Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

MáŠa

Není to zlé. Ale ani dobré. Takové prostě průměrné. Člověk se párkrát zasměje, ale jako celek to působí nevyváženě a zbytečně. Občas dojde k velkému skoku v rámci děje. Dějově by to chtělo víc sevřít ()

Morholt

Zbytečné pokračování o ničem, které nemá vtipu ani co by se za nehet vešlo a jehož smysl mi uniká. Ale nejspíš chtěl dát Polívka touto formou najevo, že za krachem jeho podnikání není neschopnost, ale naivita a důvěra v lidi a on je jen dobromyslný trouba, který má všechny rád. Jenž tohle Ti Bolku nežeru a evidentně nejsem sám. 10% ()

Tommassi3

"Bohušu, nepíj !! Vždyť nepiješ !!" - "Co nepíj ?? To mi doporučíl doktór.." - "Jaký doktor ??" - "Zahradník !!" - "Ale vždyť to je advokát !!" - "Doktor jak doktor.." ;) Podobný případ špatné divácké optiky jako u druhých Sněženek a machrů.. Zpověď smutného klauna.. ()

argenson

K pousmání je snad docela podařené entrée Miroslava Donutila, jenže to je asi minutová sekvence těsně před koncem filmu. Zbytek je bezkrevná, bezzubá, beztvará blbost s naprostou absencí děje. S nesmyslnými a samoúčelnými epizodami typu Karel Gott. Hvězdičku přihazuju za občasné podařené exteriérové záběry a se sentimentem vzpomínám na první díl. Proč, Irenko, proč? ()

corpsy

Zbytočne čakali tvorcovia na čele s Bolkom Polívkom tak dlho. A za to zaplatili daň. Kritický neúspech filmu je vcelku zaslúžený, dalo sa čakať, že nedostižný originál je predsa len méta, ktorú nemožno dosiahnuť. Avšak aspoň skúsiť to mohli. A ako hovorím, o dosť skôr. ()

Marsik

Já jsem vlastně mile překvapen, protože jsem čekal průser podobný Bony a klid 2. Ano, jiskra a humor z prvního Bohuše už nejsou takové, ale pokud přihlédneme k tomu, jak pokračování kultovních českých filmů hrůzostrašně dopadají (viz. Sněženky či Bony a klid), tak Dědictví 2 si vedlo velmi dobře. 65% ()

Tryskomyš

Stále jsem doufala i přes velkou kritiku mých známých, že to nebude tak hrozné. No není to úplně blbé, ale je to dost blbé. Nemá to šťávu ani moc děj. ,,Co mi tady kúříš, nekuř mi tady. Nekuř mi kurva tady. A nad kulečníkem.´´ ()

schizmo

Dělat generála po bitvě umí každej a u nás zvlášť. Ale tak nějak se nemůžu zbavit pachutě nad předtuchou, že pokud se někdo pokusí udělat Dědictví 2, půjde o solidní průser. To jsme asi věděli všichni. Že ale půjde až o takovej provar, to asi nečekal nikdo. Nemá moc smysl se nad tímhle rozepisovat, z toho vedou jen dvě cesty - buďto se na to vůbec nedívat a uchovat si tak krásnou vzpomínku na původní díl nebo z edukativních důvodů se na to podívat, ale pak nepíčovat, že jsem vás nevaroval. Tohle nemělo nikdy vzniknout, už jen z úcty k původnímu filmu!!! ()

fannah

Doufám že ten film zas všichni neshodí při prvních 138 nízkých hodnoceních druhý den po premiéře.. uvidíme.. ()

NinonL odpad!

Půldruhé hodiny recyklovaných fórů z původního Dědictví. Tentokrát ale vůbec ne legračních, nýbrž trapných. Děj o ničem a totální ztráta času. ()

SaNcHeZ_cz

Ne, promiňte ale tohle tedy vážně ne. Dědictví II zkrátka nefunguje. To, co Sedláček dotáhl do kin, vystačí tak maximálně na dva tři docela dobré vtípky a opravdové minumum opravdu slušných momentů. Zbytek je ovšem snaha o to oživit a zvážnit jakýsi uměle nastavovaný příběhový zvrat, kdy se z upřímného ale poněkud jednoduchého vesnického bohéma stane politováníhodný ubožák. O nepravděpodobných, nelogických a do očí bijících učelných hovadinách (jako je deus ex machina návrat Dr. Ulricha) ani nemluvě. Pokud je tohle způsob, jakým legenda porevoluční kinematografie, tak je mi odkazu Bohumila Stejskala docela líto. ()

Paxxx.cz

Daleko horší pokračování než v případě sněženek a machrů. Postrádalo to především vtip, jednička byla plná kultovních hlášek a momentů, ale u tohodle se člověk max tak 3-4 pousměje. V příběhu jsem žádný hlubší smysl nenašel a tak tohle pokračování považuji za zcela zbytečné. Polívka a spol. chtěli jen vydělat prachy a přiživit se na slávě prvního filmu...15%. ()

ivishka

Snobský život ve kterém se nachází učiněný buran Bolek Polívka - teda Bohumil Stejskal je naprostým kontrastem, který doslova bije do očí... Nejen, že si sám hlavní protagonista zahrál vlastně sám sebe na své vlastní (už několikrát propité) farmě a v restauraci (kde marnil čas i Zděněk Pohlreich), ale vlastně se od toho dříve vyhublého prazvláštního chlapíka z prvního dílu nějak nelišil. Musím podotknout, že já sama aspiruji na blázna roku, když takhle riskuji a koukám na takové nesmysly. Bohužel se filmem nenesl ani pověstný duch "nostalgie" z předchozího - alespoň trochu trapno-vtipného - dílu (pěkně po česku, jak to my zlomyslní občané naší země máme rádi). Jediné co film zachránilo byl občasný vtip (nijak inovativní) typu: "...však já jsem vašu p**u taky neviděl a věřím, že ju máte...". Film měl údajně zachránit Karel Gott, který se doslova "snesl z nebe jako ten pravý bůh" a kdysi dávno oprsklá a spontánní Dagmar Veškrnová-Havlová s dialektem, který se k jejímu dnešnímu (jak to říct) postavení vůbec nepasuje. Pokud tento film sledujete s tím, že si připomenete dřívější časy, tak jste na omylu. ()

kobejn odpad!

Ukázka tvůrčí nemohoucnosti a impotence. Sranda jak ve svý době hanobili původní Dědictví, který je několik světelných let daleko od tohodle. Jenže tady se nic nezmění, todle bude furt shit. Ještě, že se toho Chytilová nedožila, myslím, že by se jí z takovýdle sračky chtělo blejt. ()

Ellmariachi

První děditství bych já osobně přiřadil k parádně prokalenýmu víkendu. Byla spousta zábavy, alkohol tekl proudem a ženský byly veselý. Druhé děditství je spíš pracovní týden po. Tak nějak se furt vzpomíná a je ve vás stále ta sladká chuť z předešlých dní. Jenže víte, že vše je za vámi a zbývá už jen šeď dnů všedních. Stále jsem věřil, že i zde přijde pátek a další veselej víkend. Jenže tak nějak nic. Úsměvných momentů pár ano, ale legendou se nestane určitě nic. Celé je to prostě spíš nudné a zbytečné. Jako třeba čtvrtky... 50 procent a třetí hvězda jen z úcty k Bolkovi, protože on herecky opět výborně. ()

Vyrida

Pokud si film pouštíte s očekáváním, že zažijete minimálně stejnou srandu jako u původního filmu, tak si rovnou ušetřte svůj čas. Původní dědictví považuji za jednu z nejlepších natočených českých komedií. Bohumil Stejskal byla na míru sepsaná postavička panu Polívkovi, ale čas nezastavíte a podepsalo se to i na tomto fiktivním charakteru. Za celý snímek sem se zasmál pouze dvakrát, což je pro komedii hádám dost špatná vizitka. Film hodně dojíždí právě na nálepku oficiálního pokračování kultovní komedie a potěší jen fakt, že se podařilo přemluvit drtivou většinu žijících lidí z prvního filmu, aby si svou roli zopakovali. Znalcům ani neunikne opravdu spousta narážek a scének odkazující právě na lepší první film, což mě upřímně potěšilo i když to bylo mnohdy pouhé vaření z vody. Z nostalgie a ze statečnosti všech zúčastněných, kteří se do toho projektu pustili i když se dalo čekat, že to bude průšvih hodnotím dvěma hvězdičkami. ()

Siegmund

Zcela uměle a účelově vytvořený nic neříkající film, který unavuje nesmírně dlouhými vycpávacími scénami. Je opravdu únavné neustále sledovat Polívkovo popíjení. Z lingvistického hlediska je film zajímavý tím, že je z velké části v nářečí. ()