Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

MorraEddie

Tentokrát půjdu rád proti proudu a dám 5*. Nechápu to nízké hodnocení,nejspíš už jsme všichni tak trochu rozmlsaní komiksovými adaptacemi jako je nový batman,nebo filmy od Marvelu. Ale Spider Man je určený pro všechny,ať už jste děti či dospělý. Andrew mi jako Spider man sedí,mám rád jeho pojetí puboše,který si i ve vážných situacích udělá chvilku pro vtípek. Celkově mě příběh bavil a rozhodně mě nenudil,ba naopak mi film utekl závratnou rychlostí. Akce i efekty jsou super a co se týče zbylého castingu,tak to jsem bez výhrad. Všichni působí přirozeně a i když to není zrovna na čistých 5* nemohu jinak,protože Spidey si prostě takové nízké hodnocení nezaslouží. Vždyť je to první super hrdina ke kterému jsem se dostal a nikdy bych na něj nedal dopustit. ()

pavla.o

Co si budem namlouvat. Příběh byl levný, no ale to už je tak u komiksovek pravidlo, žejo. Na scénu v letadle si asi pozvali kameramana z mateřské školky, jinak si tu příšernost nedovedu představit. Každopádně... Tohle je Spiderman, jak já si ho představuju, aspoň podle těch pár komiksů, co jsem četla. Při honičce na začátku filmu jsem se neskutečně bavila a to je, myslím si, zrovna u tohohle hrdiny dost stěžejní. Ale samozřejmě čím víc příběh progredoval, tím méně příležitostí zasmát se bylo, a snad uplně poprvé se stalo, že by mě nějaká scéna v marveláku upřímně zaskočila. No uvidíme, jestli si to scénáristi dalším dílem nepo**ou. ()

Windik

Určitě lepší než jednička. Nicméně z traileru jsem čekal víc akce a hodně mě to zklamalo. Není špatný humor hlavního hrdiny , aspoň se zasmějete , ale prodlevy mezitím jak se nic nedělo mě doslova ubíjely , rozhovory hlavních aktérů místo bitky nedávají u tak obyčejného děje moc smysl. Jednu hvězdičku za efekty a jednu za překvapivé úmrtí , které mi udělalo fakt radost , zbytek filmu stál za nic. Nedoporučil bych a netuším kde nahrabal svých 70%. ()

Richi007

Jak začít? Ještě před filmem jsem si nechtěl kazit dojem tím, že se kouknu na hodnocení a komentáře a nenechám si o něm od někoho mluvit, ač se dva lidi o to pokusili. Šel jsem tedy zvědavý a nadšený do kina a hned od začátku jsem měl radost, ale ta náhle skončila asi v půlce... no nechce se mi to vypisovat, takže dáme to formou kladů a protikladů. Klady: výborně zpracované efekty do detailů, ze kterých jsem byl plně nadšen; dobré téma a námět; dobří herci, ale ne perfektní. Protiklady: moc dlouhé a některé nudné pasáže; moc romantického řešení - to prostě do sci-fi nepatří. Sečteno a podtrženo: Průměr za tři hvězdy. P.S.: tentokrát mě nevadil ani dabing. P.S.2: kdo se těší na trojku? ()

Synesis

50% vic ne. on je nesympatickej, *spoiler* zabijou jedinou zajmavejsi postavu a proste nemam rad vsechny ty spidermeny. zvlaste kdyz je porad tocej dokola skoro stejne jen v jinem pozlatku ()

Charlie.Harper

To ten Spiderman toľko zarába, že sa im oplatí produkovať jeden nezmyselný diel za druhým? Raimiho pavúčí muž je originalitka ktorá mala príbeh a hlavne nebola nudná. Amazing Spiderman 1 bol neoriginálny, ale zato táto dvojka tá už bola aj nudná. Napriek perfektným kamerovým záberom a dynamickej akcií si z filmu nepamätám jediný dobrý moment a absolútne ma nezaujímalo čo sa s postavami stane. Už som to spomínal viac krát, ale spomeniem to znova.. Man of Steel odštartoval novu éru komiksákov. Tie zábery a tá dynamická kamera to všetko sa začalo používať v komiksákoch od kedy vyšiel Man of Steel. Raz darmo na nového Supermana nemá zatiaľ nič. Na stručné zhrnutie nového Spidermana si dovolím použiť citát Samuel L. Jacksona z filmu Django, novy Spiderman mi chýbal ako mi chyba kameň v topánke. ()

RomaS

I když nový spajdíí byl další úžasná podívaná a občas i pobavil, nenabídl už nic nového. Přijde mi už jako několikátý recyklát vztahů, motivů a emocí, které jsme už v podobném, ale jiném úhlu viděli dříve. Kdyby šlo jen o to, rozumím a snesu to. Je to Spiderman a musí se držet nějakých mantinelů. To co mi ale vadilo nejvíc byly záporáci. Přesto že Electro byl vizuálně výborně zvládnutý, jeho charakter byl zoufalý. Jako hlavního oponenta Spidermana mentálně narušeného autistu nedávám. Stejně tak motiv obou proč z pavouka dělat sekanou byl přinejmenším chatrný. Tady se mělo přitlačit na pilu a přidat více emocí. Když přimhouřím oko ještě nad několika logickými nedostatky, nemůžu už nic dalšího vyčítat. ()

misiaq

inu ako restart Spider-mana by mali scenaristi trosku viac zapracovat na scenach. I ked restart sa viac priblizil ku kreslenej predlohe od Boba Richardsona z 90tych rokov a Garfieldov spido je uveritelnejsi ako ten Tobyho Maguiera, chyba tomu nieco viac ako poletovat z budovy na budovu a riesit 2,5 hodiny romanticku zapletku. ()

cobislav

Celou dobu to bylo tak nějak docela dobré. Poměrně vtipné a zábavné, nenudil jsem se u toho. Pro mě nečekaná a velice potěšující smrt Gwen, to ale pro mě postavila ještě na vyšší stupínek. Ovšem závěr, který dává všem občanům NY novou naději v lepší zítřek moji spokojenost opět utlumil. Jo a ještě by Spider mohl nabrat nějaké to kilo na svalové hmotě. Předsi jen hrdina co zachraňuje město, by neměl vážit 50 kg i s postelí. 69% ()

paradoxman

Proč musím pořád čumět na kraviny. Proč to vždycky dokoukám. Proč to někdo vůbec točí. Proč na to ještě píšu recenzi... ()

marekspanel

Opět v rámci žánru absolutní spokojenost, jako s prvním dílem. Byť pár logických nesmyslů se objeví, prakticky hned v úvodní scéně s letadlem, ale jinak velmi zábavný. Film si jakoby nehraje na něco velkého, hodně sympatické obsazení, opět lepší a stravitelnější než Raimiho spajdr. Výkon hlavního hrdiny je v těch vážnějších pózách uvěřitelný, není přehnaný, tak jak mu to vlastní um dovolí. Emma Stone je skvělá a dohromady tvoří opravdu hodně sympatickou dvojici, kterým to prostě moc přeju. Pár opravdu povedených momentů, které nejsou sakra laciné, jak tady hodnocení všeobecně napovídá. Jamie Foxx je lehce kuriózní, ale taky dobře obsazený. Prakticky nikdo tam nevadí, nepřekáží, děj má spád, je vtipný i vážný, akce je tak akorát. Mě se to prostě mnohem víc baví než předchůdce v červených číslech. ()

TheBrain

Ako môže dostať kapitán homokláda lepšie hodnotenie ako tento spiderman? veď toto je taká nostalgická klasika...isto ma to svoje mušky, ale na to kašlať, ja som sa zabával... Dobre malo to svoje panelákové chvílky, nedostatky a nebolo jasne pre aký vek je to nastavené, ale aspoň celý film nerevali ako v prvom spidermanovi ()

FantoMaSk

Amazing Spiderman 2 v trailerech lákal na akční pecku letošního roku, a pokud jde o akční pasáže, opravdu není co vytknout – přehledné, mnohdy dlouhé záběry bez střihu, epický soundtrack Hanse Zimmera – opravdu lahoda pro oko (a uši). Od prvního dílu se dál posune i příběh, takže teoreticky vše nastavené, jak má být. Jenomže celým filmem se prolíná něco nepospatelného, co zážitek jaksi sráží dolů. Ať už jde o divně napsanou postavu Electra, nebo Rhina, který jakoby vypadl z úplně jiného filmu, nebo o prazvláštně rozehraná romatnická linky, která sice vyústí do emotivního a nečekaného finále, ale až po zbytečně roztahaných epizodkách, které jen prodlužovaly intervaly mezi akčními sekvencemi, které jsou prakticky to hlavní, proč se na film vyplatí koukat. Trojice záporáků, ze kterých dva dostanou jen minimum prostoru, filmu myslím spíše škodí. A Andrew Garfield je starej (což je v close-upech už docela vidět a jsem moc zvědav, jak tohle ošéfujou ve třetím díle). Emma Stone taky nikdy nepatřila k mým favoritkám a i když tady je otravná spíše méně, než více, na adorování to pořád není. To je ale možná pouze můj vnitřní problém, takže pokud chcete vidět pěkné triky a akční sekvence, Spidey 2 ano, ale pro příště by to mohlo odsejpat mírně rychleji. Ty čtyři hvězdy jsou slaboučké a opravdu s odřenýma ušima. ()

Rodriguess

prekvapenie ze velmi zabavne to bolo, na tych 142 som cakal miestami nudu ale ako ma to vtiahlo do deja, tak som az do konca vydrzal uplne pozorny, vizualna stranka skvela aj zaver bol vyborny , nie klasicky happy end. ()

david666

další zbytečný spiderman - ukecaný, s neustále něco řešící ústřední dvojicí. Ani ty akční scény nic moc. Záporák Electro už totálně nudný. ()

cici24

Jednička nebyla nic moc, tak jsem se druhého dílu trochu obával a odsouval jsem ho celkem dlouho. O to větší však bylo překvapení. Film je více méně velká romance a sledování psychologických profilů hlavních postav. Prostě a jednoduše se dotýká všechních starostí a komiks případně zápletka je až v pozadí. Určitě to není na škodu, prostě jak je teď moderní říkat, Spiderman dospěl. Na začátku jsme někde v pubertě a na konci v tvrdé realitě, která dotvořila charakter Spidermana. (Záporáky nebo akci si nějak moc nevybavuji:-) ()

FOndra

Neskutečná nuda stejně jako jednička...Spidermanové od Sama Raimiho jsou uplně jiná liga ... Webbova série zdá se mi nejslabší ze současné komiksové filmové nabídky .... ()

enter.

Já jsem se bavil více než u prvního dílu. Samozřejmě se tato série nevyrovná původním filmům se spider-manem od režíséra Sam Raimi, ale pokud se nebudu snažit srovnávat tyto filmy, tak se celkem pobavíte. Hned při úvodní akční scénce jsem si myslel, že film bude pěkná „trapárna“ (když si spider-man vyloženě honičku úžívá, prodlužuje ji a přitom ohrožuje tisíce lidí na životech), ale postupem času jsem se začal celkem bavit (například nachlazený „spíďa“ v obchodu). Je pravda, že příběh je trošku „klišé“, ale po vizuální stránce je film opravdu perfektní, takže ty romantické scénky nějak přetrpím. Škoda je, že tam hrají nesympatičtí herci (kromě herečky Emma Stone). Můj názor tedy zní, že mě film celkem příjemně překvapil a nějak extrémně jsem se ani nenudil (až na pár chvil), takže bych film klidně doporučil všem, co mají tyto „fantasy“ filmy rádi. ()

rigby

Vizuálně dokonalá podívaná, ale uvnitř se skrývá jen velká prázdnota. Primitivní příběh, který je neúnosně prodlužován, tklivé scény pro náctileté divačky, pár blesků. Přijde mi, že už delší dobu se vaří pouze z vody a chybí nějaká přísada, která by to trochu oživila. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)