Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

kubas369

Sam Raimi a Tobey Maguire si můžou jít klidně trhnout protézou, protože takhle má vypadat Spiderman. Když je něco amazing tak je to prostě amazing. ()

Brano

Pôvodnému Spidermanovi to nesiaha ani po päty. Otrasné herecké obsadenie, DeHaan v podobe mladého Osborna mi príde na smiech, také decko. Chcelo to trošku serióznejšieho herca akým bol James Franco, ktorý stvárnil Osborna v prvej trilógii. Peter Parker v podobe Garfielda skôr predstavuje nevydarený pokus, ktorý skrížil superhrdinu s drevom. Pri jeho výkonoch si divák môže ísť kľudne odskočiť o nič neprichádza. Obsahovo ide o veľmi nudný film s nie veľmi zaujímavým scenárom. Jediné pozitívum bolo v postave Jamieho Foxxa, ktorý stvárnil Electro. Celkom zaujímavá postava, ktorá nedostala dostatok príležitosti, aby rozvila svoj potenciál naplno. Tiež boli využité nádherné vizuálne efekty a čo sa týka hudby, Zimmer opäť nesklamal a song, ktorý sprevádzal Electro bol výborný. To je asi tak všetko čo vidím na filme pozitívneho. Webb je veľmi špatný režisér, škoda že si to zobral na starosť práve on. ()

Ivoman

Opět zklamání. Po jedničce jsem čekal větší nářez, dočkal jsem se ovšem jen hodně plků, kliše a slziček. Electro je zajímavý padouch, ale aby vyniknul, musí bojovat v noci, což nemám rád, nic není pořádně vidět. Harry Osborn je spíše mentálně vyšinutý než padouch a když na konci konečně po dvou hodinách vyleze super nosorožec, tak film skončí hned na začátku bitky. To mě velice překvapilo a zklamalo. 3D využito lépe než v jedničce, ale díky Electrovi, který bojuje zásadně v noci, není u jeho postavy 3D nic platné. ()

darthvader77

Aneb přímo učebnicová ukázka s prominutím promrdaného potenciálu. Film, který se mohl vyrovnat i Temnému rytíři, kdyby byl uchopen lepšími tvůrci je nakonec bohužel jen lehkým nadprůměrem a to ještě díky jediné věci a k té se dostaneme. Především je ten film neuvěřitelně dětinský a to i nejen na poměry komiksových filmů, ale dokonce i ve srovnaní s některými animovanými filmy. Já vím, že Spidey je určen pro o něco mladší publikum, ale tvůrci tohle ženou do extrémů, které mě velmi nemile překvapily. Především záporáci jsou neskuteční idioti Jamie Fox v roli Electra před tím než ho upálí uhoří působí neskutečně trapně a jeho rozhovor do zrcadla byl děs a zajímalo mě kolik mu zaplatili, aby se takhle ztrapňoval před kamerou. Stejně tak blbě působí i druhá záporná postava a to jest Harry Osborn. Harry Osborn v původním podání Jamese Franca byl lepší a vývoj Raimiho podání postavy byl reálníjší potažmo logičtější. O tom, že DeHaan, co se týče ztvárnění nesáhá Francovi ani po kotníky se radši více rozepisovat nebudu. Nicméně film se pak přesune do druhé poloviny, kdy je lepší akce a začne se soustředit více na Peterovi rodiče a film má mnohem lepší spád. Ty čtyři hvězdy jsou, ale především za za závěr, protože mě tvůrci překvapily, že měli koule na to dát tam SPOILER smrt Gwen a tím si u mě šplhli(přesto, že by bylo lepší ji nechat spadnout rovnou, takhle jsem si nebyl jistý, co ji vlastně zabilo. ()

64B

Ne-e. Jamie Foxx jako záporák prostě ne. Nechci, díky. Minimálně proto, že Foxx má prostě hrát klaďase. Demolice ve filmu fajn, ale příběh se mi jevil, jak kdybych věděl co se bude dít a to všechno nudilo. Proto ve Spidermanovi vyznávám pouze souboje a příběh beru jako nutnou klasiku. (+ a to veliký - smrt jedné z hlavních hrdinek!!) ()

Daryl.Dixon

Spíše Elektronkova dobrodružství s ufňukaným Spidermanem ve vedlejší roli, kdy větší sympatie má u mě záporák, který vznikl kvůli americkým pokrytcům, kteří okamžitě odsoudí někoho jen proto, že je odlišný. Kdykoliv si to ti dva rozdávali, tak to bylo doslova plné energie a pěkně to mezi nimi jiskřilo jak ve zkrocené hoře. Překážkou ale byla klaďasova holka Gwen, která musí být všude a je tak strašně inteligentní, že jí přijali na prestižní univerzitu místo 14-ti letého génia, ale přitom ani nepozná rozdíl mezi stojícím a jedoucím autem. No problém se stíhačkou se ale také nakonec vyřešil. Co mě dostávalo, bylo to, jak se vždycky fandící davy imbecilů nahrnuly k připraveným zátarasům a pódiím, kdykoliv se někde střílelo nebo hrozilo jiné nebezpečí smrti, a pak křičeli "MOJE DÍTĚ, MOJE DÍTĚÉÉÉ!!!". ()

Mire

Od tohto pokračovania som veľa nečakal, keďže jednotka mi pripadala po pôvodnej trilógii ako odvar. Preto má táto dvojka milo prekvapila. Možno je to svojim spôsobom "guilty pleasure", ale v tomto prípade sa mu rád oddám, keďže z tých všakovakých komiksoviek ma baví vlastne len Spidey a trochu Iron Man. Slušná práca, takže za mňa spokojnosť a oproti jednotke pridám jednu hviezdičku :) ()

liquuid

Kde je nějaký bohatý děj ? Kde je řádná zápletka ? Kde je nějaká pořádná bitka ? Kde je pořádnej záporák ? Ikdyž tam bylo plno náznaků, možná do 3D slušně zpracováno, tak příběh sám o sobě absolutně o ničem. Nezlobte se na mě, ale tohle nemá šťávu. Já se strašně nudil a počítal jsem, že pokud má film dvě hodiny a kousek, tak bude nabušený akcí jako zatím poslední transformers, ale nic se neděje. Slabé dvě hvězdy, víc ani ťuk... ()

Kimkong

Do dvou třetin filmu jsem byl téměř nadšený a měl jsem v plánu dát i 4*. Pak se začaly vměšovat tolik obávané prvky typické pro hrdinské Američany. Naprosto zbytečné scény s letadly a jejich závěrečným hurá. Závislost všeho ve městě na jedné elektrárně směšný. Prostě tam rvali ten americkej patriotismus, i když né tolik jako v prvním díle. To vše pro mě hodnocení srazilo dost dolů. Abych závěr jen nehanil. Je tam jedna pro scéna překvapivá, avšak né tak emotivní jak by si asi tvůrci představovali. A souboj s Electrem by mohl ve 3D vypadat dost dobře i s tím dost nápadným využitím Teslových transformátorů. ()

Renie42

Nemá to šťávu, je to takové nevyužité, ten předtím byl lepší. Jako dalo se na to dívat, některé hlášky byly vtipné. Taky jsem si připadala jak ten Max, který se přeměnil na Electra, neviditelná, nezajímavá. Netuším, jaké budou pokračování, ale aby to nebyla taková šipka dolů, horší a horší. ()

jafuska

Tak toto se vůbec nepovedlo první díl byl famozní i další díly poté byli sice už průměrné, ale tady to je velká bída a totální fiasko, nevím, v jaké cílové skupině to bylo míněno, jestli pro náctileté to by se dalo ještě pochopit, ale pro nás už starší, hrozný.Nezachrání to ani hudba, ani hlavní postavy, zkrátka pro mě hodně nepovedený a velké zklamání. ()

johnsnow

Brutálka, síce o trochu menej akčná než jednotka ale trikovo a vizuálne premakaná jak fras. P.S. Som nechápal prečo sa tu spidyho priatelka volá gwen ked v starých filmoch sa volala mary-jane. 20 minút pred koncom som dostal odpoved. ()

Syna.1990

Kdyby chcípnul Spider-Man a ne Gwen, tak jsem z tohoto filmu měl asi lepší pocit, ale i přesto ty tři hvězdy dám, protože až na to závěrečné zklamání se mi to celkem líbilo!! ()

XXXXXXXX

Tohle už prostě není ono. Když se řekne Spidermann, spojím si to s Tobym a Kirsten. Tenhle je jen ubohý pokus, svézt se na vlně mainstreamu. Mimochodem víte, že Amazing Spiderman 3 má už zase mít jiného herce? Přirovnal bych to k situaci s Conanem. My znalci víme, že Conan je jen jeden. Ten, kterého napsal R. E. Howard. A ten epigonický pokus navázat na něj? Ubohost. Se Spidermanem a Amazing Spidermanem je to totéž. ()

Guran

Pokračování šíleného prvního dílu The Amazing Spider-man. Raimi se musí chytat za hlavu, když kouká na tyhle dva blbé filmy, které si drze dovolili říct, že je to restart jeho série. Jak už jsem zmínil, jednička je šílená, a tohle je ještě horší. První průser je samotný Andrew Garfield, který vůbec na Spider-mana nevypadá. Vyhublý debil, který na sobě nemá ani jedni jeden centimetr svalů a filmaři ho považují za Spider-mana, no prostě blaf! A pak jeho chování mi přijde dost trapné a ulítlé, skoro, jakoby pod hrdinskou maskou bylo dítě a ne nromálně myslící charakterní ochránce lidí. Pak jeho samotné reakce na padouchy jsou dosti otrvné a opět trapné. Další problém jsou příšerný dialogy mezi našimi milenci + chod příběhu do něhož tyto dialogy nezapadají. Hlavní problém filmu je však samotný scénář, kde akci vystřídá nuda a nudu zase vystřídá špatná akce. Pak samotná zápletka a dialog mezi Electrem a Spider-manem mi přišla až dětinská. To se scénáristi opravdu moc nenadřeli, když hlavní důvod pro Electra pro nenávist vůči Spider-manovi byl ten, že ho Spíďá nepoznal! Opravdu šílenost. Marc Webb je třešničkou na dortu téhle sračky. Jak mohli producenti vybrat režiséra, který měl před Spider-manem natočený pouze jediný film na režii kulturního komiksového superhrdiny, jakou byl Spíďa? Celkově snímek na mě působil hodně nezáživně, otravný a trapný Garfield vám nepřiroste k srdci, rozhodně mu nebudete fandit a Jamie Foxx byl ve své roli hodně slabý. Ptám se proč tuto roli vůbec bral? Takový charismatický herec si to u mě pěkně podělal, protože jeho role neumětela Maxe Dillona, který se chová jako pětileté minďe mi opravdu hodně vadila. Přes všechny scénáristické nesmysly a celkovou vyzáž postav je vidět, jak snímek je nejen béčkový, ale i dětinský. Pokud chtějí natočit trojku tak to musí režii přenechat někomu jinému a ne tutomu volovi Webbovi. Raimi prosím vrať se! ()

Kubi21

Přiznávám se bez mučení, mám pro Spíďu slabost. Tenhle chlapík mne ze všech superhrdinů asi baví nejvíce a zatím mne ještě moc nezklamal (viďte Kapitáne a Rosomáku). Tady jsem dostal parádní dávku humoru, akce a romantické linky s Gwen, které to moc sluší, ale přece jen to není Mary-Jane. Příběh je krásně jednoduchý a přímočarý a míří přímo k zásadnímu vyústění. Hudba je příjemná a doplňující a triky nerušící. Co se týče herců, tak ústřední dvojka spolu ladí jak komorní kvarteto. Musím přiznat, že mi Andrew sedí na Pavouka mnohem více, než původní Tobey. Krásně ho doplňuje Emma Stone a naprosto parádní Sally Field v roli tety May. Záporák v podobě Jamieho Foxe je dobrý a vzbuzuje asi ty správné emoce. Nejsem na něj nasratý, ale je mi ho v podstatě líto. Potěší Harry Osbourne junior a Paul Giamatti. Podtrženo sečteno musím konstatovat, že jak jsem byl rozpačitý z toho, že startuje další verze Spider-mana krátce po té Raimiho, tak mne hlavně tento druhý Úžasný Spíďa potvrdil, že šlo o správný tah. Je mi jen líto, že Marc Webb pravděpodobně nedostane další šanci a nedotáhne to na trilogii, i když by mu to slušelo a náleželo. Přiznávám bez trhání nehtů a natahování na skřipec: Mám toho červenomodráka rád. PS: Webbovo zpracování a Garfieldův Pavouček jsou pro mne o chloupek lepší, než Sam Raimi a Tobey Maguire. ()

helrohir

Druhý Spider-Man neprekročil tieň svojho predchodcu, ale skôr naopak, priniesol nám nezáživnejší príbeh a hlavne partiu slaboduchých záporákov. Vizuálne efekty sú samozrejme prvotriedne a určitú sviežosť do príbehu prináša akcia, hoci jej mimo úvodu a záveru nie je až tak veľa. S Garfieldom ako hlavným hrdinom nemám vôbec žiadny problém. Dosť mi však vadí vec, ktorá ma iritovala už pri Raimiho trilógii, a to neustále riešenie medziľudských vzťahov vo forme "každý s každým". Veď takmer každých desať minút sa musel niekto rozplakať a niekomu si vyliať srdce. čo mne osobne pri takých filmoch prekáža. Som zvedavý ako si s touto postavou poradia u Marvelu, ale neverím, že by tretí pokus bol niečomu k prospechu. 55%. ()

JosefTomas

Dvojka je v jiném směru a celkem jí to jde, ale záporáci jsou trochu nevyužití a nemáte pocit, že by je Spiderman nezvládl. Electro je jen chudák, který chtěl, aby ho lidi viděli a nepřehlíželi ho, ale v komiksu to je něco, čeho by se měl každý bát a že se s nikým nes*ere. 70% ()

Murysek

Dokonce jsem doufal, že po prvním dílu to půjde nahoru, ale bohužel. A nemůžu si pomoct, ale Garfield podle mě rozhodně není člověk, který má mít v nějakém filmu jednu z hlavních rolí, natož tu úplně hlavní. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)