Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

kingik

Této série by se měl konečně ujmout zručný režisér. Scott Derrickson se pro realizaci dalšího pokračování vůbec nehodil. Ničím to nepřekvapí a ani to ničím nevyděsí. Přitom postava Pinheada je natolik charismatická a má takový velký potenciál pro hororový žánr, že je mně až smutno z toho, jak ani jeden z režisérů nedokázal z tak slibného tématu vymáčknout nějakou kapičku hororové kvality. Tento díl opět ukázal, že Pinhead má zatím nakročeno nesprávným směrem. ()

Jazzzz

Jednička má své kouzlo a dozajista je to její zásluha, že Hellraiser si zasloužil tolik pokračování, ale bohužel mi tak něco k těm pěti hvězdičkám chybělo. Tady se nezdráhám je dát a obávám se, že lidi tento film zbrkle soudí jen proto, že už je pátý v pořadí. Ano trochu se odklání od původního sekání, nadměrného množství krve a retro efektů, ale mě to prosttě bylo příjemné. Pan pekel trochu zbrzdil a dopřává svým obětem trochu kreativnější formu utrpení než jsou pouze a jen háky na řetězech a mírná proháněčka po labyrintu pekla. Tato nová forma a celkem příjemná forma mučení, kdy člověk musí všechno to utrpení znovu a znovu v různých obměnách zažívat stále dokola. Pokud je urpení stále, učinky nejsou tak ničivé jako když přichází ve vlnách. Podstatné je, že to končí tak jak horor končit má a zlo není poraženo a jeho síla není ani zpochybněna jako tomu bylo ve čtyřce. ()

Bachy

Chválím myšlenku a konec a celkové vysvětlení příběhu. Díky tomu se Hellraiser stává z jednoduché vyvražďovačky nastavovanou dalším a dalším dílem i trošku smysluplným polohororem. Sice jsem se bál tak u jedné scény, ale to prostě proto, že tohle je horor stylu: Ukaž hnus. Mínusů je bohužel taky dost a dost. Herci mi moc nesedli, většina scén postrádá náboj. Je to všechno takové prvoplánové, tušíte, co bude dopředu a (a to se mi stává minimálně) tentokrát jsem poentu odhadl moc brzo. Jak si u některých dvouhodinových filmů říkám:"Sakra, to už to skončilo?" Tak tady:"To stále ještě není hodina a půl pryč?" Přesto všechno je to jeden z nejpovedenějších Hellraiserů (možná ten vůbec nejlepší) a pro mě 50% ..což jsou ale pořád 2-3 hvězdy ()

Deimos

VHS/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +mysteriózní nádech, masky -příběh, děj, hudba, herecké výkony/// Ve skutečnosti páté, v mém případě první setkání s Hellraiserem. A nedopadlo vůbec, ale vůbec dobře. Měl jsem problém se sžít s hlavní postavou. Ovšem nejvíce mě ubíjela všudypřítomná nuda a překombinovaný děj. Tohle prostě nebrat/// Celkem 33%/// ()

mzss1

Hlavní chybou filmu je takové jakési převedení. Zde už se to mísí s více žánry. Misteriozni - no to beru, ale krimi a tak, to ne. Ani mě nebavili moc postavy. Příběh taky nic moc, ale zase je tu velká krvavost, napínavost a tak. Přesto to kvalitou opět klesá, ach jo, proč točí pořád donekonečna ? Takže zde už podprůměrný film. Hodnotím na 38% = ** ()

• Příběh tohoto filmu je podobný příběhu knihy „The Ghost Downstairs“ od Leona Garfielda. (ČSFD)
  • Jedná se o první film série, který zamířil přímo do videodistribuce. (gogos)
  • Pracovní názvy filmu byly Hellraiser V, Inferno a také Hellraiser V: Inferno. (gogos)

Související novinky

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (více)