Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(6)

Obsahy(1)

Od seriálu Vraždy v Midsomeru po Mesiáše, žádná z britských detektivek nebude ušetřena v této unikátní parodii na všemožná policejní dramata. V hlavní roli se představí John Hannah (Mumie, Spartacus) jako Vrchní detektiv inspektor Jack Cloth - samorost, alkoholik a samotář, který se po záhadné smrti své manželky zcela ponořil do práce. Cloth spolupracuje s neohroženou kolegyní Anne Oldmanovou (Suranne Jonesová) a společně půjdou ve stopách všech podobně nesourodých detektivních dvojic a vyřeší celou řadu děsivých vražd. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (56)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Parodie na pochmurné detektivky jedoucí podle oldschool mustru, podobně jako to kdysi dělali ZAZ. Skvělý John Hannah v hlavní roli cedí nesmyslný hlášky se zachmuřeným vážným ksichtem celou dobu a fakt mě bavilo ho sledovat. Vtípků je tam opravdu přehršel a na jedno zhlédnutí to ani nelze všechno vstřebat. K dokonalosti tomu něco chybí, ale takhle chytrá parodie tu nebyla od Bláznivý střely 3. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Já mám většinou z parodií husinu, ale tady jsem se báječně bavila. Ano, souhlasím s tím, že občas to bylo na odstřel trapný, ale to ostatní to bohatě překrylo, takže kde je to pokračování, pánové, protože já bych ho určitě přivítala? :-) A to jsem k tomu měla bonusek v postavě Clotha, kterého hrál bezvadně můj oblíbenec John Hannah. - "Veřejnou dopravu využíval zřídka. Raději chodil pěšky a to tak, že umístil jednu nohu na zem ještě předtím, než přesunul váhu svého těla na druhou nohu. - Byl to samotář, i sám sebe se stranil. Nikdy předtím ho mrtvého nenašli a to se na něj vůbec nepodobá". a spoustu podobných hlášek by vám podle mě mohlo dostatečně zvednout náladu. ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Nebýt několika pasáží s humorem, který dle mého mínění už překročil únosnou hranici, bylo by to za 5. Výborná komedie beroucí si na paškál všechny možné i nemožné prvky kriminálek a trhající je na kusy. Charlie Brooker znovu a znovu dokazuje svůj zvlášť čerstvý pohled na kinematografii. A vidět Batiata v roli hroutícího se, zlomeného Clotha bylo k nezaplacení. Ve vlně všech těch hrozných parodií si takovéto klasiky v moderním hávu cením hodně. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Striedavo zábavné, striedavo príliš tlačiace na pílu a pritom sa tváriace ako klasická temná kriminálka. Parodovanie všemožných žánrových kliše je fajn a je vidieť že tvorcovia majú napozerané dosť ale menej je niekedy viac. Mnoho scén svojou snahou byť vtipnými za každú cenu, vyznieva do prázdna a ďaleko lepšie tak fungujú rôzne vizuálne gagy. A je to vlastne škoda, v rámci paródií ide naozaj o jednu z najlepších vecí za posledné roky ale vzhľadom na zvyšnú konkurenciu to ešte samo o sebe nie je pochvalou, výsledok mohol byť vyrovnanejší. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Co funguje bez výhrad jsou running jokes, parodování žánrových kriminálních klišé a dialogy. Naopak co nefunguje je kadence gagů. Snaha o humor je za každou cenu a doslova v každé scéně, v každé větě i v každém obraze. A to znamená, že mnoho „humorů“ vyzní naprázdno či trapně. I tak tu ovšem na pět minut stopáže připadá tolik bránici ničících gagů, že se to snad ani nedá spočítat. Hlavně a především však jde o vzkříšení klasické nefekální parodie (od osm let starého Garth Marenghi's Darkplace snad první zdařilá) a za to patří Britům velký dík. Druhá série je sice zdánlivě poněkud o něčem jiném (tentokrát si tvůrci berou na paškál veškeré ty drsně drsné kriminálky o poldech v utajení, především na Jacku Bauerovi nezůstane nitka suchá), ale ctí ji stejné klady a stíhají stejné zápory jako první sérii. Nesporná výhoda ovšem je, že se rozvíjejí některé gagy a že tvůrci neopakují již použité vtipy a nápady. PS: Pokud si nejste v britské angličtině jisti v kramflecích, tak raději neradno se přibližovat; unikla by vám drtivá většina slovník hříček (snad každá druhá věta tu je minimálně dvojsmysl) a narážek a to by byla škoda, jelikož ty tu patří k tomu vůbec nejlepšímu. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Policistce Anně Oldman několikrát zazvoní telefon, na kterém má vyzvánění se skladbou „All the Things She Said“ od ruského dívčího dua Tatu z jejich druhého alba nazvaného „200 km/h in the Wrong Lane“, které vyšlo v roce 2002. (Trajektt)

Reklama

Reklama