Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

krvinka56

Pavouka mám opravdu rád, na původní trilogii nedám dopustit. Jen ten třetí díl, ten se svou chaotičností nepovedl Je vidět, že se tvůrci trochu poučili vzhledem k tomu, že tentokrát práci s postavami docela zvládali. Ale pořád mají co dohánět a měli by si vzít za vzor a poučení z Avengers. Jinak samostatný film se záporáky bude pořádný průšvih. Na tomhle Spider-manovi jsou nejlepší triky a to bohužel jen s hlavním záporákem Elektrem, který na počátku působí perfektně. Ale časem toto pozlátko ztrácí.Romantická linie hlavního hrdiny je místy příjemná a osvěžující. Naopak část s rodiči a odhalováním jejich minulosti šla do ztracena .Filmu by též prospěl lepší střih a ucelenější příběh. Na můj vkus poněkud rozkouskované a neucelené. Závěrečnou scénu s Rhinem bych popravdě vynechal, protože se jednalo o nastavenou kaši a ublížilo již tak perfektnímu a emotivnímu závěru. Který si každý fanoušek komiksu musel fakt vychutnat. Díky tomuto a pár kvalitním scénám a vtipům přidávám jednu hvězdu. A tak je to pro mne poslední film se Spider-manem. Dokud se nevrátí k Marvelu. ()

gefr

Prvních 10 minut jsem myslel že umřu a Rhino byl těžce na přesdržku ale pak se to zvrtlo a já 2 hodiny čuměl s hubou dokořán.....finální battle byl kůl, akorát mě mrzí ta neustálá otevřenost, kvůli který tu dostáváme pomalu seriál :( ()

Felixthecat

Jejej, Spider-man je strašně ukecanej, když potká padoucha. Jejej, on je teprve teenager a řeší k tomu adekvátní problémy. Jejej ... to vypadá, že tvůrci četli komiksy. Překvapuje mě, co všechny překvapuje. Dokonale to sedlo se vším, co jsem zatím se Spider-manem četla, vizuálně to bylo nádherný, vtípků mohlo být víc a některý scény byly natahovaný nebo zbytečný, ale dalo se to přežít a jinak absolutní spokojenost. Amazing Spider-man má pro mě mnohem větší šťávu než verze s Tobym Maguirem a zásadní výtku mám k dvojce jen jednu a ta se navíc týká hudby na začátku titulků, která podle mě zabila náladu, kterou se snažily vytvořit poslední minuty/vteřiny filmu. ()

darkphoenix

Sequel, ktorý všetky pravidlá väčšieho a lepšieho bezprostredne popiera. Dvojka nie je zlý film, naopak, svižne recykluje rukopis, ktorý sa črtal už v prvom dieli, avšak nezachádza ďalej. A hlavným nepriateľom je mu scenár. Electro má síce skvelý hudobný motív (duo Hans a Pharell exceluje inak v celku ako takom), ale je príliš plochý a predvídateľný a Goblin je príliš priehľadný a jednoznačný. Spád to má slušný avšak charakterovo sa miesto posúvania výrazne vpred len prešľapuje na jednom mieste tváriac sa na viac. A keď už sa konečne narába s jednou s najgeniálnejších tém pôvodného komiksu (The night GS died) sa miesto plnokrvného dopriatiu spoločného času zamilovanej dvojici (Peter a Gwen sú jedna z mála výborných vecí na reboote) pracuje s klišé, ako kto koho nechce stratiť. Obchádzanie sa a telenovelové žmurkanie na diváka (kecy o tom ako je život napriek krátkosti krásny) však z konca, ktorý mohol byť skutočným prekvapením (samotná sekvencia vo veži aj s tragickým finále je totiž natočená príjemne komorne a dobre) robí finále, ktorého tóny cítite od začiatku a to je zbytočné, smutné a nevyužité. The Amazing Spider-man 2 je zručnou filmárčinou, avšak na dvojku od Raimiho sa nechytá. Tretia hviezda len vďaka odvahe už v druhom dieli prísť s tak tragickou a zásadnou udalosťou, ktorá Spider-mana formuje. Aj preto sa na tretí diel teším. (PS. Shailene Woodley please stay Divergent) ()

fatalista

Páči sa mi, že sa Webb nevydal Raimiho cestou a teda nespravil zo spidermana uplakanú pus*y. Peter pekne hláškuje, filmu dodávajú šmrnc pekne spracované akčné scény. Škoda, keby sa nevenovalo toľko času Peterovi a Gwen možno by ostalo viac pre záporákov, popravde lizard, goblin ma absolútne nezaujímajú ani nebavia. Electro je na tom o niečo lepšie no hlavne som sa tešil na duel Spiderman vs Rhino. Na moje neskutočné sklamanie sa žiadny epic battle nekonal, Giamatti bol vo filme dohromady asi 5 minút. Aj napriek tomu ma Amazing Spider-Man 2 nesklamal, neprekvapil, nenudil a zachoval si svoj štandard takže dávam rovnako ako jednotke 4*. Snáď sa dočkáme v budúcich dieloch o niečo lepších záporákov. ()

Lex Luthor

Jsem hodně velký fanda Spideyho a na pokračování jsem se těšil prakticky od chvíle, kdy jsem viděl první díl. Myslím si totiž, že Andrew Garfield je lepší Peter Parker, než Tobey Maguire. Není zdaleka takový nerd. Tohle pojetí je mi bližší, protože mám radši Gwen Stacy, než Mary Jane. Obzvlášť, když jí hraje Emma Stone. Emma Stone je totiž anděl a když je ještě k tomu blond anděl, tak je těžký jí nemilovat. Navíc dětství Spider mana a odchod jeho rodičů ze scény není v té "původní" verzi od Raimiho nijak zvlášť rozebíraná, i když je v mnoha místech zajímavější, než vznik nějakého zmutovaného monstra, co chce zničit svět. Vizuálně bezesporu krásný film, výborně natočený, ale tak nějak nedotažený. Spíš to působí přeplácaným dojmem, až moc vysvětlování. Objeví se tam až moc postav, i když některé jenom tak nárazově, ale podle prvních vlaštovek o třetím dílu mám strach, že bude horší. ()

BenchPress

O chloupek lepší než první díl. Co se týče akce, tak dost dobré. Webb si s těmito scénami pohrál, ale co mám povídat k příběhu. Ten film mě bavil více než jednička díky záporňákům, které ovšem Marvel neumí rozvést a přidat k nim nějaký ten "wow" efekt. Ba naopak, v tomhle filmu je jich hned několik, ale všichni hrají Spíďovi, ne druhé, ale tak páté housle. Přitom Electro, ale i zelený Goblin mají potenciál. Herecké výkony ušly. Garfield u mě oproti jedničce stoupl, chvíle na plátně si ovšem vždy přivlastnily Jamie Foxx nebo Paul Giamatti. Jenže to je to, byly tam chvíli. Filmu bych dal stejně jako prvnímu dílu za tři, jenže při sledování jsem měl opravdu pocit, že je to o trochu lepší a proto jednu upocenou hvězdu přidám. 4/5. ()

Facerr

Jestli byl Spidy v jedničce za správňáka a cíťu, z nějž ženský v kině omdlívaj, tady by moh mít nad hlavou rovnou svatozář. Z toho plyne, že stejně jako v jedničce i ve dvojce se budou řešit dilematický otázky týkající se Spidyho blízkých, který "svojí láskou ohrožuje":). Na rozdíl od jedničky to tady tolik neprudí, i když z velký části chybějící akci to bouhužel nenahradí:(. Efekty na pět hvězd, příběh na tři.... jen proto dávám čtyři - s odřenejma rohama. ()

elanista1

Chvíľu som aj pokukával po tretej, ale nemám to za čo dať. Keď som si už myslel ku koncu, že to tam Harry Osborn trocha rozbehne tak sa aj hneď vytratil. Mary Watsonová bola v Raimiho trilógii /minimálne v prvom filme/ pre mňa najdôležitejšia postava. V nových Spider-manoch je postava Emmy Stone snáď najzbytočnejšia zo všetkých hlavných postáv. Ich milostný vzťah ma tak neskutočne nebavil, a na jej šušlanie sa nedá zvyknúť. Záporáci sú celkom slušní, a za tých 130 minút to ani nenudí. Garfieldovo vtipkovanie ma veľmi nebavilo a príbeh je zmiešanina VŠETKÉHO čo sme už videli v podobných filmoch. ()

Azrael

Na nejnovější pokus o dalšího Spider-Mana jsem šel bez jakéhokoliv nadšení nebo doufání a udělal jsem dobře. Druhý díl tzv. teen verze ‚‘přátelského souseda Spider-Mana‘‘ (nevím proč už nepoužívá svou hlášku!) sebou nese mnoho úskalí. Jedním z nich jsou ony romantické scény které nejen že nefungují ale přijde my že je někdo prostě obšlehnul z nějaké Bčkové romantické komedie… i když ono celkově my přišlo že pokud na sobě Peter neměl modro rudý kostým byla zoufalá nuda. Ne vinou herců ale plýtkého scénáře který nevěděl jak pracovat s Peter nýbrž pouze se Spider-Manam. Tak že můj verdikt byl v té době jasný 2*. Jen že pak měl asi scénárista světlou chvilku proto že se dostavila např. scéna s vybuchováním baterií v garáži která vnesla úsměvné osvěžení a onen vtipálek tak jak ho znám s pro mě už pamětního animovaného seriálu je zpět. Navíc se k tomu váže asi nejsilnější část filmu a tím jsou akční scény které jsou vizuálně pěkné a pro diváka přehledné dokonce(díky bohu) zachovali Spider-Manův aspoň pro mě největší aspekt jeho komediální stránku které je tu sice věnovaný menší prostor ale je tu a kolikrát jsem se při vážně vypadajících scénách od srdce když už ne zasmál tak pousmál. Pokud zapracují na scénáři především v částech kdy na sobe Peter nemá svůj oblek a tím myslím opravdu zapracují mohl by z toho vyjít vážně dobrý Spider-Man. Abych nezapomněl soundtrack výrazně pomáhá filmu a dokresluje celkovou atmosféru ať ji už máte jakoukoliv. Ono nacpat do jednoho filmu 3 záporáky (ano počítám i konec) a mít tam pár dobrých a především vtipných scén film nezachrání. Snad do třetice se to povede 3*=65%. ()

generalmagor

Na dnešní dobu, kdy marvelovky jedou na plný plyn a všechny postavy mimo jiné postavy, které ani někteří prostě neznáme, mají více respektu a uznání, než spidey. Mě je ho líto, protože je to neuvěřitelný sympoš a ani maník jako Marc Webb se svým příjmením to nespraví. Neumí to prostě. Tak moc bych přál Spidymu trilogii, jenž by mu dala nesmrtelnou tvář, která by zůstávala v srdci, jako to udělal Nolan s Batmanem. (Ono i hlavní představitel dělá velkou roli) Hrdina má mít tvář, mužnou, silnou, vyváženou a to utrpení má být znát. Andrew je prostě kluk od vedle, hezoun, kterýmu prostě nefandim. Libovej frajírek hehe. Je mi líto, ale až na 2 scény ve filmu, která z nichž jedna byla dech beroucí - Pád Spidyho a Gwin, který na ti vystřeluje pavučinou, ale jakým stylem je pavučina zpracovaná + poslední scéna, kdy chlapeček se postaví v obleku spidyho proti Rhinovi, protože spidy nikde, nasadí si masku a jdem se rvát ty zmrde, jo to je to, co tam má být, jenom odmazat ten zbytek sraček a v tomto duchu těchto 2 příkladů udělat celý film. Sorry spidy, ale je to shit jako minule. 20% ()

x_ander

Jak jsem předchozí díl vychvaloval, tak u Amazing Spider-Man 2 se musím krotit. V podstatě tu není nic, co by bylo vyloženě špatně - nadupaná akce, kulervoucí hudba a především vztah mezi Peterem a Gwen, kdy jejich společné scény jsou stejně jako v jedničce nejlepšími částmi filmu. Přesto filmu tak nějak chybí šťáva - v jednotlivostech je fajn, ale jako celek prostě nedokáže zaujmout natolik, abych ho mohl hodnotit lépe. ()

eMeMko

Tento film je oproti prvnímu dílu vtipnější, akčnější, vizuálně dokonalejší, ale lepší rozhodně ne. Andrew Garfield hraje stejně prkenně, což je u hlavní role docela problém. Příjemně naopak překvapil Jamie Foxx, jemuž role Electra sedla. Další padouši jako Green Goblin nebo Rhino bohužel nedostanou moc příležitostí, nicméně ve třetím díle si jich určitě užijeme dost. Kdybych zde zastavil, hodnotil bych film o hvězdu výše. Snímek nicméně potápí ne moc dobrý scénář a hlavně spousta nelogičností v příběhu, takže musím hodnotit stejně jako předchozí díl. ()

t.b.kat

Hrozně jsem se těšil na další Spidermanovský nášup, bohužel však, ten můj pocit byl spíše ke škodě věci. Film na můj vkus příliš zesládl a byl svou délkou neskutečně nudným počinem. Charakteristika postav nedovolila mi si vytvořit nějaký vztah k hrdinům a tak akční část jsem spíše ocenil podle technického provedení, než-li s nadšením, že nějaký ten záporák zemře. Zajímavý byl snad pro mě odkaz na Franze Kafku. Závěr: viděl jsem tak film, který mě neuchvátil, ale který snad budu používat jako večerníček na dobré spaní, když se totiž člověk dobře nudí, dobře se mu usíná. 2* ()

Daggeron

"Naše životy sú cenné, pretože netrvajú večne. Čas je dar. Nepremárnime ho. Urobme niečo, čo sa počíta. Bojujme za to, na čom nám záleží. Nech to stojí, čo to stojí. Veď aj keby sme zlyhali, existuje snáď lepší spôsob ako žiť?" Ak by som mal nejakému filmu udeliť titul guilty pleasure, vzhľadom na ostatné hodnotenia to bude práve nová séria Spider-Mana. Príbehovo je síce možno nudný, stupídny či klišoidný, postráda akýkoľvek zaujímavý scenáristický nápad alebo výraznejší zvrat, ale ja som sa pri ňom kráľovsky bavil. Odhliadnuc od najnovšej Batmanovskej trilógie predstavuje vôbec najlepšiu komiksovú adaptáciu posledných rokov. Už Captain America: Winter Soldier nastavil (najmä po audiovizuálnej stránke) latku veľmi vysoko, ale Webb ju pokračovaním pavúka ešte o triedu prekonáva. Jeho Amazing Spider-Man 2 totálne valcuje vonkajšou formou, ktorá je čírym audiovizuálnym orgazmom. Kameraman ťahá jedno eso z rukáva za druhým. Disponuje širokou paletou nápadov s množstvom vychytávok, vďaka ktorým sa môžete kochať tými najúžasnejšími obrazovými hrátkami, aké na plátne v rámci žánru vidieť naozaj len zriedkakedy. Strih takisto nie je prehnane epileptický, takže pokiaľ sa uvoľníte a nebudete priveľa premýšľať, užijete si perfektné vizuálne divadlo. K tomu si pripočítajte monumentálny podklad Hansa Zimmera, ktorý dokáže každý jeden diel mozaiky doplniť tak dokonalou hudbou ako máloktorý iný skladateľ (treba pritom priznať, že už Horner v jednotke odviedol výbornú prácu). Pokiaľ tento film vnímate len ako blockbuster s gigantickým rozpočtom a monštruóznou formou pre spríjemnenie oddychového večera, kombinácia akčných scén a elektronickej hudby vás zaručene dostane. Technická prepracovanosť nemá (okrem sci-fi) konkurenciu a minimálne o triedu posúva hranice už beztak zábavnej jednotky. Je pravdou, že väčšinu obsahovej línie tentoraz zaberá romantická časť medzi Garfieldom a Emmou Stone, ktorá je fakt plná klišé, prekvapujúco mi to však nevadí. Medzi touto dvojicou to totiž funguje absolútne dokonale. O to väčším šokom sa stáva zámer tvorcov ísť do záveru, aký prinášajú. Úprimne, nečakal som to. Ale tlieskam. Druhou vecou je už fakt, že tá najpodstatnejšia časť, ktorá by mala fungovať, a teda boj dobra so zlom, nefunguje takmer vôbec. Cítiť to bolo už v jednotke a pokračuje aj teraz. Nielen, že záporáci majú málo priestoru (najskôr Lizard a teraz Electro) a ich charaktery a premena na alter-ego sú odbité povrchne, v dvojke sa tvorcovia navyše zameriavajú na viacero dejových liniek, ktoré (zbytočne) oberajú o čas tú kľúčovú. Postava Harryho Osborna, hoci naozaj bravúrne stvárnená Dane DeHaanom (obrovský talent Hollywoodu, ktorý prekonáva dokonca aj Franca), je absolútne nevyužitá a vzhľadom na slabých päť minút pre Goblina aj úplne zbytočná (aj keď rozumiem, že to slúži ako intro pre ďalšie projekty). Rovnako pasáže s Giamattim na začiatku i na konci. Zostrihať o polhodinu, odseknúť časť úvodu (s výnimkou efektnej scény s Richardom Parkerom) a záver a z druhého Spider-Mana môže byť skvelé dielko s výrazným emocionálnym dopadom. V tejto forme totiž emócie vyprchali ešte skôr, ako nabehli záverečné titulky. I vzhľadom na veľké množstvo najmä obsahových nedostatkov som sa osobne pri Spideym pobavil. Po technickej stránke je vrcholom a nemám problém si ho pustiť opäť. S prihliadnutím na vzťahové rozuzlenie a odvahu scenáristov dávam plný počet. Je to hlúposť, ale úžasne pozerateľná. Dlho som si žiaden blockbuster tak dobre neužil. „Je ľahké byť plný nádeje v krásny deň. Prídu však aj temné dni. Dni, kedy sa budeme cítiť sami. V tieto dni budeme najviac potrebovať nádej. Ale nech to bude akokoľvek ťažké, nech si akokoľvek budeme pripadať stratení, musíme veriť v nádej. Musíme pretrpieť to, čím prechádzame. Stať sa nádejou pre ostatných. Ľudia ju potrebujú. A aj keby sme náhodou zlyhali, existuje snáď lepší spôsob ako žiť?“ () (méně) (více)

Vasyl

Je vidět, že mentálně su pořád puberťák. Tenhle novej spíďa mě totiž vážně baví. Je to sympaťák, má parádní kočku, a fakt hodně se mi líbil záporák "Max the elektrikář". Byl takovej krásně modrej a blejskavej. Slibuju že na trojku už pudu do biografu na 3D promítání. ()

cernakus

Jedna hvězda za ten neuvěřitelně drzý přístup hlavního hrdiny a druhá za neuvěřitelně uvěřitelnou likvidaci hrdinovy šukny. ()

maniacxl

První díl této doufám,že série mě bavil hodně moc,takže na další pokračování jsem těšil o to víc! A ani tento díl mě nezklamal.Mega jízda plná marvelovských hlášek,skvělýho vizuálu a výborné,opravdu výborné hudby.Hans Zimmer je zpátky a ve velkým stylu vytvořil dokonale padnoucí hudební doprovod!Andrew zraje každou minutou a s Emmou Stone si fakt rozumí.A že občas něco Marcovi ulítlo vůbec nevadilo.85%. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)