Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

LEATHERFAC

Vážení přátelé...vidím, že na tento díl kultovní série tu jsou opravdu asi nejrozporuplnější reakce. Od naprostého odpadu až po nejlepší díl celé sérky...Nu já se tedy připojuji k druhému názoru. Ano souhlasím, že tohle je jeden z nejlepších Hellraiserů vůbec. Na oko se tváří jako "normální kriminálka" ale kdeže. Kostka byla "vržena" (otevřena) a zaměstnanci pekla se začínájí pomalu, ale jistě drát na světlo boží...a děsiví teda jsou - mráz na zádech...Hlavní hrdina se snaží utéci celý film před nějakým tajemným zlem, aby nakonec zjistil, že utíká...ale to bych prozradil pointu, což se nedělá...Toto není horor v pravém slova smyslu. Není tu moc tajemná atmosféra, jako třeba v Kruhu, či Grudge, lekačky taky nevyděsí - prostě Béčko (velká škoda-natočit to ve stylu Seven, tak...) ale cosi děsivého v tomto filmu přeci jen je a to jsou ti démoni, vylézající s pekla, jako předzvěst toho, co nás může očekávat přímo na místě...A tento Hellraiser je také výjmečný tím, že se zabývá myšlenkou na spasení a zatracení naší duše způsobem prožití a naplnění tohoto života. Ti, jenž chápou princip karmy a reinkarnací, jistě vědí na co narážím. Ostatní v tom vidí jen obyčejnou kriminálku, čemuž se ani tak moc nedivím. Tenhle film je zkrátka pro fajnšmekry...a hledače... PS: Vydat originál DVD bez českých titulků pouze s otřesným dabingem, kde Pinheada mluví Jan Čenský !?! mohou vymyslet jedině SPIčusové v SPI !!! 3xza to jim kopanec do koulí! Fuj! ()

BlackTom

Craig Sheffer sa mi v Nightbreed naozaj páčil. V Hellraiser: Inferno však "Boreanazovmu dvojníkovi" chýba akákoľvek charizma a jeho výkon stojí (jemne povedané) za hovno. Zvyšok filmu je na tom podobne. Atmosféra funguje len prvú polhodinu, potom sa všetky pokusy o jej návrat končia fiaskom. A režisér je zrejme obrovský sadista, keď svojich divákov necháva takto trpieť. Môj celkový pocit z tohto "skvostu" skvelo vystihuje Shefferova hláška "Nerozumím tomu...". Vážne premýšľam, či som až taký masochista, aby som zvládol ešte tri sequely... Pretože na scénu prichádza nový režisér Rick Bota a lepšie to už vraj nebude... Bojím, bojím. ()

Scytale

Proboha, udělat z Hellraisera detektivku (?!?) - to už začíná být na pováženou. Snad nás nečeká jestě Hellraiser jako muzikál nebo komedie. Uff! ()

Paity

Nikdy jsem pořádně nepochopil, proč tohle vzniklo. Patrně pro nějakou mě neznámou cílovou skupinu.... satanisty? ()

Arach.No

Nebylo to tak hrozný jak jsem čekal, lepší než dvojka i čtyřka. Sice Pinheada vidíme stále míň a míň, ale konečně poznáme, jak vypadá to pravé peklo. ()

Schuldiner

Atmosféra původních filmů je v pr... teda v pekle! Jsem krátce za hodinou tohoto pátého dílu a přemýšlím, že to nedokoukám. Kde je Pinhead??? Kde je sakra Pinhead??? A jeho nádherné poetické monology o slasti a utrpení.. Kdybych věděl, že to má s Hellraiserem společné jen slovo v názvu, asi bych si to ani nepouštěl. PS: Asi po patnácti dalších minutách: ... aaa teď se tam mihnul Pinhead. Ale to byla snad jen jeho karikatura.. PS2: Za dalších pár minut: Ok, tak konec mě trošku obměkčil. Je docela stylový a celkem mě potěšil. Škoda, že těch 90 minut před tím je taková nuda. Welcome to hell! ()

Káronoš

Nebylo to špatný. Detektivní pojetí pekelníkovi slušelo. Mohlo to být ale víc dotažený. Přidávám hvězdu za děsivé finální rozuzlení, to dalo snímku další rozměr. ()

Paldiny

Zatiaľ čo prvý Hellraiser zobral útokom intenzívny horor, druhý načrel do mysterióznych kútov, tretí sa stal čistým thrashom, štvrtý kľučkoval medzi sci-fi až historickým filmom, tak ten piaty je akousi odrodou hororového psycho-thrilleru v noirovom balení s krimi zápletkou. Príbeh o vyšetrujúcom policajtovi aký sa stane obeťou vlastnej slabosti je krásne poprepletaný a aj napriek tomu, že minulé diely takmer vždy strácali v závere, tento si nemohol priať krajšie rozuzlenie. Pekelníci neboli nikdy nebezpečnejší, psychadelické vízie strašidelnejšie a temný svet odpudivejší. Mrazivé Inferno si zakladá na bezmocnosti a psychickom vyčerpaní, čím má s pôvodnou trilógiou zakladajúcou si na nechutnostiach len pramálo spoločné. Nedá sa tak určiť či zvolil lepšiu cestu originál, alebo Inferno, oba diely sú s diametrálne odlišným pohľadom na vec a oba majú vo svojej podstate správny ťah na bránu. Veľká spokojnosť, najmä po slabej štvorke. ()

spiritus

Neočekával jsem od tohoto snímku žádný zázrak, ale musím říct že mě nakonec docela překvapil.Bylo to koukatelné a zápletka nebyla prostoduchá.Samozřejmě o žádný zázrak se nejedná, ale v porovnání s předchozím pokračováním, jinak této velice zdrařilé série, je to krok kupředu. 60% ()

Delaney

Jeden z nejlepších dílů série - perfektně atmosférický, mysteriózní... Donutí k zamyšlení, člověk si může vytvořit několik různých vysvětlení o co vlastně šlo:) Nejedná se o původního Hellraisera, ale vyjímčně pekelný skvělý díl... ()

Shogin

Myslím, že nebýt Pinheada (který je na plátně nanejvýš minutu), cenobitů a kostky, tak se jedná o na sérii naprosto nezávislý film, který by v titulu mohl mít klidně jen "Inferno". Na druhou stranu je to po slabém čtvrtém dílu, rozhodně zajímavé oživení a nový pohled na svět této horrorové série. Cenobiti vypadají opravdu působivě a scéna s hlazením je určitě jednou z nejlepších. Kdyby se druhá polovina tolik nevlekla, tak jdu s hodnocením ještě výš. Mé pořadí oblíbenosti jednotlivých dílů: 1, 2, 3, 5, 4. ()

rsimonyi

Tohle je prní díl ve kterém se Pinhead bohužel objeví jen na chvilku. A tady série začíná hodně upadat. Děj vlastně popisu peklo, které se otevře pro toho, jenž otevře pekelnou kostku. ()

punk_zero

Najviac ma dostal koniec tohto hororu. Stupidný, ale také v hororch konce bývajú. Takto skončiť by som neprial nikomu. Inač je to jednoducho priemerný horor. nezaujal ma až tak, ako som si predstavoval. ()

JM87

Sem naprosto nadšenej, oproti těm předchozím s*****m, který následovaly jedničku jsem opravdu, ale opravdeu vzrušenej. První půlka filmu se tvářila jako jakejsi divnej pokus o to zkombinovat horor s detektivkou s padesátých let, ale teď zpětně si říkám, že to tomu vlastně prospělo. Byl to první díl Hellraisera (od jedničky), kterej přinesl naprosto něco jinýho. Opravdu se posunul dál a není to rozhodně zklamání. Peklo už není tak jak ho znáte, demóni sou v realitě, v pekle sou "lidi". Celý je to obrácený vzhůru nohama a Pinhead na konci potěší :) Sice nepřekročil hláškama hranici jedničky, ale i tak bych řekl, že se jedná o velice kvalitní a dobře okořeněnej film. Fakt to není špatný, jen mě mrzí, že to skončilo jen na VHSkách. To bohužel díky těm X filmům, který následovaly po jedničce. ()

Klajnik

Bavilo mě to víc než jednička, ale kdybych ji neviděl, tak bych pro mě byl tento film ještě nejasnější. Zpočátku se to nese v duchu nějaké špinavé detektivky s morálně pochybným protagonistou: Ten vejde na místo činu. Oběť je zcela roztrhaná, ale nalezne tam dětský prst a jakousi kostku, kterou později omylem otevře, načež začne mít vize. Žene se za jakýmsi inženýrem i chce zachránit dítě, jemuž jsou odřezávány prsty, ale je očividné, že nic nemá pod kontrolou a nakonec se ukáže, že dětské prsty patří jeho mladšímu já, které symbolizuje nevinnost a to je možné proto, že od otevření kostky je v říši Cenobitů, kde bude na věky mučen za svou korupci a hedonismus - za to, že nechal žádostivostí svého těla pozřít svou duši... Tato moralistická pointa mi přijde prvoplánová. Víc se mi líbí, když oni Cenobité z pekelné dimenze vnímají bolest jakožto nejvyšší slast a zvědavému lidskému jedinci chtějí nabídnout to, co na sebe sám přivolal manipulací s kostkou. Tento Hellraiser však Cenobity upozaďuje ve prospěch (povrchní) psychologicko-paranoidní jízdý, jež dospěje k už výše zmíněné pointě. První půlka se mi poměrně líbila, ale začne tomu docházet dech a vůbec to není tak chytré, jak si tvůrci možná mysleli. Spousta scén k ničemu nevede. Protagonista se žene za nějakou stopou, někam přijde, někoho zbije nebo někdo zbije jeho, načež mu řekne, že ten, kdo pořádá lov na Inženýra, bude Inženýrem nakonec sám uloven. Když už nás scénář někam vede, měl by na onom "místě" více vykrystalizovat psychologii onoho protagonisty, pokud je to to, na co se tento díl chtěl zaměřit. ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi