Epizody(6)

Je rok 1924, dva roky po Epsomském derby. Tommy navenek pořádá dostihy a prodává auta. Tajně pracuje pro Winstona Churchilla. (Netflix)

TheSpearCZ

Třetí série opět jedna velká paráda !! A to nám nezačala úplně světoborně, rozjezdová první epizoda nebyla to pravé ořechové, ale od druhého dílu, kdy se dozvídáme, že Tommy dělá byznys s Rusy se nám nabídne přesně to, co od tohohle seriálu očekáváme a tak milujeme ! Opět nechybí tuna nečekaných zvratů a dostává se nám i nových postav (především kněz jako sakra dobrý záporák, co leze na nervy). Mám v této sérii dva velké highlighty a to herečku Gaite Jansen coby Tatiana Petrovna, která hrála úchvatně a ještě je do toho fakt kus! A druhým je návrat Alfieho (Toma Hardyho), který si každou scénou podmaňuje celý seriál a jeho herecký um tu je na maximu, především v posledních dvou epizodách kraluje! A samotný konec byl opět překvapivý, zvraty v závěrečných scénách už tak nějak čekáte, ale ten výsledek je obecně tady v seriálu těžký vyvodit, což se mi na tom tak líbí. Povedená série. 3. série - 100% ()

peetrejr

Tretia séria. No zo začiatku som bol strašne nadšený, že však Campbell už zomrel čo môže byť už horšie? No aha zistil som to. Toľko sexu v seriáli sa podľa mňa nenachádza ani v sex uducation a tento seriál má ešte aj v názve SEX! Lenže no dajme tomu že sa to dá odpustiť. Veď predsa len tá Jaskynná hudba je chytľavá. Bál som sa že čo tu ešte vlastne bude a Ruskú mafiu som akože nečakal a ani Ruskú vojvodkyňu, ktorá bude nahá hrať Ruskú ruletu.... A povedal som si: veď to nie je až taký bizár a potom som videl scénu v paláci, myslím tu šialenú párty kde si to tak 20 ľudí rozdávalo v jednej izbe. A potom som bol trošku znechutený, nie ani preto že by tam boli holé ženy ale to že do riti sú všetci v jednej izbe no zahoďme to za hlavu. Opäť Cillian Murphy aka Tommy Shelby potvrdzuje že tvorcovia si vybrali správne. Ako viem že asi som to už písal v minulých recenziách ale herecké obsadenie je bombové priam rozprávkové. Ale stále som bol v napätí a stále som pozeral z veľkou chuťou. Teším sa na ďalšiu sériu. ()

Azurovydrak

"Who wants to be in heaven when you can be sending men to fucking hell?" Zlomová řada jak pro psychiku postav, tak pro vývoj narativu. Komorní atmosféra z předchozích řad bere za své, žiletkáři nám tu operují už v celostátním měřítku. Dvorního komisaře v roli antagonisty nahrazuje slizký a děsivý kněz, který se ukazuje jako zatím nejtvrdší sok. Výborně rozběhnuté drama mírně sráží ruská zápletka, které se táhne a vyznívá trochu do prázdna. I když kněžně je třeba dát nějaké body. Nejvíce mě nadchla výborná epizoda 4, kde polomrtvý Tommy odříkává legendární monolog. 90% ()

DAPDO

V příběhu se zase posunujeme po dvou letech dopředu. Tahle série mi zatím padla nejvíc do noty, i když to po první slabé epizodě tak nevypadalo. Zatímco v předešlejch mě moc nebavilo, jak se všechno točilo kolem sázek, koní a dostihů, tady stačilo zamíchat trochu politiky a ani mi moc nevadilo, že postava, kterou hraje Hardy a která dodala druhé sérii největší šmrnc, se objevila jen v posledních dvou dílech. Zajímavý je i sledovat změnu u hlavních postav, zatímco Tommy se stává chladnokrevnějším, Arthur přestal brát koks a upíjet se a celkově vymněknul. K dokonalosti to má sice ještě pořád daleko, je tu na mě spousta nepodstatných věcí, který děj absolutně nikam neposunou a nemají na něj vliv (třeba vztah Polly s malířem), ale jestli to bude pokračovat nastoleným tempem a každá série bude lepší než ta předchozí, budu spokojenej. Lepšímu požitku podle mě pomohlo i to, že třetí sérii jsem už viděl v původním znění s titulkama, protože když srovnáte cz dabing a hlasy herců, kteří propůjčili svoje hlasy některým postavám s originálem, tak je to sto a jedna. ()

Klajondr

Tommy riskuje a vrhá se na pole mezinárodního obchodu. To ovšem netuší, jak fatální můžou být následky byť jen jediné chyby. Brilantí série, kterou si troufám označit za zatím nejlepší. Uvidíme co přinesou následující zážitky a i kdyby to nebylo nic moc, kvalita této části vždy posune seriál o třídu výš. ()

Sharpooter

Tohle byla zatím nejslabší série, avšak i tak byla dobrá. Nemá cenu tady rozebírat prostředí a podobně, jelikož všechno je úžasné. Avšak důvod proč hodnotím hůře než předešlé série je příběh, který je sice zajímavý, ale první a druhé řadě se prostě a jednoduše nehrabe ani po kotníky. Například první epizoda se odehrávala na jednom místě a připomínala spíše filmy Kmotr, než Peaky Blinders. Hodně se mi líbil vývoj postav, kdy některé se opravdu od první série změnily k nepoznání. Dále se mi líbily některé příběhové zvraty, které celou sérii posouvaly ku předu a díky kterým se zde neustále něco zajímavého dělo. Peaky foking Blinders !!! 8/10 ()

J.e.r.e.c

To, co předchozích dvanáct dílů tak parádně budovalo, ten nešťastný třináctý poslal jednou ranou do márnice. Co to má bejt? Místo skvělé atmosferické gangsterky najednou koukám na nějaké „Panství Downtown“? (Nebo, alespoň takhle nějak si ho představuju, páč jsem ho nikdy neviděl.) Kulisy se změnily ze špinavých ulic Birminghamu a doupat Londýna na putinovsky rozlehlé sídlo uprostřed zelených luk a z gaunerů z ulice se stala šlechta. Ne, samozřejmě, nestala, byť to tak na první pohled může působit. Ale pohled tygra těm parchantům pořád nechybí, a když je potřeba, stále dokáží vytasit drápy! Přestože zklamání ze značné stylové změny časem vyprchá, dojem, že tohle prostě není ono, až do konce nezmizí. I přesto, že úchylní ruští aristokraté dělají, co můžou, a snad poprvé od Shelbyovců přebírají štafetu největších magorů na place... 75 % ()

0verseer

Treťou sériou si u mňa Peaky "fookin" Blinders konečne napravili renomé. Napriek tomu, že tie predchádzajúce ma napriek pomerne vysokým hodnoteniam, neokúkanej tématike anglických gangsterov a atmosferickému prostrediu príliš nechytili, túto som si napriek niektorým slabším miestam bezosporu užil. Trochu ma mrzí, že Tom Hardy so svojím Alfie Solomonsom nedostal viac priestoru, pretože v tomto prípade sa snáď ani nedá pochybovať o tom, že obsadeniu seriálu práve on herecky kráľuje. Aby som to teda konečne ukončil, tretia séria je zatiaľ suverénne najlepšia a práve vďaka tomu, že Peaky Blinders kvalitatívne stúpajú a nestagnujú si ma udržali aj do ďalšej série, na ktorú sa po prvýkrát pri sledovaní tohto seriálu skutočne teším. ()

Estwen

Trojka přinesla pár očekávaných, pár neočekávaných zvratů. Zářivý aristokratický svět je nadosah, postavy se s postupem na společenském žebříčku perou různě, hodnoty a kvalita zpracování zůstávají. ()

jfaba

Jo, nemáte si nic začínat s Rusama, brácha Arthur měl pravdu! Zvláštní konec. Jasně, budou aspoň ještě dvě série. Opět skvělá hudba, samozřejmě Tom žid a všichni PB, i když vládu trochu převzaly ženy a také, bbc opět nezapomněla na politiku (tady je to plus). Stejně dobrá série jako byla první. ()

muti

Bez Toma Hardy by to asi nebolo za plný počet, pár scén s ním pomohlo nielen trojke, ale aj celému seriálu. Super obsadenie, zaslúžil by si samostatný spin off all hlavný hrdina. ()

koza3

Grandiózní finále. Měl jsem motýlky v žaludku a jediné co mi chybělo bylo trošku více pořezat kněze za všechny jeho hříchy. Každé rozhodnutí má dopad, Tommy zase reje hubou v blátě a to hned několikrát během celé série. Na konci to zhodnotí, že by se asi měl poučit a napohrávat si s většími bastardy než jsou Peaky Blinders, ale je to prostě gambler. Užil jsem si všechny charaktery dosytosti a ač jsem ten plot úplně nepochytil, tak za mě plné skóre. Ve druhé sérii jsem moc nechápal proč si všichni ujíždějí na výkonu Toma Hardyho, ale během těch 10 minut, které měl v sérii třetí jsem to pochopil. Tím prskáním do ksichtu mi připomněl herecké lekce Joeyho Tribianiho z Přátel :-) ()

PaTeXx

Zajímavá série s novými antagonisty. Přijde mi, že s všechny série drží takové svoje optimum solidnosti. Pomalejší průběh sérií a pak nastane intenzivní závěr, který vybočuje z řady. ()

panki9922

Veľké pozitívum tretej série je výstup Toma Hardyho v poslednom diely, kedy to vytmaví jednak Tommymu, ale hlavne divákom. Un-fucking-justified anger. Divák by PB nemal fandiť, robia zverstvá pod zámienkou toho že to v budúcnosti nechajú, že prejdú na legálny biznis. Ale za akú cenu? Takže ak som na konci druhej série vyčítal tvorcom PB že sa príliš snažia aby som si ako divák Tommyho obľúbil, alebo mu dokonca fandil a nedarí sa im to, tak v tretej sérii je to presne tak, ako si to predstavujem. Záverečná epizóda je prosto nádhernou kopačkou na solar všetkým, ktorí si PB akýmkoľvek spôsobom zidealizovali. Nie je to dokonalé, odpáliť v nestabilnom tunely dynamitom dieru do tunela, zbytočne zdržiavať oznámenie že je dieťa v poriadku a odsúdiť tak 6 ľudí na istú smrť a pod. nezrovnalostí sa tu nájde. Prevažujú však pozitívne veci v práci s kamerou, scenárom, hereckými výkonmi, kulisami, kostýmami a tak ďalej. ()

bonovox

Stále guilty pleasures. Pletky s Rusmi posúvajú dej výrazne dopredu a záver opäť raz výrazne prekvapí a navnadi na 4. sezónu. A po Nickovi PJ sú tu ďalší moji obľúbenci Radiohead...čo viac si človek môže priať...a ten Hardy...wau ()