Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

malyLibor

Nesnáším špatné konce. Nesnáším, když umřou ti dobří. Přesto opět za pět. A tentokrát bez přidávání za skvělou předlohu či skvělé herce. Prostě tenhle Spider-Man mne dostal, celou dobu jsem byl naprosto vtažený do děje, dýchal jsem s hlavními postavami, dokonce jsem soucítil i s Gobllinem, Electra jsem samozřejmě chápal už na ulici, kde mu vítr rozfoukal plány... Ano, tenhle Spider-Man byl pro mne z původních pěti v tomto tisíciletí asi nejlepší. ()

aznaho odpad!

Holly shit! To je výraz, kterej mě napadne po zhlédnutí dvojky AS. Scénář s prvky psychodramatu je smrtící, plačtivých scén je tam víc než akčních. Emoce nula, triky jsou skvělé. Několikrát jsem měl nutkání zvednout se a odejít z kina. A to se mi u marvelovek prostě nestává. ()

machy15

Na film jsem nešel díky jedničce s žádným velkým očekáváním. A hleď, mile mě překvapil :-) Akce fungovala dobře, efekty byly skvělé, hudba užasná a klasicky hláškující spidey. To vše fungovalo výborně. Bohužel části filmu bez akce naplňuje love story, na kterou jsem se nemohl koukat. A navíc Dane DeHaan mi do role Harryho Osborna vůbec nesedí. I tak jsem se v kině bavil a rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkama. Rozhodl jsem se dát 3, s tím, že věřím, že to Spidey zvládne příště lépe a na 4 to už bude. ()

senoritar

Já jsem moc spokojená. Amazing Spider-Man 2 je první film po hodně dlouhé době, na který jsem šla do kina a musím říct, že to rozhodně byla dobrá volba. Film se mi líbil od začátku až do konce. Zpracování vizuálních efektů sice moc nerozumím, ale z pohledu vyloženého začátečníka jsem byla unešená z propracovaných a zpomalovaných záběrů, které ještě skvěle dokreslovala podařená hudba Hanse Zimmera. Herecké výkony byly u všech na dobré úrovni (Andrew Garfield je pro mě jedním z nejnadanějších herců mladé generace Holywoodu a jeho výkon zde to jen dokazuje). Jediné co bych maličko vytkla je příliš dlouhá stopáž filmu, která by se dala tak o půl hoďky zkrátit, ale to se dá odpustit. Plný počet. ()

finest

3 hvězdičky film + 1 hvězdička VELMI POVEDENÉ soundtracky. Hansi, klobou dolů! Málo který film mě dokáže tak posrat, kdy člověk něco čeká a ve výsledku to je jinak, Nebudu prozrazovat pro ty, kteří ještě nebyli v kině. 142 minut filmu, který je mnohem lepší, snad ve všech okolnostech, než původní spider-man s teploušem v hlavní roli. Akční, svižné, romantické, dramatické (soundtracky hodně pomohly!!!), vtipné, ačkoliv vtipu by mohlo být ještě o něco víc. Těším se na další díl, pokud budou pokračovat tímto tempem. Andrew Garfield se svým jízlivým tónem v hlase, nerozhodná Emma Stone, úlisný Dane DeHaan a neopakovatelně debilní a eletrizující Jamie Foxx (v dobrém slova smyslu, furt v něm vidím matkychtivého Jonese) :)))) Výsledek: pokud se vám líbila jednička, dvojka se vám bude líbit víc! ()

Stevy

Amazing restart Marca Webba je mi mnohem bližší než předchozí Raimiho série. Ať už z pohledu větší blízkosti komiksové podobě Spideyho ( Garfieldův pavouk je vtipem, svou postavou a tak nějak celkově blíže tomu svému komiksovému bráškovi ) nebo kvůli toho, že Andrew a Emma jsou pro mě prostě zajímavější než Tobey a Kirsten. Druhé pokračování má tendence sklouzávat k zbytečnému protahování, občas se zdá, že scénář je až přespříliš rozvětvený a trochu nabourává celistvost filmu. Už se toho hodně namluvilo o románku, který si zabírá notnou dávku filmu, ale mně tam prostě nevadil. Slizácký DeHaan je přesně ten typ hajzla, kterého si představuju jako Goblina. Pokud jde o Electra... no připadá mi trochu nesmyslné, jak rychle se v jeho očích změnil Spider Man z idola na největšího hajzla, ale beru to díky jeho jednoduchosti. Efektům a celkově vizuální stránce filmu nemůžu nic vytknout a při závěrečné scéně, kdy Spidey odráží rakety víkem od kanálu, jsem si říkal, že přece jenom jde proti těm mechanickým a velkolepým hráčkám Oscorpu bojovat pomocí tenké pavučiny a mozku. Suma sumárum ode mě dostává ASM2 * za vizuální stránku, * za OST ( právě ho poslouchám a musím uznat, že Hans to umí ), * za styl jakým Garfield superhrdinu ztvárnil, * za Emmu Stone ( je roztomilá ) a tahle měla být moje poslední, ale potom jsem si řekl "tohle je přece Spider Man" a z povinnosti jsem přidal i tu poslední. Trojko, očekávám tě! ()

mpet

Vizuální slast zničená trochu nudným a klišovitým dějem. Přesto pořád zůstávám Spideyho fanda a pořád se mi to líbí. Doufám, že přibudou další díly, ačkoliv musím připustit, že pokud i oni budou tak bezduché a bez děje, jako byl tento, budu muset asi přehodnotit svoji náklonnost k tomuto hrdinovy. A teď ta trocha kritiky. Už jen první scéna, kdy Spidey chytá zločince v náklaďáku je neskutečně trapná, vzhledem k tomu, jak náročný to pro něj bylo. Roztahanost filmu do dvou hodin je absolutně neúměrná k obsahové stránce, neboť celý film se dá shrnout prakticky do tří vět. "Spidey bojuje proti zločinu a i kvůli tomu se s ním rozejde jeho holka. Spidey pořád myslí na svoji ex, když vznikne nový superpadouch, kterého během chvilky porazí. Spidey se dá dohromady zpět se svoji ex, ale unikne jeden superpadouch z vězení a vznikne další, ale Spidey je opět porazí, ačkoliv při tom utrpí těžkou ztrátu." No to pardón!!! ale tohle není něco, co by mělo trvat víc jak dvě hodiny. Další absolutní mínus jsou pro mě scény, které absolutně nesouvisí se Spidey a jsou tam jen proto, aby to natáhli, nebo já fakt nechápu proč je tam desetiminutová scéna s nějakým letadlem, které má trable. (kdyby ho aspoň Spidey zachránil, tak by to nebylo tak zlý, ale to že se jen vrátila elektrika a díky tomu se zabránilo havárii, to už bylo na mě moc). Celý film tak zachraňuje Zimmer a jeho úžasná hudba a také občasný joke, který Spidey vypoustí z pusy. ()

fifas1

Tento film hodnotím s tím, že jsem obrovský fanoušek Spidermana a i podle toho na ten film nahlížím. Tudíž.... 2. Spiderman byl jednoduše super! Ano, děj není kdovíjak objevný, ale to, co dokázal režísér s vyzuálem je naprosto koulervoucí. Electro záporák dobrý, ale takové trochu klišé. Gwen-Peter linka mě bavila, škoda toho konce, to mě celkem mrzelo. Každopádně: Pro fanoušky Spidermana jasných 85 procent, pro ostatní podle vkusu. za mě 4,5, ale dávám 5 hvězd za povedený soundtrack. PS: Soundtrack k Electrovi sedl přímo neuvěřítelně! ()

Herrydos

Opět skvělá marvelovka pokračuje v trendu temnějšího vyprávění který i tady velice vyšel akční scény sou dynamické a díky skvělému 3D se na ně dívá jedna radost Hans opět zabodoval a hudba je skvostná a plně dotváří atmosféru v mnohých komentářích zde čtu výtky na scénář ano sem tam je provařenej až běda ale zážitek to nekazí (nebo alespoň mě ne) takže abych to zrekapituloval novej Spider man je akční vážnější a je dobrej konečně po čase 3D na který se oplatí jít do IMAXU mě film dostal tak že po skončí ní projekce sem si šel pro druhej nášup nelitoval sem takže za mě 5* nelze jinak ()

K8MK

Tenhle film je vedle Spider- Mana 2 , výborně poveden . 3D je bombastické a není to přeplné záporáky , jak jsem si myslel. , Je zde pěkné rozuzlení ve vztahu Petera a Gwen, jediná chyba je , že se děj vleče ,ale není to zas taková hrůza jak u prvního Hobita a mohlo tam být více akčních scén . Takovou třesničkou na dortu byl konec , který nás láká na Amazing Spider- Mana 3 a na týmovku záporáků jménem Sinister Six. ()

Gagin

Ou, tak tohle bylo vážně slabý. Chvílema jsem neveděl, jestli mám zkusit v kině spát nebo tomu opravdu dát ještě šanci a nechat oči otevřený. Dvě hvězdičky za efekty, který jsou u Marvela vždy perfektní. ()

mikosuo

Pozerateľnejšie ako jednička, akčnejšie ako jednička. Bohužiaľ ta romantika cez polovicu filmu mi trochu vadila. Ale som fanúšik filmov podľa komixu takže som sa cez to preniesol. Akčné scény sú prehľadné a hodne vypiplané do datailov. Premiéra v Teplicích v Premiere Cinemas v 4k v sále nas bolo asi 10 až 15. ()

Moravpat

Poměrně slušná podívaná, nacpaná solidními efekty a božskou hudbou. Nicméně zhruba dvě a čtvrt hodiny je poměrně dost dlouhá doba a v případě, že ji nemáte čím vyplnit, tak se dynamická podívaná chvílemi změní na utahanou a bolestivou nudu. V určitých částech filmu jsem byl takřka přilepený na plátně s výrazem spokojeného děcka, v jiných částech jsem neustále dokola rozebíral krabičku od popkornu a stavěl z ní origami. Co se týče hlavního hrdiny, tak to asi bude subjektivní, ale tomu Garfieldovi to prostě nevěřím, prostě si Spideyho představuju úplně jinak a ne jako nějakýho rozčepejřenýho pankáče. Naopak co se týče záporáku, tak ultraslizký zelený mužíček mě štval celou dobu, o to víc ještě před jeho proměnou (neboť zde ta slizkost byla úporná). Každopádně byl film koukatelný, ale nic o čem bych psal domů ;-) S pozdravem, Paťák. ()

Sekyn

Tohle že má být pokračování Amazing Spider-Man (2012)? Asi se někdo zbláznil nebo se praštil do hlavy. S jedničkou jako by to nemělo nic společného, protože dvojka je o 300% lepší. Pro mě zatím nejlepší Spider-man, jaký byl kdy natočen. Rád bych zabásnil o výborné kameře, se kterou si tvůrci opravdu vyhráli. Tím i celé 3D mělo smysl a jsem rád, že jsem tento formát v kině zvolil. Ne každý to ocení, ale líbila se mi i psychologická stránka Elektra. Co mě však dostalo do kolen bylo "zrození" goblina. Absolutně super zpracováno a pro mě scény s Goblinem nejlepší v tomto filmu. Vzpomenu-li na Spider-mana 1 (2002) tak tam to bylo téměř směšné a hlavně plastové. S dalšími díly tentokrát nemám vůbec problém. Hlavně nepolevit a aspoň zachovat tuto laťku. Jak jsem se tu tak rozhlížel, ne každý sdílí mé nadšení. Ale Spider-fanoušci si můj komentář určitě s potěšením přečtou. Kdo nevěří, ať tam běží...... ()

goauld

Co se týče efektů - ano, zde si opět animátorři velmi "zablbli" ;-) Co se týče děje - není tu nic co bychom jinde neviděli. Akorát je otázka, na jakou věkovou hranici je film cílen.... Pro dětinskost a nereálnost by se hodila hranice 6-10let (pro amíky bych to posunul na 15let, protože ti ještě věřej na Santu :-)) jenže... pochopí malý školáček romantickou linku a "poselství života" ?? to asi těžko. To pochopí adolescent tak mezi 15-18lety. Ale tento už na -pohádky- nevěří a tudíž už se spíše baví nelogičnostem a celkově -easy- jednání a chování jednotlivých aktérů. Pro starší publikum už maximálně zaujme 3D obraz a speciální efekty. Zde umělá romantika (zbytečně natažená...jak jinak) ani všudypřítomná "ochrana" před nebezpečím (rád bych ti pomohl, ale nemůžu, protože by to bylo pro tebe nebezpečný.....) spíše může vytočit na maximum.... (a oni amíci rádi poučují a moralizují, že ;-)) Občasná "hraná demence" partnerky Spidermana může nechtěně ukazovat i na realitu americké mládeže (t.j. nejdřív kecám a pak přemejšlim o tom co jsem řekl). Ovšem závěr s obrýleným chlapečkem v SpiderOblečku stojíc před "záporákem dne" mě dostal... Už jen stačilo, aby vytáhl z kapsičky svůj -protizáchvatový- "pšouk pšouk sprejíček" a asi bych v tu ránu smíchem omládl hned o několik let :-))) Závěrem lze říct, že jednou je to koukatelný, ale že bych se někdy k tomuto snímku vrátlil??? a proč?? když za chvíli poběží Captain America 2.... ()

Milabusek

Když jsem na tom včera byl v kině tak mně srala jen jedna věc že musíme mít u nás ve městě takové blbé 3D, na který jdete jen proto že je to v češtině, ale vrátim jse k tomuto filmu, a začnu hned s tím že tento film má perfěktně promakané vizuální efekty a hlavně ty toho města New Yorku ty byly senzační a div sem neslintal za krk divákovi přede mnou. Zkrátka takhle promakanou animaci „New Yorku “ * jsem dlouho neviděl a to se zajímám o animace měst a podobného už celekm dost dlouho. I když kdyby tam Marc Weeb ubral té romantiky a nasadil akčnější scénář tak by to neuškodilo, ale no což nic se stím teď už provést nedá takže abych to to tak shrnul jakožto fanda Marvel světa a Spidiho, tak Efekty perfektní (občas trošičku odfláknuté), scénář dobrej , akční scénky ( pár jich tam bylo) , vtipné hlášky a scény ( tak to by bylo perfektní tolik hlášek ani scén nebylo ani v první dílu), a kdyby tam bylo méně té romantiky hodnotil bych šesti hvězdami .. konečný verdikt 93,999 % * no New Yorku je to jako New York ale zároveň není to New York. Je to vymyšlení New York .. :D . Pokud by jste mi do zpráv chtěli něco naspat ohledně tohoto komentáře tak se napřed podívejte na můj deníček kde je tenhle komen obohacený vysvětlivkami kde všeljaké své záporné věci vysvětluji. ()

Dr.Kepler

Původně jsem na druhý díl jít, ani neměl moc v plánu, i když jsem jedničku viděl. Potom, co jsem, ale uslyšel titulní píseň It´s on again od Kendricka Lamarka a Alicie Keys, jsem prostě nemohl odolat a musel jsem se na film jít podívat. Musím uznat, že jsem udělal moc dobře. Film si nemůžu vynachválit. Parádní akce. Emma Stone.. tak to je něco pro mě, ona je prostě skvělá. Ta nevinnost jí kouká, přímo z očí. A celkově ten soundtrack je špica. Můžu s radostí jen doporučit. (10/10) ()

oleg121

Slabšie ako prvotina, ale stále lepšie než Raimiho filozofická a introvertná trilógia. TASM 2 má obrovské šťastie v tom, že na veľkom plátne v 3D vyzerá veľkolepo a amazing. Ani to však nedokáže prekryť obrovskú rozlietanosť filmu. Ani jeden z troch (!) záporákov nemá dostatok bad ass charizmy a až na Electra ani jedna dostatok priestoru. O nejakej dostatočnej motivácií postáv sa nemožno ani baviť, celé sa to snaží byť ešte viac cool a in a občas sa až priveľmi hrá na efekt. Za seba ale môžem na obhajobu povedať, že som sa ani na chvíľu nenudil a že ma stále neopúšťa pocit, že z tejto ságy vyjde niečo veľkolepé. Otázne je, či fakt nepôjde len o pocit... ()

JepiNn

Och ako môže len niekto povedať, že sa pri tomto filme nudil? Parádna akcia,efekty,soundtrack, z ktorého až mrazilo pri niektorých scénach[námestie a final fight]. Obsadenie bolo skvelé keďže medzi Emmou a Andrewom to proste iskrí, čo sme už mohli vidieť v prvej časti a villains duo Foxx DeHann ma milo prekvapilo hlavne teda DeHann, ktorému Green Gobil dosť sadol. *SPOILER* Scéna s Gwen bola fakt krutá a aj keď som to vedel bol som dosť vyvedený z miery.*SPOILER* ..Film síce mal isté muchy, ale mňa to proste bavilo a preto musím povedať, že prvú trilogiu skovala táto čast do vrecka a to som bol jej veľký fanúšik. ()

Bednobuch

Hooodně mě to zklamalo. Hodina a půl nudy, a ten zbytek je trocha akce rozkouskované do dvou hodin a dvaceti minut. Vážně nuda. Způsob, jakým se Spajdy zbavil té živé baterky je jasný skoro od začátku. Co mě mile překvapilo, bylo pojetí nejspíš Hop Goblina Danem DeHaanem. Škoda, že se tam objevil až na konci a byl velice rychle poražen. A ani Garfieldovi vtipné poznámky nebyli tak vtipné, jako v prvním díle. Škoda peněz, jít na to do kina. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)