Banshee - Season 1

(série)
USA, 2013, 8 h 33 min (Minutáž: 44–59 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Matt Servitto, Demetrius Grosse, Trieste Kelly Dunn (více)

Epizody(10)

Před 15 lety okradli Lucas a Carrie obávaného mafiána Rabitta. Dnes se Lucas konečně dostal z basy ven. Podařilo se mu utéct do malého města Banshee. Shodou okolností je ve městě zastřelen nově nastupující šerif. Lucas tak přijme jeho identitu stává se novým šerifem. K tomu je ve městě i Carrie, plus mu za zády funí Rabitt, prahnoucí po jejich smrti. (Varan)

jfaba

Taškařice nehynoucí aneb terminátor šerifem. Spíš radiátor než terminátor. Do toho můžete bušit taky celou dobu a nic se nestane. Tolik ran nevydrží ani Bud se Spencerem a Rambo dohromady co Lucas Hood hlavní kladný HERO. A ráno vstane, a ksichtík jak dětská prdýlka. Už po čtvrtém dílu jsem se začal nudit a bylo mi jasné jak to skončí. Teď si říkáte, tak co jsi na to čuměl až do konce! Taky se divím. Chtěl jsem jen vědět, jestli další díly budou stejně blbé jako ty první. Nebyly! Byly ještě horší. A tak bych chtěl vydat varování před tímto seriálem. Kdo je normální ... vlastně nejsem normální, když jsem to viděl do konce. Takže, kdo není normální, tak se na to nedívejte. Není tohle vlastně nejlepší reklama? Ale abych jen nehanil. Jednu hvězdu jsem dal za postavu transvestity, nebo kdo to byl (vlastně kvůli němu jsem na to čuměl). Ten jediný měl mozek na svém místě. Tuto vymoženost nepoužil nikdo včetně scenáristů (jeden díl jako druhý jen v posteli byla jiná baba a na bradu dopadaly pěsti jiných chlapů), herci (těm jsem nevěřil ani slovo, jestli hráli v horizontální nebo vertikální poloze, nejlépe hrály krávy na jatkách), režiséři (těm bych nedal natočit ani nitě na špulku). Jedna série stačí. Na co jsem to čuměl, čím nás to krmí, už nikdy více, ať to dopadne jak chce. A tak volám: je to běs! Je To Běs! JE TO BĚS! Ale to už jsem někde psal. Souhlas s komentářem Conducteir. ()

rashaverak

Prvnich 9 dilu bylo hezky roztomile nesmyslnych, ale velice poutavych. Autori se drzeli nastolenych pravidel, hlavni hrdina ojel pravidelne v kazdem dile jednu z muzatek (casting delal ocividne homosexual) a dostal pres drzku, vsechno pekne v intencich nesmyslnosti nastolene od prvniho dilu. A pak prisel dil posledni a s roztomilosti je konec. Stala se z toho uplne obycejna Bckova slatanina a ukrutna absurdni blbost. ()

Dejf4

Lucas Hood si mě od první minuty omotal kolem prstu a už nepustil. Ne jen on, ale celkově všechny charaktery, které se v zapadákově Banshee pohybují jsou zajímaví a k televizi přikovají. V béčkovém příběhu máme všechny potřebné ingredience pro špičkovou zábavu a odreagování. Vypnout a sledovat extrémně násilné a nekompromisní bitky, sexuální scény a pohltit se drsnou atmosférou je hlavní devíza seriálu. 8/10 ()

Kritickej

3/10 Akce je sice super, ale ten zbytek je k pláči. Ano, mluvím o scénáři, který mě svou debilitou natolik obtěžoval, že jsem víc jak pět epizod nezvládnul. - bývalý trestanec vypátrá v mžiku po propuštění kolegyni, po které marně roky pátrá mafiánský megaboss; trestanec má totiž za kámoše hypermegacool hackera, kterej dokáže i nemožné - trestanec se vydává za šerifa a ostatním kolegům to vůbec nepřijde divný, že o práci ví úplný hovno - trestance/šerifa na pohřbu zbalí megakočka a během pěti minut už si to rozdávaj - z megakočky se vyklube mormonka běžně chodící v mormonskejch hadrech (uaaaaaaaaaaaa) - hlavní záporák je tak drsnej, že nepřátele nechává lovit svejma ještě drsnějšíma čoklama atd. atd. Prostě megadebilní záležitost, které pomáhá jen ta akce a to je fakt málo. ()

LoArmistead

Kdyby mi bylo tak 13 a moc jiných seriálů bych neznal, byl bych nadšen. Bohužel je mi přes třicet a mam celkem nakoukáno. Takže velkou většinu toho, co nabízí Banshee, už jsme někde viděl. Fakt jsem se tomu snažil přijít na chuť, ale zkrátka už jsem asi rozmazlenej a potřebuju od seriálu víc, než efektní bitky, kozy a bad ass hlášky. Nebaví mě neustále vypínat mozek, aby děj a chování postav dávalo smysl. Nebaví mě na začátku epizody vědět, co bude na konci. Banshee je pořád nadprůměrná věc. Má parádní kulisy a atmosféru amishskýho vidlákova, vcelku povedený vedlejší postavy a jejich představitele (Thomsen!), hudbu nebo ideální míru humoru. Ale je to něco, co má běžet na Nově ve všední den ve čtyři odpoledne, aby měli deváťáci u čeho dělat úkoly. Neni to seriál pro dospělýho člověka, kterej do sledování rád zapojí mozek. ()