Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

Trailer 2

Wacoslav1

Tak jsem se ocitnul v oku tornáda a byla to slušná jízda. Jako člověk kterýho tenhle živel neskutečně fascinuje už od dětství a Twister považuji za nezpochybnitelný kult to pro mě byl rozhodně jeden z nejočekávanějších filmů roku. Hlavně jsem doufal, že vedle Twistera jehož pozice number one všech filmů o tornádech je naprosto nezpochybnitelná se v záplavě všech těch sračkovních zetkovných televizních tornád konečně téměř po 20 letech dočkáme filmu který sice Twistera nepřekoná (to už asi nejde) ale aspoň mu bude slušně šlapat na paty a to se povedlo. Nicméně doufal jsem, že napálím plnej počet, ale to bohužel neklapne. Film má svoje mínusy a těmi začnu. Předně i když se nedá říct, že by film nějak nudil (při tý krátký stopáži to ani nejde) ale i tak bych ubral trochu keců a přidal víc tornáda. První dvacetiminutovka je neskutečná pruda a některý ty dialogy co tu postavy vypouští z tlamy jsou fakticky tak blbý až to bolí. hlavně teda ti dva topící se studentíci když vědí, že nastává jejich poslední hodina, tak se při tom natáčí na kameru a melou takový sračky, že jsem žasnul. Vzpoměl jsem si při té příležitosti na hlášku z jednoho béčkovýho akčňáku a sice cituji. Tohle bych určitě neříkal, říkal bych něco jako do prdele! do prdele! Jinak si samozřejmě užijeme i nějakýho toho typickýho Amerikánismu plus nějaký ty kecy o tom, že tahle země dostala velkou ránu ze který se, ale vzpamatuje a povstane ještě silnější a bla bla bla... Na druhou stranu bylo by to asi trochu nefér kvůli tomu shazovat hodnocení celýho filmu, protože podobný aspekty k tomu patří a inteligentní film se od toho asi opravdu čekat nedal. je to prostě podobný jako v Twisterovi herci tu stejně tvoří jenom komparz hlavnímu hrdinovy kterým je tornádo. A nutno uznat, že jak je twister na scéně, tak je to prostě neskutečná pecka. zřejmě slušnej budget je na tom znát. triky jsou opravdu parádní destrukce je skvěle nasnímaná a kurevsky profesionálně provedená. Zkrátka na ty akční scény je radost se koukat. marná sláva, ale aby takovej film stál za to, tak je na něj prostě potřeba pořádnej rozpočet na pořádný efekty bez toho to nejde. Jinak pravda je, že všechny zásadní destruktivní scény je možný vidět v traileru, ale i tak stojí za to se na film kouknout. Obvzlášť pokud jste twister fans jako já, tak je to pro vás přímo povinnost. Jinak kino se zvukem dolby atmos byla skvělá volba u tohohle filmu to fakt vyniklo a ještě přidalo na intenzitě zážitku. No a minimálně pokud u mě nezkultovní film jako celek, tak ta scéna kdy si tornádo pohazuje z boeingy 747 určitě! před destrukcí prostě není úniku a možný je všechno. Takže abych to tak nějak shrnul i přes ty chyby co jsem uvedl si to rozhodně slušný 4* zaslouží. A i když Twister zůstal nepřekonán, tak tu vedle něj máme konečně i další film který tomuto katastrofickému subžánru v žádném případě nedělá ostudu a myslím si, že skalní fanoušky určitě velice potěší.75% ()

Peytl

Tak jak, Bobíku? Mrknem na Tornádo Lou, tu Arizónskou pěnici, prohlédneme jí oftalmoskopem? Pokud je tedy okem míněn opravdu sklivec a nejedná se jen o téměř básnický pojem vytvořený poetickým střevem, pak bude dozajista myšlena prdel. Prdel!!! No, to abych vyměnil nástroj. Vzhledem k tomu, že jaksi uznávám své občasné autority, uvěřil jsem některým zde vyprodukovaným větám v komentech, že klasický model o tak či jinak pochroumané rodině zde figurovat nebude, super, klišé se nekoná a o čem ten film teda bude, hehe, dále až božsky opěvované dramatické scény a další všemožná superlativa o supercele. Do prdele. Po trapných patnácti minutách měním lékařský kufřík, neskonale se směji ftipné dvojce na čtyřkolce, proklínám svou důvěřivost a čekám na ten neskutečný vrchol, grandiózní finále, tak, větře duj. No, přetrpíme pochroumanou rodinu, zív, já to věděl, kreténské dialogy primitivních scénáristů napsaných pro idiotské studenstvo, plky a milion kamer geniálně obhajitelných projektem časové kapsle, to už jsem opravdu uchcával. Tolik trivialit na jednom místě... větře, duješ??? Pořád čekám! Fůůů a fííí, meluzína jak od Křemílka s Vochomrchou a stejně zákeřná, dokonce jednomu hrdinovi, zástupci pana šiditele, vytáhla prdel skrze kanál. Nebój, kufřík už mám otevřený. Dočkali jsme se i přerodu cynika profesionála v citlivou duši a miláčka všehomíra a pozór, jeho letu vokem... tak to bylo ono? Na to tady hodinu a půl čekám? K dokončení trapnosti další rozhovory do kamer, společné mazlení bratrů Bíbrů a taťky a džouk v podobě již zmíněné dvojice na úrovni tele-tele. Od začátku dokonce dokonale bez napětí, neboť každé z hrajících telat má na čele napsáno, jak že to s nim bude dál. Ač jsem nečekal nějaký extra umělecký zážitek, tohle bylo velmi podprůměr, přátelé. O hrdě ač potrhaně třepotajících se vlajkách se ani nezmiňuji, je to špatné pro morálku. Takže, Bobík je neskonale nasrán a bude se více držet hesla „důvěřuj, ale prověřuj.“ ()

MM_Ramone

Dostal som chuť pozrieť si nejaký jednoduchý, nenáročný, nie však úplne podradný, katastrofický film. Pohrabal som sa vo svojom súkromnom video archíve a siahol po americkom filme "Into the Storm". V roku 2014 ho natočil režisér Steven Quale. Ukázalo sa, že to bola dobrá voľba. Tento titul splnil moje očakávania. Malo to rýchly spád, solídnu atmosféru a hodne podarené filmové triky. Scenár síce nie je nijak prevratný, či aspoň originálny, ale v tomto prípade mi to vôbec nevadilo. Chcel som vidieť vyčíňanie zúriacého prírodného živlu a to som aj videl. Ocitol som sa priamo "V oku tornáda". *** ()

juta

Teda popravdě nic moc. Nic extra, děj je chabý (i střih a kamery), obyčejný, herci také. Chvílema nepříjemný, jako když vám něco vletí do oka. Světlou stránkou byla chvíle, kdy auto proplouvalo okem tornáda a vystoupalo nad mraky, kde vykouklo sluníčko, jinak průměr a z některých dialogů se mi dělalo šoufl. Lepší dvě. ()

Hrabka

Film na efekt, těžko očekávat propracovanou story s vypiplanými dialogy, šokujícími zvraty a oscarovými hereckými výkony. Chce to vypnout, neřešit a nechat se unášet hodně povedenými triky a solidní katastrofickou atmosférou. Já se bavil solidně, některé scény stojí opravdu za to, příběh sice mohl být určitě zajímavější, ale ještě se to dalo. Podobný film jsem dlouho neviděl, takže za mě celková spokojenost. Svižná oddechovka. 75% ()

• Na tvorbě vizuálních efektů se podílelo více studií. Jedním z nich je například Method Studios, jehož práci jsme mohli vidět na filmech jako Robocop (2014) nebo Iron Man 3 (2013). (imagoo)
  • Původní název filmu zněl Black Sky. (BLANIK.)
  • Ve scéně, kdy má ředitel Thomas Walker (Scott Lawrence) na začátku příběhu proslov před školou, bylo využita jeho podobnost s Barackem Obamou. Prostředí vypadalo jako volební pult a herec tak zahrál i některé jeho pohyby, úsměv a mračení, když začalo pršet. (Terva)

Související novinky

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru

15.04.2014

U Warner. Bros teď frčí obří destrukce. Po květnovém setkání s novou Godzillou se na začátku srpna ocitneme V oku tornáda, nejspíš to ale bude jen předkrm k dalšímu katastrofickému velkofilmu, který… (více)