Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

Dubro

Chytráci Caruso a Spielberg dobehli s nápadom, ako spojiť 10 filmov do jedného ( v Beverly Hills sa tomu bude hovoriť " Ten in One " ) a zosopliť ich dokopy príšerným množstvom náhod. Každopádne, keď prišlo v závere na Smarta, už som bol vypnutý ako Černobyľ. Plagátik však majú pekný a Shia s Billybobom sú v dobrej forme. ()

fallangell odpad!

Ke špionážním thrillerum jsem trošičku více skeptičtější, jako informatik do toho takzvaně vidím. Ale i kdybych byl třeba jenom Lojza od koz, tak mi stále neuteče fakt, že stačilo ukrást "super hyper výbušný krystal zn.fotbalové hřiště" a dát ho klukovy do trubky a nechat ho zahrát si patriotickou "nejlepší na světě" americkou hymnu. a Bum, tradaaa, Shia je tam uplně zbytečný. Mrzí mě, že tenhle film chtěl zcela účelově jen šokovat a vše ostatní šlo při tom stranou, bohužel i logika. ()

Genryuusai

Hmmm, ta AI je občas nějaká až moc přechytřelá a občas zas vyloženě naivní a nedůsledná... Ale jinak až na nepřehlednou honičku docela potěšující film. ()

Tygrys

Nesmysly se tady kupí jeden na druhý. Akční scény jsou semtam poněkud nepřehledné. Na stopáži by se taky dalo trochu ubrat.... jenže už si ani nevzpomenu kdy jsem se takhle dobře pobavil u akčňáku. V rámci žánru tady nemám co řešit. ()

IceQueen

Vynikajúce a napínavé, ale len kým išlo o záchranu prdele vlastnej (prípadne potomkovej). Potom prišlo k "boh žehnaj Amerike", veciam národnej bezpečnosti a kamikadze patriotizmu a to už tak zábavné nebolo. Dúfam, že môj kompijúter nie je taký ješitný, v opačnom prípade by som ho musela odpojiť od elektriny. ()

kinderman

Po Oknu do dvora (Disturbia) nám D.J.Caruso a S. LaBeouf předkládají další variaci na Hitchcocka- tentokrát mix Muže, který věděl příliš mnoho a Na sever Severozápadní linkou. Tam, kde byl Hitchcock sofistikovaný, je však Caruso pouze akčně zběsilý, přičemž spíše než hrozba umělé inteligence trčí z filmu kritika Bushovy administrativy. ()

dee-key

*SPOILER* Sice téma milionkrát omýlané, o stroji který je chytřejší než Stephen Hawking a rozhonde se USA očistit od zlého, ale bavilo mě to a to je, myslím, hlavní. ()

fmash

Slovo, které se mi po zhlédnutí Eagle Eye nejvíce dere na rty, je neplodnost. Spousta akčních scén proložených hluchou nudou a agitací na kvadrát. Téma ztráty svobody a soukromí v přetechnizovaném světě je samo o sobě aktuální a víc než životaschopné, ale podat je způsobem, který přímo vybízí k loajálnosti k systému, to je tedy umění. K tomu přičtu, že celá zápletka je naprosto zbytečná, protože stejného cíle by bylo lze dosíci bez spoléhání na 99% štěstí, jehož lze dosáhnout opravdu jen při zneužití scénáře. A také jednoduše a rychle. Protože Aria umí všechno, nebo ne? Jedna hvězdička za téma a za roztomilou pusu na tvář tomu fešáčkovi. ()

Chrysopras

Zachytil jsem to zrovna v moment, kdy Billy Bob vyslýchal Shiu... Kdo mohl vědět, že to bude nejlepší scéna do konce filmu !?! Myšlenka zajímavá, ale toho chytračení bylo až moc. A ten závěr to dorazil úplně. Z úcty k BBT nešlo hodnocení ještě níž... ()

dyfur

.....pozerateľné...ale Shia LaBeouf ako akčný hrdina sa moc nehodí - tlačenicu v Hollywoode zrejme má ,ale charizmu nie.... ()

ilemas

Tak tohle byl parádní nářez, filmy tohoto druhu miluji. Jen mám pocit, jakobych to už několikrát viděl, přesto hodnotím plným počtem, protože film mě ani trochu nenudil. Proč se poslední dobou točí zmatenou kamerou?, za to bych nejraději ubral 1* ()

JOHN.NY

po výborné Disturbii jsem očekával pořádnou jízdu, místo níž ovšem přišly pouze dvě hodiny nudy..rád bych přidal aspoň jednu hvězdu za akční scény, ale nic moc z nich nebylo, kvůli roztřepané kameře..zatím snad největší zklamaní roku... ()

SonG

3,5*......má to spád, do poslední chvíle vlastně nevíte o co jde, Shia a Michelle se dobře doplňují....tak v čem je háček???..............pořád to bylo na slibné 4*, ale konec plný amerického patosu to srazil na 3,5* ()

maverick10

Oko dravce - solidni zaklad, mlada hvezda S.LaBeouf a S.Spielberg co by produkcni. A prece jen tento snimek nevybocuje z prumeru. Akci nadupany film, neprinasi nic noveho, jen si tak jede v zajezych koleji Smrtonosne pasti4 a jinych podobnych snimku. D.J.Caruso nam nedokaze snimek povznest na vyssi level. Jen nam naserviruje zapletku, potom spoustu paradnich akci a nakonec nam to par hrdinnych americanu rozlouskne s nasazenim svych americkych zivotu, aby oba hlavni hrdinove mohli zit a nedej boze se dokonce, behem zbesilych honicek, do sebe zamilovali. Slovo klišé je zde opravdu na miste a dokonce tento vyraz zacina byt trosku klišé. Tentokrate tam ani neni jedina zachrana v americkych propadacich a to krasna tvaricka v podobe Jesici Alby ci Megan Fox. Nevyraznou M.Monaghan tu vic zastinuje samotny hlavni pocitac. ()

Scylla

Zběsilý střih a efektní automobilové honičky jsou fajn, ale když dojde na příběh, je to horší. Děj je dost předvídatelný a moc originality nepobral. Každou chvíli si vzpomenete na některý z jeho kultovních předchůdců, od kterých si vypůjčil to či ono. Průměrný akční thriller, který mne nechal chladnou. Ortel: tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Carlossss

Hmm... tak počkat... kde jsem to už sakra viděl... superinteligentní a dokonalý kompjůtr se zblázní a chce mít nad vším kontrolu... hmm... už vím! Viděl jsem to v Kubrickově Odysee, jenže tam to nebylo zpracované tak postiženě a trapně... hmm... tak nevím. Tak dál... Pořád má někdo pocit, že ta kozatá opice Rosario Dawson umí hrát? A co měly znamenat ty zuby Billy Bob Thorntona? Žeby podprahová reklama na americkou dentistickou asociaci? Nevím... když při filmu musím přemýšlet nad takovými záležitostmi, asi se o dobrou práci nejedná... dvě hvězdy ani vlastně nevím za co. ()

-Knight-

Lahka sci-fi popcornovka. Reziserska praca bola odvedena velmi dobre, ale ako presne napisal POMO, nepriniesla nic nove, a miesta, ktore scenar nehnal dopredu sa utopili v miernej nezazivnosti. Naopak na tie, ktore boli napisane akce a zivo, zvladol Caruso velmi dobre. Bohuzial nemyslim si ze to na filmy s podobnymi ambiciami staci. P.S. : Shia LaBeouf je ozaj velky talent. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)