Pro strach naděláno

(seriál)
  • Velká Británie A Touch of Cloth

Série(3) / Epizody(6)

Od seriálu Vraždy v Midsomeru po Mesiáše, žádná z britských detektivek nebude ušetřena v této unikátní parodii na všemožná policejní dramata. V hlavní roli se představí John Hannah (Mumie, Spartacus) jako Vrchní detektiv inspektor Jack Cloth - samorost, alkoholik a samotář, který se po záhadné smrti své manželky zcela ponořil do práce. Cloth spolupracuje s neohroženou kolegyní Anne Oldmanovou (Suranne Jonesová) a společně půjdou ve stopách všech podobně nesourodých detektivních dvojic a vyřeší celou řadu děsivých vražd. (oficiální text distributora)

Milky.

Vemte si styl, gagy a absurdity Žhavých Výstřelů a Bláznivých Střel, dejte to anglánům a nahustěte to na maximum. Výborně...máte Touch of Cloth. Prakticky tady neexistuje pauza mezi gagy, vtípky, parodiemi na krimi a seriál se snaží humor narvat do každé sekundy a každého dialogu. Což funguje zhruba první díl, ve druhém už to člověka vcelku unaví a přílišné tlačení na pilu občas působí trapně. Ale bavil jsem se celkem dobře a hlavně hrátky s angličtinou se mi hodně líbily. Nebýt té přílišné snahy o humor za každou cenu dal bych plný počet. Takhle za 4. ()

Withree

A člověk by řekl, že kvalitní parodie vymřely. Není to pravda, pořád tu máme britskou televizní produkci a muže s permanentně kamennou tváří, Johna Hannaha. Vtipy jsou zde na každém rohu, dialogy baví, úžasně zparodovaná je úderná honička v prvním díle. Nezbývá než tvůrcům popřát to, aby se další části této povedené krimi parodie vyrovnaly svým skvělým předchůdcům. Šéfe, na tohle byste se měl podívat. ()

evilmind

Dvoudílná parodie na kriminální seriály, ve stylu Žhavé výstřely meets Dexter. Naprosto famozní a třeskutě zábavné, různé dvojsmysly, doslovnosti a absurdity jsou skoro vždycky nádherně vtipné, jemně balancujíc nad hranicí trapnosti, která je často u dnešních komedií normou. Nečekal bych na české titulky, je tam tolik nepřeložitelných věcí, že nemá smysl to zabít nějakým pokusem o neumělý překlad... Druhá řada 2013 - ještě šílenější! ()

Garch

"Já se nesměju. Nesmál jsem se od smrti manželky." "A proč jste se smál když umřela?" "Nesmál." Britská pakárna à la Bláznivá střela. Ovšem, chvílemi krutější. Nepřetržité slovní hrátky a směs britského humoru s perverzním. Několikrát tak dokonale vypointováno, že, ač mi je stydo (není) měním ze tří na pět. ()

TheDarKnig

Nebýt několika pasáží s humorem, který dle mého mínění už překročil únosnou hranici, bylo by to za 5. Výborná komedie beroucí si na paškál všechny možné i nemožné prvky kriminálek a trhající je na kusy. Charlie Brooker znovu a znovu dokazuje svůj zvlášť čerstvý pohled na kinematografii. A vidět Batiata v roli hroutícího se, zlomeného Clotha bylo k nezaplacení. Ve vlně všech těch hrozných parodií si takovéto klasiky v moderním hávu cením hodně. ()

• Policistce Anně Oldman několikrát zazvoní telefon, na kterém má vyzvánění se skladbou „All the Things She Said“ od ruského dívčího dua Tatu z jejich druhého alba nazvaného „200 km/h in the Wrong Lane“, které vyšlo v roce 2002. (Trajektt)