Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

xwerm

čo sa týka grafickej stránky tak je to super, lenže príbeh to nemá žiadny je to totálna nuda. 1hviezdička za tú spomínanú grafiku ale ináč je to totálny odpad. Celý film sa mi zatvárali oči a keby sa ma teraz pol hodinu po pozretí filmu niekto opýtal že o čom to bolo, tak by som mu to povedať už nevedel. 1/10 ()

beny1234

Opravdu skvělý film, skvělá hudba, pro někoho nepříliš dobrý příběh (pro mě naopak ano), ale. je tu velké ALE! Ten konec? To mě doopravdy, vysloveně nasralo!! Bylo to epický, parádně překombinovaný, prostě všechno co mám rád na super hrdinech, ale. Dám tomu plnou palbu, protože sem se opravdu nenudil a všechno bylo super, ale. SPOILER -> Proč do hajzlu musela umřít Gwen?! Sem opravdu zvědavý jak to chce Webb napravit. Dá tam příště tu kravku M.J.Watson? Doufám, že aspoň to ne! ()

Lostinside

Dlho som rozmýšľal aké hodnotenie tomuto spídimu dať. Web sa síce poučil z chýb jednotky, no akoby sám nechcel pokračovať v tom, čo v predchádzajúcej časti fungovalo. Prvý úžasný spíďo totiž očaril hlavne ľudským poňatím a začínajúcim sa vzťahom dvoch mladých ľudí. Nebolo to otravné ani precukrené. No haproval tam hlavný dej a nevýrazný záporák. Dvojka je remeselne veľmi dobre zvládnutá. Niektoré akčné scény vyrážajú dych, plachtenie obľúbeného hrdinu je úžasne spracované a nikdy ešte nebolo tak intenzívne..čo sa týka záporákov..hmm veľmi ma mrzí malý priestor pre Harry Osbourna a jeho Goblina, no Elektro až na niektoré klišé pretkávajúce jeho osobnosť, bol výborný...pokiaľ však došlo na dialógy medzi ústrednou dvojkou..noo ..niekde som videl lepšie..tuším to bolo v seriály Helena a její chlapci...taktiež hudba , ktorá očarila v jednotke sa v pokračovaní vyparila a sem tam sa ozvali motívy, ktoré naznačovali že sa Pharell s Hansom dali trošku do laty..Celkovo však stojí za to si film pozrieť už len pre zvládnuté akčné súboje... ()

Lokitre

Hodnotit tenhle film je velmi složité. Na jedné straně tu máme skvělé detaily, kostými, dobře zvládnuté akční scény a celkově povedený vzhled Elektra i Goblina (Rhino na konci nebyl ale nic moc) a na druhé straně jsou tu levné vtipy, nudné dialogy a dost předvýdatelný děj. A samozřejmě by to nebyl Spiderman, kdyby taky pořádně nehrál na city. Dvě hodiny a čtvrt byli zkrátka moc, akce by se vešla tak do hodiny a půl a zbytek tam byl vážně zbytečný. Když už tam poněkolikáté Gwen a Peter začli řešit svůj "komplikovaný vztah" už jsem se tak trochu začínala nudit. Můj nejlepší záčitek z filmu? První potitulková scéna. Absolutně nečekaná (sony na tuhle bandu nemá koupená práva). ()

mcclane412

Asi jsem byl na špatným filmu v kině, protože evidentně podle zdejších komentářů je spider-man 2 super nudnej či co. To co jsem viděl já, byla skvostná komiksárna s úžasnou dávkou nadhledu, skvělou akcí a libovejma záporákama, i ten typas co tam hrál, mimochodem jakoby andrew garfieldovi z oka vypadnul, byl stravitelnej a neměl jsem s ním žádný problém. Jamie Foxx si střihnul šmoulu pod proudem parádně, byť jeho motivace nedávala moc smysl, a obsazení green goblina bylo geniální, o budoucnost DeHaana fakt nemam strach. Zvrat ke konci jsem čekal a i přesto jsem na to čuměl s otevřenou držkou, protože takhle silnou scénu jsem v komiksový adaptaci viděl poprvé, ale jinak děj byl... nooo... dal by se shrnout jedním souvětím, nicméně pěkně květnatým a s velkou dávkou grimas a gestikulace rukama, nohama, u částí kdy by se dotyčný snažil popsat akční scény. Jediné zklamání je vznik rhina, což byl fakt trapas. Jinak běžte na to do 3D je to bomba. Teda samo až najdu jak se ten film jmenoval, zatim tenhle komentář prdnu třeba sem. ()

baner

Spiderman 2 - bál som sa, ako to dopadne a možno práve preto som príjemne prekvapený ( jednotka ma vyslovene sklamala). Dávam palec hore a 100%. Spiderman sa mestom húpe s doteraz nevidenými detailami. Občas som mal pocit, že sám letím medzi panelákmi a naozaj je doraz daný na detail, ako napríklad odrazenie sa nohou o auto pri prelete nad ulicou atd. Grafická stránka filmu na jednotku. Príbeh je komiksový a nehrá sa na nič, čo nieje, a to hlavne ide. Komiks a zase iba komiks Love story vo filme je pre nežné pohlavie pohladením a neprejedol som sa ho ani ja.MOJÍM VEĽKÝM PREKVAPENÍM TOHTO ROKU. Určite si Spidermana zopakujem na veľkom plátne ešte raz. ()

Simply me

No když jsem se dozvěděl, že Raimiho Spider-Man skončil a bude restart, tak jsem nechápal ... proč, jak to? Raimiho Spíďu jsem měl rád, Tobey mi tam hodně sedl a celkově jsem byl spokojený. Ano trojka už byla slabší, ale po jednom neúspěchu restart? .... Každopádně jsem se na prvního Amazing Spider-Mana do kina vydal, jelikož je to můj nejoblíbenější superhrdina a celkově to bylo spíše zklamáním. Vykrádačky predchozího díla od Raimiho, až na pár zajímavých okamžiků jsem moc nadšený nebyl (Ještěr bez protáhlého obličeje, nepřesvědčivý Garfield, kde k sakru byla Marry Jane? apod.). Když jsem viděl trailery na dvojku, tak jsem si říkal že by to mohlo být dobré ..... Elektro jako protivník bude hodně mocný, akce vypadala slibně a tak jsem i přes notnou dávku skepse usoudil, že do kina prostě zajedu. Jsem odpůrce 3D filmů, ale něco mi říkalo že to mám zkusit. Musím říci, že jsem byl více než príjemně překvapen. Parádní akce, nutná love story, efekty na jedničku, geniální hudba, až zamrazí .... a Garfield? Na něj jsem hleděl s otevřenou pusou, roli jsem mu věřil a ve vší úctě k Tobeymu musím říct, že i Andrew má právo hrát pavoučího muže. O příběhu zde psát kvůli spoilerům nebudu, každopádně jedna ze závěrečných scén ve věži mi vzala dech a celkově jsem z 3D efektů byl tak nadšen, že to byl bezkonkurenčně nejlepší 3D film, který jsem viděl. A to samozřejmě vedlo k tomu, že jsem na to další týden jel prostě znovu. Jedničku jsem raději nehodnotil, abych svého oblíbeného superhrdinu neurazil, ale dvojce dávám jasných 5 hvězd! Perlička na konec .... lidé v Olomouci se museli hodně pobavit když jsem na film dorazil v pavoučím obleku :D ()

sha.piro

Že po jedničce bude brzy následovat dvojka, to se dalo čekat. Vždyť jednička byla fantastická a "nejdospělejší" ze všeho, co doposud o "Spajdíkovi" vzniklo. Dvojka se ale bohužel neubírá stejnou cestou, jakou kráčela jednička, ale hodně rychle kráčí směrem opačným. Oblek působí směšně a těžko říct, co se stalo s dřívějším šatníkem našeho hrdiny, který jako zcela první působil konečně vážně a byl promyšlený do každičkého detailu.. Jeho "gumáky" mají nyní ale zcela obyčejnou podrážku, oči jsou jasně bílé a mnohem větší než dřív (a tak už nepůsobí dospěle, ani vážně, ba dokonce ani naštvaně, ale spíše vykuleně), červené části obleku jsou nyní z neznámého důvodu zcela hladké, bez šestibuněčné struktury - známé ze supersportů a superbiků (účinné pro rozložení nárazu i pro snížení rizika poškození těla spolu s účinným odvětráváním a spolehlivým odvodem tělesného tepla). I rukavice s předloketníky doznaly viditelného zjednodušení, barvy jsou pestřejší, prostě fuj. A stejně jako "spajdyho" oblek, i celý film šel do háje. Zatímco dříve postavy někam kráčely, nyní přešlapují zbytečně dlouho na místě a když už se zdá, že konečně někam půjdou společně (a nesmyslné dialogy konečně ustanou), celé se to nenávratně rozsype. A to tvůrce, ač s dobře vymyšlenou scénou, už přehnal (tímto komentářem mu to za Emmu tak trochu vracím : ) Příběh mi přišel jaksi plytký a bezbarvý, s mnoha klišé. Už už jsem začínal doufat, že se i Spiderman dočká stejně propracované podoby, jaké se dostalo v prním dílu jeho obleku a začne alespoň malounko (ve své vážnosti) dýchat na záda Batmanovi, ale tady Webb těžce klopýtnul. Je mi líto, ale vidím to na pouhých 52% ()

reccal

Nový spajdy je vizuálně dokonalý. Dokonce je i vtipný, což u puberťáka chápu, i když to někdy vyzní trochu násilně. Bleskonoš v podání Jamieho je až neuvěřitelně uvěřitelný a zoufalý pan Nikdo. Jenomže co se zbytkem? I když byla režisérova ruka více, než jistá, navíc i šťastná a pevná, plytké, nicneříkající žvanění a letání sem a tam (nudaaaa) šlo přežít jen podrobným zkoumáním struktury sedadla a přežvykováním popkornu. Na závěr óda na bitvu a nevyhnutelná a těžce zbytečná smrt toho, který mohl nakrásně žít dalších padesát let, jen kdyby přemýšlel a držel hubu a krok. Takže i když jsem se bavila a na hodinky se podívala jen dvakrát, pořád to není na juchání a ohňostroje. ()

Unr3aI

Veru skoda tohto filmu, cakal som ze sa z toho vykluje dalsia Marvelovka ako Avengers, ale asi som sa tesil zbytocne a to vacsie bolo zaverecne sklamanie. 3/4 filmu romanticka tragikomedia, nesktocne klisoidna a nudna. Modlil som sa nech to uz skonci, efekty OK, ale zaporaci holt nedostali dostatok priestoru. ()

Epco

Nový Spiderman neprináša nič nové, to tu už zaznelo veľa krat asi to bude pravda. Akcia je sice prehľadná, ale záporáci nevýrazný, Electro nudí a hlavne leze na nervy, Goblin sa na plátne nezohreje, možno ak by dostal väčší priestor, Rino sa vážne iba mihne. Plusové body dostáva Webber okrem akcie už len za to že mal gule a spravil to čo musel. ()

james11

Na jedničku si tolik živě nepamatuji, ale mám takový pocit, že jsem byl teď spokojen dokonce o něco méně. Jasně všechno vypadá o něco lépe než Spidermani s Tobeyim, obzvlášť Green goblin působí víc jako postava z komiksu. Ale celý děj je takový nemastný. Postavy začnou Spidermana nenávidět z nesmyslných pohnutek a jediný cíl, co si dali, je utkat se s ním... A kouzelný vláček metra nebo Elektrovo problikávání všude možně s tím, že oblečení si "bere sebou" bylo už vážně nad moje síly. Nečekal jsem, že z toho budu nějak nadšený, ale zase takhle zklamaný bych z toho být nemusel. 50% ()

Mukade

neviem ako prišli na to že nechať umreť Gwen je dobrý nápad, podľa mňa je to naprosto imbecilný nápad !! Fuckin morons. Teda viem, chceli byť originálny, opäť raz. Kreténsky pokus. Som veľmi rád že som to videl ako warez a neprispel tým debkom ani centom, hohoho :P ()

nudlis

Ale jo, je to fajn film. Mám rád sci-fi, mám rád komiksovky. Na první zkouknutí jsem nebyl moc nadšenej, ale na druhý už je to lepší, solidní 4 z 5 hvězd. ()

Shaman1135

Do tohto filmu som šiel s upozornením, že nemám očakávať zmysel a k tomu rezonoval aj nie práve najlepší pocit z jednotky. A pravdou ostáva, že aj tentokrát šiel Spidey až moc na plocho. Natiahnúť dej jednej seriálovej epizódy na takmer dve a pol hodiny, to je odvaha, ale i umenie, ktorého sa tu človek nedočká. Garfield je príklad totálneho nehereckého polena, každý záber na jeho ksicht som pretrpel. Love story je otrepaná a postupom času otravná. Pravdu povediac, v polke som myslel, že to vzdám. No potom sa niečo zlomilo, na scénu prišiel Electro a pre mňa hrdina filmu Dane DeHaan a jeho Harry Osbourne a na plátne sa začali diať veci. Krásne, farebné a čo ma tešilo, priehľadné veci. Ani som si to nestihol uvedomiť, a zrazu som si užíval túto jazdu. Pavúk bol skvelý, vtipný, presne taký, aký by mal byť. Pokiaľ mal masku na tvári, nemal som dôvod nadávať. Bojové pasáže neurazili, práve naopak. Vcelku rád by som si ich pozrel v 3D. Samozrejme, záver sa opäť utopil v mori klišé, ale to mi žili až tak netrhá. ()

Robino15996

Scenáristov to má kvalitných...tým pádom človek očakáva scenár vyšperkovaný do posledných detailov...namiesto toho dostane len priemer, ktorý má síce svoju kvalitu, ale tak isto ako pri jednotke nijak zvlášť neoslní a ešte plus ako čerešničku k tomu dostaneme hodinu romantických vecičiek, ktorých keby bolo o polovicu menej tak by som to veľmi ocenil...tuto to zachraňujú aspoň tie efekty a kvalitný záporáci...dúfam, že sa o 2 roky dočkám niečoho čo nebude stále o tom istom...slabých, slabých naozaj slabých 70 % ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)