Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Série(6) / Epizody(30)

Recenze uživatele rottik-cb k tomuto seriálu (2)

Spřízněni přímou volbou (2013) (S01E04)

Poměrně slabé. Spíš než o celistvý dokument jde o posbírané střípky z kampaně, jakýsi kompilát zpravodajských záběrů, propagačních materiálů a hlasů lidu. Představu, jaká úlisnost i hysterie v kampaních panuje, to poskytne dobrou, jinak je ale prostor zoufale nevyužitý. Chybí totiž nějaké (jakékoli) sdělení. „Nejsou to žádné kecy, je to skutečnost, všichni to vidíme v televizi.“ :D ()

Dělníci bulváru (2014) (S02E01)

„Život je moc krátkej na to, aby člověk bojoval za něco, co stejně prakticky nezmění, a snažil se převychovat tu zvěř.“ Celkem kvalitní dokument o morálním konformistovi Pavlu Novotném, který svému oboru velmi dobře rozumí. Já jako divačka, které není mediální prostředí cizí, jsem se sice nic nového nedozvěděla, zato jsem se ale bavila povedeným PR dokumentu, které bylo dost agresivní (zmínky o Dělnících jsem měla na svém FB denně po dobu tří týdnů, ČT o něm mluvila i ve zprávách a dokonce si pozvala Novotného do Hydeparku), ale ve výsledku bylo povedenější než celý film. Klusák se totiž téma snažil sám zpracovat ironicky bulvárně, ale nakonec ho převálcovalo a celek je takový polovičatý. Kamera ve filmu je výrazně lepší než režie, nepochopila jsem akorát nesmyslně dlouhé záběry na „točící se“ věci- running sushi, dětský kolotoč, zapnuté vibrátory. S přehledem nejsmutnější postavou dokumentu je Novotného manželka, která ostentativně deklaruje, jak jí bulvár nezajímá a jak ho považuje za zbytečnou věc (a pak se na něj kouká po večerech), nicméně peníze z něj jí asi nesmrdí. ()