Reklama

Reklama

V oku tornáda

  • USA Into the Storm (více)
Trailer 2

Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (458)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nejsem odborník na tornáda a osobně jsem je ani nikdy neviděl. Nicméně nedokážu uvěřit, že by se po Americe mohla objevit taková zrůda, jako je v tomhle filmu. Na druhou stranu musím sklonit poklonu tvůrcům, protože hodně dobře skloubili ruční kameru s poctivou filmařinou, Vlastně jsem nevěřil, jak moc dobrých záběrů tenhle film má. Tam, kde by se nízkonákladovce rozklepala ruka, tady evidentně kameraman dostal nějakýho pomocníka robota, kterej to za něj odbyl a nebo mu dali víc najíst, protože i v tom největším uragánu si drží stabilitu a nabízí lidskému oku zážitek, který si umí připravit jen matka příroda. Za mě tedy musím říct, že jsem byl hodně překvapený. Tornáda mě ve filmech vždycky fascinovala a tady to není výjimkou. Jenom to klasický americký moralizování na konci filmu bylo trošku zbytečný. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Slušnou expozici a téměř dechberoucí kombinaci špičkových efektů a dunivého zvuku nabourává scénář, ve kterém se střetává jedno klišé za druhým (chyběl jen pes v ohrožení a dvě letadla letící naslepo proti sobě). Naštěstí to má nadhled a v sále s dobrým zvukem jsou některé pasáže skutečně ohromující. Doma bych tomu dal 50%, v kině to je za "přimhouřím obě oči" 70%. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Na americkém středozápadě zase fučí. Bohužel ten zkurvený rotující vítr přivanul spousty patetického bordelu, který znatelně poškodil jinak opravdu spektakulárně udělaný film, a ofukuje sbírku postav tak mimořádně nesympatických, že jediné, co si celou dobu přejete, je, aby to všechny ty slizáky co nejdříve odfouklo někam do prdele a vy jste se mohli jen nerušeně kochat těmi fantastickými záběry tornád jako hovado. A tak zatímco po okrajích vichru nádherně cirkuluje famózní koktejl baráků, těžkotonážních kamiónů, jedno i dvoustopých vozidel, stromů a ignorantských lidí, co jebali na předpověď a systém včasného varování, v oku bouře slintající nezletilý šulínek kýčovitě zachraňuje svou vysněnou prsatici, aby si konečně mohl sáhnout na rybu, katalogový americký dedy nechutně okázale utužuje láskyplné vztahy se svými odpudivými syny a iritující, posedlý lovec tornád se odhodlaně připravuje na svou finální hrdinskou oběť, aby všem ukázal, že ve skutečnosti nebyl takový kokot. Takže půl na půl. Vně parádní, uvnitř xblití. Nebýt té močopudné výplně, vizuál opětkuju, ani nemrknu. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Když jsem ze začátku viděl v ruce kdejakého hovada v tom městě ruční kameru, tak mě naskočila husí kůže a v přípravě na třaslavou kameru jsem začal po kapsách hledat kinedryl, to jsem ale ještě netušil, že tenhle film je právě o kameře, ale v tom nejlepším slova smyslu. Jasně třeba scény ožralů jsou točený výhradně nepřehledně, jenže o ty ve filmu jde pramálo. Tenhle film je totiž v manželským svazku s tornádem a moc dobře ví jak z diváka udělat svýho milence. Pohledy na blížící se tornáda, znázornění jejich síly (letadlo ) a ničivosti (celkové kompozičně skvěle sdělný nadhledy), záběry z neskutečně geniálních úhlů a ještě geniálnějšího střihu, kdy se nám poměrně rychle prostřídává záběr na celek se záběrem na detail mě totálně dostaly. Filmu docela lehce odpouštím někdy typicky americké proslovy, zdlouhavější začátek, protože když dojde na přírodní akci, tak jsem díky obrazu a zvuku (Dolby Atmos se tady vyplatí víc než kdykoli jindy) zapomínal na bezvětrnou atmosféru kinosálu a intuitivně sebou pocukával při každé tornádí destrukci. Jóóó,to je tak, když člověk čeká digitální sračku a dostane obrazovýho mazlíka. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $47,602,194Tržby Celosvetovo $159,702,194Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,719,945 //počet predaných kusov 84,311Tržby za predaj DVD v USA $2,980,832 //počet predaných kusov 137,510║ po ukážke k filmu som si povedal, sakra a takéto béčko chcú dať do kín? nakoniec to bola pekná jazda, z príbehom ktorý hral len vedľajšiu koľaj a trikmi a atmosférou ktorá brala, patetickosť na hrane ale dala sa uniesť, američania milujú katastrofy bez toho by to asi u nich ani nebolo ono, keby nemohli pre niečo neustále trpieť /60%/ ()

Galerie (53)

Zajímavosti (7)

  • Natáčalo sa v Detroite, Rochestri a jeho okolí. (Erik7595)
  • Původní název filmu zněl Black Sky. (BLANIK.)
  • Ve scéně, kdy má ředitel Thomas Walker (Scott Lawrence) na začátku příběhu proslov před školou, bylo využita jeho podobnost s Barackem Obamou. Prostředí vypadalo jako volební pult a herec tak zahrál i některé jeho pohyby, úsměv a mračení, když začalo pršet. (Terva)

Související novinky

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru

15.04.2014

U Warner. Bros teď frčí obří destrukce. Po květnovém setkání s novou Godzillou se na začátku srpna ocitneme V oku tornáda, nejspíš to ale bude jen předkrm k dalšímu katastrofickému velkofilmu, který… (více)

Reklama

Reklama