Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

grogodil

Neznesitelne tupo-dutý gýč, v ktorom po vyslovene pretrpenej zoznamovacej polhodinke okamžite začínate fandiť prvému tornádu, už len preto, že na chvíľu zavrelo hubu celej tej typovo najprevarenejšej zostave poloamatérov, ktorým neveríte ani nos medzi očami. A ako s pribúdajucími minútami tornáda naberajú na objeme a deštrukcia na efektnosti (cgi fakt parádička), tak každou minútou čoraz viac prajete každému obyvateľovi mestečka najkrutejší spôsob smrti. Bohužiaľ, sprostí majú šťastie, a keďže tu o blbosť zakopávate na každom kroku, môžete očakávať maximálne tak ten najtuctovejší happyend. Škoda, možno nabudúce, keď scenár nebude písať malé decko, ktoré v škole ešte nemalo fyziku. ()

stuntmanMIKE

Toto je presne jeden z tych filmov, na ktore sa da pozerat z dvoch stran,.. ak to chceme brat seriozne, tak je to kravina...ak sa na tom chceme zabavit... tak sup do toho. Mne to vyslo tak, ze som kopol nieco na posilnenie... potom som sa posilnil este viac... a potom som si to pustil. A ja vam neviem cim to bolo, ale mna to fakt bavilo... Postavy su trapno-vtipne... Republikanske cervene krky z juhu uz sem tam tlacia na pilu, ale inak ma pobavili, pretoze prave oni predstavuju skutocny obraz pokrokovej americkej mladeze... no a tie tornada vyzeraju k svetu... Vsetko ostatne je kokotina, ale ja teraz pritvrdim a poviem, ze mna to bavilo... urvite mi koule za to... Ja mam holt tieto katastroficke pixovinky rad... ()

ilemas

Na filmu je vlastně nejlepší parádně namixovaný zvuk a pár výborných dechberoucích efektů, ale dějově je to průměrné jako nějaký teenagerovký film. Od doby Twisteru jsem čekal něco víc. ()

M.i.k.e

první výraznější zklamání letošního roku.Ne snad,že bych od podobného filmu očekával něco víc,než jen prostou oddechovku,ale tady je vyjma parádního vizuálu prakticky všechno špatně.Prostinký děj vršící jedno klišé na druhé a logické kopance by se ještě daly přežít,ale tvůrci natolik spoléhají na vizuál,že zanedbali i ten zbytek.Papírem šustící dialogy plné rádoby oduševnělých řečí a nepříliš sympatické obsazení (Armitage jsem vůbec nepoznal) tenhle kousek sráží do vod průměru,místy i podprůměru.Takový Twister nebyl dějově také žádný zázrak,ale ve chvíli kdy v něm zrovna nefoukalo ho táhli dobří herci a slušně zvládnutá režie.To se tady bohužel nestalo a vzhledem k potenciálu je to velká škoda...60% ()

Havaj8

Zpočátku to vypadalo na obyčejnej podprůměrnej katastrofák, s nějakým tim tornádkem a následkama. Ale nakonec se to povedlo ve všech liniích děje, který se nakonec prolnuly dohromady. Vizuálně těch několik tornád, potom ten mega hurikán, všude vtažený letadla, budovy, auta...geniální. Co se týká těhle větrnejch katastrof, tak to nemá konkurenci a řadí se to k úspěšnýmu Cloverfieldu nebo Nic nás nerozdělí, podle mě. Dobrejch katastrofickejch filmů je hrozně málo a v kině to muselo stát za to. Potěšili i ty dva Viral blázni v poslední scénce. Dokážu si představit, že bych se na to podíval někdy znova. ()

Martin741

Steven Quale je len priemerny reziser a doteraz nic schopne nenatocil! Final Destination 5 bol u mna len priemer, a film sa vezie na vlne, ktoru vyvolal twister z roku 1996. Nuda a digitalny bordel suverenne vladnu, herecke vykony su vsak mizerne a dialogy su tak spatne, ze horsi bol uz len scenar. Nic viac, nez tuctova bachorka. 30 % ()

Pugo

Keďže sme sa o tornádách a lietajúcich kravách dozvedeli všetko podstatné už takmer pred 20 rokmi, je ťažké nakrútiť originálny film s týmto fenoménom. Quale ale ťaží maximum zo skromného rozpočtu a priemerného scenára s postavami ako z castingovej šablóny z 90-tych rokov. Herci sú celkovo nevýrazní, že vám je jedno kto sa dočká záverečných titulkov. Tornádá trhajúce budovy sú pekné a efektné, ale kamera sa vo väčšine prípadoch až príliš skoro odvráti, strih rovnako rýchlo zakamufluje nedostatok peňazí na efekty a klasické moneyshoty sú tu asi 3. Záver je celkom cool, Wayne Callies už nie je až taká otravná ako v PB a WD (jej typické "ahm" zaznie len trikrát!), Tylerova hudba opäť na rozdiel od soundtracku nevýrazná vo filme. Odkaz na Twister potešil (len pre pozorných divákov). ()

bourec

Twister je pro mě jednoznačně na poli katastrofickýho filmu a filmu o tornádách v první pětce,a tak sem byl zvědavej na kus docela neznámýho režiséra.Prvních patnáct minut sem dost skřípal zubama,zase ruční kamera,zase blbý kecy špatnejch herců do objektivu,jak píše můj oblíbenej uživatel,prostě kýbly hnoje.Jenže to,co se pak rozehraje,film docela úspěšně vytáhne na solidní průměr.Masakr,trochu přehnanej,ale prostě ta intenzita spouště je tak megaobří,že na chvíli zapomenete,jak je to okolo blbý,jak ty herci vlastně ani neuměj hrát.Ale na jeden večer beru.50%. ()

Rodriguez

Na tenhle kousek jsem se chystal do kina (to většinou, ale stejně tam nikdy nedorazím), ale zas to časově nevyšlo. Proto jsem si udělal v podvečer svátku všech svatých čas a sjel to. A bavil jsem se! Opravdu! Čekal jsem nějakou oplzlou patlaninu, ale opak byl pravdou. Stopáž příjemná i děj nebyl tak debilní, herci neznámí a tak člověk mohl fandit úplně každýmu. Nejvíc se mi líbilo to kotvící fáro, které stejně uletělo a zmizelo v oku tornáda. 70% ()

cariada

Nemám podobné filmy moc v oblibě, ale tohle nemá špatné hodnocení, tak jsem do toho šel. Trikově tomu není co vytknout, herecky to taky šlo, sice dějově takové to klasické americké klišé. ()

C0r0ner

No, nebudeme si namlouvat, že od toho kdokoli cokoli čekal. Byla to prostě taková jednorázová akční blbůstka bez reálných ambicí cokoli dokázat. O scénáři se moc mluvit nedá, leda tak v záporném smyslu. Chování postav bylo idiotské a nelogické a samotní herci také nic moc. Ale nenudil jsem se. A to je u mě hodně kurva důležitý faktor. 50% ()

PROCESOR

Kdo čeká od podobného filmu nějaký děj, tak je naivní. Jasně, ale koukáme na film, né na dokument. A tak se nabízí srovnání se starším Twister ( 96) Kde jsou horší efekty, ale za to to má aspoň nějaký děj. Takže já naivka hodnotím. ()

Wormboy

Bezproblemovo funkcne katastroficke becko...ma to grady, debilne dialogy a ujde to ako voda...co viac si od takehoto filmu priat ? ()

pakobylka

S výjimkou finálního otesánka se tornáda svůdně vlní - nejodvážnější z nich dokonce vyzývavě nasává žhnoucí plameny, jakoby hodlalo zvítězit v jakési místní soutěži krásy ... lidští hrdinové mezitím řeší svá rodinná a jiná dramata - a jen tak mezi námi - digitálním větrným vírům nesahají ani po kotníky. Dosti bídné 2* ()

fars

Nutno říct že vidět to doma, asi bych tak vysoko nešel. Ale to co jsem viděl v kině mě celkem usadilo. Tornáda a věci kolem nich špičkové. Tak perfektně natočenou destrukci jsem už dlouho neviděl (ani v nové Godzille se neničilo tak velkolepě). Parádní zvuk i hudba. Stopáž také přesně akorát. No a pak tam byli i nějací lidi, ale kvůli nim nebo kvůli vymakanému Nolanevskému scénaři jsem zrovna na tenhle film opravdu nešel. Ostatně mrkněte se na plakát a na trailer, to snad vypovídá dost o tom, co od filmu čekat, a to jsem také ke své spokojenosti dostal. Méně patetismu a kratší představovačky v úvodu, a šel bych možná i na pět. A nekecejte mi, že vám ty tornáda místy nedokázaly nahnat husí kůži ;-) ()

fugazi

Absolutně nesmyslný televizní béčko, kde tornádo funguje jako hlavní záporák, kterej honí a zabíjí lidi pro potěšení... 3/10. ()

Jermann

Hvězdičky si odpustím, páč jsem viděl jen asi 40 minut filmu ve vlastnoručním sestřihu myší. Jinak to nešlo vydržet. Použití záznamů ručních a průmyslových kamer tentokrát vychází jako naprostá hloupost a vše je tomu nesmyslně podřízeno. Když se pak člověk konečně prokliká skrze balast toporných dialogů k nějaké akci, přisviští tornádo, které nevypadá ani o píď opravdověji, než to DeBontovo, což mi příjde jako za mega selhání, vzhledem k tomu, jak vysoko a hlavně jak dlouho tahle laťka visela. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru