Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

seko0408

Uz sme videli naozaj vela filmov o tornadach a pritom ziadny poriadny. Ja neviem ci je tak narocne vymysliet nejaky poriadny scenar/dej v suvislosti s tornadami alebo to proste nieje pre divaka zaujimave pozerat sa na krutiaci vietor ktory zmelie budovy ... No skratka nuda, odveci, onicom, nebudem spoilerovat ale znova trapne scenky a trapna lovestory. ()

ProgLaney

Geniální podívaná se skvělym zvukem, navíc jsou přírodní katastrofy jedním z mých oblíbených témat...a o to tady šlo především. Za mě jasný 4* a poměrně nízký hodnocení mě docela překvapuje. S herci jsem problém neměl, s dialogy taky ne a že byla zápletka trochu klišé? No ono co taky nového přinášet do tohoto tématu. Suprová práce s efekty a zvukem - za mě skutečně spokojenost. ()

mosnak

Ooooou, když si uvědomím, že jsem na to chtěl jí do kina... ještě, že jsem neměl čas a dostal jsem se k tomuto filmu jiným způsobem. Honiči tornád mě hrozně nudili, chyběla mi atmosféra, napětí a hlavně... v jedné z hlavních rolí figuruje Lori z The Walking Dead. A tu já nemám rád. Takže v mém oku (tornáda) zůstala jen slza z velkého zklamání - 38% ()

Reverger

Jasně, tak copak to tu zase máme? Ale ne, vážně? Další mega snímek o tornádech? Hm, páni, tak tohle tu ještě nebylo. Vlastně neoriginalita, hlavně co se příběhu týče, není v tomhle oboru nic zvláštního, ale co skutečně a opravdu musí potěšit, jsou efekty. Scénáristické perly v podání amatérů, co tam pobíhají za nesnesitelné počasí – tohle by nerozdejchala ani Marilyn Monroe – jsou prostě příšerný, ale vizuální stránka a celkem ucházející atmosféra, to poněkud dorovnávají, takže to není až zase tak zlé. ()

Ant_Antony

Twister je prostě Twister... U tohohle se snad všichni tvůrci nudili k smrti... A vrcholem je, kdy si tornádo během vteřiny pohrává s obrovskými letadly, ale jedno "malé" autíčko zachycené ocelovým lanem za kamión zvedá ze země snad celou věčnost... ()

spiritus

Twister pořád nepřekonán i když Oko tornáda, nebylo zase až tak daleko a např. po vizuální stránce svého starého předchůdce výrazně převyšuje. Ale jak známo, efekty dobrý film nedělají, můžou být pouze jeho kořením, třešničkou na dobře upečeném dortu. Vše ostatní zde totiž moc nefunguje a kdovíjaká zábava se prostě nekoná. Škoda... ()

Erik7595

Začiatok som doslova pretrpel. Postavy sú totiž z velkej časti dosť nesympatické (s výnimkou Sarah Wayne Callies a Richarda Armitagea) a príbehová výplň okolo nich absolútne nefunguje. A niektoré tie dialógy v dramatických scénach boli skutočne hrozné. Klišé ako prasa, čo by mi až tak nevadilo, ale tu to fakt nefungovalo. Takže postavy, nejaké tie povinne zobrazené problémové vzťahy a problémy medzi nimi v podstate nezaujímavé. Čo ale zachránilo dojem, boli scény nástupu tornád, ktoré boli vskutku vynikajúce. Vďaka skvelému zvuku máte pocit, že ste blízko toho diania. Takže spracovanie týchto scén, z hladiska vizuálnej a zvukovej stránky výborné. Velká škoda, že sa film nevenoval takýmto scénam ešte viac a ubral by z tej príbehovej dramatickej línie. Nedá sa povedať o velkom sklamaní, ale očakával som aspoň ako tak funkčnú príbehovú líniu s postavami. Ale hlavné je, že film dokázal niektorými zábermi vyraziť dych a práve týmto ma zaujal a nesklamal. Nevidieť to v kine, hodnotenie by bolo možno nižšie. 55-60% ()

newmant

Tento film mi trochu vyrazil dech, polovinu času jsem měl pocit, že to opěradlo u sedačky musím utrhnout, tak jak vše ničila tornáda. Výborné zpracování i efekty. ()

Silviaxx

Ďalšia kvalitná bombovka z Ameriky pre tento rok, tentokrát katastrofického žánru. Tornáda ma strašne zaujímajú a bavia, preto som veľmi rada, že vznikla táto pecka. Film je napumpovaný skvelými efektami, z ktorých bolo vyťažené naozaj maximum - po tejto stránke sa divák naozaj nemá na čo sťažovať. Sledujeme obrovské krúpy, menšie tornáda, ohnivé tornáda a na obrovské finále jedno megagigantické tornádo. Ani pri hororoch nikdy nestláčam priateľovi ruku tak silno ako v tomto prípade! Začiatok bol síce troošku zdĺhavý, ale to nám vzápätí vynahrádza ostatná stopáž filmu, kde som (ako som spomenula) bola napätá ako struna. Odporúčam pozerať v kine, pretože veľké plátno len umocňuje zážitok z tohto kúsku. Na druhej strane ma však už prestáva baviť tá klasická americká filmarina typu - vždy sme na správnom mieste v správnom čase, všetko zlé nás obíde alebo to minimálne prežijeme.. Na plnú paľbu to u mňa nie je, ale dávam zaslúžené, kvalitné, silné 4*. ()

sedlo03

Stále jsem přesvědčený, že natočit kvalitní katastrofický film je to nejtěžší ve filmové branži, alespoň teda pro středně náročného rádoby kritika. Jistě, s efekty si tu můžete vyhrát do aleluja, ale přidat k tomu kvalitní scénář a dobré herecké výkony se jaksi těmhle filmům nedaří, těžko říct proč. Zpátky k filmu. Určitě to lepší co jsem z tohohle žánru viděl, a i když je to kýčovité až za roh, moc si neumím představit jinou variantu. Překvapivě mě i nevadily vedlejší dějové linie a musím řici, že z castingem jsem neměl sebemenší problémy. Tornáda jsou velmi vděčným tématem, hlavně protože se vyskytujou v USA a oni mají o čem točit, eh, ale tohle mě prostě bavilo. ()

LukyNike

Já jen lituji, že jsem na tohlencto nešel do kina, protože to je audiovizuální nádhera a k tomu navíc příjemní herci. ()

majec4

Celkom dobry film, no predstavoval som si to bez tych zaberov z amaterskych kamier. Aj scenar by som nejako pozmenil, tie decka z casovej kapsle mi vadili, no rodinna zapletka tomu len pridala. A co sa tyka prevedenia, tak proste pecka. V kine to musel byt poriadny audio-vizualny zazitok. No nebyt efektov a jednej top sceny (ved vy viete ktoru myslim: let vedec, let), pozrel by som si radsej Twistera. Toto bolo ako keby pre deti natocene. ()

Illy

Na Twister si už asi málokdo vzpomene, tak proč nenatočit to samé s příchutí moderního found footage? Slušnej televizní film na větrné téměřzimní odpoledne. V příběhu originalitu nehledejte, obrazově je to povedené. ()

Blue.Shark

Tak jsem si říkal, že se podívám na nějaký katastrofický film, abych zjistil, jestli se tenhle žánr kvalitou někam posunul za ta léta, co jej nesleduji. Zjistil jsem, že se posunul pouze kvalitou efektů; ostatní zůstalo při starém. Into the Storm tedy pobaví, ale je to další z řady filmů, které stačí vidět jednou. ()

Flopik

Začiatok troška dlhší a nudnejší ako by sa patrilo, no keď na scénu prídu tornáda tak sa nato pozerá skvelo. Triky výborné a megatornádo na konci budilo rešpekt. Chválim aj nápad ako je to natočené. Vynikajúci soundtrack. U mňa za 4*. ()

Kick077

Ale jo, celkem to šlo. Nic moc sem nečekal, ale dostavil se film, který byl poměrně zmáknutý. Až na ty hrozný, oposlouchaný dialogy a monology, kdy si každej uvědomí pravou hodnotu všeho bytí, když stojí tváří v tvář smrti, to mělo docela svižný tempo. Nudit sem se ani moc nestíhal (v podstatě jenom to mluvení občas, ale to se dá ignorovat a upnout soustředění na tornáda). Scény s tornádama byly udělaný na efekt a v kině to byl zážitek. Ty se fakt povedly. Na další Blu-ray do filmotéky to ale nevidim. ()

warrenur

Mimoriadne nepodareny pokus o natocenie "originalneho" Twisteru. Pri sledovani som mal pocit, akoby som sledoval nejaku reprizu spred roku 2000. Dokonca ani vztahy medzi postavami "veternych nadsencov" absolutne nefunguju. A hoci triky nie su uplne zle, takmer vsetko ostatne celok tlaci nadol. I Sarah z Prison Breaku mi prisla otravna. Ostatne, kompletne cely dej a akoze "dejove zvraty" su uz v ramci minulosti nacrtnutych a pouzitych liniek, takze ma vazne nic neprekvapilo. Trochu zivota tam sice vhanaju ti jackass rednecks, ale nie je to nic co by tento "zlepenec" vytrhlo zo suterenu. A teda, hoci technicka stranka nie je uplne zla, scenar, dialogy a herectvo je velmi slabe. Pri katastrofickom filme musi na divaka posobit nejake to napatie, uzkost, ci ohromenie, neprerusovane vyslovene hlupymi dialogmi. Dat slabe dve, tak to radsej "zasluzenu" jednu. Neodporucam. ()

Wardan

Dojmy z filmu se rozletěly rychleji než libovolné stavení v jeho scénách. Pamatuji si jen, že tam byly bezva triky, jako třeba hořící tornádo (ano, zní to divně), že to mělo mizerný scénář plný klišé a nudně napsaných postav, že ta kvazidokumentární forma moc nefungovala a hudba Briana Tylera byla úplně mimo (někdy jak z jiného filmu). Ale alespoň to bylo krátké a v akčních sekvencích slušně zrežírované, takže tak 2 a 1/2 hvězdy. V kině s Dolby Atmos by to byl asi lepší zážitek. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru