Llano Estacado jako by bylo nejméně pohostinným místem na slunci. Přes tuto vyprahlou poušť musí projet kryté vozy přistěhovalců směřujících na Západ. Čeká je tu nejedna útrapa – nejen žhavá výheň, ale i Supové. Tak si říkají bandité, kteří přepadávají vysílené osadníky, aby se zákeřnou lstí zmocnili jejich majetku. Vinu pak svalují na hrdý indiánský kmen Šošonů. Mladý syn lovce medvědů Baumanna, Martin, společně s Vinnetouem a Old Surehandem chtějí toto místo zbavit jeho věčného prokletí. Je to však úkol nad jiné obtížný... Film Mezi supy vznikal jen několik týdnů po dokončení předchozí mayovky v produkci společnosti Rialto Film, druhého dílu centrální trilogie Vinnetou – Rudý gentleman. Původně měl ve vyprávění po boku indiánského náčelníka figurovat jeho chrabrý přítel Old Shatterhand v podání Lexe Barkera, ale pak se producentovi Horstovi Wendlandtovi podařilo angažovat Stewarta Grangera, hollywoodskou hvězdu předchozího desetiletí proslavenou snímky jako Doly krále Šalamouna a Scaramouche. Již hotový scénář byl následně přepracován, aby se druhou hlavní postavou vedle Vinnetoua stal doposud opomíjený hrdina z Mayových knih Old Surehand. Také štáb doznal změn, když se Wendlandtovi naskytla možnost spolupracovat s Alfredem Vohrerem, jenž byl do té doby smluvně vázaný s firmou Constantin, pro kterou točil veleúspěšnou sérii adaptací kriminálek Edgara Wallace. Postavu ústřední krásky tentokrát ztvárnila mezinárodně známá hvězda Elke Sommerová a part rozhodného a odvážného mladého muže si zopakoval Götz George. Vedlejší part náčelníka Šošonů Vokadeha zase představuje první větší indiánskou roli Gojka Mitiće, jenž v předchozích vinnetouovkách figuroval povětšinou jako kaskadér a o dva roky později si získal popularitu ústřední rolí v indiánce Synové Velké medvědice. Mezi supy se stejně jako předchozí mayovky stalo hitem, navzdory faktu, že skalní fandové série na film již v době jeho premiéry koukali skrze prsty. Vedle absence Lexe Barkera, je také popouzel fakt, že Stewart Granger k mayovskému mýtu přistupoval s legrací a nadhledem, neboť coby herec, jenž prošel řadou béčkových hollywoodských produkcí, neměl vůči německo-jugoslávským produkcím iluze. (Česká televize)

TV spot

Armin82

Pierre Brice v Mayovce bez Lexe Barkera? To je jako Funes bez dabingu Filipovskýho :( Prostě to nefungovalo. Stewart Granger neměl ani z poloviny takový charisma,jak americký playboy Lex Barker, nehledě na fakt,že ve své roli ani nevypadal tak věrohodně. Nikdy jsem nepochopil Karla Maye a jeho postavu Old Surehand. Vždyt dvojici Shatterhand/Vinnetou to všechno tak parádně fungovalo...Tahle Mayovka je určitě jedna z těch slabších,ale pořád se to dalo --->50% ()

rublik05

Mezi supy je vlastně první filmem, ve kterém se po boku náčelníka Apačů Vinnetoua objevil Stewart Granger jako Old Surehand. Tato první spolupráce s touto hollywoodskou star se z mého pohledu povedla asi nejvíc, neboť se zde ještě naplno neprojevuje jistý velice osobitý styl projevu právě představitele Old Surehanda, díky kterému jsou další dva díly, ve kterých se objevil, jemně řečeno značně rozporuplné. Mezi supy má takový víceméně standardní mayovský příběh, samozřejmostí jsou nádherné exteriéry a kulisy, potěší množství akce a přestřelek, hlavní záporák však mohl být více drsný nebo případně více slizký, Vinnetou je malinko upozaděný, rád jsem ale zase viděl takového Gojka Mitiće a Götze George. Na ty nejslavnější mayovky to v žádném případě nemá, na to filmu chybí promyšlenější scénář, z dílů s Old Surehandem je to však suverénně nejpovedenější zářez, byť se stále jedná o průměrnější film, potažmo průměrnější mayovku. 6/10. ()

Radiq

Old Surehand je hroznej suchar a nemám ho rád, protože mi přijde jak nějakej úchyl, ale to je možná taky tim, že ho daboval Munzar. A tak nám zbyl z dobrejch postav jenom ten Vinnetou (kterej je navíc odstrčenej na druhou kolej), chybí muj oblibenej Sam Hawkens a jedinej rádobyvtipnej nemotornej pakoš není vubec vtipnej. A že tam hraje zase komisař Schimanski, i když už hrál v Pokladu na Stříbrném jezeře, nebo Terence Hill, kterej hrál ve Vinnetouovi - Rudým gentlemanovi, tak to je trochu debilní, ne? Bitky zas jenom takovy to naznačování ran se zvukem, což je hrozně vidět, no strašny. Hodně slabá májovka... ()

nash.

Old Surehand má možná přesnou mušku, ale jinak je v každém okamžiku na přesdržku. A není sám. Mezi supy se slaboduchým dějem potácí celé zástupy idiotů, kteží pronáší dementní věty nedávající smysl stejně jako nedávají smysl jejich skutky a myšlenkové pochody. Ať už jsou to lovci medvědů, Supové nebo indiáni. Posunují se ochornicky sepsanoui kompilací Syna lovce medvědů a Ducha Llana Estacada od jedné trapnosti ke druhé a mezi nimi se bezradně motá Pierre Brice se zoufalou zachránit alespoň zbytky atmosrféry a poetiky typické pro filmové mayovky. Tohle bylo hodně slabé. ()

zdeny99

Mezi supy jsou hodně slabým odvarem oproti slavným čtyřem filmům s Vinnetouem. Jediné, co je tu pěkné, tak to jsou už klasicky chorvatské národní parky, jenže ty můžeme sledovat i v již zmíněných filmech. Děj je tu oproti nim o hodně slabší, takový průměrný. Bělošská banda Supů se vydává za indiány Šošony, pozabíjí Baumanovu rodinu a vypálí mu celou farmu. K tomu všemu se připlete svědek misionář, který vůbec nevypadá a nechová se jako misionář. Nejezdí na koni, přitom má kalhoty na koně. Oblečení má čisté jakoby si je zrovna koupil, přitom už cestuje týdny... Hledání pravých vrahů je takové slabé, chybí tu Lex Barker coby Old Shatterheand. Stewart Granger neboli Old Surehand jej nemůže nahradit. A Vinnetou je tam jen tak do počtu. Asi jen pro to, aby nalákal diváky, jinak jeho učinkování v tomto filmu vůbec nechápu. [3604. hodnocení, 113. komentář, 58%] ()

• Místem natáčení se přehnala bóra o síle orkánu, zvedla tunu vážící povoz do výšky jen chvilku poté, co ho opustila Elke Sommer. Vichr odhodil vůz 50 metrů daleko. (hippyman)
  • Délka filmové pásky přesahuje dva a tři čtvrtiny kilometru. (hippyman)