V oku tornáda

(neoficiální název)

Akční / Thriller / Katastrofický

USA, 2014, 90 min

• POMO

Učebnicový príklad špatnej filmovej réžie. Vizuálne podmanivé, ale casting a dialógy čisté zlo. Akoby to celé sfilmoval druhý štáb, ktorý bežne pracuje iba na technických medziscénach bez hereckej akcie a nerieši dramaturgiu príbehu (rovnakým handicapom trpeli i poslední Transformeri).(12.8.2014)

• H34D

Když vám "slavnostní" projekci hned od počátku uvedou dva buzíci, tak nejde čekat nic jiného než film pěkně na prdel. Počínaje nezajímavými a skrz naskrz obyčejnými charaktery, přes triviální a stokrát viděnou zápletku až po hromadu klišé, snažící se vám sdělit, že si máte vážit každého dne. Bléé... Zkrátka bez nápadu, bez jiskry a bez sebereflexe. Kdyby si film byl aspoň vědom své hlouposti, mohl se pokusit o nadsázku a humor, ale na to si asi budeme muset počkat na V oku Sharknáda... 4/10(7.8.2014)

Nacpat Found Footage do katastrofického snímku? Proč ne! Tady to rozhodně funguje, efekty nejsou vůbec špatné. Divák se docela pobaví, napětí tomu nechybí a od začátku do konce má film fantastický náboj, který nedá vydechnout. Kdyby se ubralo na klišé, které kazilo celý obrázek a byl by divákovi nabídnut nějaký zvrat, tak bych neváhal dát plný počet. Žánr katastrofický není moc oblíbený a netočí se často, a proto jsem jako divák tohoto žánru rád za každý pokus. Na plný počet Into the Storm nesahá, ale ke spokojenosti bohatě stačí .. 7/10 = 76%(6.11.2014)

Na americkém středozápadě zase fučí. Bohužel ten zkurvený rotující vítr přivanul spousty patetického bordelu, který znatelně poškodil jinak opravdu spektakulárně udělaný film, a ofukuje sbírku postav tak mimořádně nesympatických, že jediné, co si celou dobu přejete, je, aby to všechny ty slizáky co nejdříve odfouklo někam do prdele a vy jste se mohli jen nerušeně kochat těmi fantastickými záběry tornád jako hovado. A tak zatímco po okrajích vichru nádherně cirkuluje famózní koktejl baráků, těžkotonážních kamiónů, jedno i dvoustopých vozidel, stromů a ignorantských lidí, co jebali na předpověď a systém včasného varování, v oku bouře slintající nezletilý šulínek kýčovitě zachraňuje svou vysněnou prsatici, aby si konečně mohl sáhnout na rybu, katalogový americký dedy nechutně okázale utužuje láskyplné vztahy se svými odpudivými syny a iritující, posedlý lovec tornád se odhodlaně připravuje na svou finální hrdinskou oběť, aby všem ukázal, že ve skutečnosti nebyl takový kokot. Takže půl na půl. Vně parádní, uvnitř xblití. Nebýt té močopudné výplně, vizuál opětkuju, ani nemrknu.(11.12.2014)

Kdyby to byla jen přehlídka tornáda, které ničí vše, co se mu postaví do cesty, tak je to perfektní film o délce 55 minut. Jinými slovy, ty debility, co postavy v tomhle filmu říkají mě zase tak nepálí (ale více než 5x se mi oči protočili o 720 stupňou, bo ... no hlouposti). Jako katastrofický film ale Into the Storm obstojí minimálně s vyznamenáním !(12.1.2015)

• - Automobil Titus vytvořil výtvarník David Sandefur. Celé vytvořené zařízení bylo uloženo na podvozek pickupu Dodge. (Terva)

• - Spoiler: Pri zachraňovaní mladšieho syna v kanáli použije otec nôž, ktorý ale pri zachraňovaní staršieho syna odhodil do vody a nechal ho tam. (Johnny.ARN)

• - Natáčalo sa v Detroite, Rochestri a jeho okolí. (Erik7595)