Reklama

Reklama

Pro strach naděláno

(seriál)
  • Velká Británie A Touch of Cloth
Velká Británie, (2012–2014), 4 h 30 min (Minutáž: 45 min, Alternativní 3x90 min)

Série(3) / Epizody(6)

Obsahy(1)

Od seriálu Vraždy v Midsomeru po Mesiáše, žádná z britských detektivek nebude ušetřena v této unikátní parodii na všemožná policejní dramata. V hlavní roli se představí John Hannah (Mumie, Spartacus) jako Vrchní detektiv inspektor Jack Cloth - samorost, alkoholik a samotář, který se po záhadné smrti své manželky zcela ponořil do práce. Cloth spolupracuje s neohroženou kolegyní Anne Oldmanovou (Suranne Jonesová) a společně půjdou ve stopách všech podobně nesourodých detektivních dvojic a vyřeší celou řadu děsivých vražd. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

Withree 

všechny recenze uživatele

A člověk by řekl, že kvalitní parodie vymřely. Není to pravda, pořád tu máme britskou televizní produkci a muže s permanentně kamennou tváří, Johna Hannaha. Vtipy jsou zde na každém rohu, dialogy baví, úžasně zparodovaná je úderná honička v prvním díle. Nezbývá než tvůrcům popřát to, aby se další části této povedené krimi parodie vyrovnaly svým skvělým předchůdcům. Šéfe, na tohle byste se měl podívat. ()

Splasher 

všechny recenze uživatele

Jistě, Charlton je zárukou zábavy a že tady na čsfd stále nemá profil je velikou ostudou. Už je to dlouho, co jsem ho sem navrhoval nahodit, zatím ale bezvýsledně. EDIT: Profil i bio již má. ____ První dva díly mají spousty povedených narážek a gagů. Ale jak už to u podobných semi-pastišů u mě bývá, vždy si vzpomenu na bezkonkurenční Darkplace, které nastavilo ostatním laťku příliš vysoko. Uvidím co další díly, ale přišlo mi, že po prvních cca 30ti minutách seriálu lehce dochází dech. ____ I druhý dvojdíl je velmi vtipnou parodií. Již méně mě potěšila asi největší koncentrace innuend od dob Carry on ..., což místy vedlo až k nekoukatelnosti. Naopak potěšilo zachování výborných úvodních titulků, triumfální návrat Toma Bosse, slomo in da klab a klasická scéna výběru jména pro policajta v utajení - Honzu Mědě. ____ Přes všechny výhrady a nedostatky se už velmi těším na 3. sezónu i s Gillan a snad i stejnými úvodními titulky. ____ 3. Sezóna si bere na paškál nováčky v oddíle a jak už název uvozuje - když se případ stane příliš osobním (a přesto vás od něj neodvolají). Úvodní titulky zachovány, running jokes taktéž. No, upřímně, první dvě sezóny jsou povedenější. Stále jde o dobrou parodii, ovšem tentokráte bez těch několika velmi povedených scén. Ale stejně mi bude tahle partička chybět. Hlavně Tom Boss. ()

Reklama

Milky. 

všechny recenze uživatele

Vemte si styl, gagy a absurdity Žhavých Výstřelů a Bláznivých Střel, dejte to anglánům a nahustěte to na maximum. Výborně...máte Touch of Cloth. Prakticky tady neexistuje pauza mezi gagy, vtípky, parodiemi na krimi a seriál se snaží humor narvat do každé sekundy a každého dialogu. Což funguje zhruba první díl, ve druhém už to člověka vcelku unaví a přílišné tlačení na pilu občas působí trapně. Ale bavil jsem se celkem dobře a hlavně hrátky s angličtinou se mi hodně líbily. Nebýt té přílišné snahy o humor za každou cenu dal bych plný počet. Takhle za 4. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Co funguje bez výhrad jsou running jokes, parodování žánrových kriminálních klišé a dialogy. Naopak co nefunguje je kadence gagů. Snaha o humor je za každou cenu a doslova v každé scéně, v každé větě i v každém obraze. A to znamená, že mnoho „humorů“ vyzní naprázdno či trapně. I tak tu ovšem na pět minut stopáže připadá tolik bránici ničících gagů, že se to snad ani nedá spočítat. Hlavně a především však jde o vzkříšení klasické nefekální parodie (od osm let starého Garth Marenghi's Darkplace snad první zdařilá) a za to patří Britům velký dík. Druhá série je sice zdánlivě poněkud o něčem jiném (tentokrát si tvůrci berou na paškál veškeré ty drsně drsné kriminálky o poldech v utajení, především na Jacku Bauerovi nezůstane nitka suchá), ale ctí ji stejné klady a stíhají stejné zápory jako první sérii. Nesporná výhoda ovšem je, že se rozvíjejí některé gagy a že tvůrci neopakují již použité vtipy a nápady. PS: Pokud si nejste v britské angličtině jisti v kramflecích, tak raději neradno se přibližovat; unikla by vám drtivá většina slovník hříček (snad každá druhá věta tu je minimálně dvojsmysl) a narážek a to by byla škoda, jelikož ty tu patří k tomu vůbec nejlepšímu. ()

KR4T4S 

všechny recenze uživatele

s01- 85%, s02- 80% "I want to find out who he knows, where he goes, what he does, in which size gloves... What he eats, how he sleeps... Under blankets? Under sheets? Is he single? Is he taken? How crispy does he like his bacon? Upper, middle, working class? Which hand's employed to wipe his arse? What's his blood group? What's his sign? What's his take on Palestine? Who's his mother, who's his dad? Has he read Beevor's Stalingrad? What's his height, what's his weight? How often does he masturbate? Is he churlish, shy or chatty? Who is the real Mike Macratty? Solve these riddles if you can... and together we can stop this man." ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Policistce Anně Oldman několikrát zazvoní telefon, na kterém má vyzvánění se skladbou „All the Things She Said“ od ruského dívčího dua Tatu z jejich druhého alba nazvaného „200 km/h in the Wrong Lane“, které vyšlo v roce 2002. (Trajektt)

Reklama

Reklama