Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

troufalka

Tak už vím na co umřela Věra Chytilová - viděla to a nepřežila. Došla jí všechna sprostá slova (a že jich uměla!!). Nahrnuté scény bez ladu a skladu a hlavně bez vtipu. Tak si říkám, za co se jí chtěl Bolek asi pomstít ...? Zřejmě za nic, jen potřeboval nějaký větší obnos, aby zachránil olšanskou farmu. Smutné. ()

Ded@M@tes

Kdo neviděl neuvěří, ale radši nevidět, jen tak si aspoň zachováte pozitivní první film a nebudete si do toho plést ubohé pokračování. První půlka vyloženě hrozná až depresivní, sice druhá půle se mírně zvedá a nějaký ten náznak vtipu nezvětší ani neveliké pocity. ( Hodnocení: 3/10 ) ()

Wacoslav1

Kurva to je samý led v té sklenici a žádný chlast v ní! Hmm takže ne. Bohužel je mi líto, že to musím konstatovat, ale nefunguje to. Udělal jsem všechno proto abych si film užil. Chtěl jsem si ho užít. Nedal jsem na nic moc ohlasy. Před kinem jsem se posilnil aby byla nějaká ta zábavná hladina v krvi pak naběhl ke kase a hrdě zahlásil : Jednou na Dědictví aneb KURVA se neřííííká (ty vole těšil jsem se až to pronesu). Pohodlně jsem se usadil v prostřední řadě a vychutnal si mimo jiné trailer na Babovřesky 2 abych věděl jak asi tak bude vypadat absolutní dno České filmové kultury. A pak už jenom rozpačité pocity. Polívka do toho dává všechno snaží se seč mu síly stačí, ale nezakryje fakt, že dějově je to absolutně o ničem a kouzlo se prostě jaksi vytratilo. Celé to stojí na Bolkovi na ostatních je až moc vidět, že se do toho prostě nikomu moc nechtělo a nakonec to jaksi z povinnosti odehráli. Celý je to takový mrtvý nevidím tu to nadšení a živelnost provázející první díl. Tam byla sice dějová linie taky jednoduchá, ale fungovalo to. Tady je příběh rozvinut hned několika směry, ale všechno zůstává nedotaženo. Ne prostě ne nešlape to. Polívka rozhodně pár dobrých hlášek dá, ale i on už místy působí takovým unavenějším dojmem prostě už to není ten Bohuš z prvního dílu. Drží to sice tady nad vodou naprosto maximálně, ale to nestačí. Takže pro mě zklamání na film jsem se docela těšil, ale bohužel se mi opět potvrdilo, že originální staré klasiky by se prostě měli nechat na pokoji a netočit k ním zbytečný pokračování nebo ještě zbytečnější remaky. tohle je určitě vyšší level než ty mrdky co třeba momentálně točí Troška, ale že bych tomu zase zatleskal to sorry, ale to fakt ne.40% ()

gogo76

Ťažký prúser...Toš, já sú Slovák, ale kult "Dědictví" znám naspaměť. O tomhle to nemúže ŕéct nikdo...V titulkoch vidím pri scenári Bolkovo meno a je mi do plaču. Ten, čo v manéži sype jeden fór za druhým vo filme neuspel ani s jedným. Myslím, že som sa raz pousmial, čo je na komédiu sakra málo a na tak očakávané pokračovanie kultu, ktorý poznajú všetci Češi, Moraváci i Slováci je to kurevsky málo. Dva vtipy dokonca ukradol Anderovi z Košic z jeho prvej nahrávky ešte z roku 89!, ale narozdiel od Bolka ich vie predať oveľa lepšie. Dej filmu možno prirovnať k skutočnému životu. Keď už máte všetko, začína sa človek nudiť. Bolek má vo filme všetko, i helikoptéru, ale divákovi nemá čo ponúknuť. Možno bola chyba nechať všetko na Bolkovi, pretože v staršom kulte hláškujú všetci, nielen Bolek. Tu sa zopár postáv vrátilo, ale ostali žalostne nevyužitý. Režisér Sedláček totálne zlyhal. Prísť s pokračovaním kultu chce poriadnu zodpovednosť, ale zdá sa, že to všetci zúčastnení vysoko podcenili. Keby to šlo zmazať, tak to zmažem, aby kult ostal nepoškvrnený. Dva hviezdy za Bolka, ktorého mi bolo ľúto, inak kľudne i odpad. 30%. ()

Xmilden

Čekal jsem to mnohem horší. Film nezanechává vůbec žádný odkaz, prakticky sledujeme jen několikadenní epizodu ze seriálu o Bohušovi. Tam kde původní film nemilosrdně nastavil jizlivé a kritické zrcadlo doby, ve které se odehrával. Tam ten druhý spoléhá jen na vyhaslou grotesknost hlavní postavy. Důvod vzniku filmu je pro většinu naprosto jasný. 30% ()

-bad-mad-wolf-

Bolek Polívka se potřeboval vyzpovídat ze svého současného stavu a nálady, jelikož valašského smutného klauna po šedesátce očividně nejvíce stíhají dluhy, flaša a vadnoucí pověst. "Hrajeme, protože vás máme rádi", řekl sám mistr v průběhu diskuze na Colours of Ostrava 2014 a zřejmě to myslel upřímně, přestože druhé Dědictví nejlépe vystihuje slovo nijakost. Humory nefunkční a na jedničku často okatě odkazující, herci ve svých standardech a paradoxními vítězi zůstávají hudba s kamerou. Navzdory vší pomyslné nezajímavosti a prázdnotě film svůj hořký význam má, ale to ať už si Bolek i diváci přeberou po svém... ()

LiVentura

Lehce komediální melodram... Proč to ostatní haní, mně se líbilo uzavření jedné kapitoly "českého rybníkářského hrdiny"! ()

juta

Dědictí jako takové mám hodně rád, takže byla povinnost vidět i tohle pokračování, kde bylo předem jasné, že o žádný zázrak nepůjde. Zázrak to tedy opravdu nebyl a dalo by se i říct, že tohle pokračování je naprosto o ničem. Bez smyslu pro humor, ani ten děj nebyl průměrný, až teda ke konci trochu zajimavý byl, jinak to nemělo vzniknout. ()

paascha odpad!

Kurva se říká, a při koukání na tuhle píčovinu poměrně často. Asi tak 30x za minutu:-( Neměl jsem se na to vůbec dívat...kurva.. ()

Fiftis

Aj keby mi držali pri hlave zbraň, tak by som nikdy neveril, že by to mohlo prekonať prvý diel z deväťdesiatych rokov. Bolo to dosť slabučké, starý Buhumil už tiež nebol tak zábavný a to myslím aj na pohľad. Jediná scénka, z ktorej som sa schuti zasmial bola, keď Bohušovi povedal čašník, že ten stôl je rezervovaný a Bohuš mu povedal, nech si ho vezme a donesie im druhý. Inak bolo mnoho vtipov strašne trápnych, oproti prvému dielu, v ktorom taký nebol snáď žiadny. Jedna vec je ale pravda. Keby v prvom filme nebola tá nezabudnuteľná scénka v ktorej sa pýta Bohuš doktorky, či verí v boha, ale bola v tejto časti, smial by sa niekto? Podľa mňa nie - je iná doba a iní ľudia. Budem milosrdný a dám priemer. ()

filmfanouch

Tento film vznikl z jediného důvodu- Splatil dluhy za farmu Bolka Polívky. Nemá to ani pořadně děj (Ten je snad až poslední půl hodinu) a to co tady udělali s Vlastou v podání Dagmar Havlové je opravdu tragédie. Přesto jsem se párkrát zasmál ale jednička je prostě fungující řachanda což tohle není. ()

Big Bear

Strašné.. Kurva Sedláčku, netušil jsem že jsi taký hňup... Byl jsem varován, že je to slabé. Ale že to bude tak trapné a blbé jsem netušil. A vlastně, ono to celé bylo hlavně smutné. Jako by to nebyla komedie a volné pokračování dnes již legendárního filmu, ale spíše film o samotném Polívkovi... Nikde nebyl náznak po té původní ironii a narážkách na buranství a snobství... Nefungovalo tu na mne nic, Polívkovo huhňání, nádavky v dialektu, rádoby vtipné hlášky, prostě nic... Duch Dáši byl děsný, děsný byl komparz (že by si zahrála rodinka ve filmu?) , děsný byl všudypřítomný product placement, obtloustlá Čvančarová, náš božský hérec Kája Gott, prostě takhle mohu pokračovat dvě hodiny... Jen doufám, že po dobu co měl štáb vypůjčený ten záchranářský vrtulník, nebyl někde skutečně potřeba.. V případě úmrtí kohokoliv jen proto, že se nedostal včas do péče lékařů kvůli nátáčení této pičoviny, by to kurva byla neskutečně zbytečná smrt...... Celé to tak spíše byla jedna smutná one man reality show o klaunovi, který zestárl a začal pít. Jo a přání na závěr... Lucii Borhyovou už nikdy - opakuji - nikdy - nenechávejte v ničem hrát ! Jedna tableta antabusu je tak akorát. * ()

GilEstel

Bolek měl z jistých (pravděpodobně finančních) důvodů velký zájem na natočení druhého dílu památné komedie Dědictví. To je dost ošemetná věc vzhledem k tomu, že první díl je něco jako národní poklad lidové komedie. Je úctyhodné kolik lidí se snažilo Bolkovi pomoc alespoň účastí v epizodní roli (Lasica, Veškrnová, Donutil, Gott,.....) Žel výsledek je chabý. Ačkoli Polívka je pan herec a i z ničeho dokáže vytvořit zábavu, film jako celek selhává. Neforemný slepenec většinou chabých scének. A ta ze "Stardance" mi vysloveně zabrnkala na nervy. Já se vyhýbám těm přiblblým estrádním soutěžím se škrobenými projevy poroty jak čert kříži, a oni mi to nakonec strčí i do filmu. I s Borhyovou. Kdyby to tam alespoň rozbalil a poslal je s tou soutěží do prdele. Ale to ne. Udělali z toho nejdebilnější scénu celýho filmu. Bolku Bolku, tohle se nepovedlo. Nechci jen hanit. Mělo to i světlé okamžiky. Snad až na tu debilní scénu film není vysloveně zlý. Jen je prostě špatný. Promiň Bolku. Asi sis měl najít lepšího režiséra. 45% ()

S.Quentin QUALE

Tohle se nemělo stát. Opravdu je na tom český film až tak špatně? Jedny z nejdelších dvou hodin letos. Dvakrát jsem se zasmál, díky bohu za to, jinak by to byl odpad jak vyšitej. 20% ()

Vančura

Strašně zbytečný a nevtipný film, kterému by bylo nejlépe obloukem se vyhnout. Sledovat celé to defilé výborných herců, kteří jsou nuceni odříkávat své debilní repliky, je vyloženě skličující - scénář je jedna velká ubohost, která parazituje na divácké popularitě jedničky a která nemohla vzniknout z jiných než komerčních pohnutek. Za sebe vážně nemám radost, že svůj odsudek k tomuto filmu musím konstatovat takto nevybíravými slovy, ale mám rád, když se věci nazývají pravým jménem. Tento film nikdy neměl vzniknout. ()

Peytl

I ne příliš skvělý film se může státi kultovním, oblíbeným a vesměs hromadně sledovaným a kladně hodnoceným, pakliže náhoda a osud chce, že se trefí do té správné nálady obecenstva, potažmo doby... je to o štěstí, nebo o notoricky známé klice z prdele. Mno, již kurví praděd u mě neměl na marihuaně ustláno a tento potomek je spíše klasickým zkurvysynem. Vůbec jsem neměl v plánu hanět, spíše jsem chtěl býti tolerantním, mozekměknoucím dobračiskem, leč nebylo mi přáno. On ten Bolek je pořád bezva smutnej kašpar, tedy pokud pominu prvních šílených zhruba dvacet minut, to jsem se opravdu musel nenavoskovanou běžkou mlátit přes hrb, abych byl schopen pokračovat ve sledování tohoto paskvilu, ale sám to nezachrání... Goldflam? Pecha? Ani hovno! Málokterý snímek shořel na tom, že v něm přebýval nějaký protagonista... ovšem korpulentní Čvančarová, nateklý Heřmánek, vyzuna Chýlková, Veškrnová se svým šikmookým liftingem, vypité tlamy Rychlík se Zatloukalem, Herr Gott alias Karel Bůh a za ním v závěsu Cihlakcihle Čenský, Harapes aúúúú, Borhyová hehe a rómská princezna a postrach exekutorů Erbová... to je mančaft na jasnej sestup do pralesní ligy. Nehledě na to, že vidět ještě jeden moravský kroj, požadoval bych, aby mi megery z Východu začaly onikat. Inu, ne každá Polívka se povede a stane se gurmánskou a vyhledávanou modlou, což je zcela evidentní zde, tak i v podobném buranském stylu, kdy ogaři v reklamě na vidláctví redukujó do vaničke, Pane, ty to vidíš! Zde se sliní naprosto z jiného důvodu. Navíc byla i Irénka a nějaký zamlžený šoust s viagrou, kurva, to byl džouk! No, kdo nám přebýval je známo, a co nám chybělo? Jakýkoliv příběh, nějaká dějová linka, snad by stačila i jen kontura, náznak... při sledování jsem měl pocit, že každých pět minut usínám a přicházím o těch deset klíčových. Nesmysl, co? Přesně! Po skončení a překontrolování velitelského času na atomových přesýpačkách ale vyšlo vše najevo, celá ta krutá pravda, ... byla to neskutečná píčovina. ()

pornogrind

Kurvahošigutntág je pro mě kult a jedna z nejlepších českých komedií. Věděl jsem, že pokračování po x letech nemůže přinést nic dobrýho. Což potvrdily ohlasy a recenze mých známých co film tenkrát viděli. Zdejší hodnocení taky jasně mluví za své. Úspěšně jsem 7 let odolával, ale nakonec stejně zvítězila zvědavost. Popravdě jsem to čekal daleko daleko horší. Nadruhou stranu fakt nejde o nic světobornýho. Spíš bych řekl, že jde o naprosto vyhozený prachy a naprosto zbytečnej film. Těch 102 minut jsem bez větší újmy přežil. Tím pro mě ale Kurvaseneříká upadá v zapomnění. ()

mzss1

|90%| Shlédnuto v kině. Kino jsem nějak moc neplánoval, čekal jsem, že to nebude nic extra, ale nakonec jsem vyrazil. Je třeba dodat, že původní film, původní, stará dobrá klasika Dědictví aneb Kurvahošigutntág je pro mě nezapomenutelná česká komedie. Kdo nemá rád Polívku nebo i humor, tak to pro něj není. Mě Polívka nevadí a obzvlášt v této roli dokáže zahrát skvělého a typického burana se spoustu hlášek atd. Tohoto pokračování jsem se dost bál. Čekal jsem, že to bude typický hloupý český film poslední doby páč moc dobrých českých filmů se za poslední dobu bohužel netočí. Říkal jsem si, že to Polívka bude zachranovat jen tak tak a i jsem mu moc nevěřil. Říkal jsem si, že bude takový rozumnější a ne takový blázen jako v původním snímku - to jsem se ale dost mýlil, což je teda sakra dobře. Jeho postava byla stejná a v některých scénách snad ještě šílenější. Hlášek zde bylo mraky, Polívka perlil jak o život. Takže největším kladem tohoto filmu je Bolek Polívka, takže vše se točí okolo něj. Ale nutno i dodat, že zbytek herců a scén bylo též dobré, takže celkově jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Nevím jestli je to nějak extra z mé strany objektivní, ale na to já z vysoka kašlu, zhodnotím podle sebe jako vždy a je to. Celkově má film dobré herce, jejich postavy, vše je celkem jednoduché, jen konečná zápletka na konci je tak trochu neořešená, kdy přijde menší zvrat atd, ale to je asi tak detail. Ještě tak by to chtělo více si zapamtovat scény a hlášky, ale holt jsem to viděl prvně, klasikou se to určitě nestane, ale věřím, že si to pustím ještě hodněkrát. Herecké obsazení je na tom teda dobře. Bolek Polívka snad překonal sám sebe, tady není co dodávat. Dagmar Veškrnová-Havlová se zde občas objevila jako duch Vlastičky - takže to byly takové úsměvné scény. Arnošt Goldflam mě zde bavil, zahrál svůj standart, byl v pohodě. Ivana Chýlková, stejně jako v původním filmu hodně nesympatická, ale zahrála to dobře. Potěšili i herci Jitka Čvančarová, Jiří Pecha atd. Cameo Karla Gotta se mi líbilo, rozhodně potěšilo. Mrzí mě, že se zde ale Miroslav Donutil moc neohřál, měl zde ještě menší cameo než ten Gott, ale nevadí. Hudba taková normální, moc zde nebyla a ani jí zde teda nebylo potřeba. Úvod začal mírně, zajímavě a po pár minutách, kdy si Polívka přihnul k alkoholu, se to teda pěkně rozjelo. Tempo jeho hlášek a šílenosti jeho postavy narůstalo ohromnou rychlostí, takže při skonečení filmu jsem litoval, že ještě není hodina navíc. Poslední dobou se nenatáčí moc dobré komedie, tím myslím obecně zahraniční a české. Vždy natočí něco čemu se moc nezasměji, maximálně párkrát pousměji. Zde jsem se spolu s ostatními v kině v některých scénách doslova řezal smíchy. Jak jsem už psal, kdo nemá rád Polívku a humor (třeba už jen omezeně humor) tak nemá tento film sledovat. Co se týče hodnocení, to nikdy nějak neřeším. Je sice pravda, že jsem čekal na csfd horší, ale i tak je to teda slabé. Tento film nemá tak silný příběh, je pravda, že některé postavy jsou zde na chvíli a pak nejsou dořešeny, ale to je přece detail. Vše je jednoduché a největším tahounem je Polívka, který to teda hodně navýší. Scéna na zámku, v restauraci, při taneční show nebo v odvykací léčebně na alkohol - to prostě nemá chybu. Myslím si, že není už co dodávat. 5* dávám naprosto s čistým svědomím. () (méně) (více)

kingik

Už neplatí s Bohušem na věčné časy. Kurva se sice říkat nemá, ale nejeden divák si nejednou pomyslí, že tohle pokračování proslulé "bolkovské" komedie stojí kurevsky za nic(!). Jako by si toho byl (pozdě) vědom i jeho protagonista a autor scénáře v jedné osobě a celou dobu se neprojeví jeho humornost tak, jak jsme od Bohuša zvyklí. Je sice hezké, že zestárnul a věkem i "zmoudřel", ale copak s ním zestárnul i jeho pověstný invenční humor nadití k prasknutí originálními hláškami, hlody a nesmrtelnými výšplechty?! Zřejmě ano, protože jinak si nedovedu vysvětlit tak mimořádně nízký výskyt gagů. Ne dobrých, ale tady v podstatě absentoval jakýkoliv humor s výjimkou občasného záblesku toho hořko-humorného a rozjímavého, potažmo trapného, který se ovšem neslučuje s podstatou prvního filmu, který stavěl na principu dokonalé odezvy diváka na své narážky a zlidovělé hlášky. Problém nastal v odlišném přístupu režisérů. Kontroverzní Chytilová s osobitým režijním rukopisem versus na jistotu točící Robert Sedláček. Maximálně umí vykouzlit hezký záběr dýchající letní atmosférou, ale nejednou vznikl dojem, že režírování se ujal samotný Polívka a on jen zkontroloval záběr bez vlastního přičinění, aniž by do toho vtěsnal něco z vlastní režijní kapsy. Je přímo hrůza, jak film nemá tempo a záběr od záběru diváka uklimbává ve svém vypravěčském nic. Totální selhání přichází v podstatě v nulové návaznosti na původní film a žádná z postav se příliš nehlásí o svoji dvacetiletou filmovou minulost. Jednička sice rezignovala na satirický podtext, i když ten tam přece jen v určité míře patrný byl, ale dokázala na jednoduchou zápletku nabalit spoustu scének, o kterých diváci dokázali nadšeně debatovat a napodobovat je, včetně přenášení hlášek do reálu. Nemluvě o dokonalém vystižení doby porevoluční. Dvojka z tohoto hlediska nepřináší nic extra a nikam se ani neposouvá. Chybí nosná zápletka i herci se svým způsobem zhoršili, protože divák neustále čeká, kdy to rozbalí jako tehdy, a nedočká se. Na co je ve filmu nefunkční Gott, nefunkční mrtvá Vlastička, jakási Irenka za hřbitovní zdí, nebo zapáchající dr.Strážný?! Je z toho akorát znát, jak moc někteří herci v pokračování účinkovat nechtěli. O to smutnější, že na dvou ženských postavách se v původním filmu dost stavělo, až pro někoho zkultovněly. Nejednou tohle pokračování svým uchopením připomene "Sněženky po třiceti járech". I tady je znát propastný časový rozdíl či skok, jaký hlavní postava, plus ty kolem ní prodělaly. Další osudy Bohumila Stejskala totiž přišly strašně moc pozdě. 22 let je moc, a i když i já jsem byl coby divák zvědavý, co se u rázovitého Bohuše za tu dobu změnilo, tak můžu konstatovat, že změna žádná. A když, tak k horšímu. Jeho postava zpustla a zburanovatěla, a i když on sám coby Bolek Polívka ji nejednou hraje jako distingovanou a chytřejší, než se na první pohled zdá. Pak ovšem nevím, co tím chtěl autor říci. Jaký vlastně měl být současný Bohuš. Jestli "cool" týpek, co se znovu dal na chlast, anebo věkem sešlý a utrmácený "inteligent" používající na svých cestách veterána hořký, suchý a rádoby chytrý humor?! Je to spíše Bolek Polívka osobně. A co nejvíc zamrzí, že jako scenárista je mizerný a snižuje se k lacinostem. Bohuš si tentokrát už všechny (diváky) nekoupí, jak kdysi vítězoslavně prohlásil na konci prvního filmu. Nyní o ně bude muset bojovat. Akorát nevím čím. Jestli chlastem, dobrovolným pobytem v protialkoholní léčebně, omšelou "rádiovkou" anebo zkonfiskovanou farmou a uměleckým propadem. Račte si prosím vybrat, co je vám nejblíž. Druhé pokračování zabředlo přesně do těch typů komedií, kterým se tak jednička urputně bránila. A pokud i ona měla slabší a zdlouhavé chvilky, tak z toho dokázala vybruslit po "bohušostejskalovsku". A náramně se strefila do doby, kdy se do podnikání pouštěl každý a každý si chtěl náležitě užít nových možností léta odpíraných totalitním režimem. V tomto kontextu je Dědictví II jen smutnou a notně zašlou vzpomínkou na Bohušovy kdysi vtipné a satirou říznuté časy. Na druhou stranu setkání s tímhle (kultovním) buranem nebylo až tak nepříjemné, ale především zvláštně narafičené a režijně i scenáristicky méně vychytané. 60% () (méně) (více)

Omnibus

Kdepak, ani náhodou! Dobří holubi se nevracejí. Ale něco by se vracet mělo. Peníze za lístek do kina na tenhle paskvil. Pamatujete na toho pštrosa z jedničky? Ten totiž zobal a zobal... až vyzobal díru do hlavy Bolkovi Polívkovi i režiséru Sedláčkovi, když plodili tohle veledílo. Jen nevím, kolikrát bych musel zobnout já (viagru), abych se coby divák ztopořil a v tom jejich bordelu na kolečkách si aspoň něco užil. Kýč jak bič? Kdyby aspoň to. Bohužel jen nuda. Nuda trapná, nedotažená („hérečka“ Irenka versus houpající se auto), třeskutě „vtipná“ - humor opravdu k PO-PU-KÁ-NÍ, nuda nucená, o ničem krafající, cválající i volně plynoucí... a jako bonus i nuda létající ve vrtulníku nad krajinou (a to mám jako bývalý parašutista pro letecké záběry slabost). Zkrátka smrtelná nuda, jak na výroční schůzi spolku abstinentů.Tohle dílko bylo vyloveno snad z úplného dna jednoho z těch kýblů na Odmašťovně. Jediné plus filmu (kromě té plivající lamy, tam jsem se jedinkrát za film zasmál) spatřuji v tom, že Bolek si narazil svou žlutou rádiovku a nostalgicky si zavzpomínal na dobu před dvaceti lety. A očividně si to natáčení dost užíval. Tak abych mu nezkazil radost, když už chudák přestal chlastat (tedy ne on, ale jeho Bohuš), dám dvě hvězdy. Ovšem opravdu jen z nostalgie. ()