Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

(více)

Recenze (189)

Lima 

všechny recenze uživatele

Napodruhé jsem tomu už přišel na chuť. Ta noirová atmosféra má cosi do sebe a posun do jakési hororové detektivky tomu naopak přidal. A Cenobiti tady mají asi nejdůmyslnější vizáž z celé série. Pro mě neznámý Craig Sheffer podává soustředěný herecký výkon, škoda jen letmého mihnutí se fešáka Pinheada. A možná i díky produkci zkušených bratří Weinsteinů působí tento díl nejfilmověji za poslední tři pokračování, direct-to-video si snad ani nezasloužil. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Bezkonkurenčně nejlepší díl ze všech Hellraiserů, které jsme viděl. Inferno konečně podává ve vizuálně líbivém stylu všechny neřesti a odpornosti světa Cliva Barkera. Scott Derrickson odvádí výbornou práci, kdy díky několika barevným filtrům a správnému střihu diváka dostává do velkého napětí a očekávání. Okolo jedné v noci sám doma jsme se opravdu dost bál... Pinhead nebyl nikdy děsivější a nebezpečnější než tady. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Štúdiu trvalo 4 roky, kým sa otrepalo z katastrofickej tragédie v podobe štvorky, ktoré „muselo“ odobrať režisérovi, najať na dokončenie úplne iného a proste to bolo celé zle. Keď som štvorku po desaťročiach videl druhý raz, prekvapivo mi pripadala o dosť lepšie a myslím, že tie 3* si s prižmúrenou reťazou zaslúži. Ale nejaký žánrový klenot to fakt nie je. Päťka s podtitulom Inferno sa mi páčila nie že viac, ale je to môj najobľúbenejší diel z celej série! Tvorcovia si zrejme uvedomovali, že v predchádzajúcich štyroch dieloch už dosiahli takého závratne vysokého stupňa gore efektov, že nemalo význam pokúšať sa prebiť ich a i vďaka tomu je Hellraiser: Inferno v podstate megatemná detektívka na spôsob Angel Heartu (!), v ktorom ničnetušiaci detektív v podaní Craiga Sheffera (Plod noci tiež podľa Clivea Barkera, Amazonka v plameňoch, A rieka tečie) pátra o obludnej kocke, s ktorou majú vo zvyku do nášho sveta z pekelnej dimenzie prenikať brutálni sadomasoexperti Cenobiti v čele s Pinheadom. Postupné rozuzľovanie mestskej legendy o akomsi tajomnom Inžinierovi (a jeho kocke, ehm) je atmosférické a napínavé paradoxne možno i vďaka tomu, že my, diváci, na rozdiel od hrdinu dobre vieme, s čím si zahráva a preto sme zdesení zo smeru, akým sa príbeh nezadržateľne vyvíja. Alebo im proste nič iné, než to poňať takto komorne, ani neostávalo, lebo čo sa rozpočtu týka, dokázali dať dokopy len neskutočne biedne dva milióny (!). O to zvláštnejšie je, že snímka po vizuálnej stránke v skutočnosti vôbec nevyzerá zle, skôr naopak. Zrejme za to môže talent režiséra Scotta Derricksona (dnes vcelku renomovaného hollywoodskeho režiséra - Sinister, Doctor Strange), ktorý týmto filmom debutoval. Sheffer slušne zahral drsného, bezcharakterného, prípadom posadnutého policajta. Páčil sa mi i kontrast, ktorý vznikol medzi nadprirodzeným svetom Cenobitov a prísne realistickým svetom policajného zboru. S veľmi, veľmi prižmúreným (miestami až vyložene zatvoreným) okom (a s prihliadnutím na príšernosť nasledujúcich dielov) 4*. Nesmejte sa. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší hellraiserovský sequel, i když paradoxně s původním Hellraiserem nemá skoro nic společného. Tento film se vydává úplně jinou cestou. Soustředí se hlavně na psychoteror a Cenobité (zde velmi povedení mimochodem) a mučení se objevují jen v náznacích. Je velká škoda, že Scott Derrickson pracoval s přiliš mnoho motivy (klasická hellraiserovská mytologie, noir detektivka, na konci dokonce filosofování o pekle), například scéna s démonickými kung-fu kovboji je jak z jiného filmu. Prostě se to tam nehodí. A tak je to vždycky když už se vybuduje solidní atmosféra přijde něco co ji pohřbí, dalším ukázkovým příkladem je palba brokovnicí do (asi) zombie rodičů. Herecká sestava je na video film solidní. Craig Sheffer tu vypadá jak dvojník Tima Robbinse, Nicholase Turturra bych tu už vůbec nečekal a James Remar je béčkový kulťák. Po kacířsky debilní čtyřce je to markantní zlepšení. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Po jedničce jednoznačně nejlepší díl. Cenobiti v čele s Pinheadem zde nemají moc prostoru, což mi ale po kravinách Hell on Earth a Bloodline nevadí. Značnou část filmu se mi zdálo, že sleduju něco, co se myšlence Hellraisera blíží jenom opravdu vzdáleně, naštěstí konec dal filmu celkem uspokojivé vysvětlení (tedy to vysvětlení se krapet neshoduje s idejemi předcházejících dílů, no nicméně mně se líbilo), takže se nebojím šáhnout po slabších čtyřech hvězdičkách. A kdyby se film jmenoval nějak jinak, místo Pinheada by se objevila jinačí příšerka a spouštěcím mechanismem toho všeho nebyla kostka, byly by ty čtyři hvězdičky zatraceně silné. Mé pořadí: H1, H5, H2, H7, H3, H4, H6, H8 Horror movie of the year ()

Galerie (32)

Zajímavosti (5)

  • Příběh tohoto filmu je podobný příběhu knihy „The Ghost Downstairs“ od Leona Garfielda. (ČSFD)
  • Pracovní názvy filmu byly Hellraiser V, Inferno a také Hellraiser V: Inferno. (gogos)
  • Jedná se o první film série, který zamířil přímo do videodistribuce. (gogos)

Související novinky

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (více)

Reklama

Reklama