Příznivcům české detektivky netřeba jméno Hana Prošková představovat. Na její detektivky se, během 70. a 80. XX. století, stály fronty. Pamětníci jistě znají barrandovský film Měsíc s dýmkou, který vznikl podle jedné z jejich knih v roce 1966 v režii Zdeňka Kubečky. Česká televize natočila naposledy její detektivku v roce 1989 v režii Dušana Kleina. Šlo o titul Zrcadlo nenávisti. Bylo by škoda nechat tyto kvalitní české detektivky nepovšimnuty. V televizním filmu Lucie Bělohradské, podle scénáře Jany Knitlové, se na scénu znovu vrací kriminalista Vašátko a jeho přítel, malíř Horác, aby během svého rekreačního pobytu na rybách, jen tak mimochodem, vypátrali vraha mladé stopařky. (Česká televize)

GeusX

Nemáte-li averzi vůči televizním moderním detektivkám, nevadí-li vám trocha překombinovanosti a pokud jste se třeba rádi dívali na detektivní seriály Hříchy pro..., tak Vám tento případ v krku jako rybí kost nezaskočí. Průměrná televizní oddychovka. 55% (viděno 2x) ()

Historik

Tento příběh mohl snad obstát v době, kdy byl napsán, tedy v polovině 70. let, kdy neexistovala tak silná konkurence v detektivním žánru jako je dnes. Točit to nyní nemá valný smysl. To jsou předem prohrané bitvy. ()

blackrain

Na mě tohle bylo až příliš moc usedlé a nudné. Z Viktora Preisse a Davida Matáska by mohla být příjemná dvojice, která by vyšetřovala zločiny. Dobře se na ně koukalo, i když zálibu v rybaření s nimi rozhodně nesdílím. Dolanský by si klidně mohl zahrát pořádného psychopata. Talent a vizáž na to má. Já bych mu takovou roli klidně uvěřila. ()

topi

Mizérie. Už je umění natočit i kvalitní detektivku. Bída, nic víc. Od špatných hereckých výkonů počínaje, křečovitým vyústěním konče. Viktor Preiss a David Matásek jako Vašátko a Horác k sobě moc neseděli a Jan Dolanský jako potenciální vrah opět jen pobrekával a koulel očima. Celé nevýrazné, režijně nezvládnuté. Co mě nejvíc bavilo byla hudba a její zvuky, které se používali v televizních filmech v osmdesátých letech. ()

dyfur

....pozerateľné - tá paralela s románom Americká tragédia bola trochu pritiahnutá za vlasy,ale povedzme..... ()

rakovnik

Na detektivky příliš často nekoukám, nicméně tuto jsem z filmotéky vybral šťastně. Sice je vidět, že pánové na rybách nemají zkušenosti, ale srdce mi vždy pookřeje při záběrech od vody. Nicméně, o rybaření film nebyl a detektivní příběh mě od počátku zaujal. Děj je poněkud překombinovaný, ovšem scénář je jako celek chytrý, vtipný a zajímavý. Vyšetřování v poměrně poklidné atmosféře přináší mnoho zajímavých momentů, film mě pobavil. Navíc herecké obsazení je na televizní tvorbu více než uspokojivé, a to kupodivu i drobných rolích. ()

Wiikii

Taková klasická česká ČT detektivka. ve které je to nejlepší asi Viktor Preiss. .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

Rodriguez

Čekal jsem trošku svižnější tempo. Jinak kriminálka celkem slušná. Viktor Preiss v roli detektiva je ucházející. 50% ()

zette

Nicim vyjimecna kriminalka, ktera vsak postaci k zalepeni televizniho programu. Kriminalni zapletka je dobra, veci ktere s pripadem nesouvisi jsou zbytecne a misty i otravne-rybareni. Velmi slusne herecke obsazeni a zajimave postavy, toto jsou dva hlavni duvody, proc tento film videt. ()

sator odpad!

Smrt mladé stopařky se jmenuje povídka... S poetikou postav paní Proškové to nemá naprosto nic společného, takže z tohoto hlediska odpad... Jinak podprůměrná detektivka nadprůměrně obsazená... ()

otík

První díl ze série Případ pro ... . Je to sice těžce televizní detektivka, ale především Preiss s Matáskem v civilních rolích potěší. Příběh a pátrání nejsou vyloženě špatné, pohledy kamery občas velmi dobré, hudba ucházející. Škoda, že Preiss ke konci vypadne z obrazu, ale i Matásek to vše nakonec dobře dotáhne. Jsem zvědav na další díl. ()

Skuby47

Průměrná televizní detektivka. Zápletka je překombinovaná, nezajímavá a bez napětí. Slušné byly v rámci možností herecké výkony, ale i tak to byl film na jedno shlédnutí. Myslím, že ani paní Prošková by nebyla nadšená. ()

LadyPupu

Kniha Hany Proškové je lepší, ale v zásadě to televizní zpracování úplný průšvih nebyl. Každopádně dvakrát vidět stačilo. ()

venison

Opravdu případ pro rybáře - poklidná detektivka bez kousku napětí.. Měla sice příjemné herecké obsazení, které však zůstalo vesměs nevyužito.. :-( Na můj vkus zde byla použita přílišná překombinovanost.. ()

ghatos

Námět nebyl marný. Zpracování televizní, těžko šlo čekat něco lepšího. Honza Dolanský byl dobrý, má na víc. 50%. ()