Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Mattij

S největší pravděpodobností jen kvůli kinu. Akční scény opravdu nářezové a velice zajímavým způsobem snímané a přitom perfektně přehledné. Překvapivě i pár povedených vtipů a vůbec celkově o dost lepší než první díl. Ale o scénáři a jeho tuposti se bavit nehodlám, stejně jako o tom že aspoň hodina tlachání by se mohla vypustit. [75%] ()

Strike

Pokud se neřeší minulost Parkerovy rodiny ( rodiče a strýček Ben), tak jsem se solidně bavil. Nevadila ani linka s Gwen Stacy - ano hlavně kvůli opět cute Emmě Stone. Záporáci v pořádku. Elektro moc pěkně moc pěkně vymyšlen a díky tomu byla velmi dobrá i akce. Goblin DeHaana je dobrý příslib do dalších filmů. Prostě pro příště méně, nebo nic, z minulosti Petera Parkera a víc Spider-mana.6,5/10 ()

j0nathan

Velmi podobné prvnímu dílu. Je tu dostatek akce i efektů, ale stejně je to taková podivná nuda. Krom toho na mě Garfield působí jako pěst na oko. Spideyho vtipné průpovídky byly celkem fajn a užil jsem si i chvilky s Paulem Giamattim, za což mrskám opět "pouze" dvě hvězdy. ()

Erik7595

O nejaký kus lepšie ako predchádzajúci diel, avšak stále nie príliš dostatočne uspokojivé. Skutočne som čakal viac. Oproti jedničke sa o triedu zlepšila akcia a technická stránka filmu, takže vizuálne to bolo veľmi podarené a aj vo viacerých momentoch slušne vťahujúce v akčných scénach (spomalovačky tomu naviac dodali na efektnosti a prehľadnosti). Čo sa týka avšak ostatných zložiek filmu, veľmi ich chváliť nedokážem. Najviac zamrzí nevyužitý potenciál troch záporákov, ktorých tu sem natlačili. V podstate žiaden z nich nie je využitý naplno, čo najviac zamrzí u Jamieho Foxxa, ktorého záporák Electro je, slušne povedané, nesmierne tupá a smiešna postava. Skutočne som očakával u neho prepracovanejší a lepšie vykreslený charakter a najmä lepšiu motiváciu a pohnútky vedené k dolapeniu Spider-mana, než len "slúbil si Spidey, že ma potrebuješ, ale zradil si ma!". Ďalší záporák, Rhino s tvárou Paula Giamattiho sa objaví tak maximálne v pár minútach, takže ako keby tu ani nebol. Pre mňa najzaujímavejšou postavou a teda najviac zaujímavým záporákom pre mňa ostáva Harry Osbourn ako Green Goblin, ktorého stvárnil talentovaný Dane DeHaan. Bohužiaľ jeho premena v záporáka prichádza neskoro a na plátne sa príliš dlho neohreje. Ako v jednotke, tak aj tu tá romantická dejová línia Petera a Gwen zbytočne brzdí zvyšok filmu, ale nepôsobí otravne. ______ASM 2 si teda oproti jedničke výrazne polepšil lepšou akciou a efektami, avšak príbeh v podstate neprichádza s ničím sviežím, potenciál a motivácia záporákov je silne nevyužitá a príbeh sa síce snaží prísť s novými skutočnosťami (záhada okolo Peterových rodičov, Oscorp), avšak tie len povrchne načne a podrobnejšie sa nimi nezaoberá. Škoda práve plne nevyužitých možností, ktoré sa naskytujú a bol by som omnoho radšej, keby sa ubralo tej romantickej omáčky. Dávam výsledných 60-65% (3*) ()

majec4

Ok, efekty aj aj tie fightovacky su zaujimave, ale film hodnotime ako celok, ci? Co na tom, ked su super efekty (v dnesnej dobe nic zvlastne), ale film nestoji ani za deravy gros? Asi to bude sposobene slabym scenarom, ci rezijou?. Jedine co ma nadchlo, bol skvely soundtrack - ten fakt nemal chybu, Zimmer to vie. Emma Stone patri medzi herecky, ktore si celkom rad pozriem v akomkolvek filme, ale tu mi vadila :). Ospraveldlnujem sa, ale fakt som sa na nu nemohol pozerat. A najviac mi prekazala ta lubostna linia filmu. Mali vystrihnut par scen, ktore tam boli uuuplne zbytocne a mohlo to skoncit o 20 min skor. Mozno by som tomu dal aj ine hodnotenie (3*), keby to neni tak otravne dlhe. Trojku ocakavam s hrozou. ()

hell_boy

Stejně jako u prvního dílu k plnému hodnocení chybí trocha té originality, nějaký nápad, co by nového Spidermana vytáhl ze škatulky tuctových komiksových adaptací s předem nalajnovaným scénářem. Technická stránka filmu je výborná, snímek nemá, i přes dlouhou stopáž, žádná vyloženě hluchá místa a po celou dobu mě bavil. Za vyzdvihnutí rozhodně stojí i záporák s tváří Jamieho Foxxe, který udělal z Electra jednoho z nejzajímavějších záporáků novodobých komiksových adaptací. No a jako bonus docela překvapivá a nezvyklá tečka. Přesto by to chtělo něco navíc. 80% ()

Flopik

Áno je to tu, film roku 2014 a čo povecme rovno film všetkých filmov za dosť dlhú dobu.Spider-Man má všetko , humornú časť ktorá sa fakt hodí , vami spomínanú Romantickú časť ktorá podľa mňa filmu hlavne prospela a ešte tak sympatický ľudia a krásna Emma čo vám pre boha na tom vadilo ?No a tá akcia óóó áno takto si predstavujem letný mega hit a takto si predstavujem Spider-Mana.Reimiho Spider sa mi páčil ale ospravedlňujem sa tento mu tak trochu nakopal zadok.Pozor pôvodná trilógia je skvelá :) ..Hudba to ako fakt , je proste neskutočná tá by mi stačila a dal by som tomu 5*.Koniec a bitku Spidey a Gwen vs Electro a Škret veľkolepá a takto by malo vyzerať každé finále.A milý filmový kritici , 67% pre boha , pochopím to dobre nemusí sa to páčiť každému ale toto bolo tak skvelé že by ma ani ruka nepustila dať menej než 4*.Ale jasné skritizujte si ho teraz aby som musel čakať zopár rokov na 3 ktorá dúfam príde s Andrewom.Tržby malé ale aj druhý Cap zarobil rovnako tak prosím chcem 3 a to čo najskôr.U mňa od neviem od Traileru v TOP 10 filmov a 5* je hádam jasných.PO 2 POZRETÍ:óóó bože , toto nieje možné lepšiu vec som v živote nevidel.Ja chcem tak veľmi 3 a nie za 2 roky, ale hneď teraz!!!! Tak trojka nebude a môj názor nato radšej ani nepoviem lebo nechcem byť vulgárny... ()

Bezda202

Akční scény a triky jsou naprosto perfektní! Taktéž Jamie Foxx si svou roli náležitě užívá. Ale to je tak všechno ... film je moc dlouhý a nuda se dostavuje až moc často, scénář je slabý a Garfield je totální prkno. Škoda no. 2* ()

Eterninox

Za překvapivě syrový (skoro)konec jsem uvažoval o třetí hvězdičce, ale už během titulků mě opět trklo, jak prachmizerně napsaná a ničím nezajímavá pakárna, plná megaklišoidních postav (které jen poctivě makající herci dělají jakž takž snesitelenými), hloupé teen romance, a přeplácaných trikových scén to vlastně je. A to nás ještě čekají alespoň dva díly, kristepane... 45% ()

masiko

Otresne. V zaplave comicsaren pravdepodobne Spidey cili na mladsi generaci, zhruba deti do 10 let. Ono kdyz natocite film, ktery neprinasi absolutne nic noveho, asi to chce natahnout do kina lidi, kteri pri promitani Spider-manu od Raimiho jeste nebyli na svete. Pardon, jednu novinku Spidey urcite nadhodil: otazku, zda je DeHaan jeste vetsi skret nez Dafoe :) ()

Blue.Shark

Hezké CGI, dobře ztvárněný Electro (graficky, jinak je to ten nejhloupější superpadouch, kterého jsem zatím viděl), ale jinak těžký průměr. Spider-man se vůbec nikam neposunul a jediné co jsem si z filmu odnesl je, že se chystá film Sinister Six, ve kterém Nosorožák konečně nebude vypadat jako účastník Prague Pride viděný okem psa. ()

Steel32

O něco slabší než jednička, ale zase to podle konce vypadá, že třetí díl bude lepší. Dvou a půl hodinová stopáž je trochu moc, zvlášť ten přehnaně natáhlej začátek a zase trochu uspěchanej konec. Dalo by se tak trochu říct, že příběhová část tady šla nějak stranou (a přijde mi, že i ta akční, ty boje mi přišli fakt strašně ošizený) a bylo to zaměřený na Gwen. A to je možná dobře, protože Gwen to tam celý zachraňovala. Jinak Electro byl skvělej a Harry jakožto můj oblíbenej Dane taky. ()

JK-Stinger

Ani povedený vizuál nezachrání zmršený scénář, nesympatického Garfielda a odfláknutého Osbourna s Rhinem. Slabší průměr. ()

Antaeus

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna rozprávka o červenomodrom pajácovi. Ten pajác však nebol len tak ledajaký! On vám totiž, milí dospeláci, dokázal liezť po stenách. Veru tak! A keďže bol okrem toho aj domáci kutil, ucapkal si v domácej dielničke malé udelátka, z ktorých dokázal striekať. Pavučinku, vy nezbedníci. No a takto vybavený sa vám vydal do sveta (no dobre, do mesta) potierať zločin. A tam stretával najrôznejších bubákov, ktorí ho bijú a kopú (elektrinou, ale aj pekne po starom, noháma) a on popritom všetkom stíha striekať pavučinku aj fóriky až do zdarného koncoša.. Výborná adaptácia komixu. Po celé dve hodiny som si pripadal opäť ako desaťročné decko. Ako keď som si obracal farebné stránky útlej knižôčky. Zimmerova hudba dokáže vskutku divy a aj teraz veľa pridala na atmosfére. Akcia výborná (zvlášť prvá), záporáci OK (aj keď Gobelín mal málo priestoru, tak snáď v ďalšom pokračovaní). Príbeh o hovne, ale to sa dalo čakať. V predošlom diely bol prepracovaný, tu odfláknutý. Stručne sa dá zhrnúť ako:"Chcem ťa." "Aj ja ťa chcem." "Nemôžeme byť spolu." "Ja viem." "Predsa buďme spolu." "Dobre." No a pomedzi to akcia ako z omaĺovánky. Paráda. Aby som nezabudol.. Pokiaľ to niekto nepochopil, som silno zaujatý v prospech červenomodrého gymnastu, tak odborníci nepanikárte. Som f porjatku. ()

Lilloos

Akční úvod přináší jen předigitalizované efekty, časem se to naštěstí srovná a k vizuální stránce není co namítnout. Přesto musím ignorovat fakt, že akce je bez nápadu, nepřehledná a víceméně samoúčelná. Ovšem romantická linie je na tom podstatně hůř. Od počátečního "Já se rozcházím s tebou", přes vzkaz ve stylu Šarlotiny pavučinky, po konec, který to alespoň trohu zachránil, vše zabíjela příšerná interpretace stupidního scénáře. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)