Tron: Povstání (TV seriál)

TRON: Uprising

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2012–2013, 6 h 58 min (Minutáž: 22 min)

Příběh výborně doplňuje a rozvíjí svět hraného Trona. Postupně, jak díly přibývají, se odkrývá jistá klišovitost a schematičnost děje. Ale to nic neubírá na zábavnosti a množství nápadů, kterými scénáristé a animátoři základní dějovou linku nalakovali. A hudba, mno, není třeba více v komentáři rozebírat, jedním slovem paráda... Je to snad první Disneovka, která se mi líbí a upřímně si ji užívám.(4.2.2013)

Mám rád tento seriál. Má perfektné prostredie i atmosféru, akcie je kopa. Digitálny svet umožnuje celkom brutálne killsy. Občasné zjednodušvanie mi však dosť vadilo. Pri takých CLONE WARS mi určitá dávka naivity vôbec nevadila, ale tu sa mi zdali niektoré dejové línie príliš prostoduché... Ako projekt rozširujúci univerzum dvoch celovečerákov dokonalé...(4.9.2014)

Uprising potěší všechny ty, kterým se líbil TRON: Legacy 3D. Je takovou obdobou jakou je seriál Clone Wars pro svět Star Wars. Líbí se mi detailnější výprava do future světa. Barvitá jízda skloubená s moderními efekty. Hodnotit komplexně zatím nemůžu (1-4: **** 5-6 *** 7 ****). Poslední díl opět vytáhl zábavu o úroveň výš.(22.5.2012)

Seriál perfektně rozvíjí již tak komplexní svět a obohacuje jej o další detaily a "barvy". Z GRIDu tak vytváří mnohem větší a míň studený precizní organismus, který má poměrně bohatý život na sociálních sítích a vypovídá hlouběji o struktuře celého systému. Vizuálně se nedá snad nic vytknout, je to skutečně designérský úkaz. Pokud jsem označil Legacy za "perfekcionistický videoart", tak o Uprising lze říct totéž. V seriálu se všem prohlubuje jistý drobný kaz z filmu - a to vztah vizuálu s dialogy. Obávám se, že některé naivnější vyluzují lehký smích. Pořád je to ale TRON - se skvělou novou hudbou a hutnou atmosférou.(18.2.2013)

Perfektní seriál z Tronova univerza. Vkusně doplňuje film Tron:Legacy a animace je super - libí se mi po technické stránce i stylizací (i když ty postavy by mohly být trochu hladší). Typově je to podobné Star Wars: Clone Wars (které se mi taky strašně líbily). Vede k zamyšlení, pobaví svižnou akcí i vychytávkami a neodradí trochou patosu. Upravený soundtrack filmu se taky velice povedl. Nemůžu jinak, než za 5*(17.4.2014)

• - Postavě Trona propůjčil hlas Bruce Boxleitner, který hrál ve filmu Tron (1982) a TRON: Legacy 3D (2010). Herec je jediným tvůrcem, který se podílel také na původním filmu z roku 1982. (Stanley619)

• - Kromě Purgosu jsou názvy všech měst zmíněných v seriálu prvky v periodické tabulce. Jedná se o města Argon, Bismuth a Gallium. (Adasin)

• - Postavám Clua a Kevina Flynna, které ve filmu TRON: Legacy 3D (2010) ztvárnil Jeff Bridges, propůjčil v tomto seriálu hlas Fred Tatasciore. (Adasin)