Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Pavoll

Prišlo mi to hrozne otrepane, scenar urobili len aby bol, velmy sa mi to v 3D nepacilo. Veľa scen sa mi zdalo podobných ako v starom filme(čo sa mi najviac nepačilo). Jediný klad su efekty a to je asi všetko. ()

DavidUrbanCZ

Gratuluju. Marcovi se povedlo něco, co ne moc režisérům a to že druhý díl překonal ten první. Já jako člověk, který vyrůstal na starym Spider-Manovi remaky nemusim, ale tenhle mě příjemně potěšil. Výborná akce, efekty i hudba se ovšem ztráceli v nekonečných kecacích scénách a natož že to byl film Spider-Man, jsme si moc Spider-Mana neužili. Po dlouhé době film, i přes malé fakany donekonečna opakující hlášky i přes běžící film a smějící se na celé kolo, který jsem si užil. 7/10 ()

1mara2

Nádherný efekty, to se musí nechat. Kór na velkym plátně to vypadá vážně bombasticky, ale.... Příběh je celkem nuda a ještě k tomu natáhlá. Děj je slabina, ale bohužel asi ta nejdůležitější. Nehledě na to, že tenhle Peter Parker mě tolik nezaujal, to zadruhé. Za jednu scénu, která v závěru dopadne "neamericky", dávám palec nahoru, jinak si ale nemůžu pomoct, vidim to tak na 3,2 hvězdičky, šlo to, ale znova už by mě to asi nebavilo. ()

VojtaMarek00

Hodně, hodně špatný film. Ani jsem neviděl jedničku, o Spidermana sem se nikdy nezajímal, a vůbec né o toho "úžasného", vytáhl mě na to kámoš. Jeden z mnoha kousků, ve kterém se vlastně nic nestane, ničím nepřekvapí a mnohým zklame. já nevím, ani ty efekty na mě nějak nepůsobily. Navíc je tenhle komerční "biják" doslova přeplněný trapnými dialogy. Nevím, jestli je to tím příšerným dabingem a jestli to překládal nějaký šikula, ale je to prostě strašný. Zkrátka, další komerční biják který vůbec nefunguje a být režisérem bych netočil pokračování. Fakt ne. ()

Vanguard77

Mě prostě novej Spidy potěšil. Dokonce tak moc, že jsem se rozhodl dát druhou šanci jedničce, a to už něco znamená. Vtipy mi přišly vtipnější, akční scény super, zpomalovačky tam, kde mají být... No a záporáci se vyloženě povedli. Electro byl asi tak stokrát lepší než všichni záporáci z Raimiho Spider-manů dohromady, obzvlášť dohromady s novým Harrym :) Spoustu z Vás tady kritizuje scénář, že jde v podstatě o romantický film... já tedy nejsem žádný erudovaný kritik a pseudointelektuál, ale Raimiho Spídy dvojka byla slaďák jak cecek a v ústech zanechala nepříjemnou příchuť. TAS 2 zdaleka nepůsobí tak patetickým dojmem. Mnohem přímější, chytlavější, pro mě osobně nejlepší filmový Spider-Man doposud. Těším se na další díl. Apendix: Po dalším shlédnutí bych nejradši hvězdičku přidal. Už jen fakt, že se Harry nesnaží dostat Gwenn do kalhotek tak jako Francův Harry s Marry Jane, fakt že si Spider-man umí ze sebe udělat pořádnou legraci... Ne všechny herecké volby byly tip ťop, ale jako celek.... Dvojka je o tolik lepší než jednička, až se bojím, že už budu vždycky začínat až od druhého dílu. Kdyby se mě kdokoliv zeptal s tím, že netuší vůbec kdo a co je Spider-man a jaký film si pustit, tak odpovím jednoznačně TAS 2. Jestli ve trojce všechno klapne jako tady, půjdu do kina minimálně dvakrát :) ()

ratpile

Akce zmáknutá dobře, místy i celkem nápaditě. Vtípky se občas taky vyvedly. Garfield a Emma Stone mi nevadí. Naopak, Garfield se do role maximálně hodí a Stone je zajímavější a vtipnější než její předchůdkyně ve starší trilogii. A vůbec, ten "neberu se až tak vázně" feeling byl tak akorát. Obrovská škoda, že veškeré drama trpí na omšelý a naprosto předvídatelný scénář a přehršel CGI elektřiny. Chtělo by to občas místo výbuchů pečlivěji budovat vazby mezi charaktery a motivacemi. To ale bohužel platí pro drtivou většinu blockbusterů. Raimi pořád drtivě vede. ()

Stranger77

Ale jo, není to špatné (vidím to tak na 3,5 hvězdy), záporák je zajímavý, ale zaprvé mi přijde, že jeden čistý záporák stačí a za druhé mám pocit, že Andrew Garfield ztratil velkou část té lehkosti, kterou měl v prvním díle. Dialogy dobrý, ale něco mi na něm přeci jen trochu nesedělo. Samozřejmě, že Spidey není špatný, ale osobně jsem doufal že bude lepší. Předchozí díl byl rozhodně lepší. ()

konysua

Sedět v kině a plátno by na mě vybalilo první scénu s náklaďákem, rychle mi docvakne, že je nový pavoučí film určen pro lidi jako "mami, dojdi mi ještě pro popkorn" a já v sále nemám co pohledávat. Ano, ještě víc než předchozí díl. Přetáčení víc sračkoidních scén než ostatních, abych měl aspoň nějaké povědomí kde se děj právě odehrává, mi dodávalo sílu tu skoro dvou a půl hodinou šaškárnu dokoukat. Přeslazené hlášky jako z animáku o půl sedmé ráno na nově. V původní sérii se s hláškama zacházelo opatrně a vycházelo to, což se nedá tvrdit že by se jim to dařilo v tomto pokusu o restart. Nejvíc mě mrzí Jamie a jeho lobotomická role. Myslí, že se v nějakém budoucím řebříčku zařadí mezi nejhorší komiksové postavy, spolu s CatWoman a Mr. Freezem. Možná za to může ta sedmička červeného, ale v některých scénách mi přišla hudba špatně situovaná. Třeba zrod padoucha doprovází jakási píšťalka a to akorát podkreslovalo teatrálnost celé téhle taškařice. 4/10 ()

kiros179

Aby byl člověk spravedlivý musím konstatovat, že dvojka se povedla o malinko lépe než naprosto jalový první díl. Webb nám ukázal více akce, ale na moje gusto je tam stále moc vaty kolem vztahu Petera a Gwen. Emma Stone je jako herečka roztomilá na rozdíl od Andrewa je ve své postavě vcelku uvěřitelná, fakt že její postava je místy až srandovně šablonovitá je věc druhá (krásná / inteligentní / nikdo jí nebude říkat co má dělat atd). Záporák je také lepší než v jedničce, škoda že působí dojmem, že jsme takového týpka už někde předtím viděli. Když nejsme svědky konverzační scén, nebo chcete-li rozhovorů s nedostatkem slovní zásoby (víš, já nevím...eee...je to tak...eeee....komplikované!), akce má dobré tempo, místy i dobře odlečená, tam film funguje jak má. SPOILER Nemůžu si pomoci, ale závěrečná scéna s Gwen je naprosto typická pro nového Spider-mana. Místo aby Peter buď Gwen zachránil, anebo by zklamal, jsme svědky takového kočkopsa, kdy neudělá ani jedno ani druhé a ještě k tomu takový způsobem, že ani nevíte co si o té poslední scéně máte myslet - tak je mrtvá nebo ne - aha asi jí třeba praskla žilka v hlavě nebo tak něco. aneb pokus o nejcitlivější úmrtí v historii superhero filmů? červená knihovna hadr! SPOILER_KONEC Nejsilnější stránkou nám zůstavá hudba, kde Zimmer odvádí svojí klasicky výbornou práci. Ač je druhý díl lepší než první, onoho zasmrádlého odéru "nejzbytečnějšího filmu o super-hrdinovi" se stále nezbavuje. Původní série (tedy první dva díly) jsou stále jiná liga. Andrew Garfield casting fail. 50% ()

Vykuk

Hmm.. z jedničky jsem byl nadšený, co se týká dvojky.. raději bych, kdyby nebyla, dost špatné. Animace Spideyho byla, jako bych se díval na počítačovou hru, vůbec to nepůsobilo "živě", příběh vlažný, jak zapomenuté kafe, horko těžko to zachraňoval konec. Záporák se ani nebavím.. škoda no, těžký průměr. ()

Mistr_Moon

Vůbec to není špatné, a jak jsem byl z jedničky zklamaný, dvojka je super. Máme tu docela pěkně udělanou akci, nějaké to drama nějakou tu komedii, zajímavý hudební podklad a jeden opravdu překvapivý zvrat. Podle mě podhodnocené a tak nadhodnocuju o alespoň hvězdu za Emmu. ()

Mugs

Tak jak se mi Garfiled s Emmou v prvním díle líbili tak mi tady oba vadí. Jí to vůbec nesluší, v některých scénách vypadá na 40 a jeho ubrečenej výraz už mě vytáčí. Jinak klasickej Spidy, ničeho nového jsme se nedočkali. ()

gicous

Jsem rád, že si film vystačil pouze s jedním padouchem. Slyšíte dobře, pouze s jedním, protože zbylí dva se vyskytnout až v úplném závěru filmu a jsou tam jen proto, aby otevřeli dveře k dalším dílům. Nevzniká tedy dějový bordel jako u třetího pokračování od Sama Raimiho. Zároveň po vzoru marvelovek navnazuje nový díl své cílové diváky na další osudy Spider-Mana. Dvě mouchy jednou ranou. Marc Webb znovu dokazuje, že je výborný filmový režisér, nikoli komiksový, neboť druhý díl šlape mnohem lépe v neakčních scénách. Nechápejte mně špatně, i akce je dobrá, ale není strhující, to je třeba podotknout. Naopak Webb umí perfektně skloubit romantiku a hudbu, takže láska mezi Gwen a Peterem má potřebné kouzlo i krásu. Stejně emočně na mně zapůsobily i scény s Peterovym otcem a nebo jeho tetou. Ty jsou omezeny na minimum, což nevrhá na děj stín laciné televizní novely, jako třeba u Spideyho Sama Raimiho. Celkově má film ucelený děj, který koncí někde u dvou hodin. Potom přichází nucené nastavování, které mohlo být klidně vynecháno. Osobně mi nijak zvlášť nevadilo. Po technické stránce je vše OK. Triky jsou dokonalé. Poletování Spider-Mana mezi mrakodrapy je čím dál dokonalejší. Líbila se mi kamera a také střih, který velice pomáhá akčním momentům. Skvělá hudba - velice netradiční komiksová volba. Smišené pocity přetrvávají u obsazení Petera. Andrew Garfield není dobrá volba - stále to není ten průměrný kluk s ulice, s nimž mám Spider-Mana spojeného. Taktéž, spíše horší pocity vyvstávají u obsazení Harryho Osborna, který nedosahuje kvalit stejné postavy s tváří Jamese Franca. Dojem? Trochu horší než první díl, pořád lepší než všechny tři od Sama Raimiho. 7*/10 ()

hynn3k

Spíš The Not-so-Amazing Peter Parker, protože Spider-Mana je tady vážně málo. Scény s ním jsou super a hudba od skutečně magnificent The Magnificent Six, která v akčních sekvencích hraje taky (z elektrizující Itsy Bisty Spider jsem měl husí kůži), ale Peter Parker je v podání Garfielda opět stejný jouda a film pořád někam přeskakuje a snaží se toho vyprávět co nejvíce a přitom nic z toho pořádně. Třeba scéna s letadlama je jedno velký WTF. Je to napsáno i v obsahu: "Být Spider-Manem je skvělé." Ale být Peterem Parkerem už tak moc ne. Hlavně ne, když vás režíruje Marc Webb. ()

kubilov

Hned na začátek bych chtěl podotknout, že Spidey opravdu není zrovna z mých oblíbených komiksových postav, a také to, že Webbova "Amazing" série filmů o Spider-Manovi mě prozatím baví daleko více než ta původní, kterou měl pod dohledem věhlasný Sam Raimi. A jelikož se mi druhý díl nového Spideyho líbil ještě více nežli ten úvodní, můžu hnedka zkraje z mého pohledu pasovat The Amazing Spider-Mana 2, 2014, za ten nejlepší film ze všech pěti. Hmm a to jsem se prosím nedávno dočetl, že je to naopak ten nejhorší díl, který je možná třeba raději i vynechat, ale nebudu hned někoho shazovat, vlastně to chápu. ASM2 má tu "dokonalou" vlastnost, která se jen tak nějakému filmu nepoštěstí, že dokáže naprosto spolehlivě polarizovat názory divácké společnosti na sama sebe. Jedni (já) tento film považují za po všech stránkách kvalitní řemeslo, které odkazuje jak do minulosti, tak si připravuje pod nohami půdu pro budoucnost, přičemž zvládá i dost komplikované propojení tří mocných záporáků. No a ti druzí (většina recenzentů) zase dosud neakceptovali Webbův styl a Spideyho nový look a fetišisticky si hýčkají původní sérii i v čele se slizkým Tobeym. Nebo jim například vadí ona rozlezlost do stran a až příliš dějových linií, s čímž se dá také souhlasit a ne každému to sedne, to je zase na druhou stranu také pravda. Hold nikdy se nezavděčíš všem. --- Takže toto je vyjasněné, Andrew Garfield je pro mě jednoznačně lepší Peter Parker nežli Tobey Maguire a Webbův režijní styl mi k Spider-Manovi sedne lépe než ten Raimiho. Jenže tam to také nekončí. Ženské postavy jako hrdinovy opory v civilním životě jsou velmi často v komiksových filmech strašně špatně řešené (Batman, původní Spider-Man, The Thing, Hellboy a o Captainu Amerikovi ani nemluvím). V tom je Webbova série také hodně odlišná, Gwen Stacy má jednak už dle předlohy daleko lepší předpoklad být plnohodnotnou a inteligentní postavou nežli Marry Jane Watson aka Kirsten Dunst. A ne, není to jen proto, že jí hraje má milovaná Emma Stone, to musí uznat každý. Spousta lidí si stěžuje, že romantická linie je zde až příliš dlouhá a až příliš plna klišé, s čímž se dá souhlasit jen částečně. Ano, není z nejoriginálnějších, ale zase má své kouzlo v tom, že Garfieldovi a Stone jsou jejich repliky bez problémů věřit a navíc se k sobě i dokonale hodí, což sami představitelé evidentně také poznali. --- Sakra, už jsem napsal takovejch blbostí a ještě jsem nenapsal ani čárku o Jamiem Foxxovi!? Damn! Ten chlápek je zatraceně skvělej! Opět, příliš nesouhlasím s tím, že je Electro až tak špatně napsaná postava, protože podle mě jeho motivace byly docela opodstatněné.. vždyť se přeci o šikaně říká, že je takřka smrtelná, takže v tomhle bych fakt problém neviděl. Navíc má fakt strašně skvělý schopnosti a ten fight na Times Square? Třásl jsem se blahem! Electro byl skvělej, ale co nová verze Green Goblina? Jakmile jsem si přečetl, že ho bude hrát Dane DeHaan, byl jsem docela na pochybách, protože vzhledově se mi na něj vážně nehodil, jenže co ten chlapec udělal? Během několika málo desítek minut, které strávil na plátně, naprosto rozprášil charisma Jamese Franca z původní série, přičemž jeho "bad version" z úplného závěru byla dokonce snad i přehnaná, ale jen v tom nejlepším slova smyslu. Třetí do party, Paul Giamatti aka Rhino, dostal prostoru ze všech nejmíň, ale jeho úžasně badass vypadající oblek je správným nalákáním na Sinister Six. Přeci jenom to nové Spideyho univerzum nevypadá zas až tak špatně, jak by se mohlo na první pohled zdát, minimálně záporáci jsou přinejmenším velice zajímaví. --- Jediná věc, na kterou jsem doteď zapomněl je hudba, která si rozhodně nezaslouží být opomíjena. U Hanse Zimmera jsem si, zvláště po loňském sama sebe vykradeném Twelve Years a Slave, říkal, že už mu možná s přibývajícím věkem odchází i smysl pro komponování nezapomenutelné filmové hudby, jenže tímto soundtrackem mě naprosto dokonale vyvedl z omylu a ukázal, že rozhodně do starého železa ještě ani zdaleka nepatří. Jeho kolaborace s Pharrellem a ovlivnění Skrillexem mě totálně dostalo, zvlášť v kombinaci s dokonalými elektrickými efekty, spojenými s hlavní zápornou postavou. --- Suma sumárum, naprostá spokojenost a natěšenost na další díly. () (méně) (více)

MartinTerran

A máme tu další Marvelovku. Je zde vše co od filmu očekáváme, máme tu Spidyho, pár hlášek, romantiku, superpadouchy, zpomalovačky, různé počítačové triky, nereálnosti a klasické klišé. Na můj vkus moc natáhlé čili objevovali se nudné pasáže, jinak jde o standardní film, který neurazí ale ani nenadchne. Velkým překvapením byl pro mě konec filmu. Hodnocení: 60/100. ()

adamcik.patr

Prvních 90 minut naprosto o ničem. Nudili jsme se jak jen se dalo. Zbytek už měl trochu ,,náboj,, (doslova), ale stejně to nestačí. Efekty krásné, hudba taky, děj nudný, postavy nevýrazné. Jedničku jsem hodnotil 4 hvězdami a tohle si zaslouží bohužel jen 2 hvězdy... PS: Zklamání ()

Metlak

Ať si říká kdo chce, co chce ... Marvela soudit vždy jen podle komiksů. I když zde je nesrovnalostí víc než dost tak tahle adaptace Spidyho je mi nejvíc sympatická. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)