Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

v.indruchova

DObrá pohádka. Najivnější, ale co je to komiks. Natáhlé a někdy předvídatelné, ale já se zas tak nenudila. Bylo mi blbě a zvedlo mi to náladu, tak co si víc přát. Herci působí druhořadě, ale není to tím, čekáme dokonalé ksichtíky a když zjistíme, že hrdina vypadá jako obyč. kluk ze školy, tak řeknem, že je to kravina? ()

Tuty

Když budu ošklivej, tak jediný, co se oproti jedničce změnilo, je účes Emmy Stone (k horšímu). Peníze na tom asi vidět jsou, ale akce je málo nápaditá, sterilní a zdaleka nedosahuje úrovně Raimiho filmů (zejména dvojky), zbytek omáčky kolem Petera a Gwen (i když film pořád vypadá jako komedie o dospívání teenegera Petera Parkera a omáčkou je tu vlastně samotný Spiderman a jeho boj se "zlem"), je minimálně zábavný a koukatelný. Elektro je celkem nezajímavej záporák a nevím, proč do něj obsadili zrovna herce Jamieho Foxxe, to byl tak trochu výstřel do tmy. ()

Eeve

Pre mňa je tento kúsok obsahovo, scenáristicky a kvalitatívne približne na úrovni jednotky. Nudné a nezáživné časti sa striedajú s efektnými, vizuálne výborne urobenými kúskami. Garfield približne rovnako znesiteľný ako v jednotke (to znamená na hraniciach možnosti:), Stone sa mi páčila o čosi viac. DeHaan sa mi spočiatku nepozdával, ale postupne šalejúceho Harryho / Goblina nakoniec zahral výborne. No pre mňa najväčší jewel dvojky jednoznačne Foxx a jeho Electro, spravený naozaj úchvatne. A čo viac, netušila som, že elektrina môže mať takýto zvuk :) Čo nás pozvoľna privádza k opätovne úžasnej práci Zimmera, ktorého soundtrack nielenže dal filmu o stupienok vyššiu kvalitu, ale priniesol aj jednoznačné charakterizovanie Electra - hudobný motív jeho pomätenej mysle, následne zosobnenie jeho "electro" osobnosti do hudby a hudobných vzorcov. Užila som si najmä electro verziu Itsy Bitsy Spider :) fakt milé :) Ehm..no, aby som sa dostala späť k hodnoteniu filmu, v sumáre sa jedná o scenáristicky a dejovo priemernú komiksovku so skvelým hlavným záporákom, s o čosi menej vtipnými momentami a jednou naozaj pre mňa výborne spravenou záverečnou scénou úmrtia jednej z postáv. ()

brasek

Sklamanie! Po úspešnom prvom snímku mierne sklamanie. Príbeh je v podstate nie zlý, je to však akčne špatne prehnané a nelogické (zničenie trafostanice a predsa naskočila elektrina, smrť Gwen veľmi nevýrazná, dispečeri letovej prevádzky vedia kedy sa zrazia lietadlá aj keď im nefungujú systémy...). Záporák Electro je nevýrazný a záver s robotickým nosorožcom je už totálna fraška. ()

belinko

Film nebudem hodnotiť, lebo v 47 minúte som to už neydržal a vypol som ho.. Už pri úvodnej scéne, keď spajdy telefonoval nalepený na nárazník a "akože" sa nič nedeje a má to byť vtipné - som sa bál, že to bude donebavolajúca sračka. A samozrejme - sračka nesklamala. Scená na schodisku s Harrym ma len presvedčil, že sa hollywood zas raz ukázal, jakú blockbusterovú sračku dokáže natočiť. Ako keby sme o ňom niekedy začali pochybovať, že to už zabudol. Preboha, to ale bola sračka... ale no fuj! P.S. Emma Stone sa mi nikdy nepáčila... a ako ja nie som žiaden fešák, hej? (preto sa nehrabem do filmu).. ale aj ten Andrew má fakt neskutočne nesympatický ksicht. A je odporný... a hnusný... možno sa k tomu filmu niekedy vrátim, ale skôr nie... fuj, ty vole, to bolo strašné! Prečo to má preboha 63%?! ()

janinka123

Krásný druhý díl, snad ještě lepší než první. Hlavní dvojice se tam opravdu neskutečně hodila. A ten konec byl dojemný. ()

HellsAngel

Not amazing after all... Nezáživná, neoriginálna a presýtená komiksovka, ktorá jednoducho nemá divákovi čo ponúknuť. Záporák Elektro ako zo zlého vtipu, Harry Osborn je osinou v zadku od prvého momentu a romantická linka Petera s Gwen je zbytočne naťahovaná, v dôsledku čoho v neskorších fázach vyrušuje od relatívne slušne zvládnutých akčných pasáží. Záver mal potenciál, no stal sa z neho iba jeden veľký bordel. ()

PanPyzamo

Amazing Spider-Man 2 má snad jednoho z nejhorších záporáků vůbec. Fakt to je největší mínus filmu. Bohužel tím to nekončí a Harry je zde docela dost o ničem. Příběh je jinak docela dobrý a akční scény též. Jedná se tedy o film, který nevím, zda úplně můžu doporučit, ale spíš ne. Tohle je jeden z nejhorších Spider-Man filmů aspoň dle mého názoru. 6/10 ()

Marsu88

Další klišovitej a naprosto předvídatelnej nudnej film. Prostě typickej Marvel. Jedna hvězda za efekty, což je teda asi to jediný pěkný na tomhle filmu a jemu podobnejch. ()

Adaaamecek

Možná bych tohle nazval i lehce lepším spider-manem něž první díl s Amazing série. Ale bohužel, to neznamená žádnou výhru. Ještě, že to aspoň zachraňuje ten Zimmer. 6/10. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Winster

Ono je to takové akční, takže se na to koukat dá. Ale může mi někdo vysvětlit proč je tam skřet na kluzáku až v 1:57:00? To absolutne nechápu... ()

PTuranyi

Pokračovanie úžasného Spidermana pokračuje v trende všetkých spidermanových sérií t.j. viac, silnejšie a efektnejšie, čím sa znásobuje množstvo nezmyslov na minútu filmu. V tomto parametri našťastie nedosiahol úroveň Spider-Mana vracajúceho sa domov. Takže sme znovu svedkami efektných záberov pavúčieho akrobata, ktorý sem tam utrúsi vtipnú hlášku. Produkcia je perfektná a herci držia kvalitu predchádzajúceho filmu. Škoda len tých klišé a skratiek v scenári. ()

jiberan

Zajímavá akce v Marvelovské podání. Zaujali mě o hodně více 3D záběry (chyběli jenou pohybující sedadla - určitě bude pecka ve 4D kině) než samotný příběh a děj. Spíš mě to přijde starší verze se odlišu, dle mého názoru, poněkud pohádkovější - méně reálnějším podáním.. ()

hloupej

Ne tohle fakt ne! 120 minut naprosté nudy, vše je šíleně protahované, akce a reakce co nedávají vůbec žádný smysl. Pár scén efekty vymazlených film nespasí. Opravdu blbost. Herecké výkony strašlivé. Ještě nikdy jsem neodcházel z filmu vyloženě nas*aný, dneska poprvé. ()

jarmil8

Technicky výborně zvládnuté, 3D poutavé, ale film je to sterilní a chladný, a to se může Spiderman třeba ufňukat k smrti a se mnou to nehne (nebo možná pak terpve ano). ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)