Llano Estacado jako by bylo nejméně pohostinným místem na slunci. Přes tuto vyprahlou poušť musí projet kryté vozy přistěhovalců směřujících na Západ. Čeká je tu nejedna útrapa – nejen žhavá výheň, ale i Supové. Tak si říkají bandité, kteří přepadávají vysílené osadníky, aby se zákeřnou lstí zmocnili jejich majetku. Vinu pak svalují na hrdý indiánský kmen Šošonů. Mladý syn lovce medvědů Baumanna, Martin, společně s Vinnetouem a Old Surehandem chtějí toto místo zbavit jeho věčného prokletí. Je to však úkol nad jiné obtížný... Film Mezi supy vznikal jen několik týdnů po dokončení předchozí mayovky v produkci společnosti Rialto Film, druhého dílu centrální trilogie Vinnetou – Rudý gentleman. Původně měl ve vyprávění po boku indiánského náčelníka figurovat jeho chrabrý přítel Old Shatterhand v podání Lexe Barkera, ale pak se producentovi Horstovi Wendlandtovi podařilo angažovat Stewarta Grangera, hollywoodskou hvězdu předchozího desetiletí proslavenou snímky jako Doly krále Šalamouna a Scaramouche. Již hotový scénář byl následně přepracován, aby se druhou hlavní postavou vedle Vinnetoua stal doposud opomíjený hrdina z Mayových knih Old Surehand. Také štáb doznal změn, když se Wendlandtovi naskytla možnost spolupracovat s Alfredem Vohrerem, jenž byl do té doby smluvně vázaný s firmou Constantin, pro kterou točil veleúspěšnou sérii adaptací kriminálek Edgara Wallace. Postavu ústřední krásky tentokrát ztvárnila mezinárodně známá hvězda Elke Sommerová a part rozhodného a odvážného mladého muže si zopakoval Götz George. Vedlejší part náčelníka Šošonů Vokadeha zase představuje první větší indiánskou roli Gojka Mitiće, jenž v předchozích vinnetouovkách figuroval povětšinou jako kaskadér a o dva roky později si získal popularitu ústřední rolí v indiánce Synové Velké medvědice. Mezi supy se stejně jako předchozí mayovky stalo hitem, navzdory faktu, že skalní fandové série na film již v době jeho premiéry koukali skrze prsty. Vedle absence Lexe Barkera, je také popouzel fakt, že Stewart Granger k mayovskému mýtu přistupoval s legrací a nadhledem, neboť coby herec, jenž prošel řadou béčkových hollywoodských produkcí, neměl vůči německo-jugoslávským produkcím iluze. (Česká televize)

topol999

Bezkonkurenčně nejlepší Vohrerova mayovka. Sice je tu Old Surehand, který je trochu arogantní a neustále vysmátý, ale mě tato postava nevadila. K postavám: Martin Bauman byl dobrý, jeho otec až moc zaslepený a nespravedlivý, Preston by mohl být tvrdší, ale jsou jistě horší záporáci. Chudáka soudce si získá Steward a on pak ani neví čí je... Naštěstí mu to "jistá ruka" připomene... Nerad bych vynechal zbabělce Wellera, který byl na odstřel už od první minuty, co vystoupil na scénu (ale to je jen dobře, je vidět, jak skvěle to M. Baloh zahrál!!) A na konec je tu krásná Annie Holmersová, která nosí proklatě hluboké výstřihy, ale i díky ní se našim hrdinům podařilo Supy udolat. Navíc i oceňuji to, že se o sebe uměla postarat a nebyla to jen bezbranná kráska v nesnázích (jako např. Čita ve filmu Žut). Hudba je opět tradičně vynikající, film má spád, postavy byly dobře vykreslené a k tomu všemu opět božský dabing, kde hlavně exceloval L. Munzar jako Old Surehand, D. Klapka jako Weller, E. Hudečková si pohrála s hlasem Annie a mladičký P. Oliva si namluvil Martina Baumana. Celkový bodový zisk tedy činí krásných 90% ()

DarthArt

Snad jediný z dílů Vinnetoua kromě "těch čtyřech", který se dá brát vážně (no možná ještě V. v údolí smrti). Old Surehand je charismáč, děj zajímavý, zápletka hodnejch a zlejch indiánů se povedla, takže proč ne. Smůla je v tom, že je to právě výjimka a zbytek "nových Vinnetouů" je neuvěřitelná žumpa. ()

Trucker

Oproti "klasickým" Vinnetouovkám je tohle naprostá pitomost. Asi tak třetina postav se téměř bez ustání něčemu debilně tlemí, druhá třetina postav se projevuje jako totální kreténi a ta třetí jsou postavy pouze nesympatické. Old Surehand se chová jako nějaký rozjívený floutek a jeho x-krát zopakované gesto, kdy si ťukne prstem do klobouku, vypadá jako kdyby pocházelo z nějaké laciné parodie. To vše je "korunováno" tím, že zde prakticky neexistuje děj. Je to spíš jenom koláž jednotlivých scén. ()

Horal.P

Tenhle fil s Grangerem se ještě dal vydržet. Jeho věčné "hláškování" sice pěkně otravuje, ale děj filmu je slušný. Líbil se mně výkon Gojka Mitiče, který zde naposledy hrál v západoněmecké produkci, podle Karla Maye. Götz George zde nebyl zdaleka tak dobrý jako v Pokladu na Stříbrném jezeře, navíc letní Chorvatsko a kožešinová čepice - to muselo být žrádlo :-) . Pierre Brice podal slušný výkon, v rámci své menší role. ()

Steparu

Já prostě Grangera nemohu vystát a to už od malička kdy jsem ani netušil jak arogantní člověk to byl. Llano Estacado je jeden z nejlepších románů Karla Maye který jsem kdy od něj četl. Ten film s tím nemá nic spolešného a Granger s drsným ale chytrým Surehandem ještě méně. Ale dívat se na to nějakým způsobem dá. ()