Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

Drama / Horor / Krimi / Mysteriózní

USA, 2000, 99 min

• Lhurgoyf

Teraz to už môžem definitívne potvrdiť: S pribudajúcimi dielmi Hellraisera priamo úmerne klesá ich kvalita. Toto pokračovanie ako keby upustilo od nastaveného prostredia, zákonitostí a tónu vytvoreného Cliveom Barkerom a ide si svojou vlastnou cestou. Cestou noir filmu. Áno, počas celej stopáže filmu sledujeme pátranie jedného typického detektíva po páchateľovi podivných vrážd. Toto pátranie je ale totálne nezáživné a nudné. A hlavne, má s pravým horrorom pramálo spoločného. Gore nám už totálne vymizlo, v celom filme sú myslím 3 slabučké krvavé scény, nič z pôvodných klasík. Zostáva nám teda niečo, na čo by sme sa mohli tešiť? Pokiaľ minulé filmy aspoň z časti zachraňoval svojou prítomnosťou a hláškami Doug Bradley (alias Pinhead), v tomto dieli sa na plátne ukáže tak na 3 minúty. A to je sakra málo...(9.8.2003)

Po prvních dvou kultovních a legendárních dílech rozhodně nejlepší z celé serie.Totálně mrazivá a dusná atmosfera,ze které mi běhal mráz po zádech prakticky celý film.Výborně promyšlený děj,který mi v samém závěru pěkně nakopal zadek.Pinhead a jeo cenobité opět dokonale hrůzostrašní.Inferno je vážně doslovný překlad:).(9.1.2008)

Mile rád nadhodnotím, protože si zdejší lehce nadprůměrné hodnocení tento kousek vůbec nezaslouží! Hellraiser: Inferno skvěle sednul do noty, protože maximálně zapadá do mé oblíbené žánrové skládačky. Většina by po předchozích počinech očekávala čistokrevný horor, ale zde se jedná o řádně temnou detektivku. S hororem se samozřejmě také koketuje, ale k tomu všemu přidejte nádech "mindfucku" a hutnou atmosféru. Z celé série Hellraiser zkrátka Inferno nejvíce vybočuje a právě to z něj dělá unikátní díl, který stojí za pozornost. Hlavní anti-hrdina je sice polda, ale je to zároveň narkoman, co se nebojí podvádět svoji ženu s prostitukami. I přesto, že je to mazaný detektiv, tak není zcela tradičně pojatý. Jedná se vlastně o takového hajzla se kterým to i jeho kolegové nemají snadné. Přítomnost cenobitů opět uhrančila, protože měli vskutku působivé zpracování. Hellraiser: Inferno bylo velmi milé překvapení, takže plnou palbu dávám opravdu s radostí!(19.6.2018)

Oproti prvnímu a jedinému dílu, které jsem z hellraiserovské série viděl, je to velký skok v kvalitě příběhu. První díl byla sadistická hovadina, které mě ničím nedokázala zaujmout. Ale Derricksonovo Inferno má jedno velké plus. Že film není čistým hororem (počkat jednička horor nebyla..), ale má v ději zakomponovanou detektivku s lehce noirovou atmosférou. Craig Shaffer zahrál postavu detektiva solidně a prostupující paranoiu bych mu s klidem uvěřil. Když pominu to, že Hellraiser není můj šálek kávy, tak jsem vcelku spokojený. Neříkám, že by se mi film nějak zvlášť líbil. Ale díky tomu, že tu Derrickson pracoval spíše s atmosférou a psychikou hlavní postavy (ne na sadistických výjevech a gore, kam až oko dohlédne, jak v prvním díle, kde to zabíjelo celý děj) mě Inferno dokázalo zaujmout a držet při pozornosti celý jeho čas. Přiklonil, bych se i k vyššímu hodnocení, ale jak sem říkal. Hellraiser není můj šálek kávy, i když je tenhle díl na oproti první "kultovní" části o třídu kvalitnější. 68%(16.4.2015)

Tahle kriminálka řízlá Hellraiserem se docela povedla. Skalní fanoušci Pinheada a spol možná budou zklamáni, protože pekelníci tady nemají tolik prostoru (ovšem slečinky a rukochodec stojí za to), ale po prvních dvou dílech je to zase film, u kterého někdo přemýšlel. Možná že celkovým konceptem nezapadá do celé ságy, nicméně v mých očích patří k tomu lepšímu z celé série. 65%(5.9.2012)

• - Pracovní názvy filmu byly Hellraiser V, Inferno a také Hellraiser V: Inferno. (gogos)

• - Jedná se o první film série, který zamířil přímo do videodistribuce. (gogos)