Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Největším úspěchem skupiny Strange Fruit byl festival Wishbeach 1978. Dvacet let poté se hráč na klávesy Tony rozhodne vzkřísit zašlou slávu a doplnit značně prořídlá konta tím, že uspořádají koncert. Tony zatím pracuje jako dealer kondomů na Ibize a jeho práce chce změnu. Zbývá už jen přesvědčit zbylé členy kapely. Baskytarista Les zase zahradničí, ale rád by se vrátil do starých dobrých časů. U zpěváka Raye to také nebude problém, protože ten uvítá možnost, jak se ztratit před svojí žárlivou manželkou a Brian, který hrával v kapele na kytaru, je určitě nenechá na holičkách. (Bonton Home Video)

(více)

Recenze (96)

misterz 

všechny recenze uživatele

Jednou z najzaujímavejších udalostí v živote chlapa je, keď chytí druhý dych. Partička muzikantov, s ktorými sa po rozpade ich kapely život nemaznal, to po rokoch na staré kolená skúšajú znova... Zo snímku srší veľká miera optimizmu a dobrej nálady, to je zároveň aj jeho najväčšie pozitívum. Aj keď samozrejme, potešila ma aj výborná muzika. Síce som si na typický suchý britský humor musel zo začiatku trocha zvyknúť, ale potom mi už úsmev z tváre nezmizol až do samotného konca. Veľká spokojnosť. 75/100 ()

SonG 

všechny recenze uživatele

Dost oldschoolová podívaná, která neztratí svou krásu ani po 13 letech po premiéře. Díval jsem se hlavně kvůli Billovi Nighymu, který mne zase moc potěšil, a dovolím si říct že předvedl excelentní výkon, přirovnal bych ho k výkonu z Pirátů na vlnách. Z filmu úplně dýchá atmosféra 70. let, ale dovolím se tvrdit, že v dnešních moderních dnech působí dosti omšele. ()

Reklama

arcticsky 

všechny recenze uživatele

Nesmírně vtipný hudební film o návratu jedné hardrockové sedmdesátkové kapely po 20 letech. Všelijakými životními neúspěchy, fobiemi a vůbec psychickými problémy i alkoholismem stíhaní padesátníci se snaží seč mohou zapadnout do měnící se hudební scény. O geniálním Billy Nighym jako frontmanovi kapely ani nebudu psát - to se musí vidět! Ani trochu přepálený happyend s cajdákem mě neodradil od nejvyššího hodnocení. Jistě se k tomuto filmu rád vrátím. ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Zábavná hudební komedie o kdysi slavné skupině Strange Fruit, kteréžto členové se po mnoha letech pokusí dát opět dohromady a uskutečnit comebackovou koncertní šňůru. Film nabitý bigbeatem a rockem + zábavné dobrodružství prožívané na koncertní šňůře. Život rockerů se vším všudy - cestování, ženské, nabité sály, rockerské kecy atd. atd. Nechybí ale ani lidský rozměr - nové i z minulosti nedořešené probémy členů kapely osobní ale i společné. Závěr filmu je zemocionalizován příchodem Bryana na pódium, tato scéna je znásobená nádhernou skladbou "The Flame Still Burns". Zábavný film. ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Rozhodně příjemná podívaná z hudebního prostředí. Na filmy jako Doors, Škola rocku, Rocketman a další vydařený kousky, tohle ovšem nemá. Nemá to takový správný koule, jak bych si představoval. Taky to pravděpodobně natočil rejža, kterej toho moc o muzice a o fungování kapel neví. Comeback slušnej s dobrým hereckým obsazením, ale chyběly mi chytlavý songy a věruhudnost... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (8)

  • Film získal roku 1998 cenu Fennecus Award v kategorii "Nejlepší píseň" za píseň "The Flame Still Burns" (Plamen stále hoří). (Lynette)
  • Velké davové scény z koncertních vystoupení se natáčely tak, že byl najat pouze 20 členný kompars představující fanoušky, který byl ve finální podobě digitálně upraven. (Lynette)
  • Na soundtracku zpívají i herci z tohoto filmu, např. Hans Matheson nazpíval song "Live for Today" (Žít pro dnešek). (Lynette)

Reklama

Reklama