Epizody(6)

Rok poté, kdy spor rozdělil Shelbyovy, se musí rodina sjednotit kvůli pomstě ze strany italské mafie a vyhledat pomoc nového pochybného spojence. (Netflix)

Streeper

Čtvrtá řada byla super, sledování seriálu uteklo ani nevím jak. Líbil se mi boj mezi italským gangem a Birminghamem. Bylo to skvěle dějově napsané a Adrien Brody jako mafián a šéf byl naprosto dokonalý. Na začátku mě sakra zamrzel John, doufala jsem, že Shelbyovi bratři jsou nesmrtelní. Pak mě trošku vyděsil Arthur, ale co by byly Peaky Fucking Blinders bez Arthura Shelbyho a jeho energického hlasu. ()

Rocky88

Stále lepší a lepší. Příjezdem Brodyho aka Lucy Changretty dostanou PB těžkýho soupeře, ze kterýho je respekt, i když ještě člověk neviděl, čeho je on a jeho kumpání schopen. Obrovským plusem je postava Tomáše Tvrdého, protože Alfie je jedna z absolutně nejnepředvídatelnějších v historii seriálového plátna. Gradace má po všech 6 dílů vzestupnou tendenci a pomrknutí na Caponeho zahřeje u srdíčka. Radost z míru je ovšem hodně naivní :) ()

FrankSusta

Čelist spadlou až na zem mám od druhé série a myslím, že tam ještě zůstane (i do budoucích sérií). Tohle je prostě něco velkolepého! Herecké koncerty nemalé skupinky herců vám zůstanou v mysli a podvědomí ještě dlouho, nejen díky skvělému Cillianu Murphymu (jehož hluboký hlas mě vzhledem k jeho výšce docela překvapuje), či chytře vtipnému Tomu Hardymu, nebo Adrienu Brodymu, kterému nelze kvůli jeho přízvuku (který sice hraje) skoro rozumnět. A to je na něm to perfektně děsivé, co z něj dělá jednoho z nejlepších záporáků. I další nové postavy jsou skvěle zahrané (to ale nic nemění na tom, jestli si je oblíbíte, či ne)  Příběh série je skvostně perfektní, promyšlený a celkově dobrý. Zajímavé, jak vlastně nyní skoro furt těží z minulých sérií, kde něco provedli a teď z toho mají problém.   Skvělá série!!!!     9,5/10  mimochodem, moje oblíbená postava je Kudrna :) ()

filmmovier

Nejlepší série. Peaky Blinders jsou skutečně s každou sérié lepší a lepší a tahle série byla skutečně mimořádná. Dechberoucí a naprosto famózní záležitost s tradičně naprosto bazchybnou dobovou atmosférou. Hudební doprovod je také čím dál lepší (a snad nikde nikdy nebyl lepší) a hereckí esa jsou samozřejmě v nejlepší kondici. Ke starým známým se přidal i famózní Adrian Brody, kterého normálně moc nemusím, ale tady kraloval celé sérii a s mimořádnou lehkostí přehrál i Adriana Brodyho. Skutečně není moc třeba debatovat nad tím, jestli to je nebo není nejlepší britské drama (je), protože tohle je velmi těžké překonat. Mimořádná atmosféra, mimořádná výprava, mimořádné herecké výkony, mimořádný vizuál a čím dál lepší zápletky, to jsou důvody, kvůli kterým se už teď těším na pátou sérii. Na začátku bych nikdy nevěřil, že mě podobný seriál chytne, nicméně nyní mě má už plně ve své moci. 100%. ()

UhLee

Čtvrtá série - (8,5/10). Thomas Shelby propadá do ještě většího deliria a já se čím dál víc ponořuji do této gangsterské řezničiny. Je to pořád neskutečně chlapácké, špinavé a nebere si to vůbec žádné servítky. Hlavních přísad, bez kterých by se to neobešlo má čtvrtá série dostatek a řadí se za druhou sérii na pomyslném piedestalu. Tuhle sezónu táhne hlavně namistrovaný wop Adrien Brody, který byl prozatím nejlepším padouchem, jakého Peaky FOKIN Blinders představili. Celkově si myslím, že jeho vendeta je prozatím nejlepší motivací, kterou může záporná postava mít. Navíc se výborně hodí k jeho italské povaze, která rozhodně není bezzubá. Sekunduje mu tady opět vynikající Tom Hardy, který svými trefnými dialogy stírá jednu postavu za druhou a nepotřebuje  tomu kulky. Líbilo se mi, že tyto postavy dostávaly přesně tolik prostoru, aby byl jejich výskyt na scéně, pro diváka dostatečným svátkem. Máme tady plno nových a zajímavých postav, mezi které řadím především zajímavou postavu , kterou hraje nevypočítavý Malíček z Game of Thrones. Výborný hudební doprovod - opět mě potěšila kapela Radiohead, která se k tomuto seriálu prostě hrozně hodí. Poprvé v seriálu došlo i na loučení s hlavními postavami, které bylo rozhodně nečekané a bylo proloženo nepředvídatelnými zvraty. Závěr slibuje opět posun o několik příček výše a já jsem zvědavý, kam se to všechno ještě posune. Dokud má Steven Knight nějakou vizi, kam by měl seriál směřovat, tak jsem otevřený dalším sériím. 🔝Nejlepší epizoda: The Company (S04E06)🔝 ()

Lachtaan

I dle obecného hodnocení série člověk hned pozná, že tahle šestice epizod nebude ničím jiným než kulervoucím televizním zážitkem. Hned úvod přináší dost emotivní rozjezd, vedle toho přidává do hereckého ansámblu perfektního Aidana Gillena a především nejlepšího záporáka v dějinách seriálu. Adriena Brodyho jsem si oblíbil už v pár filmech, jeho Luca Changretta je ale jeho doposud nejlepším výtvorem. Každým dalším dílem tahle řada překonává sama sebe a já asi lepší seriálovou sérii kromě závěru Darku letos ještě neviděl. [viděno na Netflixu] ()

ZeroCZ1233

Po celou dobu vysílání této zločinecké ságy z industriálního Birminghamu se každý druhý divák dušoval, že k poctivé gangsterké podívané chybí podstatná část fyzických soubojů na úkor diplomatických. Tyto myšky teď mají pré, protože tvůrci slyšeli ty neopodstatněné vzdechy a díky tomu přivedli válku. Válku zločineckých organizací, na papíře dokonale sepsanou, na plátně ještě lépe fungující, doplněnou o ještě přejvapivější sérii zvratů pomahájící udržitelnosti pozornosti pro tu část diváctva, jež bere sledování seriálů jako trend poslední doby. Nové herecké posily jsou další dva drahé kamínky do této pokladnice. Jeden z nich odplupl s Cháronem z kvalitou skomírajícího Západozemí a přistál na březích Velké Británie, přičemž ze své ulízlé povahy kapánek ubral s větším důrazem na přirozenou britskost. Ten druhý je Adrian Brody, naprosté herecké zvíře, jenž k zastoupení italské mafie v tomto konfliktu vzal za své styly dřívějších ztvárnění těchto gentlemanů smícháním kvalit tria Brando-Pacino-Niro, s přidáním svého silného charismatu a vznikla postava, jejíž scény jsou ekvivalentem pojmu "kvalita poctivé herecké školy". Zbytek již známého ansámblu jede svým poctivým tempem, bez sebemenší nejistoty či poklesu dosavadní kvality. Zatím nejdokonalejší série, díky níž se Peaky Blinders drží v čelní skupině počinů zastupující kvalitu řemesla na našich obrazovkách. 10/10. ()

VanTom

Nástup mafiána Adriena Brodyho s jeho italsko-americkou vendetou byl zdrcující a zastihl Shelbyovic famílii ekonomicky prosperující, avšak vztahově rozklíženou. Pak už spíš jen chraplavě hrozil (a ožužlával párátka), než aby něčeho zásadního dosáhl – Peaky Blinders v čele s chladnokrevným Tommym srovnali krok a opláceli stejnou mincí. Opět stylově v oparu whisky a ginu, koksu, pletich, rvaček a cikánského boxu, jenže jaksi rozháraně, cyklicky ve svých rolích a s neuspokojivě překotným skoncováním. ()

kenkaku

Série dostala druhý dech. Děj není tak zmatený a přeplácaný jako minule a série rozhodně končí o dost méně debilním koncem (i když si trapné “drama” nemohli autoři odpustit ani teď). ()

Michelle75

Výborná série, od začátku to šlape a s ničím se to nebabrá. Přijíždí italská mafie v čele s Adrianem Brodym a já si ho za tvrďáka nějak neumím představit, zdání klame a jeho párátko v hubě a uchraptěný nízký hlas dodávají jeho postavě ten správný šmrnc. Baví mě to díl od dílu více, ale když se tam zase objeví Alfie(TOM HARDY),všechny mé unešené pocity zmaří, protože tahle role mu tak neuvěřitelně sedla, že všechny okolo uzemní. Tenhle seriál se vážně povedl, kulisy,prostředí, herci, hudba, atmosféra, příběh, nápady a drží si tu svoji lajnu s přehledem. ()

Loki_Six

"I just got delivered a black fucking hand to the house. From Luca Changretta. The old man's oldest son. He was going to get done for killing a bank clerk in a robbery, so his old man sent him back to New York. You know what the black hand means among the wops? It's Mafia shit. The Sicilian fucking Mafia!" ()

klukluka

Čekal jsem, že bude Mr. Changretta rodině Shelbyových mnohem nebezpečnějším protivníkem. Tenhle seroš může mít ale jen jednoho vítěze- i Britové chtějí mít své superhrdiny. Hranice mezi absolutním vítězstvím a totální porážkou je tady na můj vkus příliš tenká a zásadní zvrat se může udát během minuty, i když jich má série v součtu 360. Jinak vizuální porno, nad cenami Emmy za světla, kameru a kostýmy bych neváhal ani vteřinu. ()

SpaceOdyseus

Ve ctvrte serii se celkem zazracne povedl navrat ke korenum i posouvani do zatim neprozkoumanych vod. Celych sest epizod je nabitych dejem, jak je u Knighta zvykem, velmi tezko se hleda vata. Snad vse tu ma misto a slouzi bud postavam, deji, nebo divakovu poteseni. Tak se mi to libi a na patou serii se tesim opravdu hodne. Dlouho jsem nevidel tak kopnzistentne makajici serial pres 4 sezony. ()

Yardie

Je to jako na moři - vlnka "slabší", vlnka silnější. Tato série se mi líbila stejně jako druhá. Napínavá od začátku do konce, vtáhne, skvělé herecké výkony nováčka Brodyho a opět výborně šíleného Hardyho. Do toho standardně parádně Murphy a konečně jsem přišel naplno na chuť i postavě Arthura. Stále vytříbený soundtrack. Vše klape a šlape. Howgh! ()

Terezinka198

Jak jsem se z počátku hodně obávala, co mi čtvrtá série může ještě nabídnout, opět mě tvůrci dostali a správně navnadili. Postupný propad v psychice Tommyho, smrti jeho blízkých i (ne)přátel, na které jsem si časem zvykla a některé si dokonce pomalu i oblíbila svým způsobem. Johny boi mi bude chybět, ale chápu, že jeho smrt byla prostě nevyhnutelná. Luca je prostě top strop, aneb můj splněný sen alás mafián Adrien Brody, o kterém jsem ani nevěděla, že ho potřebuju splnit. Peaky Blinders vůbec nepolevují, nýbrž naopak. Nemáte ani čas vydechnout. Někdo může tvrdit, že jsme se vlastně nikam ani moc neposunuli, ale po psychické stránce postav a jejich vývoj je to prostě dokonalé. ()