Mezi supy

• slovenský

Medzi supmi

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie / Itálie / Francie, 1964, 94 min

Neodmyslitelnou složkou úspěchu Reinlových mayovek je spojení dvou charismatických hlavních představitelů Pierra Brice a Lexe Barkera. Jakmile se tato dvojice rozdělila, ztratily filmové mayovky část svého kouzla. Zajímavé je, že jako životnější a vůbec kvalitnější se ukazují filmy, v nichž vystupuje samotný Lex Barker. Filmy se samotným Bricem jsou slabší. Barkerovi možná pomohla i změna prostředí, nemusel jezdit pořád kolem jednoho vodopádu a kolem jedné skály, také se tu více obměnili herci. Jistě byly orientální mayovky i lépe napsány a natočeny. Ty další americké mayovky už zřejmě neměly být vůbec natočeny, zbytečně devalvují kouzlo trilogie a stříbrného jezera. Jsou šité horkou jehlou. To, co se možná ztratilo v době mayovkománie, kdy byli lidé ochotni nad lecčíms přimhouřit oko, už je dnes bohužel, jasně vidět. Ta kvalita tu chybí. Mezi supy se ještě dá vidět, ale není to film, ke kterému by se člověk vracel.(15.7.2008)

Nic moc....lepší než paskvily jako Míšenka Apanači a Poslední výstřel leč opravdu žádná výhra....příběh je tuctový jak knižně tak filmově a navíc snímek je nevýrazný ve všech směrech...dobré akce je po čertech málo, hudba nevýrazná a Brice na tom není líp....opravdu v těch posledník filmových mayovkách se mi zdálo jako kdybych se v něm zmýlil.....jediný kdo to zachraňuje je Stewart Granger, který je podle mě lepší jak celý Lex Barker...(5.11.2009)

Přikláním se k Tosimově myšlence a nepřipadá mi ani trochu kacířská - první dvě mayovky se Surehandem opravdu mají co nabídnout. Granger je ve své roli solidní, řekl bych, že rozhodně lepší než už vyčpělý a zkostnatělý Brice, u kterého se to ale dá přežít, protože se v těchto snímcích objevuje stejně jako reklama na Nově, tj. cca jednou za 15 minut:-) Výpravou, kamerou a režií se však tyto "surehandovky" aspoň trochu přibližují nejlepším kouskům s Lexem... 60%(17.7.2009)

Old Surehand a jeho vtípky, smích, kamarádíčkování a taky to nezapomenutelné gesto...Stewart Granger si zkrátka hrál svojí vlastní hru a do celého toho Mayovského Západu absolutně nezapadal. Možná ani nechtěl zapadnout, kdo ví? Škoda, bez něj by to byla vcelku povedená smíchanice několika knižních předloh!(27.5.2011)

Samozřejmě, je to výrazně slabší než ústřední trojice a Poklad na Stříbrném jezeře. To asi nikoho nepřekvapí. Ale v zásadě, tahle "šůrhendovka" není tak špatná. Místy to i docela připomíná literární předlohu, která byla v tomto případě dobrá. Sice se ve filmu nevyskytuje téměř žádná postava z knihy Duch Liana Estacada, ale zase přibyl Old Surehand a výraznější roli dostal i Martin Baumann v podání sympatického Gotze George. Stewart Granger není nejhorší, charisma určitě má, ale moc strhává pozornost na sebe a velká chyba tvůrců byla udělat z něj takového supermana, jako byl tady. Bylo by to asi na lepší dvě, ale na tu třetí to spolehlivě vytahuje Rambo Mitič v roli mladého Vohkadeha. :)(7.8.2014)

• - Za rok od premiéry videlo snímku v Československu celkovo 893,568 divákov. (Raccoon.city)

• - Délka filmové pásky přesahuje dva a tři čtvrtiny kilometru. (hippyman)

• - Místem natáčení se přehnala bóra o síle orkánu, zvedla tunu vážící povoz do výšky jen chvilku poté, co ho opustila Elke Sommer. Vichr odhodil vůz 50 metrů daleko. (hippyman)