Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

RealHonza

Pěkné pokračování, dostal jsem to, co jsem od filmu očekával. Moc nechápu tu spoustu lidí, co sází 2*. Co jste čekali? Vždyť se jedná o zfilmování komiksu, navíc obrázek si každý mohl udělat po prvním díle. Min. 4* + 1* za osobní sympatie. ()

esmoke

Celková délka filmu .142 min je moc. Děj se táhne, ukazuje se nuda a pozornost diváka upadá. CZ dubing Rozpočet: cca $200 miliónů, Tržby: $708 miliónů ()

VideoTuti

Veliký zklamání, špatný scénář, staří herci, nezábavný, prostě jeden z nejslabších natočených Spider-Manů. Je problém dodívat se do konce. Doufám, že tato série nebude mít už pokračování. ()

Scaevola

Jakmile jí řekl, že ji miluje, byl závěr filmu zcela jasný. Tvůrci znovu vkročili do stejné vlny a opět dosáhli formálního výsledku bez chuti. Vše funguje přesně tak, jak má, efekty snad už ani není nutné zmiňovat a nikde není vidět sebemenší chybka (mno, možná až na výstavbu postvay J. Foxxe)... Jen tu na druhou stranu není ani nic, co by zaujalo. Pouze vrstvení padouchů a "finálních" scén v poslední půlhodině odhaluje jakýsi širší výhled, což dává tušit, že tohle není průměrná druhá část série, ale podivná první část. ()

Sentinel

Komentář Cervenaka zdaleka nejlíp vystihuje moje pocity. Tímhle tempem bude další Spiderman prvním drahým blockbusterem co si vyslouží "odpadové" hodnocení. ()

Sethiel

Poslední dobou to píšu nějak často, ale pokaždé je to naprostá pravda. Takže: takhle debilní scénář, plný šroubovaných dialogů, nepřirozených expozic, logických děr a zcela otevřených fyzikálních, lékařských a dalších nesmyslů, jsem ještě neviděl. A pokud náhodou ano, tak to bylo něco ražení Pár Pařmenů ... s ničím jiným se to hloubkou a promyšleností nemůže měřit. ()

halberdier

Zhruba na stejné úrovni jako jednička. Co se určitě polepšilo je akce, které je na hodně slušné úrovni a je ji víc než v jedničce. Celkově působí dvojka komixověji a víc blockbusterově. Velkým problémem se opět (stejně jako u Spider-Mana 3) ukázala přehršel záporáku. Jsou zde tři (Rhino se filmu sice jen mihne) a trpí opět tím hlavním neduhem - mají málo prostoru, na to aby byli dobře prokresleni. Electro na tom ještě není úplně špatně, víc to zamrzí u Goblina a jeho představitele Dane DeHaana, který patří mezi jednu z mála kvalitních postav ve filmu. Co se týče hlavních postav, vše je při starém, je ale škoda, že režisér 500 dní se Summer si lépe neporadil s neakčními scénami a především těmi s milostnými trablemi hlavního hrdiny. Druhá polovina (která je určitě lepší) ale dává naději, že by přece jen třetí díl mohl být konečně větší odvaz. Do té doby si Spider-Man může odpočinout a dát prostor Sinister Six. (7/10) ()

vika.evil

Po opětovném zhlédnutí měním i hodnocení. O proti jedničce se jednoznačně horší pokračování. Příběh je takový ,,mastný - nemastný", prostě tam chybí něco, co by divákovi otevřelo oči i rty dokořán. V obsazení mi absolutně vadí Dane DeHaan, nevýrazný, avšak pro ,, příběh" podstatný. Na straně druhé moc pěkně vizuálně zpracované a hudebně zvládnuté. ()

Tribe odpad!

Tohle je totální konečná... větší *o*otinu jsem v tomto roce zatím neviděl a dokonce ani v minulém, ani v předminulém... no, snad ještě nikdy. Jednička ještě ušla, Andrew mi do toho i celkem seděl, tak sem si říkal hmm, tak třeba to bude alespoň trochu AMAZING.... V létě jsem viděl v kině pokračování... a na konci promítání se mi chtělo blejt (kupodivu to nebylo z pivek, ani z jégrů) :-) Tahle slaďárna pro puberťáky s trapnejma hláškama, s naprosto dementním electro dubstepovým djangem, to fakt ne... Pevně doufám, že se spajdy v téhle podobě už nikdy nevrátí... 1% za sem tam dobrej a situovanej vtípek, jinak odpádek. ()

Eru_Iluvatar

Jakožto zarytý fanoušek Spidermana jsem neskutečně zklamaný. Přes první díl jsem se dokázal přenést, ale toto už bylo na mě moc. Asi to přeháním a moc srovnávám s originálním komiksem, ale nedokážu se přenést přes nespočetné chyby, které scénáristi provedli s postavami. Nemá cenu všechny vypisovat, takže zmíním největší zlobu a tou je Electro. To, že ho hraje afroameričan je sice velice pěkné, že hollywood podporuje rasovou rovnoprávnost, ale to nemění nic na tom, že původní Electro je prostě běloch. Nejsem rasista, ani mi nevadí fakt, že tam hraje černoch, ale vadí mi, že se tvůrci nedokáží držet předlohy. Je to naprosto stejné jakoby postavu Harryho Pottera hrál blonďák. Další věc jsou kostýmy. Spiderman není výjimkou, mnoho komiksových filmů vynechává kostýmy hrdinů aby ukázaly hollywoodské krasavce (Wolverine, Thor, apod.). Ale nechápu proč Spiderman má svůj typický kostým, kdežto Electro (a mnoho dalších) svůj nedostalo. Takovéto detaily dělají velice špatný dojem hlavně fanouškům komiksů. A co si budeme, v dnešní době je jich mnoho a ne jenom v Americe. A co se týče zbytečných romantických scén, k tomu se raději vyjadřovat nebudu, neboť i tak mám dost vysoký tlak. ()

Teryyy

Opět krásná "Marvelovka", tentokrát podpořená opravdu vydařeným 3D efektem. Zážitek z filmu v kině se tím musím říct o hodně pozvedl. Proto raději zůstávám v iluzi a nebudu si ho pouštět na klasické televizi. Druhý díl "The Amazing Spidermana" je daleko svižnější, než ten první a i o poznání vtipnější. Film je určený sice pro mladší publikum, ale dospělého určitě neurazí. Mě potěšil. Jak herecké výkony, tak hudba, kamera i nový "záporák". Vše hodnotím kladně. ()

Fajung

Jednotka sa mi na moje počudovanie páčila /75%/, a preto som vstupoval s určitými očakávaniami aj do tohto pokračovania. Príbeh je klasický bez pavučiny, do ktorej by ste sa mohli zamotať, čo je trocha škoda. Režisér ubral v dvojke z napätia a vsadil viac na sentiment, čo podľa mňa vyšlo na škodu. Po audiovizuálnej stránke je, ale film v dobrej kondícii to sa musí uznať. "Ctihodný občan" Elektro bol vynikajúcim ťahom a držal celú pavučinu filmu pokope. Druhý spiďo bol tak pre mňa príjemná, priam typická sobotňajšia oddychovka, avšak bez výraznejších sekvencii, ktoré by ma dokázali nadchnúť. 65% ()

Ace.A.T.L.

Asi jako jednička. Snaží se ohromit efektama a vycucává to poslední možný z nečeho, co už je probraný několikrát tam a zpět. Ani efekty to nezachrání. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Hadravinho

Jedinej prinos tohodle dilu je snad akorat to, ze se da sledovat v hádéčku... Jinej horsi herec, stale stejna sablona deje. V pulce jsem to vzdal... ()

Ironhead

Slabsi 4 hvezdicky. Neni to dokonale, ale pro mne je to o uroven lepsi, emotivnejsi a zabavnejsi nez filmy o Spidermanovi od Raimiho. Od nehoz se mi paradoxne nejvic libil az treti dil, ktery je tu hodnoceny jako jeho nejslabsi :_) ()

Radek273

Je až k neuvěření, jak strašně moc lze zmršit tak výborně rozjetý film. Znovu rozpracované téma Spiderman mělo jak v prvním, tak i v tomto díle suverénně našlápnuto k natočení alespoň 5ti dílné série, která by měla šmrnc a byla obrovským diváckým tahákem. A co z toho zbylo ?? ()

listo

Já bych snad i pochopila, že někdo natočí po stodvacátépáté ten samý prostoduchý příběh, protože na tom jednoduše vydělá nějakých pár desítek mega. Jenže, když po stodvacátépáté budete vyprávět tříletému dítěti pohádku o Karkulce, dítko sice bude dychtivě poslouchat, vy ale budete tu mrchu červenou z duše nenávidět. Tak je to i se Spidermanem, on nemůže být ani při sebelepším zpracování amazing, on je otravný. Bavit se u něj mohou jen děti nebo skalní fanoušci dobrosrdečného a trochu upatlaného mutanta. ()

bonovox

Podobne priemerné ako jednotka. Akčné scény sú jediným dôvodom prečo to dopozerať do konca. Garfield sa absolútne nehodí do kostýmu spider mana. Pozitívom je účasť Jamieho Foxxa (aspoň si slušne zarobil) ()

KennyJ

Můžu s klidem říci, takhle nepovedený film od marvelu jsem ještě neviděl. Efekty dobré, akce slušná, ale k čemu to když děj je nezajímavý a nudný. Předchozí verze s Tobey Maguire byl rozhodně zajímavější a akce a efekty zde byli také povedené takže podle mě určitě lepší volba. PS: Jenom doufám, že nikoho nenapadne natáčet i 3 díl této nepovedené serie. ()

alexwill

Amazing Spiderman je propracovaný a hrozně moc energický akční film. Takhle má vypadat zpracování komiksu. Co se týče audiovizuálního zážitku tak to byla slast (což dnes už u většiny filmů), příběhově, nebo spíše, zápletkově se mi film ale zase tak nelíbil. Spidey je odjakživa sympaťák se smyslem pro humor, má super pavoučí smysly, pavučiny a to svoje houpání z baráku na barák! No ale tím už děj nezachrání. Je to opravdu příliš klišé. Je to dokonalé klišé, což je taky super :D Ale ne ději by se dalo zapracovat. Dobře, když pominu tohle, stále jde o super film. 5 hvězd bych mu dal, ale! ... Ale! Electro je ještě přijatelný, světélkující vizáž mu sedne, je to moderní, je to zajímavé. Ale udělat Rhina jako mecha oblek :D Zklamali jste moje vzpomínky na týpka co byl z půlky nosorožec. Čtení komiksů nazmar! :) Ne zas tak hrozný to neni, ale prostě na 5 hvězd to nevidím. Opravdu mě zajímá co bude příště. Snad nějaké příště bude. Zahlédl jsem křídla :) že by Vulture? Nechám se překvapit ;) ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)