Drsňačky

Drsniačky

Drsňačky

The Heat

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

Na neoriginálnosť a klišé sa v tomto prípade nedá nadávať, pretože je to podané ako totálne zábavná jazda, z každého políčka kričí Made in USA, čo nemyslím ako kritiku a všetci si to s veľkou chuťou užívajú. A ja som si to užil tiež.(20.10.2013)

• Wacoslav1

Picovina ktera snad muze bodovat jenom u vymletyho a obezniho emerickyho publika tu tlustoprdku bych kopnul do toho jejiho odpornyho ritaku az by se tejden nevysrala Bullockova sice uroven jeste ma a stavu neztratila ale na to aby to zachranilo tuhle nevtipnou zoufalou kriplarnu je to kurevsky malo(10.8.2013)

• Pepinec

Tahle nepodařená ženská verze Smrtonosné zbraně má s vtipnou komedií společného asi tolik, jako okurek s peckovitým ovocem, navíc se bohužel jasně ukázalo, že Gravitace byla pouhý úlet. O Melisse nemluvě, ta by měla dodatečně profackovat rodiče, že jí dovolili stát se herečkou.(14.12.2013)

Ashburnová je jednou s najlepších agentiek FBI na oddelení v New Yorku. Túži po povýšení no napriek jej pracovným úspechom, sťažnosti kolegov na jej povrchné, arogantné správanie sú pre jej nadriadeného brzdou. Dostane však šancu aby sa naposledy prejavila a presvedčila tak šéfa, že je tou správnou voľbou na uvoľnený post. Ashburnová je prevelená do Bostonu aby vypomohla tamojším kolegom pri vyšetrovaní niekoľkých vrážd. V meste zločinu sa stretáva so svojráznou Shannon, ktorá je jej úplným opakom. Inteligenciu nahrádza akciou. Spočiatku sa ich vzájomný vzťah na pracovisku rovná tretej svetovej vojne. Tieto dve sa však postupne, spoločne stávajú totálnym postrachom pre všetkých. Ako pre zločincov, tak pre kolegov. Film som vzhliadol na základe bratovho odporúčania. Predpoklad úspechu, že by sa mi mohol tento film páčiť bol dosť nízky. Úspešnosť jeho poradenstva je prinajmenšom mizerná. Tak 2 ku 10. Popravde v stávkových kanceláriách by sa to bud tipovať nedalo, alebo pre kurz 1,01 proste tipovať neoplatilo. Ale viete čo? Nebolo to až také špatné. Áno, pritiahnuté za vlasy, prehnané a neviem aké, ale je to komédia a ako odľahčenie pred spaním tento film nie je najhoršou voľbou.(6.10.2013)

Za mě 50%. A neudělám s tím vůbec nic. Je to prostě slabé, přitom by to mohla být opravdu paráda. Musel by to ale řežírovat někdo jiný a psát scénář jakbysmet. Prostě: Nevyužitý potencilál.(13.8.2013)

Sprostá & Distingovaná. Agentka FBI Sarah Ashburn je lehce ambiciozní, distingovaná dáma v nejlepších letech pomýšlející na povýšení, která ve svém kostýmu budí dojem upjaté a asexuální dámy. Oprotí ní je policistka z NARC Shannon Mullinsová obtloustlá a nevzhledná řeznice zanedbaného zevnějšku, která zásadně mluví jadrnou řečí, v ledničce má místo jídla zbrojní arzenál a při zatýkání zločinců používá nekonvenční metody. Náhoda chtěla, aby se tyto dvě nesourodé ženy spojily v případu drogového barona z Bostonu, který dlouhou dobu uniká spravedlnosti jako duch, a jehož identita není příliš zřejmá. Situačního humoru mohlo být méně a větší porce akce by filmu jen prospěla. Diváky bude iritovat také častý jev v podobě natahovaného vtipu s nedostatečnou pointou. Filmem však často prolétne solidní hláška nebo originální gag. Omlazená Sandra Bullock, která je asi největším lákadlem, velmi zdatně popírá zákony stárnutí a s padesátkou na krku tady vypadá, že sotva překročila třicítku a to hraje postavu starší, než její herecká kolegyně Melissa McCarthy, která občas měla sklony přehrávat a moc diváckých sympatií nepobrala, ačkoliv souhra mezi oběma je velmi obstojná. Akce filmu zřetelně chybí, vyjma nějakého toho výbuchu či krátké přestřelky, se v tomto ohledu nenadějeme. Určitým překvapením je i náznak nějaké naturalistické scény, mezi níž spadá i dusící se host v bistru a následně "odborně" provedená tracheostomie. Odpustil bych si také porci trapných gagů, tančící Sandru v baru a s "nudlí" u nosu. Film také velmi pozorně pracoval se zaběhanými klišé, která jsou tolik typická pro takový druh filmu. Občas je obracel naruby, někdy zase schválně přidal na tom, aby si jich divák všiml a nepřehlédl je, jindy jim zase dodal sympatický a mnohdy originální rozměr. Tzv. "buddy movies" v ženském vydání jsou poměrně vzácnost, a proto si drsné dámy lze užít poměrně bez větších námitek, protože v opačném případě dámy tasí zbraně a nikoliv ty ženské. Mé hodnocení: 70%(12.8.2013)

• mzss1

Tak co tu máme za film ? Drsňačky ? Spíš demenťačky ne ? No, celkově hrozná blbost no. Na odpad to u mě není. Zas tak často odpady neudílím, ale dát 1 hvězdu je pro mě opravdu málo. Trailer mě zaujal víc. Říkal jsem si, tak taková blbůstka na 2 nebo na 3 hvězdičky, ale dopadlo to o dost hůře. Ani se to prostě nedá nějak dlouze popsat. Přesto to nějak zkusím, abych co nejlépe vyjádřil mé pocity z tohoto skvostu. Tak nejdřív se třeba vrhnu na herecké obsazení. Sandra Bulock není vyloženě špatná herečka, má pár dobrých filmů, třeba dva filmy Nebezpečné rychlosti. Nebo si střihla i celkem větší roli ve filmu Demolition man, kde hrála po boku Sylvestera Stallona. No ještě se pár filmů s ní najde, ale poslední dobou to jde s ní z kopce. Zde už opravdu nehrála moc dobře a ani se moc nesnažila. Zde už jasně připomínala ty primitivní pubertácké dYlči v těhle novodobých romanticko-dementních záležitostech. Musím ale uznat, že na svůj věk, vypadá dobře. No a co se týče Sandřiny partačky Melisy nebo jak se jmenuje ? Sakra, tak ta to zabila celé. Jen když už promluvila, tak jsem myslel, že radši uteču od filmu. ;) Takže na vtipnou polohu si zde snaží hrát Melisa. Hmm, tak nevím nevím, možná má každý svůj vkus, ale dívat se na ní jak řve, snaží se být hrozně cool, dělá bordel v šéfově kanceláři, jakým způsobem jedná a řeší nějaké případy nebo co to bylo za pokusy. Takže filmu chybí veškerá logika atd. No, hezky to tu kritizuju, tak proč jsem nedal odpad ? Jednak, nemám moc v lásce dávat pokaždé odpady. Většinou je mé nejnižší hodnocení tak 1 hvězda, nebo 2. Zde mě pobavila dost jedna scéna, kdy ta blbá Melisa vylézá ze svého auta do toho policejního, takže to byla sice hodně dementní scéna, ale mě dost pobavila. Zbytek filmu už vtipné scény moc neobsahuje. Spíš na konci filmu se tak dvakrát, možná třikrát pousměju. Hlavně, poslední tak dvacetiminutovka je už mírně svižnější, takže asi proto jsem nedal odpad. Abych to ještě shrnul jak film začíná atd. Tak úvod, kdy Sandra se zásahovkou vtrhne do nějakého domu, to mi přišlo vyloženě slabé a suché. Stejně jako celý film, který je téměř bez hudby a vše vypadá lacině jak když je film ještě nedotočený. No po úvodu už je film nesen ve stejném tempu. Takže pak už mírně pobaví poslední dvacetiminutovka, jinač je ve filmu velká NUDA. Melisa je uřvaná, furt na něco nadává, je mi z ní zle. Takže jen 1 scéna dost pobavila, konec byl lepší a jinač nic moc. Velkou chybu film nemá, ale mě jednak nesedl a jednak mi přišel úplně zbytečný. Žánrově se toto snad nedá ani popsat. Jednoduše bych to definoval jako velmi marný a slabý pokus o střeštěnou komedii. Dokonce i nějaký výbuch a raketomet zde byl, což nudu mírně v některých scénách utlumilo, ale to je asi tak celé. Kladů je zde málo. Opravdu nechápu jak tahle blbost mohla v USA za první promítací víkend vydělat více než White house down. Takže bez dalšího popisování na rozmezí mezi odpadem a 1 hvězdou. Já zaokrouhluji na tu hvězdu – zavírám všechny oči co mám. Celkově hodnotím na velmi slabých 13% = *(18.8.2013)

Tak toto drsňácke duo si ma absolútne získalo :). Sandra Bullock očarujúco komediálna ako vždy a nezaostala ani jej parťáčka, ktorá svojím drsným a naoko bezcitným prístupom ku zločincom dokázala často krát vylúdiť úsmev na tvári. Vôbec nechápem to nízke hodnotenie. Pre mňa po dlhej dobe jedna z mála roztomilých, pomaly si plynúcich komédií s neotravným dejom, všadeprítomným humorom, sympatickou kriminálnou zápletkou a pekným rozuzlením. Ďalšia lahôdková humorná vecička so sympatickou Bullock, ako stvorená na relax a oddych. 80/100(17.9.2014)

úplný a ničím zaujímavý priemer, ktorý o prsia víťazí pred inými podobne žánrovo ladenými filmami len tým, že ženské buddy komédie sú absolútne minoritná záležitosť (na poli tohto v 90-tych rokoch zabudnutého subžánru)(12.10.2014)

• cukorek

Na Sandru Bullock sa pozerám celkom rád, nie len kvôli jej výrazným črtám tváre, ale hlavne kvôli jej presvedčivom vystupovaní. Vie sa celkom dobre prispôsobiť svojím rolám, či sa jedná o komédiu (niekedy je náročné zahrať aj blbú postavu, tak aby sa ľudia pobavili), či náročný thriller, alebo kriminálku. Na druhej strane mi neskutočne leží v žalúdku Melisa McCarhy, ktorá pôsobí ako strašiak na poli, ktorý odháňa od seba všetko čo má nohy. Možno, že ona je spokojná s takými rolami v ktorých ju v poslednej dobe vidíme, ale na lepšie asi nemá, keďže sa pohybuje v kruhu najblbších a najnechutnejších postáv. Preto aj moje hodnotenie ostalo na hranici 40 %. Človek sa pár krát pri pozeraní aj zasmeje, ale pár krát ostane aj zhrozený nad duchaprázdnym a nezáživným prezentovaním niektorých scén.(30.10.2013)

• predators

To LIVINGDEAD: Já jsem se nebavil.(2.11.2013)

Čekal jsem peklo, ale nakonec to nebylo tak zlé, jaká byla očekávání. Sandra zde trochu znásilňuje svou postavu ze "Slečny drsňák" a McCarthy kleje a vypadá děsně, ale přesto film docela zabavil a překvapil tím, že se nebojí přitlačit na pilu a to převážně na poli nadávek a vulgarity, což mi na filmu sedělo asi nejvíce. Neškodilo by tak o půl hoďky zkrátit, ale jinak se jedná o slušnou a nenáročnou zábavu.(29.10.2013)

Výborná akční komedie, která opravdu pobaví. Já jsem se bavila po celou dobu, takže moc nechápu povrchní hodnocení ostatních tady, jenom kvůli tomu, že je to z USA a hrají v tom tuctovky typu Sandry Bullock. Jelikož opravdu skvělá podívaná!!(28.8.2013)

Sranda v podáni Sandry hrozně překvapila a celkový film překvapil.(27.9.2018)

Originální to není, vtipné celkem jo, takže v hodnocení jsem hodnej :)(5.1.2014)

• maseer2

nechutně vyžraná Melissa (nic proti prostorově výraznějším lidem, ale já vypadat takhle, tak si nestoupnu ani před zrcadlo, natož před kameru) a Sandra, na kterou se naopak pořád moc dobře dívá, vrší jednu trapnost na druhou a já se celou dobu jen nervózně vrtěl v sedačce kina při odpočítávání času do konce a kroucení hlavou nad tím, čemu se proboha celý sál směje.. jestli měly reakce diváků na testovací projekci CinemArtu v kině Atlas zhruba odpovídat vkusu českého publika, tak pak vlastně konečně začínám pořádně chápat fenomén Babovřesky.. jo, všehovšudy jsem se asi třikrát (možná dokonce pětkrát) lehce zasmál a pár scén nebylo vyloženě tristních, ale jako celek mi tahle rádoby akční komedie o dvou policajtkách příšerně lezla krkem.. ať už kvůli debilnímu vztahu mezi dvěma hlavními hrdinkami a jeho ještě debilnějšímu vývoji anebo kvůli celkové profláklosti děje a nulovému tempu celého filmu.. P.S.: chvíli jsem zvažoval 2*, ale nakonec volím přísnější variantu..(1.6.2013)

• GeusX

Není to špatná buddy movie detektivka. Ukecané drsné kecy nejsou špatné, v podstatě by to mohlo být i vtipné, jen mi to z nějakého neznámého důvodu paradoxně moc úsměvů na tváři nevykouzlilo, abych řekl, že jsem se zasmál a pobavil... Jen 2 hvězdy. (viděl jsem: 2x cz)(13.11.2016)

Když to funguje u chlapů, nevidím jediný důvod, proč by to nemohlo fungovat u ženských. Obzvláště, když jednou z nich je skvělá Sandra a druhou držkatá Melissa. A ono to prostě funguje. Stopáž sice mohla být kratší. Sandra vládne.(17.12.2014)

Nie, vôbec to nebolo špatné...Dievčatá sa šli od snahy pretrhnúť a verila som im každé slovo, ani ten afro-americký kocúrik, čo sa snažil uhnať Sandru Bullock, nebol na zahodenie:) Nejeden problém tu však predsa len bije do očí a to dosť slabý scenár a málo vtipných dialógov, takže som sa chvíľami trochu nudila. Veľká škoda, lebo vynikajúce výkony hlavných postáv, nedokážu tieto nedostatky dostatočne prekryť a celé to chvíľami pôsobí tak nejako rozpačito a na mňa to robí dojem bohapustého plytvania potenciálom, ktorý tento film na začiatku určite nepostrádal. Ako to zhrnúť? Niekde sa asi stala chyba! Napriek všetkému tam však boli momenty, keď som sa šla od smiechu potrhať a tak musím hodnotiť, ako lepší priemer.(21.8.2013)

• Vxxx

Hodně špatný film. Asi po 40 minutách jsem usnula, ale hádám že Bullock a tlusťoška se staly nejlepšími kamarádkami, odhalily pašeráka drog a Bullock dostala své vysněné místo. Fakt špatný, špatný. Víc bych uvěřila Samanthě (Sex and The City) že je panna, než Bullock že je agentka! :D(6.9.2013)

Přestože jsem si tak nějak zvykla na to, že herečka Sandra Bullock hraje ve filmech podobného ražení ráda FBI agentku, nemohu se zbavit toho prkenného dojmu. Je mi bohužel líto, že spousta herců ani na svůj věk nevypadají ( viz.právě Bullock, která v cca 50 vypadá stále na 30 - kromě stařeckého krku) a tudíž ani jejich tvář nevyjadřuje tolik emocí, jako to zvládne člověk, který žádnou plastickou operaci nemá. Kdybych se měla dostat k filmu samotnému, tak ho vyhodnotím obsahově jako naprostý nesmysl. Ale nemohla jsem jako sketa dát horší než průměrné hodnocení, protože mi průměr tak nějak zvyšovala Melissa McCarthy a spousta nadupaných vtipů, které tu nebudu spoilovat. Kdybych se někdy nějakou náhodou znovu dostala k tomuto filmu, tak bych jej pravděpodobně nechala běžet a znovu si užívala souhru buranství a přehnaného intelektu na americké půdě. Co dodat...takový styl mě baví, ale jsem upřímně zvědavá jak se vyvrbí pokračování...(5.6.2014)