Reklama

Reklama

Epizody(19)

Obsahy(1)

Série zasazená do časového období mezi událostmi prvního Tronu a jeho pokračování Tron: Legacy sleduje osudy Becka, mladého programu, který se postupně stává vůdcem revolty ve vnitřním počítačovém světě Grid proti dobyvačnému programu Clu a jeho přisluhovačům. Beck, původně naprogramovaný jako mechanik, se stane učedníkem Trona, největšího bojovníka, kterého kdy Grid poznal. Tron tak Becka trénuje nejen v boji a umění závodů na světelných motocyklech, aby se mohl postavit brutální vojenské okupaci města Argon, ale zároveň ho vede a učí jak být správným lídrem a jak ovládat svou bouřlivou povahu. Beck postupně přejímá Tronovy schopnosti a znalosti a stává se nepřítelem číslo jedna pro Generála Teslera a jeho okupační vojska, sloužící samotnému Clu. (Caszidy)

(více)

Recenze (71)

klerik 

všechny recenze uživatele

Mám rád tento seriál. Má perfektné prostredie i atmosféru, akcie je kopa. Digitálny svet umožnuje celkom brutálne killsy. Občasné zjednodušvanie mi však dosť vadilo. Pri takých CLONE WARS mi určitá dávka naivity vôbec nevadila, ale tu sa mi zdali niektoré dejové línie príliš prostoduché... Ako projekt rozširujúci univerzum dvoch celovečerákov dokonalé... ()

M.Macho 

všechny recenze uživatele

Seriál perfektně rozvíjí již tak komplexní svět a obohacuje jej o další detaily a "barvy". Z GRIDu tak vytváří mnohem větší a míň studený precizní organismus, který má poměrně bohatý život na sociálních sítích a vypovídá hlouběji o struktuře celého systému. Vizuálně se nedá snad nic vytknout, je to skutečně designérský úkaz. Pokud jsem označil Legacy za "perfekcionistický videoart", tak o Uprising lze říct totéž. V seriálu se všem prohlubuje jistý drobný kaz z filmu - a to vztah vizuálu s dialogy. Obávám se, že některé naivnější vyluzují lehký smích. Pořád je to ale TRON - se skvělou novou hudbou a hutnou atmosférou. ()

Reklama

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Miluju svět Trona! Byť má jeho svět v řadě věcí děravou logiku a další nešvary, tak od zhlédnutí Tron: Legacy se pro mne jeho mytologie stala podobným kultem jako třeba svět Star Wars. Ani Uprising nenapravuje tu řadu drobných zaváhání, které bych Gridu vytknul, přesto, nebo právě proto jde o úžasný počin. Hudba, vizuál, příběh, vše do sebe dokonale zapadá. Fakt je ten, že tady máme dost možná nejlepší animák vůbec. Věčná škoda, že se dočká pravděpodobně pouze jediné řady. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Ha! Sem unešenen,jako oddaný fanoušek Trona sem slintal blahem nad další a další ukázkou Gridu.Skvělá hudba,vizuální vychytávky...pověstný hlas Boxleitnera ještě více upevňující tu úžasnou atmosféru.Sice bych uvítal spíše pokračování příběhu Legacy a to především hrané,ale i za tenhle animovaný seriál jsem neskutečně vděčný a upřímně se nemůžu už teď dočkat dalšího dílu.Konečně zase nějaká lahůdka,která ve mě vzbudila skomírající filmový zájem posledních měsíců.Výborně :) 95%. 14.6. tak druhý díl poněkud slabší než pilot,hlavně díky těm neustálým poraženeckým Beckovým kecům,to už mě krapet ehm..sralo,ale na druho stránku vzniká hodně zajímavá dějová linka,která se v 18ti připravovaných dílech určitě pěkně rozjede,takže i po menším zklamání u druhého dílu se právě snad i proto těšim na další díly a celkový koncept Tron Uprising je prostě více než geniálním tahem pro fanoušky a osobně opět ulítávám na tý úžasný hudbě,která ať chcete nebo ne,hvězdičku přidává k dobru. 18.6. třetí díl zatím největší nábuch,paráda....jen tak dál! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pilotní díl: od první minuty výjimečná vsuvka mezi oba Trony, která udržuje nejen vizuální koncept obou dílů, ale také hudební svět dvojky rozšířený o hromadu nápadů a detailů, které ze Gridu dělají svět mnohem podobnějšímu tomu našemu, než se zdálo. Tah na branku mezi seriály bezkonkurenční, audio-vizuální konpcet ještě více prohlouben. Je něco špatně? Zatím ne, ale obsah dalších dílů napoví víc. Jestli tuhle nasazenou (pilotní) laťku seriál udrží, tak to bude nejen překvapení, ale skoro až zázrak. Po 10. díle: Výjimečný seriál, který se tváří jako by cílen na mladé publikum, ale opak je pravdou (navíc velké množství flashbacků snad ani půlka dětí nepochopí...). Přináší rozšíření Tronova světa, přidává děj mezi oběma filmy a buduje prostor pro hlubší dějové linie a zákonitosti binárního světa, Síť je nekonečná, okouzlující, dynamická... Jen tak dál. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (11)

  • Olivia Wilde si zopakovala roli Quorry, tentokrát samozřejmě pouze formou dabingu, z filmu TRON: Legacy 3D (2010). Její postava se v Tron: Povstvání objevila v šestém díle nazvaném "Isolated". (Caszidy)
  • Grafiti používané Odpadlíkem a jeho následovníky - "Tron Lives" (podobné jako "Flynn Lives" neboli virální kampaň k případnému pokračování TRON: Legacy (2010)) využívá mnohočetných linek a odkazuje tak na původní spořič obrazovky operačního systému Windows 95. (Caszidy)
  • Kromě Purgosu jsou názvy všech měst zmíněných v seriálu prvky v periodické tabulce. Jedná se o města Argon, Bismuth a Gallium. (Adasin)

Reklama

Reklama