Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

lajkus

Chtěl jsem si odpoledne zpříjemnit nějakou úchylnou vyvražďovačkou, bohužel (bohudík) v tomhle mě ten film zklamal.... ()

pavont

Film mal nasliapnute k hodnoteniu podobnemu prvym dielom ale asi po polovici zacal reziser praskat jednu psychosondu za druhou a niektore sceny si fakt mohol odpustit. Koniec je tak v podstate ocakavany. Takto sa da hodnotit len skor ako priemer. ()

montel

Detektiv Joseph Thorne (Craig Sheffer) právě vyšetřuje brutální vraždu. Na místě činu nalezne divný předmět ve tvaru kostky, který si odnese tajně domů. Tam kostku otevře a zanedlouho zjistí, že právě otevřel bránu do pekel...Již pátý díl Hellraisera je dosti bizardní, zezačátku mě to i bavilo, ale pak se z toho stala ta pravá slátanina, kterou jsem čekal. Alespoň masky byly skvělé, ale kde se to hrabe na jedničku. 25% ()

plissken

Asi nejlepší díl série, sice trochu něco jiného než předchozí díly, ale určitě to není špatné, právě naopak. Hodně temná hororová detektivka s s hodně působivým závěrem a určitě jeden z nejlepších hororů za posledních několik let ()

EL5530

Když budu brát Inferno jako samostatný film a ne jako pokračování mého nejoblíbenějšího hororu tak je to výborná tajemná detektivka. A takové já můžu. ()

LaCZik

Ačkoliv s původní hororovou sérií nemá příliš společného, jedná se podle mého názoru o nejlepší kousek. Mrazivá atmosféra, děsivé "potvory" ošklivé násilné scény. Pro mě neznámí Craig Sheffner podává příjemný výkon a přináší nám rozporuplného hlavního hrdinu. Hláška "Hledej inženýra a inženýr začne hledat Tebe" mě vzala:-) ()

jericho001

Na to že se jedná o video film tak je to docela slušný horor.Craig Sheffer v roli zkorumpovanýho poliše dominuje,atmosféra je správně hororová a cenobiti jsou opravdu hrůzostrašní.Akorát co mě zamrzelo je to že se náš starý známý Pinhead na plátně moc neohřeje.Ale jinak jsem v celku spokojen. ()

Dexies

Přeneseno do současnosti a do současných problémů policejního důstojníka ... atmosféra neodpovídá sérii Hellraiser, spíše nějakému thrileru ... děj je jednoduchý a trochu předvídatelný ... podprůměrný film, který stačí vidět jen jednou ... ()

Lazy87

Asi do dvou třetin jsem si říkal, jestli to je vůbec Hellraiser. No zase úplně něco jiného. Noirová detektivka v čele s týpkem, který je na tom po duševní stránce asi hodně zle, ale ono ne... Už to sice nebylo v duchu předchozích dílů, což v tomhle případě nevadí. Ovšem asi první (možná i poslední) Hellraiser u kterého mi naskakovala husí kůže. ()

MaxDamage1

Viděno aspoň 3x a musím za sebe říct, že asi nejlepší díl, žádné bezduché vraždění, ale konečně nějaký propracovanější děj. Pinhead má méně prostoru, avšak o to je to napínavější! ()

vrch07256732

Pre mňa určite príjemná zmena skĺbenia prevažne detektívky s hellraiserovskými monštrami - a to práve robí film vcelku unikátny v rámci Hellraiserovej série, hlavný hrdina je v zásade zákerák a podvraťák, rozhodne to neni ten klasický klaďas. Hororové prvky - zjavenie sa cenobitov - je skôr len doplnkom deja a poväčšinou v rámci halucinácii hlavného hrdinu, ale fungujú dobre.Scenaristicky aj režijne mi to trocha pripomenulo podobné filmy od šikmookých východných susedov, potom ťažko povedať kto koho kopíruje. Pre vyznavačov kultového Hellraisera s reťazmi, kopou roztrhaného mäsa a cenobitmi v pätách to nebude ten pravý šálok čaju - veľké plus pre diváka čo o Hellraiseroviv živote nepočul - film je dobre pozerateľný ako samostatný celok, vôbec nie je nutné poznať históriu predošlých dielov. ()

Rathe

Pro mě je tohle rozhodně jeden z těch lepších, povedenějších dílů. Ano, Pinhead se zde sice objevuje minimálně, ale atmosféru dokázali vytvořit skvěle i bez Cenobitů. Samozřejmě se film zlepšil třeba i po vizuální stránce a já jsem si teda konečně užil Hellraisera i Pinheada. ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi