich "pleciach". ()

jopal

Po 2. vzhliadnuti * pridavam. Bola to prava akcna oddychovka, ktorej snad len ten zaver trosicku pritazill. Ano, pozriete, zabudnete este kym vypnete televizor, ale nedriemalo sa a pobavil som sa. ()

MaxQ69

Začátek byl ztrhující a akční až jsem místy ani nedýchal. Celou dobu jsem si říkal, co zatím je, kdo to všechno ovládá a proč to kdo dělá. Byl jsem doslova napnutý jak kšandy. Když jsem ale v průběhu filmu zjistil, kdo je za to zodpovědný, nestačil jsem se divit. Myslel jsem, že to bude podobné, jako tomu bylo např. u Die Hard 4.0, ale ono se to zatím přiblížilo sci-fi Já robot. Příliš přefantazmagořený scénář, režie sice dobrá, ale stejně to nezachránila. Mně se obecně film líbil, ale bylo to dost přehnané. Aby byl "pachatel" natolik realistický a racionální? Ale no tak... Spíš přemýšlím, jestli to není víc magorie než fantasmagorie. Škoda, škoda. Film měl totiž veliký potenciál. ()

aranek

Pokus o hi-tech thriller ve vysokém tempu, nesmyslně používané technologie na straně šíleného počítače Arii, proti němu tuctová matka vod děcka *fňuk* a hovězí Shia LaBoeuf, překombinovaná zápletka, slušné efekty, a na závěr obvyklý líbací happy end. Podprůměr. ()

Carlos.Meo

Jasné, tohle neměl být film o hloubání, myšlení nebo psychice postav, ale i když chci natočit akční sci-fi jízdu, která bude mít docela tempo, tak musí postavy trochu přemýšlet ne? Nemám nic proti filmům přitaženým za vlasy, ale tady je to podáno tak špatně, až mě to mrzí. ()

DansteR

"We are everywhere."...Že by krutá smutná realita? V dnešním světě je všechno možné. Co se však filmu týče je mírně nadprůměrný snímek k zamyšlení. Obsazení je celkem v pohodě, i když výkony nejsou žádný zázrak, film odsýpá a člověk se musí co chvíli zamyslet jestli je tohle možné. Bohužel zpravidla dojde k závěru, že to možné je. Pohodový akčně mysteriózní film možná z blízké budoucnosti, na který se dá dívat. Není to sice žádná sláva, ale zábavu si člověk najít musí, i když se dívá jen jednou, což stačí :-)...70% ()

JeffScylla

Ne vše musí být hluboké, duchaplné a nevím čeho všeho ještě plné. Mně se to líbilo. Masakr bez toho že by všude stříkaly potoky krve. Nemluvě o tom že úplně blbé to taky nebylo. ()

ludovit14

Slušný myst.thriller,ktorý ma naozaj veľmi dobrý námet-lenže nadarmo je dobrý námet,keď réžia D.J.Carusa uberá na hodnote,tohto filmu-ale,všetko nemôže byť dokonalé.Inač je to vskutku príjemná akčná jazda,ktorá ničím neurazí-skôr naopak kvitujem takéto filmy.HOD:76%.VIDEL 2 krát.PS:ponaučenie-nevlastniť žiadne komunikačné prostriedky,kamery a podobné veci.Ste nepretržite monitorovaný a odpočúvaný! ()

gpx

V současnosti velmi aktuální téma. "Ochrana národa" na úkor lidí. Americká vláda a klauni z NSA by o tom mohli vyprávět, případně i natočit vlastní film. I přestože je zde problematika ztráty kontroly nad nástrojem pro ochranu svobody dohnána ad absurdum (jeho ultimátní moc zde připomíná spíše Boha než cokoliv pozemského), oceňuju snahu na tohle téma upozornit. Závěrečnou myšlenku by si měl Obama vytetovat na stehno, aby ji měl na očích každý den hned po ránu: “Sometimes, the very measures we put into place to safeguard our liberty become threats to liberty itself.” ()

Eeve

Kvalitná akčňárna s dobrým námetom aj výberom aktérov (najsuprovejší Billy Bob Thornton ovšem :)) a takmer neustálou akciou. Takisto potešilo to všelijaké hackovanie drátov, kamier, terminálov a ktovie ešte čoho (Big Brother vás vidí), aj keď miestami pritiahnuté za vlasy. Čo pokulháva, je nie príliš dobrý až priemerný scenár a absolútne americký happyend. Takisto niektoré wtf momentky si mohli odpustiť (keď mi príde raz 50 balíkov od neviem koho, prvé čo urobím je, že ich rozbalím a všetky veci poriadne obchytkám). Každopádne to určite nenudí a grand finale je aspoň nejakú tu dobu napínavé. Štandard v rámci žánru. ()

v.indruchova

Proč většina filmů co má tak profláklé názvy jsou propadáky? Film je opatřen většinou nesympatických herců. Obtěžující nadnesené vlastenectví a vnímání reality Ameriky. Myšlenka ve filmu zajímavá: informační technologie mohou být hrozbou? Hodně akce. Scény přitažené za vlasy. Celkově mě film moc nebavil. Zápletka, děj, románek nějak nepřekvapující. První polovina filmu mě v určitých situacích iritovala. Vzpomněla jsem si, že jsem film dříve viděla a nedokoukala. Béčková záležitost. Akční, sci-fi mám ráda, ale tohle se nepovedlo. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)