Komentáře uživatelů k sérii (9)

Druhá séria všetko zmenila. Obrovský krok dopredu, sériových vrahov rapídne ubudlo a tvorcovia sa sústredili na psychologickú hru silnej trojky Hannibal, Will, Jack Crawford. Minimálne 70%.(28.11.2016)

Rozdíl určitě v začátcích, kdy tempo nabírá mnohem větších obrátek, nad Hannibalem se svírá kazajka a ten uniká vždy jen o vlásek. Bohužel od sedmého dílu dostává opět větší prostor Bill a série se zbytečně stáčí k jinému tématu tak, aby navázala na původní, nepříliš povedený film Hannibal. Není to špatný koncept, ale zkrátka by se vešel maximálně do dvou epizod a nemusel být táhly skoro přes pět dílů. Navíc je to jen hříčka nudných dialogu, rádoby psychologický žvástů, kterými je již člověk přesycen celé dvě série. Nic nového tyto díly nepřinesou, působí jako natahování konce a tím už dávno určenými indíciemi dělá z vyšetřovatelů voly. Závěr, rozuzlení je naštěstí působivé a skvěle člověka namotávají na třetí sérii. Suma sumárum druhá série mohla výrazněji předčit tu první, ale takto zůstává srovnatelnou.......7/10(20.2.2017)

„Hello Will. – Hello Doctor Lecter.“ Vzhledem k tomu jak geniálně končila první série, tak jsem se hned pustil do série druhé. V druhé sérii ubylo vražd a přibylo více zvratů. Hannibal (Mads Mikkelsen) nahrazuje Willa (Hugh Dancy) u FBI vyšetřování a jde mu náramně. Na brutalitě seriál neubírá a tak se můžeme dočkat masového hrobu, soudce bez půl hlavy a lobotomii v přímém přenosu. Příběh tedy pokračuje a Hannibal dohrává svojí hru s Willem, kterou začal tak dobře v prvním dějství. Proto je první půlka série naprosto famózní a míček důvěry se kutálí od postavy k postavě. Navíc příběh neustále graduje a zvyšuje napětí. Ovšem po šestém díle se vše změní. Vše se uklidní a než dojde ke krvavému a očekávanému finále, tak musí uběhnout i druhá polovina série. Ta již trošku ztrácí na atmosféra, kterou vyvinula tak dobře ta první část. Není to rozhodně špatně, ale vidím ten pokles samotného napětí. Jakmile se v seriálu objeví jméno Verger, už jen čekám, kdy přijde nejbrutálnější akt v celé sérii knížek/filmů a nyní i seriálu. Jakmile se Hannibal rozhodně skoncovat s Masonem je to už krůček od legendární scény, kdy si muž začne odřezávat a pojídat svůj obličej. Pro ty s citlivým žaludkem skutečně doporučuji scénu přeskočit. Krvavé zakončení za mnou, jsme zvědavý, co si pro nás Lecter schoval do finále. (90 %)(7.1.2018)

• SG-1

"Kvůli soutěži v močení tu nejsem, doktore Lectere." -Will Graham(19.3.2017)

Druhá řada mi sedla rozhodně víc než ta první. Moc mě bavila hra na kočku a myš mezi Willem a Hanniballem. Co mi trochu vadilo, bylo otevření první epizody, které v podstatě prozradilo hlavní pointu a které mě nutilo netrpělivě čekat na konec celé série.(17.8.2018)

První sérii se finále k dokonalosti dotáhnout nepodařilo, zato druhá už v tomto ohledu nezklamala. Napětí a zvědavost na zbytek série byla zajištěna v chytrém úvodu prvního dílu, který nám umožnil nahlédnout do nervydrásajícího závěru, aby si udržel divákovu pozornost, zatímco v třinácti chodech následně doručil situaci předcházející příběh. S velice pozvolna rostoucím podezřením vedlejších postav na Hannibala se zvyšuje kvalita seriálu. Divákům je dále nabídnuta další přehlídka sériových vrahů, přičemž někteří z nich jsou opět zajímaví a někteří méně. Překvapilo mě propojení s filmy, přesněji řečeno zajímavý origin postavy Garyho Oldmana z chronologicky posledního snímku o doktoru Lecterovi. Počátek série lehce rozpačitý, vzpamatovávající se v polovině, poté ještě jednou na chvíli vysadí, načež se do toho pořádně opře a vytváří perfektní finále, po němž nemám ponětí, co mám očekávat od poslední série. Nepředpokládám však, že vzhledem k nedávnému zrušení seriálu se jí podařilo tuto překonat.(31.10.2016)

Stejná žádná sláva jako první řada. Jen s tím rozdílem, že tato řada byla extra předvídatelná, 60%(1.7.2017)

Druhá séria je podstatne lepšou, hlavne preto, že sa dej sústredí hlavne okolo ústredných postáv Grahama, Lectera, Crawforda, Chiltona a Gideona. Ďalším veľmi pozitívnym faktom je skutočnosť, že Grahamove "stavy" sa objavujú už iba občas a seriál je skvelou psychologickou drámou. Napriek mnohým nepochopiteľným krokom postáv a hlavne sústavnému vyhľadávaniu pomoci Hannibala od vyšetrovateľov z FBI ide o jeden z najlepších kriminálnych seriálov súčasnosti.(28.3.2018)

Tu to začína naberať obrátky.(4.10.2017)