Třicátník Jacky Bonnot je talentovaný kuchař a ctitel velkého kuchařského umění. Sní o úspěchu a o tom, že si jednoho dne otevře vlastní restauraci. Finanční situace jej nutí přijímat podřadné práce, které si však není schopen udržet. Život se mu změní ve chvíli, kdy mu cestu zkříží slavný šéfkuchař Alexandre Lagarde. Zavedenou pozici Alexandra Lagarde totiž ohrožuje finanční skupina vlastnící síť jeho restaurací… (oficiální text distributora)

Marze

Film  přesně vyhoví generaci, která na podobném typu francouzských veseloher vyrostla a nestojí o žádná překvapení. Trochu dietní zábava, spíš na půl úsměvu než hlasitý řehot, na druhé straně skýtá záruku, že nepřekročí hranice vkusu k vulgaritě. Trochu operetní převleky hrdinů, věhlasného kuchaře a jeho talentovaného nástupce, sice prohlédne každý kromě tupých zlosynů, ale aspoň člověk netápe. A trochu vyžilé kázáníčko, kterak ziskuchtiví kapitalisté moderní doby vyhánějí zastánce poctivé kuchyně polidšťuje fakt, že i dcera mistra chutí se krmí hamburgery. ()

jojinecko

Tematika ako šitá pre mňa, bohužiaľ moje počiatočné natešenie sa zmenily na rozpaky a približne od polky filmu to už bolo jedno veľké utrpenie, kŕč a trapas. Predovšetkým tá druhá polovica je šitá horúcou ihlou, pričom niektoré scény sú skutočne na hranici odpadu. Do tohto negatívneho hodnotenia sa mi celkom hodí nesympatický Michael Youn, čo v tomto filme ale robí herec ako Jean Reno mi je záhadou. ()

Flego

Poznáte ten stav, keď sa v duchu usmievate a zo sledovaného filmu máte hrejivý pocit. Tento nenápadný snímok vám ho dopraje celým priehrštím. Kulinárska komédia nejde v šľapajách klasických francúzskych komédií, ani sa nebudete od smiechu chytať za brucho. Ale pobavite sa. Mohlo to byť ešte lepšie, keby sa látky ujal skúsený režisér a scenárista mal lepší deň. ()

BMW12

Filmy o vaření nemám moc rád, ale tohle bylo velice povedené! Sympatický hlavní hrdina kuchař, který musí do jídla tak kecat, že ho ze všech restaruací vyhodí, dostane příležitost pracovat pro nejlepšího kuchaře Francie (Jean Reno). Musím říci, že jak Jean Reno, tak Michael Youn zvládli své role perfektně! Mělo to velice dobrý příběh, byli tam vtipné momenty, snímek mě pohltil tak, že jsem vůbec nevnímal čas. Takže za mě velká spokojenost s tímto snímkem z kulinářského prostředí. ()

Ivoshek

Není to nějak vyloženě řachanda, ale je to tak milé francouzské a úsměvné, že jsem to dokoukal a bylo to fajn. ()

claudel

Vaření a filmy, to je pro mě úžasná kombinace, která mě vždy potěší. Filmy s tematikou vaření a honění hvězdiček mají sice všechny stejnou šablonu, velmi podobný scénář a řadu klišé, ale mě přese vše baví. A v tomto případě jsem se bavil srdečně, smál jsem se i plakal a jsem tak nějak naměkko. Výborná zábava, ústřední dvojici to klape, Julien Boisselier je dokonale slizký a krásné Francouzky ve vedlejších rolí tomu dodávají ten správný francouzský esprit. Kde jinde by měly vznikat filmy o vaření než ve Francii nebo Španělsku. Příště San Sebastian prosím! ()

SLOTH

milá příjemná komedie. Jeden z těch filmů, který má ono magické kouzlo a člověk si ho rád pustí znovu... už jen kvůli tomu jídlu ()

Morholt

Pohodový film, který trvale dokáže udržet úsměv, ale neumí vyloženě rozesmát. Svůj lví podíl na tom má možná i představitel Jackyho, jenž oplývá talentem kabaretního komika, kterému to před filmovou kamerou příliš nejde. Jean Reno se naopak nemusí příliš snažit, aby diváka potěšil a hlavně tu byla hromada jídla, o kterém jsem v životě neslyšel a které hodlám blíže prozkoumat. 60% ()

Lacike

Mal som z toho podobny pocit ako z Ratatouille. Cely cas to bolo pohodove a roztomile a zaroven sa mi neustale zbiehali sliny na tie fantasticky vyzerajuce pokrmy, ktore pripravovali. Nie je to ten typ komedie pri ktorej sa budete váľať po zemi od smiechu, ale rozhodne vam zlepsi naladu. Po dlhsej dobe sa aj Reno konecne trochu viac predviedol. K uplnej dokonalosti mi chybala len trochu viac rozvinuta romanticka linia okolo Renovej postavy. Ale aj napriek tomu je to prijemna komedia, ktoru kazdemu odporucam. 7/10. ()

ConanVJ

Hodně povedená komedie z gastronomického světa. Jean Reno a Michael Youn je parádní dvojka, která se skvěle doplňuje. Příběh filmu příjemný a takový nenucený. Vtípky jsou taky pěkné a nejlepší je podle mě přestrojení a špízlování konkurence. Mě se filmek hodně líbil a dávám mu 80% :) ()

hous.enka

Hmmmm Francouzi a kuchyně - to k sobě dokonale pasuje. Stejně dobře se doplňují i Jean Reno a Michael Youn, kterého jsem v tomhle filmu zaznamenala poprvé. K další hvězdě mi ale chyběl silnější příběh a míň černo-bílé vztahy. ()

Kryton

Na tuto kuchařskou lehkou komedii jsem se podíval jen kvůli jménu Jean Reno. Neudělal jsem špatně, protože celkově jde o lehkou letní komedii (v zimě nehodící) jakou Francouzi umí. Příběh je jednoduchý. Je tu francouzský Pohlreich, který točí svojí show a má i vlastní restauraci. Pod hrozbou sebrání hvězdy a práce započne hledat nejen nový recept, ale i spolupracovníky a chuť do vaření. Samozřejmě je to plné klišé. Najde se po krátkém době mladý náhradník, který vaření miluje ještě více než Reno. Každopádně film uteče jako pára nad hrncem a po konci nebudete naštvaní, ale vcelku potěšení. Přiznám se, že jsme dostal i na něco chuť. Možná si jednou do Francie zajedu na gurmánský výlet. Hodnocení OST: Stejně jako pokrmy byla hudba lehká, stravitelná a neudělala bolest v břiše. 6,5/10 ()

MartinezZ odpad!

Sorry, nedokoukáno, to nešlo. Jednak je mi šoufl z tohohle kuchtění ála "kápnu na talíř něco, přidám k tomu větvičku trávy a vydávám to za majstrštyk", a pak to byla navíc ještě esence nudy a trapnosti. Upřímně je mi líto Rena, jestli tohle musel vzít, a nechápu ho, pokud to chtěl vzít. Chcete příjemný filmek z profikuchyně? Pusťte si Ratatouille. ()

kareen

Přiznávám, že komedie s Jean Reno mám ráda, o to víc mně mrzí, že tato má, na rozdíl od Jackových a Alexandrových kulinářských lahůdek, příchuť veskrze mdlou. Bohužel příliš nefunguje romantická zápletka ani Jeanovo obvyklé charisma, přitom to nemá i přes nevelkou originalitu vůbec špatný námět, jen to zpracování zkrátka pokulhává a navíc jsem se ani moc nezasmála, jediná skutečně vtipná scéna nastala, když přijel odborník na molekulární kuchyni, jenže ta trvala jen pět minut. Suma sumárum je to na slabé tři hvězdy a to snímku trochu nadržuji. ()

SaNcHeZ_cz

Lehká, snesitelně naivní a svižná kulinářská komedie, která kromě sympatického obsazení párkrát pobaví. Žádný velký zázrak, nicméně na to se tu také nehraje. Pokud potřebujete oddychovku do pohody a máte navíc kladný vztah ke kulinářské tématice, pak je Oui, šéfe ideální volba. ()

Historik

Jean Reno celou dobu stál o to, aby dostal tři hvězdičky. Má je mít. Je to velmi nenáročná komedie, ne zrovna k popukání, ale pokud si člověk chce jen tak zarelaxovat u francouzského filmu, lze doporučit. ()

ABLABLABLA

Jean Reno prostě nezklame. Jsem ráda, že se objevil zase v nějaké francouzské komedii. Samozřejmě na toto to v žádném případě nemá, co si budeme namlouvat že....ale je to příjemná komedie s dobrými herci a k tomu přiměřenými výkony z oblasti kuchařského umění. Michaël Youn - btw. myslám první film, kde jsem ho viděla - byl skvělý jako v podstatě geniální kuchař. Zvládat vést dvě kuchyně a po čas obědů dělat dvě menu....vtipné a úctyhodné. Takže díky Renovi zase za jeden krásný a pobavený večer. ()

kaylin

Tak je to oficiální, prostě mám rád filmy o jídle a vaření. K tomu ještě naděje, že Jean Reno bude někde hrát něco fajn, což se tady naštěstí podařilo. Snímek jsem si užil, zasmál jsem se a ujistil jsem se, že molekulární kuchyni možná někdy zkusím, ale určitě to nebude láska na celý život podobně jako v případě klasické kuchyně. ()

dom156

Jediné co bych zde mohl vypíchnout je výkon Jeana Reno, který si udrží svůj standart. Jinak film nemá co nabídnout a zařadit to do žánru komedie, je výsměch všem komediím. Jelikož u filmu jsem se neusmál ani jednou, nic vtipné tam opravdu nenajdete. ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu