Příznivcům české detektivky netřeba jméno Hana Prošková představovat. Na její detektivky se, během 70. a 80. XX. století, stály fronty. Pamětníci jistě znají barrandovský film Měsíc s dýmkou, který vznikl podle jedné z jejich knih v roce 1966 v režii Zdeňka Kubečky. Česká televize natočila naposledy její detektivku v roce 1989 v režii Dušana Kleina. Šlo o titul Zrcadlo nenávisti. Bylo by škoda nechat tyto kvalitní české detektivky nepovšimnuty. V televizním filmu Lucie Bělohradské, podle scénáře Jany Knitlové, se na scénu znovu vrací kriminalista Vašátko a jeho přítel, malíř Horác, aby během svého rekreačního pobytu na rybách, jen tak mimochodem, vypátrali vraha mladé stopařky. (Česká televize)

GeusX

Nemáte-li averzi vůči televizním moderním detektivkám, nevadí-li vám trocha překombinovanosti a pokud jste se třeba rádi dívali na detektivní seriály Hříchy pro..., tak Vám tento případ v krku jako rybí kost nezaskočí. Průměrná televizní oddychovka. 55% (viděno 2x) ()

Historik

Tento příběh mohl snad obstát v době, kdy byl napsán, tedy v polovině 70. let, kdy neexistovala tak silná konkurence v detektivním žánru jako je dnes. Točit to nyní nemá valný smysl. To jsou předem prohrané bitvy. ()

blackrain

Na mě tohle bylo až příliš moc usedlé a nudné. Z Viktora Preisse a Davida Matáska by mohla být příjemná dvojice, která by vyšetřovala zločiny. Dobře se na ně koukalo, i když zálibu v rybaření s nimi rozhodně nesdílím. Dolanský by si klidně mohl zahrát pořádného psychopata. Talent a vizáž na to má. Já bych mu takovou roli klidně uvěřila. ()

topi

Mizérie. Už je umění natočit i kvalitní detektivku. Bída, nic víc. Od špatných hereckých výkonů počínaje, křečovitým vyústěním konče. Viktor Preiss a David Matásek jako Vašátko a Horác k sobě moc neseděli a Jan Dolanský jako potenciální vrah opět jen pobrekával a koulel očima. Celé nevýrazné, režijně nezvládnuté. Co mě nejvíc bavilo byla hudba a její zvuky, které se používali v televizních filmech v osmdesátých letech. ()

dyfur

....pozerateľné - tá paralela s románom Americká tragédia bola trochu pritiahnutá za vlasy,ale povedzme..... ()

rakovnik

Na detektivky příliš často nekoukám, nicméně tuto jsem z filmotéky vybral šťastně. Sice je vidět, že pánové na rybách nemají zkušenosti, ale srdce mi vždy pookřeje při záběrech od vody. Nicméně, o rybaření film nebyl a detektivní příběh mě od počátku zaujal. Děj je poněkud překombinovaný, ovšem scénář je jako celek chytrý, vtipný a zajímavý. Vyšetřování v poměrně poklidné atmosféře přináší mnoho zajímavých momentů, film mě pobavil. Navíc herecké obsazení je na televizní tvorbu více než uspokojivé, a to kupodivu i drobných rolích. ()

Wiikii

Taková klasická česká ČT detektivka. ve které je to nejlepší asi Viktor Preiss. .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

Rodriguez

Čekal jsem trošku svižnější tempo. Jinak kriminálka celkem slušná. Viktor Preiss v roli detektiva je ucházející. 50% ()

zette

Nicim vyjimecna kriminalka, ktera vsak postaci k zalepeni televizniho programu. Kriminalni zapletka je dobra, veci ktere s pripadem nesouvisi jsou zbytecne a misty i otravne-rybareni. Velmi slusne herecke obsazeni a zajimave postavy, toto jsou dva hlavni duvody, proc tento film videt. ()

sator odpad!

Smrt mladé stopařky se jmenuje povídka... S poetikou postav paní Proškové to nemá naprosto nic společného, takže z tohoto hlediska odpad... Jinak podprůměrná detektivka nadprůměrně obsazená... ()

otík

První díl ze série Případ pro ... . Je to sice těžce televizní detektivka, ale především Preiss s Matáskem v civilních rolích potěší. Příběh a pátrání nejsou vyloženě špatné, pohledy kamery občas velmi dobré, hudba ucházející. Škoda, že Preiss ke konci vypadne z obrazu, ale i Matásek to vše nakonec dobře dotáhne. Jsem zvědav na další díl. ()

Skuby47

Průměrná televizní detektivka. Zápletka je překombinovaná, nezajímavá a bez napětí. Slušné byly v rámci možností herecké výkony, ale i tak to byl film na jedno shlédnutí. Myslím, že ani paní Prošková by nebyla nadšená. ()

LadyPupu

Kniha Hany Proškové je lepší, ale v zásadě to televizní zpracování úplný průšvih nebyl. Každopádně dvakrát vidět stačilo. ()

ghatos

Námět nebyl marný. Zpracování televizní, těžko šlo čekat něco lepšího. Honza Dolanský byl dobrý, má na víc. 50%. ()