Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

viruscrack

Citim upad Marvela. Strasne nepovedeny, efekty byly dobre. Sceny strasne predvidatelne, az na umrti Gwen, coz ten dil pro me naprosto pohrbilo. ()

Viny95501

Určite 2.čásť Spider-mana oproti jednotke prekvapila. Tomuto filmu by som nevahal dať 4.hviezdy...ale nemôžem. Hrozne moc mi vadilo a bilo mi do očí to publikum pri boji. Hlavne na konci, kde sa"akože strielalo, rozbíjalo a dav fanúšikov aj s detmi kludne stálo pár metrov odtiaľ - tliéskalo a fandilo spidimu :) Trapas. ()

J.Mayen

Spider mi jako herec nepřišel moc sypatickej,ale třeba to tak tvůrci plánovali. Krom Electromana, kterej mi přišel technicky zajímavej se mi na filmu nelíbilo skoro nic, přemrštěná stopáž a hlavně natažená lacinýma kecama o lásce, zlu a dobru, tak s tou to krapet přehnali, pokud by se měl film smrsknout jenom na zajímavý věci, dalo by to dohromady cca 15 - 20 minut. ()

Blazis34

Další Spider-Man nám nabídl velké, drahé, akční scény, avšak lacině jednoduchý děj. Zajímavější bylo už sledovat vývoj vztahu mezi Peterem a Gwen, což bylo aspoň trochu dospělejší a zajímavější. Sám jsem nečekal, že Gwen umře, což mě trochu zklamalo, ale bylo to v podstatě jediné, co divák nemohl předpovědět. Ostatní věci byly čitelné a né s velkým nábojem. Sám jsem zvědav, kam ještě tvůrci Spider-Mana posunou, protože moc velkých myšlenek, co bych chtěl vidět, není. Na druhou stranu je tento díl plný skvělých scén a k tomu nadupaná muzika od těch nejpovolanějších - Zimmera a Williamse. Chválím i kameru a zvláště při pohledu na let Spider-Mana se tvůrci vyřádili. Hodnotím třemi hvězdami - 65%. ()

pafka

Ja se hodinu a neco bavil, pak prisel povinny dej, tzn. cesticka k happyendu a me to nejak prestavalo bavit. Ja jsem si uzival predevsim dva hrace: Dane DeHaan, ktery je Leonardovi az napadne podoben. A herecky je na tom velmi dobre a doufam, ze ma nakroceno nekam dal. Toho bych moc rad jeste videl. A Sally Field, kterou jsem videl stokrat, ale tentokrat na me zapusobila nejzasadneji z celeho filmu. A to je tak vsechno. ()

ejay

Co se vám na tom nelíbí to fakt nechápu. Spiderman je přesně tak "dětskej" jako v comicsu, kterej sem před dvaceti lety četl, nebylo jich málo a pořád je mám. Řeší vztahy se slečnou atakdále, jen ještě nefotí do novin. A proti němu asi nejsilnější zloduch, ze všech sérií... Akční scény jsou tak vymazlený, že sem opravdu koukal. Podobný naposled jen u Supermana, nebo Avengers. A teď SPOILER: proč nechali tu jeho holku umřít, to mi fakt hlava nebere. S tím mě opravdu nas..li. ()

TinoArts

Absolútne to isté ako jednotka. Audiovizuálne porno, obsahovo nuda. Naozaj neviem, čo k tomu viac napísať. naozaj slabých 60% ()

pojta

Filmové pojetí Spider-Mana které se mi líbí a rozhodně u mě poráží The Avengers. A Emma Stone je kouzelná hlavně v originálním znění. ()

Lula.cz

Amazing Spider Man 2 by si zasloužil vyšší hodnocení než předchozí filmy s Tobym. Tady je konečně neokoukaný sympatický hlavní hrdina a efekty na úrovni. Nepatřím mezi znalce komiksové verze, ale rozhodně si mě tenhle snímek získal jak vizuálně, tak příběhem. ()

a0001 odpad!

Šialená, trápna, nudná, detská sr.čka, ktorá je nekozumovatelná. Produkt vhodný rovno do odpadu bez možnosti použitia. ()

lobo87

Pre mňa zatiaľ prekvapujúco najlepší Spider-Man. Filmu je čo vytknúť, ale bavil som sa výborne. Zaujímavá postava Electra, skvelý Dane DeHaan ako Osborn mladší, civilný Andrew Garfield riešiaci svoje dilemy. Dobrá práca...75% ()

NightScene

Na klasického Spidermana to nemá! :) Nicméně, když vezmeme v potaz, že je tohle vlastně jiný multiverse, tak je to velice povedené! Andrew s Emmou jsou skvělý a spolu jim to hrozně sedlo. Líbí se mi, že 1. i 2. díl jsou vlastně hrozně smutné i jako celek a i jako různé události filmu. Je to totiž uplně něco jiného, než co by člověk čekal u superhrdinského filmu. Žádný happy-end, hodně emotivní scény, vše bez servítek. Amazing Spiderman je, řekl bych, hodně prozaické dílo, které se tváří vlastně dost realisticky, co se týká reálného života a nebere si s ničím servítky. Trochu mě mrzí, že z toho také nebyla trilogie. 90%! ()

dzules

dávám bod za smrt Gwen, alespoň něco zajímavého se stalo..nevím, nějak mě to nebavilo. Vadil mi mladý Osborne co vypadal jak DiCaprio..Jako vizuální efekty, bojové akce, průlety atd sice hezký, ale takový prázdný ()

Shadowspark

OK, první díl mě ještě bavil, ale tenhle druhý už stál za starou belu. Spidey je ještě víc infantilní než v minulém díle, padouši - mohli na nich víc zapracovat, romantická část filmu - uznatelná, předvídatelný výsledek filmu, přeplácané efekty, které mě nezaujaly, i když připouštím, že jsem se u vtipných scén trochu rozesmál, ale místy podle mě zbytečné, dějová linka - mohli vymyslet lepší. Sice to bylo lepší než jsem původně čekal, ale prosím studio SONY: Vraťte filmová práva na Spider-Mana MARVELu, protože jestli chcete pokračovat tímto směrem, tak (bez urážky) si pořádně dejte záležet, ať je děj příštího dílu pořádně poutavý, ať tam jsou dobře promyšlení padouši a ať Spider-Man působí trochu víc seriózně, prosím a ať vedlejší dějové linky mají lepší pointu, těch efektů tam taky zas tolik být nemusí. ()

rasto87

Po vizuálnej a efektnej stránke je film perfektne prepracovaný, ale po dejovej línii je strašne nudný. Neskutočne dlhé scény dialógov a romantiky. ()

blondboss

Druhý Spider-Man ma nenadchol až tak ako ten prvý. Na vizuálne efekty nemôžem povedať ani pol slova - tie boli jednoducho megafantastické a neskutočne som si ich užil. Ale inak to bola na druhej strane neskutočná nuda. Všetko sa točilo okolo Petera a Gwen a nejaký zmysluplný dejový podtón som tu nemohol nájsť ani keby som sa ako snažil. Z priemernosti tento film ťahá nečakaný záver, ktorý ma celkom dostal, ale inak na takýto megablockbuster som čakal niečo výživnejšie. 60 % ()

xSxEx

Jako podle mne asi nejlepsi spiderman VUBEC! Zaporaci super charismaticti a i love rovina byla dobra.. jako fakt milr prekvapeni. Super gegy ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)