V oku tornáda

Black Sky

(neoficiální název)

Akční / Thriller / Katastrofický

USA, 2014, 90 min

Docela zábavné počítačové hrátky se splašeným větrákem totálně zazdívají až nevšedně nesympatické postavy. U některých byla dokonce moje touha vidět je plápolat v tornádu a následně je nechat totálně rozmrdat o zem silnější, než touha vidět šum svistu přímo v oku větrné centrifugy. Ale něco do sebe ty kornouty určitě mají, přírodní úkaz je to hravý a vizuálně atraktivní. Katastrofický žánr mám ráda, škoda jen, že "katastrofický" tady platí doslova i pro scénář a obsazení.(7.12.2014)

Dlouhých 18 let od DeBontova TWISTERU a po haldě videosraček se tornáda vrací na filmová plátna a i když to není žádný zázrak, koukat se na to dá. Řádění tornád v městečku, kde má každý pakoš po ruce kameru, si užijem dost a postavy ani formát found footage příliš neotravují, snad jen linie toho zasypaného zamilovaného párečku byla bolestně nudná.(3.1.2015)

• Rocky62

Změť xkrát omletého klišé, nesympatických herců a klasických úniků smrti o vlásek. Samozřejmě nesmí chybět rádoby dojemná scéna s dětmi, kteří tušíc svůj brzký konec sdělují na kameru své omluvy a láskyplné řeči rodičům. Z podobných vyděračských scén by se poblil i pes. Za zmínku stojí jedině efekty a stále rajcovní Sarah Wayne Callies.(31.12.2015)

Tady je asi úplně jedno, jak to kdo hodnotí, protože se na to každý díval z jiného úhlu pohledu. Já osobně kvůli efektům i když pár filmů s tornády jsem už viděla. Takže příběh a to kolem nebudu moc rozebírat, některé jasně neuvěřitelné situace také ne, to je zbytečné. Ale hlavně ke konci jsem se přistihla, že se občas mrknu ven z okna na oblohu, byla jsem nervní, jestli mně neklikne PC a párkrát jsem mrkla očkem po mobilu, jestli má signál, což je můj filmový barometr vzhledem k hodnocení. Chvílemi tam všechno lítalo jak při ohňostroji, včetně letadel bez pilota, s tou školou to taky nebylo špatné, zkrátka na efekt super a co jsem chtěla, to jsem dostala, navíc všechno mi doma funguje a tornádo v našich oblastech nehrozí i když jeden nikdy neví. To žel nelze říct o místech, kde si taková tornáda zažívají často i v reálu, ale pochopitelně ne asi v takovém měřítku jak bylo v Black Sky. Lepší trojka.(5.11.2014)

Začátek mě hodně bavil, ale čím víc film finišoval, tím víc mi to přišlo hloupější, přitom v dobré kvalitě jsou ty efekty fakt famózní a je škoda, že režisér přišel s tak plochým dějem a nulovým vykreslením jednotlivých postav. Taky by mi vůbec nevadilo, kdyby se přidalo 15 minut děje, během kterých bychom lépe přilnuli k jednotlivým postavám. Je to fakt škoda, protože katastrofický filmy mám rád, ale je jich po čertech málo (nepočítám Asylum) a hlavně většina z nich je odfláknutá a hloupá až to bolí. V oku tornáda mohl být světlou výjimkou v současné šedi, ale zůstal kdesi na půli cesty. 60%(2.1.2015)

• - Na tvorbě vizuálních efektů se podílelo více studií. Jedním z nich je například Method Studios, jehož práci jsme mohli vidět na filmech jako Robocop (2014) nebo Iron Man 3 (2013). (imagoo)

• - Původní název filmu zněl Black Sky. (BLANIK.)

• - Automobil Titus vytvořil výtvarník David Sandefur. Celé vytvořené zařízení bylo uloženo na podvozek pickupu Dodge. (Terva)