Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

blondboss

Vizuálne podmanivá katastrofická jednohubka s emmerichovským nádychom, ktorá síce žmýka už započatý scenár, avšak dáva mu iný pohľad na vec. Záber oka tornáda bol jedným z najlepších, aké som v takomto žánri videl. Síce béčkové herecké obsadenie a občas dosť klišé a trápne rozhovory, avšak celkový dojem bol slušný. Silné tri hviezdy. 65 % ()

Hezonja7

Když jsem shlédnul prvních 10 minut filmu velmi jsem se bál a očekával propadák, když tam nějaký teenager chodí s kamerou a točí projekt s časovou buňkou. Ovšem nakonec nelituji svého času u tohoto filmu, samozřejmě . . film nemá oslnivou hudbu ani postavy nehrají absolutní špičku, Ale Steven Quale se pustil do riskantního projektu s tornádem, lepší film sem sice s tornádem neviděl a udělalo to na mě dojem. ()

lobo87

Tento film mi presne zapasoval. Dlho som už nevidel nejaký dobrý katastrofický film. V oku búrky sa určite zaradí k tomu lepšiemu v tomto žánri. Po technickej stránke to bol mimoriadny film, to, čo zaostávalo bol scenár a herci. Z celého obsadenia som fandil iba otcovi a jeho dvom synom. Ostatné postavy ma nezaujali ani svojim príbehom, ani obsadením. Možno trošku nadhodnotené 4*, ale bolo fajn vidieť, že celé budovy môže zničiť aj niečo iné, ako marvelovský záporáci... 70% ()

harycek

Perfektně natočený katastrofický film , který ze začátku působil jako kravina , ale na konec vygradoval do úchvatné podívané!!! ()

ProfiDivak

Klišé patrí k Amerike a postoj nadhľadu si môže vytvoriť aj sám divák. Ale príbeh ako celok pre mňa, zelenáča, zaujímavý, napínavý a poučný. Uchopiteľný príbeh stačí, nemusí na mňa z plátna vyletieť tornádo alebo herci vybaliť úžasné, originálne dialógy. ()

halberdier

Twister byl ve své době kvalitní podívaná. Od té doby uběhlo už 18 roků a tak se v Hollywoodu rozhodli, že by bylo dobré znovu oprášit staré dobré tornáda (naposledy si na velkém plátně pořádně zařádila v Emmerichově Dnu poté). A tak tu je V oku tornáda - a je to v podstatě to samé jako Twister. Příběh je prostinký, plný klišé, postavy nejsou nikterak výrazné (jediný trochu známý je Thorin Richard Armitage - obsazený asi hlavně kvůli hlubokému hlasu, který je v ohlušující bouři znatelně slyšet a Sarah Wayne Callies z Prison Break a Walking Dead). Čím mě naopak film potěšil, tak to jsou určitě kvalitní triky a scény destrukcí a použití prvků found footage, které zde mají své opodstatnění a působí tu osvěžujícím dojmem. Od V oku tornáda jsem moc nečekal (reklamní kampaň byla chabá), ale nakonec jsem se slušně bavil (asi zhruba stejně jako u Twistera). (7/10) ()

RomaS

Ze začátku to vypadalo, že to bude takový druh filmu, kdy se bude furt něco řešit, dlouze hledat nebo sledovat komplikované vztahy a vše bude završeno nějakým tím točivým větříkem. Naštěstí obavy byly rychle rozptýleny vcelku brzkým tornádem a naneštěstí pro všechny zúčastněné se větry jen tak nerozptýlily. Dramaticky rostly na síle i na počtu. Ikdyž většina záběru byly handcam, nestala se z toho epilepticky nesledovatelná změť za což tvůrcům dávám velké významné plus. Monstrózní větry se daly krásně vychutnat ze všech úhlů a vše bylo krásně opepřeno poletujícími předměty velmi rozličných velikostí. Závěr tomu dal krásnou megatečku, tak jak má vypadat katastrofický film. ()

paradoxman

SUPER! Když nic nečekáš, občas dostaneš i nášup. Tornáda super, akce super, jen ty chvile s rodinkama jsou az moc hollywoodské. Ale co, nějaká vycpávka tam být musela. ()

Fajung

Klasický katastrofický námet, ktorý si pohráva s audiovizuálnymi trikmi, na ktorom je vlastne postavený celý film. Presladený príbeh plný amerického klišé tomu uberá na vážnosti a celkovej serióznosti filmu. Už tam ozaj chýbal len bígl, ktorý uteká pred najväčším tornádom všetkých čias. No každopádne je to to lepšie z danej kategórie filmov, nakoľko katastrofické filmy sa zas tak často netočia a ak áno, tak dosahujú kvalitu telenoviel z Južnej ameriky. 55% ()

wick

Bez výborných digitálních efektů...by nebylo moc o čem psát, protože scénář a herci jsou na úrovni televizní telenovely. Příště snad raději dokument. ()

david666

Místy se ty patetické dialogy a kecy obecně nedaly poslouchat. Tady se necpaly snad všechna klišé, co v podobných filmech lze najít. Taky triky nic moc - dneska létající auta ve filmu moc nezaujmou. Takže víceméně nuda. Jediný dobrý záběr byl z oka tornáda - to je ale fakt málo. ()

mr.twizta

Destrukce! Zcela v sablone katastrofaku, ale dobre natocena a na skodu rozhodne neskoupa destrukce. Skoda, ze jsem tohle prosvih v kine. ()

marekspanel odpad!

Sem si říkal, že tak aspoň jsou tam dobrý efekty celkem, tak to bude 1*. Ale děte už s tím někam!! Takové sračky, kdo tohle proboha vymýšlí a financuje..?! Absolutně stupidní scénář a dialogy, herci snad horší než v Annabelle, čili náhrada za komparz. Když je kolem těch dobrých efektů takových sranců, tak vás to ani nemůže bavit a mě to teda totálně snížilo zážitek na nulu. Taky jaksi nechápu vznik tohoto filmu..?! Nic nám nového o tornádech neřekl, byly to naprosto nepřirozené jevy a nikdo to tam ani řádně nevysvětlil..prostě tornádo jak prase a hotovo...Rádoby rozvíjení těch nejkýčovitějších rodinných prvků, aby se ten vichr měl o co opřít. A ta finální scéna v tom oku, jakože ten cílený moment, myšlenka celého filmu..?! Bych se tam tak možná jedině posral strachy :D Nemůžete zažít spolu s postavou onu kýženou fascinaci, když tam sedí nějaký herecký dřevo! Bože kam to lidstvo spěje..??!!! ()

Ace.A.T.L.

Opravdu, ale opravdu parádní film. Naprosto úžasný efekty, jak vizuální, tak zvukový. Když už se to rozjede tak to má parádní tempo a člověk jen zírá. Občasný zbytečný komentáře, člověk přehlídne, v návalu ohormení a obdivu. K tomuhle filmu nemusím říkat nic víc. Za mě naprosto zasloužených 5* a BEZ VÁHÁNÍ DOPORUČUJU :) Ps: Jdu si to pustit obratem znova ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru